Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Majkrosoft" optužen da koristi "robove" za rad  (Pročitano 9681 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung Galaxy IIs
Sa nama su slie pravde protiv belosvetskog diktatorskog fasisticko-imperijalistickog sljama  Smile

Zivela nam bratska Kina, zemlja slobode i pravde ...  Smiley 1
o cemu pricate vas dvojca?ko je ovde ikada nazivao Kinu Srpskim prijateljem?  Smile
znam da ne pricate o meni,tako da ili prozivate generalno,bez osnove posto nemate sta da kazete,ili mozda @Duha sekire,ili mozda @Nksamsj-a sto kaci vesti o Kini.a ja se ne secam da je iko ovde ikada njih opisivao kao nase prijatelje.
prestanite vise da izvrcete reci stalno i oscilirate iz krajnosti u krajnost.
znam vise takvih osoba poput vas,koje samo zive da bi nesto kontrirale,ili replicirale.
tipa,pomene neko usput,u toku recenice koja je vezana za nesto sasvim trece,da je...na primer,neka graficka karta najbolja,i ovaj odmah krece "nije najbolja",iako zna da jeste,i iako zna da nema nijednu drugu da navede da bi makar probao da poktrepi svoju nazovi-pricu.
ili neko (pre 3 godine (!)) pomene da je,na primer,Vejron najbrzi auto danas koji se moze voziti po ulici,a ovaj odmah krece "nije,nije!".
e,to i vi radite.
kad neko kaze plus,vi kazete minus.kad neko kaze ne treba ovako,vi kazete-a,sta treba kontra,kad neko kritikuje nesto,vi branite to,i obratno.
prekinite vise da se ponasate tako,jer osobe koje ceo zivot zive da bi nekome kontrirale ne spadaju u normalne osobe.a to ce vam preci u naviku.
@Maradicu,ja sam mislio da si ti pametan,al vidim da si sve vise poceo da kopiras @stanislava.

U Kini i Rusiji, ljudski zivot ne vredi ni pola lule duvana.
ne jedi govna.isto je i u americi.

Nije.
jeste

i opet te pitam:
Citat
posto i prvi put kad si israo to,nisi odgovorio,pitam te opet-ko se pali?
ja se ne secam da se iko pali na to.

Uglavnom ti, i jos par njih na forumu, kada cujete za neko rusko ili kinesko parce vojne tehnike odmah:
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3

o cemu pricate vas dvojca?ko je ovde ikada nazivao Kinu Srpskim prijateljem?  Smile


Ma ti nisi, to znam. Al ima pojedinaca...
Al sve te sile. Amerika gradi svoju snagu na osvajanju, Rusija na prirodnim resursima, Kina na jeftinoj radnoj snazi itd.

U Kini i Rusiji, ljudski zivot ne vredi ni pola lule duvana.
ne jedi govna.isto je i u americi.

Nije.
jeste
Citat

Nije u Americi ko u Kini iz cistog razloga da je tako Microsoft bi i dalje proizvodio u Americi i ne bi koristio ove jadnike u Kini. Sad se neki pale na Kinu po devizi "neprijatelj mog neprijatelja..." samo sto Ameri i Kinezi i nisu bas nesto neprijateljski raspolozeni sto se da videti iz prilozenog  Smile

Nakon ovog izveštaja, "Majkrosoft" je saopštio da je poslao inspekciju u obilazak fabrike.
"Ukoliko otkrijemo da fabrika ne primenjuje naše radne standarde, preduzećemo potrebne mere", rekao je Brajan Tobi, vođa proizvodnje u "Majkrosoftovom" odeljenju za zabavu i naprave.
Izvor: Blic

Naravno da hoće, kome će mo verovati ako ne rukovodstvu najbogatije kompanije.

Uf, mozemo da ocekujemo da ce Microsoftovi proizvodi da poskupe  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Uglavnom ti, i jos par njih na forumu, kada cujete za neko rusko ili kinesko parce vojne tehnike odmah:
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
ti si ocigleno poceo kao Rastko,da upotrebljavas reci za koje ne znas sta znace.
paliti se,u smislu kad se radi o slengu,znaci biti fanaticno i strastveno vezan za nesto,a ja,provokatoru jedan bedni i lazljivi,se ne palim na Rusku vojnu tehniku,vec je u slobodno vreme izucavam zadnje 4 godine.to sto tebe ne zanima to,ili ne razumes nesto je stvar tvog neznanja o tome,sto ne kazem da je lose,samo kazem o cemu se radi.
ti ocigledno imas problema sa pamcenjem i ucenjem,kada nisi u stanju da razlikujes mehanicarsku radnju od tehnickog fakulteta,ili da razlikujes hobi od profesionalnosti,ili zainteresovanost od opsesije.
ja isto tako mogu da napisem citavu knjigu o tebi i tvojoj ljubavi prema Americi,i NATOu,i zlikovcima koji su nas ubijali,i i dalje nas ubijaju.
ILI,da pocnem,isto tako kao ti,da lazem,i krenem da pljujem po tvojoj struci,da prozivam tvoj potpis i tvoj nick,i da pricam kako se ti strastveno palis na slike maticnih ploca,na Microsoft,na tekstove o programima,i slicno.
zvuci idiotski,slozices se.
pa,isto koliko i tvoja izjava.

