Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Masovno trovanje pasa u Beogradu i Novom Sadu  (Pročitano 7332 puta)
31. Jan 2013, 01:20:39
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Na više mesta u Beogradu je poslednjih dana ponovo bačen otrov "kreozan", smrtonosan za pse i mačke. Ljubitelji životinja i brojni vlasnici pasa formirali su nekoliko grupa na Fejsbuku preko kojih jedni druge upozoravaju na lokacije na kojima je primećen otrov. Oni su upozorili vlasnike životinja da je ovaj otrov primećen kod "Pet šopa" na Novom Beogradu, na dorćolskom keju, u Žarkovu i u Šumicama.

- Oprez: otrov i na Dorćolu u blizini keja! - napisao je jedan od članova grupe "Vlasnici 'opasnih rasa' Beograda ujedinite se" preko koje članovi obaveštavaju jedni druge o mestima u gradu gde je primećen otrov.

Članovi ove grupe obaveštavaju da se danima dešavaju masovna i organizovana trovanja "kreozanom" u Beogradu i savetima za prvu pomoć pomažu jedni drugima kako da reaguju ako primete otrov ili životinju koja je već otrovana.

- U blizini Vaznesenjske crkve na Žarkovu videla sam otrov. Odmah sam pozvala policiju koja je došla za rekordno vreme. Pozvali su nadležne, meni uzeli podatke, zahvalili se i ostali da čekaju službu koja će otrov da ukloni. Kad sam izašla iz crkve, mesto na kojem je bio otrov već je bilo lepo očišćeno - napisala je sugrađanka Marina kojoj su se članovi grupe zahvalili na pravoj reakciji.

Otrov "kreozan" je prah je izrazito žut, ali sugrađani poslednjih dana upozoravaju da ga primećuju i u svetlo narandžastoj boji.

Međutim, u parku u Šumicama pre nekoliko dana brojne životinje su otrovane "roze granulama koje liče na bombone“.
 
Otrov i u Novom Sadu


Danas je, takođe, bačen otrov i u Novom Sadu. Na osnovu prijava vlasnika pasa, rizična zona je Bulevar Cara Lazara, naročito u delu kod ulice Alekse Šantića. Prošle nedelje, kreozan je posut i po Zaječaru.

Kako pomoći ljubimcu koji je progutao otrov?

Članovi grupe "Sloboda za životinje" na Fejsbuk stranici napisali su i upustvo za pomoć otrovanoj životinji.

- Ono što na prvi pogled možete videti kod pasa otrovanih kreozanom je izraženo dahtanje i ubrzano disanje. Obavezno izazvati povraćanje hidrogenom, da bi izbacili otrov koji su pojeli, jer nikako ne treba dozvoliti da se otrov apsorbuje. Ako životinja izbaci žuto (to je kreozan), davati još hidrogena dok ne počne da izbacuje belu penu. Nakon toga dati tablete ili kapsule aktivnog uglja, možete kapsule otvoriti i razblažiti u vodi pa špricem ušpricati u usta, da bi brže delovalo, a potom slobodno dajte još kapsula. Dešava se nagli skok temperature i stoga je jako bitno hladiti životinju sve vreme, vodom, ledom ako treba, ili je ubaciti u kadu. Uz sve to, životinji možete dati i infuziju, hartmanov rastvor, potkožno, ako umete. Nakon svega ovoga, možete trčati kod veterinara na dalju terapiju, ali je jako bitno da ovo uradite odmah, jer kod kreozana svaki minut čekanja može biti koban - napisala je sugrađanka A.G.

Izvor: Blic





IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Петиција против тровања животиња


Поводом масовног тровања паса луталица, о чему се озбиљно бруји по граду протеклих дана, покренута је и онлајн петиција на сајту www.peticije24.com. Иницијатори ове петиције захтевају од Министарства унутрашњих пословa „хитно спровођење истраге и лишавање слободе свих лица која су бацала отровне материје забрањене за промет”. Они наводе да је тиме учињено кривично дело против опште сигурности људи и имовине.


Угинуо пас у Лиманском парку

Позивају се на Закон о добробити животиња, који забрањује лишавање живота животиња на јавном месту, док Закон о заштити животне средине брани испуштање загађујућих опасних материја и непредузимање потребних заштитних и сигурносних мера.

Оно што је до сад познато јесте да су непознате особе бацале отров на Булевару цара Лазара, у Улици Алексе Шантића, код склоништа у овој улици, у парку код перионице на Насељу, на Детелинари, Подбари, на Лиману и Грбавици,  као и у улицама епископа Висариона и Душана Васиљева. Упозорење је већ данима присутно и на друштвеним мрежама на интернету, где су чланови групе „Слобода за животиње” истакли и упутство за помоћ отрованој животињи.

Како кажу, најпре се примети изражено дахтање и убрзано дисање пса. Потписници су у обавези да оставе име, презиме, назив града и државе, а на њима је да ли ће дописати ЈМБГ и дозволити да им потпис буде приказан јавно. А. Ј.

Izvor: Dnevnik

Link ka peticiji: http://www.peticije24.com/stop_trovanju_pasa_i_drugih_ivotinja
« Poslednja izmena: 31. Jan 2013, 01:26:27 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Kažu da se dešava i drugim gradovima u Srbiji... Je l' ovo organizovano ili šta? Smiley 1
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 24.0.1312.56
Bar su promenili taktiku, nije vise sekira...
Kažu da se dešava i drugim gradovima u Srbiji... Je l' ovo organizovano ili šta? Smiley 1
Najverovatnije, slucajnosti su retke.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
vec ako to rade...mogli su to barem bezbolnije uraditi....
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.56
mob
Samsung SGH-E590
Sta bih dao da uhvatim te majmune, pa nahranio bi ih sa tim granulama...
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia 
Ljudi su uzeli stvar u svoje ruke, posto drzava ne zna kako ili nema sredstava. A keretinee se mnoze.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.56
mob
Samsung SGH-E590
Znas kako, problem sa lutalicama se ne resava tako sto ugrozavas i one pse koji imaju svoje vlasnike. Sve te trovace treba nahraniti tim otrovom i decu im isto time nahraniti da se satre taj kretenski gen. Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia 
Znas kako, problem sa lutalicama se ne resava tako sto ugrozavas i one pse koji imaju svoje vlasnike. Sve te trovace treba nahraniti tim otrovom i decu im isto time nahraniti da se satre taj kretenski gen. Smile

Znas kako...ako vlasnik vodi psa na povocu, i ako pas ima korpu onda tom psu nece biti nista. Nemoj sada da se ponasamo kao da nikada nisi prosetao psa po kraju.
A ako je pas pusten, da trci po decijim igralistima, sere i pisa okolo, onda ce naleteti na otrov.
Moj pas je uvek bio na povocu, uvek. Pustala sam ga trci samo kad je mrkla noc i kad znam da napolju nema 3 coveka. ....
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


"Ко не поштује свог генерала,поштоваће туђег"

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 18095
Zastava Rotterdam
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.52
Ljudi i ja sam protiv trovanja pasa,al prosto lutalica ima i idu u coporima..Pre neki dan dvoje ljudi izujedano,a ako tuzis grad isplacuju ti oko 150 000 din,mozda to i drzava radi da smanji lutalice..Ja sam pre neki dan video copor od 10ak pasa...

To se nekako mora resiti,al svakako ne trovanjem...

IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.