Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Majka sinu polomila vilicu i izbacila ga golog na ulicu  (Pročitano 5347 puta)
10. Dec 2008, 07:44:31
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Centar za socijalni rad u Jagodini oduzeo majci dečaka
Majka sinu polomila vilicu i izbacila ga golog na ulicu
Autor: Anita Đukić | Foto:A.Mitrović | 10.12.2008. - 07:38


JAGODINA - Trogodišnji dečak u kući bez struje i ogreva igrao se sa raspadnutim lešom psa kao sa plišanom igračkom. Bio je samo u atletskoj majici. Pokušao je nešto da kaže, ali nije mogao. Polomljena mu je vilica. Pretukla ga je majka Snežana M. (24). Tim rečima direktorka Centra za socijalni rad u Jagodini Biserka Jakovljević opisuje scenu koju su njeni radnici zatekli u trošnoj kućici na kraju sokaka u selu Stražilo.

Nesrećno dete odmah su preuzeli radnici Centra, koje je o zlostavljanju obavestio komšiluk. U kućicu u Stražilu majka dečaka Snežana M. doselila se pre dvadesetak dana, bežeći od bivšeg muža. Komšije kažu da je dete svakog dana išlo po selu golo i krvavo i da ga je čovek, sa kojim Snežana živi, stalno tukao i izbacivao noću napolje, po zimi.
Snežana je juče, sa drugaricama sedela na pragu trošne kuće, u kojoj žive još dva bračna para.
- Dete nije oduzeo Centar za socijalni rad, nego otac Dragan. On živi u Požarevcu - kaže Snežana hladno i nezainteresovano za sudbinu svog deteta.
Ispred kućice, u kojoj je nesrećni dečak proveo poslednjih dvadeset dana, hrpa je đubreta. Gomila ljudi stalno izlazi iz udžerice i ulazi u nju. Dok stoji u toploj dukserici, s nalakiranim noktima, Snežana kaže da nije imala uslove da odgaja dete.
- Jeste, dete je bilo golo i prljavo, ali ga nisam tukla. Imam još dvoje dece. Oni su kod bivšeg muža u Požarevcu. Tamo smo trpeli i ja i deca. Svi su me izbacivali, i majka, i deda, i muž. Lomio mi je kosti, morala sam da pobegnem. Došla sam u Stražilo pre 20 dana. Nešto me je iznervirao mali tog dana, ne mogu tačno da se setim šta je bilo... Prvo dete koje sam rodila hranila sam iz kontejnera. Najstariji sin je umro kada je imao pet godina. Bio je nepokretan, a bivši muž ga je stalno tukao - priča Snežana, dok rukom u kojoj drži cigaretu vrti zlatni lanac oko vrata.
Komšinica Gordana S. kaže da je ono što je poslednjih dvadeset dana viđala u kući u koju se Snežana doselila najblaže rečeno bilo jezivo. Dečak, kome do juče ni ime nije znala, bio je konstantno zlostavljan.
- Juče sam videla dete kod prodavnice. Bio je samo u letnjoj majici, skoro golo. Pitala sam ga šta traži tu, a on je promucao da traži mamu. Uzela sam ga za ruku i dovela do kuće. Ona nije bila tu. Dete je bilo gladno i od svoje kuće sam mu donela parče hleba. Majka je došla posle, pijana, uhvatila je sina i tresnula ga o pod. Rekla mu je: „Idi kod oca, ne interesuješ me”. Bilo je strašno. Detetu je pošla krv iz usta i nosa. Pitala sam ga da li više voli da bude kod tate ili mame. Rekao je da bi hteo kod tate. Ona ovde živi sa nekim čovekom koji je takođe tukao dete. Bolje što su odveli dete... Svakog dana je ono išlo golo i krvavo. Čovek sa kojim živi Snežana, noću ga je izbacivao iz kuće. Jednom sam ga tako zatekla krvavog, noću samog u dvorištu - prepričava nesrećnu sudbinu trogodišnjeg dečaka komšinica Gordana.
Direktorka Centra za socijalni rad Biserka Jakovljević kaže da je dete oduzeto odmah čim su radnici otišlu u Stražilo i da je smešteno u hraniteljsku porodicu. Nesrećni mališan će 19. decembra napuniti tri godine. Ostaje nada da će ovo dete treći rođendan dočekati u toplom domu, bez batina i mučenja kome je svakodnevno bilo izloženo.

Na redu policija
O slučaju stravičnog zlostavljanja deteta biće obaveštena policija, koja će proceniti da li će protiv majke biti podneta krivična prijava zbog nasilja u porodici.
- Ova porodica nije ranije bila poznata našem Centru za socijalni rad jer nisu živeli na teritoriji koju mi pokrivamo. Centar će sada pokrenuti postupak za lišavanje roditeljskog prava, jer je, prema našoj proceni, majka mentalno zaostala. O slučaju će biti
obaveštena policija, koja će proceniti da li je protiv majke biti podneta krivična prijava zbog nasilja u porodici - kaže Biserka Jakovljević.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6809
Zastava Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 525.2
mob
Nokia Neka stara nokia
 Smile
sad nemam vremena da citam,procitacu kad dodjem kuci...
ali po naslovu sam zapanjen...
boze moj...
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 1425
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia 1234
Jos se neckaju da li da podnose prijavu... Mislila sam da nikad necu reci ovo, ali eto, volela bih da se ovakvi roditelji poubijaju medjusobno, a decu nek zaobilaze
IP sačuvana
social share
povežite:

kako si?                            -pa tu sam, a ti? nema te ovih dana...
e cao gde si ti?                  -eto, nista
cao, sta radis?                   -evo, dobro sam, ti?