mrzi te da se upustas u diskusije(sto razumem,jer se i meni to cesto dogadja),ili se ne razumes dovoljno u vojnu tehniku,koja se s vremena na vreme pominje na poltici,i onda uzmes da pocnes da lupas takve gluposti,cisto da bi nesto reko,i nekoga zajebo,iako to sto kazes veze s mozgom nema.
takodje,vidim da se i dalje drzis svoje metode izvrtanja reci,i da si sada poceo jos i da ubacujes reci u tudja usta,posto sada lazes kako ja padam u nesvest kada cujem nesto novo o tim stvarima,a znas da lazes i da pricas gluposti.posto to uglavnom radi @Bora i slicni.takodje,posto se bavim vojnom tehnikom,ja saznam takve vesti obicno pre nego sto ih Bora filozof uopste i okaci na politku,i pocne da popunjava stranice smajlijima.
takodje lazes i u vezi Kineske vojne tehnike,tj-da ja tako padam u nesvest kada cujem nesto o njoj,posto mene Kineska vojna tehnika ne da ne impresionira,nego sam je cak cesto kritikovao,jer Kenjazi ne umeju da razmisljaju o kvalitetu,vec samo o kvantitetu(ako zelis,obrazlozicu i dokazacu),a pritom takodje nisu u stanju ista da naprave sami od sebe,da smisle nesto a da nije kopija necega,i to uglavnom nastala zahvaljujuci industrijskoj spijunazi i kradjama(bukvalno).i da si obratio paznju makar malo na ono o cemu sam ja pisao kad god se radilo o necemu vojnom,znao bi to.kao i to da sam ja isto tako kritikovao i Rusku vojnu tehniku vise puta.a,naravno,i samu Rusiju.ali,posto je tebi uvek bitno kontriranje,i izvrtanje reci,ti na forumu citas samo ono sto zelis da citas,tj-sto se tebi svidja,a onda samo razmisljas o tome kako da to iskontras ili izvrnes,kao sto ces sada izvrnuti ove moje reci,ili poceti da kontriras ovo sto sam napisao o Kenjazima.

Ma ti nisi, to znam. Al ima pojedinaca...
Ko?@Nksamsj,@Tzvec...ko?ja se ne secam.
jedino ako je mozda Bora,al,mislim,Bora je Bora.
Nije u Americi ko u Kini iz cistog razloga da je tako Microsoft bi i dalje proizvodio u Americi i ne bi koristio ove jadnike u Kini. Sad se neki pale na Kinu po devizi "neprijatelj mog neprijatelja..." samo sto Ameri i Kinezi i nisu bas nesto neprijateljski raspolozeni sto se da videti iz prilozenog  Smile
Nije kao u Kini,slazem se,bolji je zivot(uglavnom),ali ni tamo ljudi nisu bas ljudi,vec obicne masine koje zive da bi sluzile.covek vise ne sme ni da se razboli.aj sto gubis posao ako te nema par dana,nego i sto gubis kucu i kola samo da bi platio banalnu operaciju...zucke.to nije nista bolji zivot i sistem.iskreno,mene to podseca na period robovlasnistva.
al necu sad dalje o tome,jer cu sad da budem uvucen u novu diskusiju,u temu o kojoj sam vec pricao i reko sta sam imao,i za koju sad nemam snage.
« Poslednja izmena: 22. Apr 2010, 01:55:31 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3

Nije kao u Kini,slazem se,bolji je zivot(uglavnom),ali ni tamo ljudi nisu bas ljudi,vec obicne masine koje zive da bi sluzile.covek vise ne sme ni da se razboli.aj sto gubis posao ako te nema par dana,nego i sto gubis kucu i kola samo da bi platio banalnu operaciju...zucke.to nije nista bolji zivot i sistem.iskreno,mene to podseca na period robovlasnistva.


Tako je nazalost u zadnjih 10-20 godina po celom svetu. Pao je socijalizam pa se vise Ameri (mislim, onaj ko drzi kapital, ne mislim na obicnog coveka) zavrcu sraf, stezu al dok jednom ne pukne sraf pa se sve raspadne. To je onaj vic o kravama i razlicitim ekonomskim sistemima. Kod Amera: imaju dve krave, muzu ih do besvesti, jedna crkne, druga nekako prezivi, menadzer objavi da su premasili 200% u prinosu mleka - akcije beleze porast.
Jeste vic, al malo ozbiljan. 


Ma ti nisi, to znam. Al ima pojedinaca...
Ko?@Nksamsj,@Tzvec...ko?ja se ne secam.
jedino ako je mozda Bora,al,mislim,Bora je Bora.


