Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Meštani prete protestom ukoliko paroh ne spusti cenu obreda  (Pročitano 2742 puta)
Svedok stvaranja istorije


Passion

Zodijak
Pol Žena
Poruke 27185
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.121
mob
Nokia E72
Pa dobro, ti PVC prozori se isplate... manje ce trositi na struju...  Smile
IP sačuvana
social share
Radi kako ti srce kaze
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
Otice na dno pakla ako ne vrate dug popu  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia zvrr
Paroh preti tužbom seljanima koji tvrde da preskupo naplaćuje obrede

Paroh iz okoline Leskovca, od koga su predstavnici šest sela zatražili da snizi cenu usluge prilikom pravoslavnih obreda, demantovao je danas njihove navode, nazivajući ih gnusnim lažima.

Reč je parohu iz sela Bunuški Čifluk u okolini Vučja, koji je u razgovoru za dopisnicom Bete zamolio da mu se ne pominje ime. Meštani koji su mu uputili protestno pismo oslovljavaju ga sa pop Bratislav ili pop Bata.

"Sve što su navodni predstavnici mesnih zajednica naveli u pismu i što su dodatno rekli novinarama je gnusna laž", rekao je paroh i dodao da za osvećivanje uskršnje i slavske vodice parohijani dobrovoljno daju od 200 do najviše 500 dinara, a da negde taj obred obavi besplatno kada vidi da u "domaćinstvu vlada siromaštvo".

"Da sam ikada u životu dobio 2.000 dinara bio bih bogataš, a ja jedva preživljavam sa porodicom. Kada bi to bila istina, odmah bi tražio da se raščinim", kazao je paroh.

Neki od predsednika mesnih zajednica iz sela Mirošece, Todorovce, Čifluk Mira, Gornja Bunuša, Donja Bunuša i Radonjica, kao i meštani tih sela rekli su ranije Beti da paroh za usluge naplaćuje i po 2.000 dinara, ali u zvaničnom pismu, naslovljenom na adresu paroha, stoji zahtev da se cena obreda samnji sa 500 na 200 dinara.

Taj zahtev, sa pečatima mesnih zajednica, potpisalo je šest predstavnika mesnih zajednica. Paroh tvrdi da je zahtev dobio indirektnim putem, da su neki potpisi falsfikovani, a pečati dobijeni na prevaru od sekretara mesnih zajednica.

Sekretar mesnih zajednica Danijel Ristić je, medjutim, rekao Beti da su predstavnici mesnih zajednica došli kod njega sa pismom za paroha i da je on dozvolio upotrebu pečata.

Predsednici mesnih zajednica Ljubiša Cakić i Neša Veljković rekli su da nijedan potpis, niti pečat nije falsifikovan.

Oni su objasnili da je zvanično zatraženo da se cene smanje sa 500 na 200 dinara za svećenje vodice, ali da će dodatno zatražiti da se smanje i cene usluga za venčanja, krštenja i sahrane, koje su previsoke za siromašan narod u tom kraju.

Sagovornici Bete naveli su da paroh za venčanje u crkvi naplaćuje mladencima po 5.000 dinara, a kumu i pobratimu po dodatne 2.000 dinara, da je cena obreda za parastos 2.000, krštenja 3.000, a sahrane 4.500 dinara.

Paroh je i te navode negirao.

"Ništa od toga nije tačno. Za venčanje, na primer, naplaćuje se 4.000 i 1.500 dinara taksa", kazao je paroh i dodao da negde i bez dinara obavi obred.

On je rekao da će podneti tužbu zbog klevete i da su mu laži predstavnika mesnih zajednica nanele veliki bol i izazvale velike nevolje.

Izvor : Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Jaca nego ikad! ;-)

Zodijak
Pol Žena
Poruke 258
OS
Linux
Browser
Chrome 15.0.874.120
Pitala ja jednom svestenika "Kako se zivi?", a on odgovara "Pare su mi drage, sve i da su od djavola!"  Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Sve ce to narod pozlatiti." L.Lazarevic
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Passion

Zodijak
Pol Žena
Poruke 27185
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.121
mob
Nokia E72
Sta ce ljudi, moraju i oni da jedu...
Ne znam sto crkva ne bi naplacivala svoje usluge
kad se za sve moguce potvrde uzima novac.
I u opstinu, mup kad odete, morate da platite milion taksi...
Iako tamo nema nikakvog obreda, samo odstampaju papir za minut.  Smile
IP sačuvana
social share
Radi kako ti srce kaze
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46927
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
 Kao da paroh drzi monopol. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Staljin vas je ubijao al vas nije ubijao dovoljno
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Pitala ja jednom svestenika "Kako se zivi?", a on odgovara "Pare su mi drage, sve i da su od djavola!"  Smile Smile

To je zaista zalosno.

Zbog takvih ljudi i omrznu crkvu,a onda i veru.

Ja samo ne razumem kako ih nije sramota pred Bogom,ili ako ne pred Njim,onda bar pred ostalim ljudima.Mislim,ja bih radije propao u zemlju,nego od sebe napravio magarca/ispao djubre.I to jos na sahrani...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
Ja ne mrzim crkvu, naprotiv, bas me zabole za crkvu i popove i placanja, ovaca ce uvek biti  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.121
mob
Nokia 6220
Sta ces, mutan um, mutna savest, pa ajde dusu spasavaj ritualima.
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.