Virtuelna galerija ~ mkicus
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4859
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
...priča Snežana, dok rukom u kojoj drži cigaretu vrti zlatni lanac oko vrata...

Мртва хладна... заслужује да се њој преломи и вилица и руке и ноге.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Sreca je jedini udarac koji me je promasio...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 10305
Zastava u mom svetu bez patnji,lazi i bola....
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
SonyEricsson w350
pobite ih sve (mislim na majku i tog njenog) mamu li im.... stoka! zadavila bih je tim lancem...  Smile
IP sačuvana
social share
I sve sto mogu i znam i kada osetim kraj iz sebe bar imam to sto bi svako pozeleo. I svaki svoj dan ja dobro pamticu znam, jer znam da prosla sam i sada spavam mirnim snom...
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 684
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Nista cudno, posto se radi o Ciganima. Ovakve stvari su kod njih kao dobar dan...
« Poslednja izmena: 10. Dec 2008, 19:32:11 od rade_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Istraga porodičnog nasilja u selu kod Jagodine
Policija ispituje zlostavljanje dečaka
Autor: Anita Đukić | Foto:A. Mitrović | 11.12.2008. - 05:00


JAGODINA - Trogodišnjeg N. M. iz sela Strižila, koga je Centar za socijalni rad iz Jagodine oduzeo od majke posle prijave komšija da ga je zlostavljala, juče je pregledao pedijatar i uputio kod neurologa i otorinolaringologa zbog sumnje da mu je povređena vilica. Centar za socijalni rad juče je pokrenuo postupak za lišavanje roditeljskog prava, a obavestio je policiju i tužilaštvo, na kojima je da procene hoće li pokrenuti postupak za nasilje u porodici.

Kako je objasnila direktorka Centra za socijalni rad Biserka Jakovljević, povrede vilice prva je primetila hraniteljica kod koje je dete smešteno jer je dečak plakao dok jede i teško žvakao hranu. Dečak je prvi put pregledan u petak kada ga je radnica Centra za socijalni rad oduzela majci Snežani M. (24) zbog sumnje da je fizički zlostavljano i zapušteno.
- Kada smo u petak odveli mališana kod lekara, on je konstatovao da dečak nema krupne povrede po telu. Hraniteljica kod koje smo smestili dete je primetila da nešto nije u redu sa njegovom vilicom i na osnovu toga smo zaključili da mu je polomljena, jer je majka rekla socijalnoj radnici da je dete bacala i udarala o pod. Najvažnije nam je bilo da dete zbrinemo, kupili smo mu odelo i „pampers” pelene, jer su mu još neophodne. Obukli smo ga, jer smo ga zatekli skoro golog dok se igrao sa telom uginulog psa, rekla je Biserka Jakovljević.
U toku razgovora sa direktorkom naišla je socijalna radnica sa dečakom posle posete pedijatru. Dete je bilo toplo obučeno, u džemperiću i debeloj jakni, sa dubokim cipelama, sređeno i uredno. Oko njega su se okupili ostali radnici ove ustanove da ga pomaze.
Direktorka Centra za socijalni rad Biserka Jakovljević je rekla da je tokom jučerašnjeg dana primila ogroman broj poziva iz cele Srbije od ljudi koji su hteli da pomognu ovom dečaku. On se sada nalazi u hraniteljskoj porodici, koja je već nekoliko puta pružila dom i utočište deci kao što je N. M.
- Bolje što su uzeli dete od Snežane. Svakog dana je to dete išlo golo i krvavo. Čovek sa kojim ona živi noću ga je izbacivao napolje po zimi, jednom sam ga tako zatekla krvavog noću samog ispred kuće - ističe Snežanina komšinica Gordana.

I protiv oca podnošena prijava
Snežanu M. za vreme trudnoće pretukao je Dragan T., dečakov otac, zbog čega je požarevačka policija protiv njega 25. jula 2005. godine podnela prekršajnu prijavu. To je, međutim, jedina prijava i policiji u Požarevcu, gde je Snežana M. živela sa nevenčanim suprugom Draganom T. i troje dece, nije prijavljivano da se roditelji fizički sukobljavaju ili da zlostavljaju mališane.
Ipak, nakon što je u javnosti objavljeno da je trogodišnjeg dečaka maltretirala majka Snežana M., požarevačka policija i Centar za socijalni rad proveriće u kakvom su stanju dvoje mališana koji su ostali s ocem Draganom T

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 305
Zastava Kroejša
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Sagem jeftini
Isuse žalim što sam ovo pročito, upropastilo mi je dan, sad samo zamišljam jadno djete.
Ovu tkz "majku" treba  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia N95 8gb
Majka iza brave

JAGODINA - Zbog sumnje da je izvršila krivična dela zapuštanja i zlostavljanja maloletnog lica i nasilje u porodici, Snežani Mitrović (24), iz Strižila kod Jagodine, određen je pritvor do 30 dana. Ona je osumnjičena da je ta krivična dela počinila protiv trogodišnjeg sina N. M., koga je Centar za socijalni rad oduzeo majci pre deset dana po prijavi rođaka i komšija.
Komšije pričaju da je dete
noćima izbacivala iz kuće. Trogodišnjak je i pronađen napolju, dok se igra pored uginulog psa.
Centar je pokrenuo postupak lišavanja roditeljstva, a N. M. je smestio u hraniteljsku porodicu. Ovaj slučaj zainteresovao je građane iz Srbije i inostranstva, koji se javljaju tom centru i traže da se N.M. otvori bankovi račun na kome bi uplaćivali novac koji bi bio oročen do njegove 18 godine.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Nema veze ko je. Takve licnosti su isto od malena bile zlostavljane, tako da nemaju meru i saosecaj sa drugima. Tj, prenose na svoju decu sta su doziveli jer misle da je to normalno.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.