Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 03:05:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Marketing & Propaganda  (Pročitano 36044 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
mob
LG 4X HD
Citat
I drugo pitanje zahteva diskusiju...  Smile

Diskusija...hleb nash nasushni  Smile
Nego,jedino reshenje je da su ljudi iz marketinga zakljuchili da ce prosechna domacica lako moci da se identifikuje sa pomenutom grozotom tj. Marijom ako je to istina to je bash tuzno.Ako mi supruga bude lichila na to u chetrdesetim jednostavno cu morati da nadjem neku klinku od 19 - 20 god. sa strane i ko bi me mogao kriviti  Smile  Smile

Citat
Isto sto o njima govori i to da su Kursadzije najgledanije.
sve tuznije od tuznijeg  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
Ipak će biti da je ovo u vezi sa Kursadžijama, plašim se. Evo šaltam kanale i naiđem na to - ovo je bila jedina reakcija ---  Smile

No, jedno je podilaženje ljudskom primitivizmu (a ovde je baš taj koncept na snazi - mislim na Kursadžije), ali su metode marketinga ipak malo benignije, možda za koju nijansu...   Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


*u gadnu babu rastem*

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 12422
Zastava francuska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 5610
mislim da cu otrcati do opstine i raspitati se oko promene imena  Smile Smile

a tek jorgovan  Smile
IP sačuvana
social share
U mom penkalu je jos mnogo mastila, ali volim da pisem samo jednoj osobi...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
mob
Nokia 
sa marketingom gradimo naše snove Smile i ukus
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3

Moj deda se pre 10ak godina bavio proizvodnjom meda. Sav marketing relativno jeftinog i izuzetno kvalitetnog artikla sveo se na par reklamnih postera koji su lepljeni po izlozima prodavnica iz kraja. E sad, covek je imao odredjen respekt medju sugradjanima, malo je radio sistem "proculo se", tako da je ubrzo broj kosnica porastao, kao i kolicina proizvodnje. To je uvek doduse bilo samo na lokalnom nivou, ali je coveku obezbedjivalo prilicno sredstava za zivot u tadasnje vreme, i siguran sam da je jedan deo toga ulagao u marketing vratilo bi mu se visestruko.

U cemu je stvar sa marketingom? Poenta dobre reklame jeste da neki proizvod ili uslugu maksimalno priblizi sto vecoj grupi ljudi. U tom cilju strucnjaci gadjaju podsvest. Maestralno!
Srecna porodica, lepa devojka, zgodan muskarac, dobro auto... Jel' ima neko gadljiv na pomenuto?
Samim konceptom reklame se trude da taj neki ideal vezu za podsvest prosecnog potrosaca, i navedu ga da kupi bas njihov proizvod.
Pa onda koriscenje poznatih licnosti je takodje odlicna ideja. Imate glumca koji je predmet paznje miliona ljudi, i pojavi se recimo u reklami za brijac. Sledeci put kad neka devojka bude u radnji kupovala brijac za svog momka, a prethodno je videla reklamu u kojoj briljira njen 'ljubimac', na nivou podsvesti ce povezati ta dva, i po sistemu "kad moze on, sto ne bi mog'o i ovaj moj" kupiti upravo reklamirani proizvod.
Primera na istom principu ima kol'ko hoces, pa recimo, odredjena firma je odlucila da reklamira proizvod za prostatu (ili nesto slicno, ne secam se tacno)... Ciljna grupa su im stariji ljudi, penzioneri... Ko bi bio prigodniji da se predstavi kao uzivalac tog proizvoda do Bata Zivojinovic... Faca koja je godinama boravila u dnevnim sobama svih nas, pogotovo najstarijih nudi resenje za sve vase probleme... Zasto ga ne poslusati i ne probati?
To je razmisljanje naseg prosecnog coveka... A mislim da smo generalno jako povodljivi reklamama...

Sa druge strane, mislim da je osmisljavanje reklame ravno umetnosti. Ne moraju to da budu TV reklame, vec i neobicno uradjene kese, upaljaci, nalepnice, olovke, sve u cemu moze da se prepozna kreativnost, i podstakne ljude da se obrate tom proizvodu.




IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.60
mob
Apple iPhone 6s
Problem je sto imate previsoka ocekivanja...
U zemlji u kojoj je otprilike 80% ljudi nepismeno u sirem smislu...

