Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Jun 2026, 15:30:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 69 70 72 73 ... 148
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Makedonija  (Pročitano 206117 puta)
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82509
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 42.0.2311.135
Citat
12.00 - Prema neproverenim informacijama, zbog jutrošnjeg oružanog sukoba navodno je obustavljen saobraćaj na autoputu Beograd-Skoplje, a Kumanovo opasano makedonskim specijalcima. Incident je, prema jednoj verziji, navodno izazvala naoružana grupa Albanaca koja je došla s Kosova, a prema drugoj reč je o naoružanim Albancima iz makedonskog sela Slupčane koji su pokušali da napadnu vojnu jedinicu stacioniranu na periferiji grada.

12.10 - Pucnjava se ponovo čuje, rafali navodno odjekuju od 11 časova, stanovništvo je uznemireno, a novinarske ekipe nemaju pristup gradu.

Nego kako se zove ono selo pored Kumanova koje su Makedonci izrokali 2001 godine? Kada se sjate otale  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 37.0
Zao mi Makedonaca ali samo neka se rokaju valjda ce ovaj svet videti kakvoj su zgadiji dali drzavu

http://plusinfo.mk/vest/25144/fotografii-od-mestoto-na-prestrelkite-(galerija)
Možda je grubo reći,ali meni nije žao nikoga ko se pravi lud dok na ulici biju druge,a kad krenu njega da biju onda traži pravdu.Žao mi je ljudski tih momaka koji su poginuli jutros i puno sreće u borbi sa ŠTS,ali Makedonije kao države mi ni najmanje nije žao...
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90
A šta je tolko čudno u teoriji da iza neke terorističke grupe može da stoji neka strana služba?  Smile Ljudi misle da rad tajnih službi izgleda kao na filmovima o Džejmsu Bondu ili Čaka Norisa, a zapravo je dovoljno samo par poziva, par hiljada dolara i regrutovane dileje koje inače izgledaju i žive ko i svi drugi civili, da se aktiviraju i uposle. I pritom to uopšte ne mora da bude neka Rambo akcija, već može da bude i propaganda, dizanje tenzija, dezinformacije i slično, tako da se potrošna roba, u vidu običnih naprženih ljudi, natera da oni započnu incident. I još ako je područje/zemlja/situacija lako zapaljiva (a fala bogu pa smo mi Balkanci svi ne kao bure baruta nego kao kontejner semteksa), uz malo resursa preko noći može da se napravi golemo sranje. Smiley

Svakog dana širom sveta službe pa i vlade vode svoje male ratove a da mi toga nismo ni svesni. Samo što mi ne vidimo ni 2% svega toga. Zašto bi ovde bilo nešto drugačije, Balkan je odavno poligon za odmeravanje onih stvari i političko-vojne igre velikih sila.

Pre par meseci videsmo talas šiptara koji napušta Kosovo, pre par nedelja beše ono u Gošincima, i sad ovo. Ili je sve to neka žešća slučajnost ili se nešto tu sprema, ili se barem ispituje stanje.
« Poslednja izmena: 09. Maj 2015, 13:22:56 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90
SAZNAJEMO Makedonska policija napustila granicu Srbije i Makedonije

Makedonska granična policija povukla se sa granice između Srbije i Makedonije, nakon sukoba u Kumanovu, nezvanično saznaje "Blic". Na granične prelaze poslate srpske policijske i vojne snage. Premijer Vučić zakazao za sutra vanrednu sednicu Biroa za koordinaciju službi bezbednosti.

Zbog povećanog rizika od terorizma, na srpskoj granici se nalaze pojačane snage srpske vojske i policije.
 

Makedonski policajci su se povukli nakon nemira u Kumanovu. Srpski MUP je brzo reagovao, i na granične prelaze poslao policijske i vojne snage.
 
Premijer Srbije Aleksandar Vučić zakazao je za sutra u 13 sati vanrednu sednicu Biroa za koordinaciju službi bezbednosti povodom situacije u Makedoniji.

Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 37.0
Teza je bila da CIA radi na rušenju turskog toka,a ne da neka služba radi nešto(što naravno nikad ne možeš da isključiš)... Smile

Inače nigde ne videh jesu li proglasili vanredno stanje?
« Poslednja izmena: 09. Maj 2015, 13:28:55 od sergio ramos »
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
Alcatel 
Gradonačelnik Kumanova pozvao građane na prisebnost Foto
Tanjug | 09. 05. 2015. - 13:01h | Komentara: 0

U delovima Kumanova na severu Makedonije i dalje traje jutros započeta policijska akcija protiv naoružane grupe, čuju su pucnji i detonacije, a novinarskim ekipama nije dozvoljen pristup tom gradu.

 
Zoran Damjanovski

Gradonačelnik Kumanova Zoran Damjanovski je za TV Novu rekao da je situacija u gradu dramatična, ali je ipak apelovao na gradjane da ostanu mirni i prisebni, te da ne podležu provokacijama.


On je potvrdio da još traje policijska akcija protiv grupe naoružanih, za sada, nepoznatih osoba koji su pre nekoliko dana primećeni u tom gradu.


Procenjuje se, kaže Damjanovski, da grupa naoružanih broji izmedju 50 i 70 osoba, te da su oni smešteni u privatnim kućama koje su opkolili pripadnici makedonske policije, a u toku je i potera za onima koji su odbegli i nalaze se u naselju Diva.


To naselje je blokirano, a nezvanično ima poginulih i povređenih civila i policajaca, javila je TV Nova.


Situacija je dramatična, građani su veoma uznemireni, a pojedini napuštaju svoje domove, rekao je Damjanovski i apelovao na građane da ostanu mirni, da sačuvaju prisebnost i "ne podležu etničkim podelama”.


On je pozvao političke partije, građanske organizacije i posebno Albance da "nikoga ne podržavaju", te poručio da ova kriza treba da se okonča eliminacijom naoružane grupe i vraćajem mira i spokoja medju građane Kumanova.

  [url=http://www.blic.rs/Vesti/Svet/557443/Gradonacelnik-Kumanova-pozvao-gradjane-na-prisebnost][/url]
« Poslednja izmena: 09. Maj 2015, 13:37:07 od Perudji »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90
Ja ne isključujem ni mogućnost da je CIA. Mnogi ljudi misle da je ona fraza i ideja da iza svega stoji CIA glupost i produkt nas naroda koji ne volimo Ameriku, ali to zapravo i nije daleko od istine. CIA ima najveću mrežu agenata i saradnika po svetu. Pa i svojih jedinica i formacija. I kao što kod nas civila ima pojava da preduzeća trguju uslugama ili rentiraju jedni drugima svoje resurse i ljudstvo, tako postoji i u svetu tajnih službi.  Smile Primera radi, ako BND oće da napravi novo njesra u Ukrajini, a nema svoje ljude tamo, on se obrati CIA-i i ovi im proslede nekog saradnika ili šta god im već treba. Ne kažem da je to ono što se sad događa u MKD, prerano je da se išta zaključi. Ali kažem da je to tehnički sasvim moguće i izvodljivo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma

Црвене сијају звезде, само једној гаси се сјај...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42971
Zastava Краљево
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
држте се браћо македонци
IP sačuvana
social share
Како ти се звао отац? -Хусеин. Његов отац? -Кемал. Чији је Кемал? -Шефкин. Даље? -Шефик Ибров, Ибро Рушидов, Рушид Екрем, Муслија, Адем и Алија! Даље? -Нема даље! -Нема даље, последњи је Алија! Ко је родио Алију? -Одкуд знам, опет неки Хусеин, Кемал! -Није. -Него ко? -Њега су родили Цвјета и Спасоје Југовић. А ако кренеш назад сретаћеш само оваква имена: Вељко, Милош, Душан, Видак, Војак...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 37.0
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82509
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 42.0.2311.135
Ko zna mozda i KGB namerno destabilizuje Makedonicu da bi se ponovo aktivirao Juzni tok i da vide kako nema alternative  Smile
Mislim teorema moze biti mnogo...a imali su makedonci i vecih problema od ovih pa se precutalo

IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 69 70 72 73 ... 148
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Jun 2026, 15:30:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.048 sec za 12 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.