Ma ne znam vise, mislim da pamtim par nickova uopste. Znam da je bila popala kad su ono Kinezi skrsili neki satelit raketom al sam vec i zaboravio kad je to bilo a za tebe znam da nisi neki prijatelj Maoizma  Smile
Inace, sta nam bi sa Skushom, nema ga, nije valjda opet ban  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung XYZ1004
Stavite na papir 42evrocenta na sat...pa pomnozite to sa 10 (jer i u Srbiji retko koja strana kompanija postuje 8casovno radno vreme) pa se onda zapitajte kolko bi bilo tesko naci ljude u Srbiji koji bi oberucke prihvatili takav posao?
A ja vec vidim Dinkica i Delica kako svrsavaju nad novim radnim mestima i velikom uspehu u privlacenju stranih investicija  Smile

Malo je glupo sebe citirati  Smile ali cisto da bi vam reko: I told you so  Smile

Korejska „Jura korporacija“ ne priznaje sindikate u „Zastava elektru“, pa će radnici svoja prava morati da potraže preko mešovitih tela radnika i poslodavaca




BEOGRAD - Ako ste mislili da je vreme komiteta prošlo, grdno ste se prevarili!
Jedan komitet će na velika vrata ući u Srbiju, a uvešće ga korejska kompanija „Jura korporacija“, koja je za tri miliona evra postala novi vlasnik fabrike „Zastava elektro“ iz Rače!

Komitet nije neki partijski organ, već drugi naziv za zajedničko telo predstavnika radnika i poslodavca, koje bi trebalo da zameni postojeći sindikat, pošto se ukida.
Da je sindikatu odzvonilo, Slobodanu Gajiću, predsedniku Samostalnog sindikata u fabrici „Zastava elektro“, lično je saopštio Lukas Nam, generalni direktor „Jura korporacije“.
- Direktor „Jure“ Lukas Nam rekao mi je da neće dozvoliti formiranje nikakvih sindikata, a ko to bude pokušao, dobiće otkaz. Kad sam ga podsetio da mora da poštuje Zakon o radu, on mi je rekao da će gledati da poštuje zakon i da oni imaju nameru da osnuju neke komitete - kaže Gajić, koji tvrdi da su radnici uplašeni jer ne znaju kako će se izboriti za svoja prava bez sindikata.

Iz kabineta generalnog direktora „Jura“ Lukasa Nama Kuriru je saopšteno da, ukoliko je to po zakonu, oni ne mogu da zabrane rad sindikata, ali će ga ignorisati.
- Njegova ideja je da osnuje komitet u kome će svoje predstavnike imati i poslodavac i radnici, koji će slobodno birati ko će ih zastupati. Ukoliko neko želi da osnuje sindikat, to može da uradi ako je sve po zakonu, ali poslodavac s njim neće razgovarati - preneto je Kuriru iz Namovog kabineta.

------------------------------------------------------------------

I naravno, ko sto rekoh, ovo je predstavljeno kao nevidjeni uspeh i dobar potez nase vlade...pa se i Dinkic i Tadic slikaju i keze ovom zutacu  Smile koji im otvoreno tvrdi da zakone koje su donosili nece da postuje i da i oni i radnici mogu da ga uvate za onu stvar  Smile

A vi se potresli zbog tamo nekih Kineza  Smile ....ko da u Srbiji svi rade za Google  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Kod:
ukoliko je to po zakonu, oni ne mogu da zabrane rad sindikata, ali će ga ignorisati.

Što kaže moja baba: "Jednu govnjivu motku pa udri"
Majku im kapitalističku.
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Po devizi "il uzmi il ostavi". Danas je uopste uspeh uvesti bilo kakvog poslodavca u Srbiju po makar bilo kakvoj ceni. Inace ce poslodavci otici u Rumuniju, Bugarsku ili neku drugu siromasnu EU zemlju gde ce moci jos da profitiraju od velikog bescarinskog trzista i infastrukture.

Ukoliko neko želi da osnuje sindikat, to može da uradi ako je sve po zakonu, ali poslodavac s njim neće razgovarati - preneto je Kuriru iz Namovog kabineta.


Pa jasno koje je najmocnije oruzje sindikata i radnika, i to je naravno po zakonu. Ne moze zbog recimo strajka da da otkaz svim radnicima.
Nalepio bih ja tom zutom sliku nasmesenog Kim Il Sunga na vrata pa nek svati kao zahebanciju.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.1.249.1059
japanci su u svojim fabrikama imali nose za vrsenje nuzde na radnom mestu,sve u cilju produktivnosti
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
A dobro sad... Japanska vlada je apelovala, da se muževi vrate kući ranije 20h
mislim da je bio neki praznik, pa su trebali da provedu vreme sa porodicom a ne na poslu.
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Da, al u Japanu kad firma ne posluje dobro, tamo ne pljuste otkazi jer je to protiv principa sutnuti nekoga ko je pomogao da firma prosperira. Takodje, ljudi su nauceni da rade vredno i savesno a ne da se laktaju i da izbace kolegu jer su bolji. Svi zajedno a nema toliko konkurencijske borbe. Japan je druga planeta.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.