Banalan primer je sledeci citat:
Iako je pohađanje osam razreda škole već više od 50 godina obavezno za sve stanovnike u Srbiji, poslednji popis stanovništva iz 2002. godine pokazao je da oko 1,3 miliona ljudi u Srbiji nije završilo osnovnu školu, a oko milion i po stanovnika ima samo diplomu osmoletke.

Dakle to je 2.800.000 u Srbiji koja (bez Kosova, jer verujem da tamo i da su hteli nisu ovo mogli sprovesti a rezultati bi bili za plakanje) ima 6.000.000.
Skoro 50% ljudi su na nivou osnovne skole, za koju znamo kakva je, narocito u malim mestima.

To su dva Beograda.
Kome se vise svidja.. to su Beograd, Nis, Novi sad, Kragujevac, Uzice, Subotica, Zrenjanin i jos par gradova zajedno.

Dakle...
Ako Kursadzije imaju prodju, sve ima...
Kao sto i medju elitom, jer internet populacija je elitna u odnosu na ostale, banneri koji sadrze velike sise generalno imaju mnogo bolju prodju od bannera na kojima se nalaze filozofske misli... tako i na televiziji ono sto je razumljivo svima ima, sire gledano, bolje efekte nego ono sto je upuceno samo odredjenom broju ljudi koji ispunjava x+1 uslov da bi uopste razumeo reklamu...
Marija je prosla jer je pre toga prosao i Zoran Petrovic... oni su losim reklamama napravili defacto prepoznatljive brandove...

Sta mislite... koliko promila ljudi kada vidi reklamu "vasa voda je tvrda, pogledajte perilicu koja se raspada" pomisli... "a da pogledam svoje bubrege..."?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Mene te iritirajuce reklame samo iritiraju i kad bih isao da kupujem prasak za pranje vesa sigurno ne bih kupio neki koji se vrti po ceo dan na TV cisto iz inata Smile Smile
Kad sam bio ono bas klinac 5,6 razred znao sam svaku reklamu napamet i ono sednem sa drustvom pa provaljujemo  Smile ali sada izbegavam da uopste gledam televizor cak sam i filmove prestao da gledam  Smile

Npr za tu reklamu gde glumi Karleusa sam cuo ovde na forumu na nekoj temi nisam je video ni jednom Smile Smile


Ali mislim da ljudi u globalu dosta podlezu uticaju reklama da nije tako ne bi ih ni bilo! Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Sony xperia
Ispričaj nam!  Smile
Sta da pricam ??  Smile Bruku i sramotu ??
Ajd' jedan dogadjaj.
Dodje tip, sav zadrigo, prvo udje stomak pa on na vrata. Sedne on, a da bi mogao smestiti stomak, mora rasiriti noge, kako bi mogao upasti medju njih. Podbradak veci no u Staneta Dolanca, i sav brunda kada prica.
Kaze on: "Ja drzim kafanu".  Sav se trese dok prica. "Ocu da mi snimis reklamu"
Ja lud, lud pa blesav, ... ko iz topa:"250evra"
a on ce:"Da mi se vide zena i deca". Tako rece, nekim komandujucim tonom k'o da me je kupio.
Nesto puce u meni i rekoh:"Necu da Vam snimam".
Kad on:"A zasto".  I jos vise se zatrese.
Rekoh:"Gospodine, uzmite tih 250 evra, odite u Tempo, i za te pare kupite kameru i snimajte zenu i decu celog dana."
Tako da u samom startu nje vredelo ni predlagati nesto, niti razmotiti aspekte i mogucnosti sta bi, kako, ....

« Poslednja izmena: 14. Okt 2008, 01:33:14 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Pa bolje tako, bio bi nezadovoljan i stalno bi te proganjao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 268
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Reklama se pre svega obraća ciljnoj grupi, te je uspešnija ukoliko je ta komunikacija bolja. Tako da se i iz reklama može sagledati sociološki i psihološki profil grupe kojoj je reklama namenjena. Ta slika je često poražavajuća i duhovita kritika samih konzumenata.

Meni su recimo zanimljive reklame za pivo. U jednoj od njih neki stranac prolazi našim mestašcem u kojem se u bašti kafića skupila grupa mladih besposličara.  Zbunjeni stranac nešto očigledno traži, ne snalazi se po mapi koju drži u ruci. U očajanju obraća se grupi mladića: mozete mi reci gde je muzej. U narednoj sceni mladići pokušavaju jadnog stranca da nauče da izgovori NIKŠIĆKo... Eto to su naše kulturne znamenitosti... i to su naši kustosi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 03:05:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.