Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:26:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Glasanje
Pitanje: Sta ce vise da se vozi u buducnosti?
Manuel
36.8%  (25)
Automatik
63.2%  (43)
Ukupno glasova: 68
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Menjac buducnosti?  (Pročitano 28375 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
LG 4X HD
manuelni menjach je jedino pravo vozachko reshenje,automatika je za penzose
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
HTC Tattoo
manuelni menjach je jedino pravo vozachko reshenje,automatika je za penzose
Jednom sam probao od druga mercedesa automatika i vozio dvesta metara a nije mi rekao da se samo jedna noga koristi(desna) i kad sam levom ubo kočnicu,drugar poljubio šoferku,tu sam stao rekao hvala i vratio se mog manuelnom menjaču.Šalim se,verovatno je dobar filing da oslobodiš ruke i samo stiskaš gas i kočnicu,mada mi manuelni sasvim odgovara,voleo bi da probam DSG na nekoj dobroj mašini.
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 5800xpress
danasnje vrijeme,manualac za otvorene,automatika za gradske voznje.automatika iz dana u dan sve vise napreduje,od dsg mjenjaca,tip tronic i td,tako da ostavlja veoma cvrst utisak u voznji.stvar dok ne zazivi na nasem podrucju sigurno nece biti moj izbor kupovine-automatika.razlog-odrzavanje!mislim da na balkanu ima svega 3-4 "prave" firme koje se bave odrzavanjem automatskih mjenjaca.
potrosnja goriva izmedju automatika i manuale je svedena na neku jednakost,obrtni moment postize se brze,prebacivanje brzina odvija se brze.sve ovo navodi na cinjenicu da bi automatika mogla preuzeti transmisiju nad manualom u segmentu srednje klase u dogledno vrijeme.
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Hahaha...

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1969
Zastava Banja Luka
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia 6280
Po mom mišljenju automatika. Već sada se automatik podrazumjeva u većini automobila više klase, a sa pojavom mjenjača poput DSG-a, SMG-a i sl. sigurno će porasti upotreba u nižim klasama. Danas "klasični" automatici jako malo gube na performansama u odnosu na ručne mjenjače, a sekvencijalni mjenjači su posebna priča. Po meni jedina mana je to što nemaju taj "šmek" kod prebacivanja stepena prenosa koji posjeduju ručni mjenjači, ali Bože moj, zato imaju mnoge druge prednosti. Smile

E sad, kada će početi masovnije kod nas da se koriste veliko je pitanje. Smile
« Poslednja izmena: 09. Okt 2007, 19:06:14 od scooby87 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Lamborghini Gallardo owner wannabe.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1713
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
Samo mnogi ljudi ne uzimaju u obzir koliko automatik moze da poboljsa bezbednost i prebaci koncentraciju sa menjanja brzina na paznju. Da i mnogi kazu da je automatik los samo zato sto su to culi, a nikad vozili automatik nisu. Ako je nekom uzivancija da po spicu u gradu aka menjac pa dobro, ajde. Razumem da je glupost Porsche ili Ferrari, Lamborghini automatik, ali boranija...nisu dzabe luksuzni auti opremljeni skoro iskljucivo automatikom.
IP sačuvana
social share

You buy a Ferrari when you want to be somebody. You buy a Lamborghini when you are somebody. Frank Sinatra
Ferrari fag Someone who, for reasons unbeknownst to those outside of the Ferrari fag clique, displays an incomparable affection for the Ferrari automobile brand by wearing or displaying the most ridiculous of Ferrari-branded products, typically in groups of three or more products at a time so their loyalty is not questioned. Many Ferrari fags do not even own Ferrari automobiles.


  Где престаје логика ту почиње Србија! Живели!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 5800xpress
Da i mnogi kazu da je automatik los samo zato sto su to culi, a nikad vozili automatik nisu. Ako je nekom uzivancija da po spicu u gradu aka menjac pa dobro, ajde.
ljudi pretezno se baziraju vremenski unazad 15-20 god. kada si kod automatika ima trom prenos brzina sa 3 stepena prenosa neelasticnog hoda.pretezno je stvar funkcionisala mehanikom,koja je grubo odredjivala stepen prenosa,pa tako da je umjece bilo voziti ovo auto po snijegu,ledu nizbrdici.izmi samo primjer golfa ili audija 80 iz 80g.trebalo je dosta vremena proci da se "ustelis" kociti motorom sa automatikom!pored ovog ide i famozna potrosnja,koja je odskakala oko 15-20% vise od manuale.ljudi idu ovim rezonom,pretezno stariji pricaju mladima o automatiku "kako samo glupi ameri voze takava auta."djeca ko djeca,upijajuci takve price postaju jos vise odbojni prema automatiku Smile Smile
onaj ko nije probao automatik (novije generacije) prica da ne valja.onaj ko je vozio bar jednom,sigurno ce opet sa zadovoljstvom sjesti u njega.pogotovo za gradske spice,lijevu nogu kroz prozor Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Lamborghini Gallardo owner wannabe.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1713
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
Da, upravo sam na tako nesto mislio.
IP sačuvana
social share

You buy a Ferrari when you want to be somebody. You buy a Lamborghini when you are somebody. Frank Sinatra
Ferrari fag Someone who, for reasons unbeknownst to those outside of the Ferrari fag clique, displays an incomparable affection for the Ferrari automobile brand by wearing or displaying the most ridiculous of Ferrari-branded products, typically in groups of three or more products at a time so their loyalty is not questioned. Many Ferrari fags do not even own Ferrari automobiles.


  Где престаје логика ту почиње Србија! Живели!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
LG 4X HD
manuelni menjach je jedino pravo vozachko reshenje,automatika je za penzose
Jednom sam probao od druga mercedesa automatika i vozio dvesta metara a nije mi rekao da se samo jedna noga koristi(desna) i kad sam levom ubo kočnicu,drugar poljubio šoferku,tu sam stao rekao hvala i vratio se mog manuelnom menjaču.Šalim se,verovatno je dobar filing da oslobodiš ruke i samo stiskaš gas i kočnicu,mada mi manuelni sasvim odgovara,voleo bi da probam DSG na nekoj dobroj mašini.

okrenuo sam dva kruga u xsari automatik,nemam pojma,nije mi se dopalo nimalo.Imam osecaj da bi mi leva noga atrofirala  Smile.S' druge strane uopshte mi nije teshko da menjam brzine chak ni u gradskoj guzvi,a argument koji je neko naveo da menjanje brzina odvlachi paznju je bezveze,mozda odvlachi paznju pochetniku,meni ne odvlachi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 497
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple Iphone 5
meni je najjaci tip tronik(tj polu automatski manjac,menjas brzine,a nemas papucicu kvacila)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


vidi već sam godinu dana na bureku :)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2935
Zastava Banjaluka
OS
Linux
Browser
Mozilla (Ubuntu-feisty)
e mene zanima zna li neko nešto o ručnom jenjaču bez kvačila  Smile

naime jednom sam vidio Mercedes A170 CDI , 200gp, i vidim ja fino ručni mjenjač, sjednem u auto, kaže čovjek upali, ja da ga izbacim iz brzine kad ono? nema kvačila, i? ništa, nema pa nema!  Smile uglavnom brzine se šaltaju tako što pustiš gas i šaltaš
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:26:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.