Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:49:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ludi kamen? hm... O, da!  (Pročitano 38968 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Google Chrome 0.2.149.27
mob
Apple iPhone SE 2020
Jeste.... sve je to tako... a onda dodju mame i tate... i moras da napravis veeeeliku svadbu...
2 od 2 moje poznanice koje su se udavale u skorije vreme, morale su da prave veliku svadbu jer su njihovi roditelji to zeleli...
Da... da.. mogli su da to izbegnu i pobegnu ka zalasku sunca, ali i realnom svetu... malo ko to zaista i ucini...  Smile

Oni koji su bili, kazu da su svadbe bile kulturiska... jedna je bila u Pastuvu, pa je svirao neki pop-fank-sta ja znam bend...dok je na drugom bila Usnija Redzepova koja je pevala na suvo jer je orkestar bio  Smiley 1 i oduvala sve koji vole i ne vole narodnu muziku...
Najveci problem su bili fotografi koji idu okolo i skljocaju... a ne mozes da ih se otarasis jer je gazda lokala u dilu s njima... I tako... najveca seljana su bile fotografije sa vencanja... kao i na svakoj svadbi... uostalom..
« Poslednja izmena: 11. Sep 2008, 14:42:39 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Kako ko voli... Smiley
Meni lično bi najviše odgovaralo - samo nas dvoje, sa kumovima, je l' te... i posle toga neki ručak (ili večera) sa najbližim članovima porodice i prijateljima... Ispod 20 ljudi u svakom slučaju...
« Poslednja izmena: 11. Sep 2008, 14:41:23 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Ја сам се венчала у присуству два сведока, нас четворо значи.
После ручак у најближој кафани и ајд кући.
У то време сам већ живела са мужем охохо, али сам била у другом стању, па да завршимо и ту формалност.
Не бих ја ни то урадила, него отац почео нешто да филозофира...
На моју велику срећу - ни моји ни мужевљеви нису рурални традиционалисти.
« Poslednja izmena: 11. Sep 2008, 14:45:33 od Теодора »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Google Chrome 0.2.149.27
mob
Apple iPhone SE 2020
Kako ko voli... Smiley
Meni lično bi najviše odgovaralo - samo nas dvoje, sa kumovima, je l' te... i posle toga neki ručak (ili večera) sa najbližim članovima porodice i prijateljima... Ispod 20 ljudi u svakom slučaju...

Pa, vidis.. ja znam da cu imati takvu svadbu jer nasi roditelji nisu tradicionalisti, ali sam u daljem opisu navela sta je bio problem na tim svadbama...

Sto se tice ovih mucenika... Oni su happy... mislim da im to nije unistilo bracnu srecu... Da nije tako, ne bi bili srecni (buduci) roditelji divnih bebica..  Smile
« Poslednja izmena: 11. Sep 2008, 14:45:05 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ukoliko ste rešili da kažete sudbonosno DA...
mali saveti za organizaciju vašeg svadbenog veselja

Vreme svadbi koje traju tri dana ili koje traju od zore do svitanja sledećeg dana davno je prošlo. Danas se sve lepo upakuje u jedno divno poslepodne i dugu noć - pod uslovom da ste sve na vreme osmislili!

Odlazak po buduću mladu prepuštamo mladoženjama - da li će trajati celo pre podne ili ćete samo na sat vremena svratiti do njene kuće, na Vama je - ona svakako neće spavati od šest ujutro, jer mora da napravi najlepšu frizuru samo za Vas!

Ne zaboravite harmoniku, trubače ili violinu, jer je to znak da ste srećni što će Ona postati Vaša supruga i biti deo Vaše porodice.

Crkveno venčanje

Crkveno venčanje je najlepše u sumrak; dobro se raspitajte o običajima za mladence i kumove – nemojte ostaviti utisak da ste u crkvu došli samo zato što tako treba, a ne zato što to stvarno želite.

Građansko venčanje

Forme radi, preporučujemo da se obavi u opštini, jer vrlo kratko traje, a uštedećete i par hiljada dinara, koje, složićete se, prilikom organizacije svadbe mnogo znači. Bolje je da za taj novac svojoj budućoj supruzi kupite još lepši nakit, zar ne?

Izbor restorana

Izbor restorana u kome želite da ugostite svoje najbliže jedan je od najtežih zadataka, jer se za to izdvaja najveća količina novca – e, pa kada je tako, onda gledajte da za to dobijete kompletnu uslugu i da sve bude prema vašim željama.

Ukoliko organizujete svadbeno veselje za manji broj gostiju, izaberite prostor u kojem će svi vaši gosti biti u jednoj prostoriji, ali i gde ima dovoljno mesta za igranje Na primer, ovako nešto...



Mladenački sto se uvek postavlja na čelo, u odnosu na sve goste, i treba da bude dovoljno prostran da na njega stane i neka lepa dekoracija i mladenačka torta.

Kod organizacije svadbe za manji broj gostiju nije toliko bitno da se pravi razmeštaj gostiju po stolovima, jer je to vaš najuži krug. Najčešće se mladini gosti raspoređuju sa jedne strane, a mladoženjini sa druge. Najbliži mladenačkom stolu  trebalo bi da budu roditelji.

Jedna od varijanti bi bila da do mladenačkog stola sede najbolji prijatelji, a da roditelji budu na suprotnom kraju, pored njih bi bila rodbina, a zatim sve bliže vama, vaši prijatelji. Tu se stvara jedna celina gde svi bivaju ispoštovani - i rodbina, koju će zabavljati roditelji, i vaši prijatelji, koje vi najviše volite i koji će dobiti utisak važnosti i značaja koji im vi na taj način pridajete.

Ukoliko organizujete svadbu za veći broj gostiju, npr. 250 i više, naša preporuka je velika sala, u kojoj će biti svi vaši gosti, jer odvajanje u dve ili više sala može dovesti do toga da se vaši gosti osećaju zapostavljenim ili manje vrednim. Iskreni da budemo, vi na taj način i vršite klasifikaciju na važne i manje važne goste.

Neki od primera kako bi sala za vaše svadbeno veselje trebala da izgleda



Mladenački sto se postavlja okrenut ka gostima, stolovi se obično postavljaju u dve grupe između kojih bi trebalo da bude dovoljno prostora za igru i muzika se postavlja suprotno od mladenaca, opet okrenut ka gostima. Gosti se raspoređuju u grupe - jedna ili dve porodice ili grupa Vaših prijatelja za jednim stolom. U odnosu na mladenački sto, prvi red stolova bi trebao da bude rezervisan za roditelje i najužu rodbinu.

Ako prijatelje morate da smestite u najudaljeniji deo sale, grupišite ih tako da budu svi na okupu. Ukoliko se odlučite za ovakav izgled sale, napravite spisak gostiju i raspored po stolovima, i ne zaboravite da ih obavestite pod kojim su brojem, jer na dan svadbenog veselja nećete imati vremena da razmišljate o tome.

Ukoliko želite da mladini i mladoženjini gosti budu odvojeni, preporučujemo ovakav izgled sale



Ovakav izgled omogućava dovoljno prostora za igru, a gosti sami mogu da odluče gde žele da sede. Kada se budete odlučivali za dekoraciju, po našem mišljenju nema potrebe za velikim aranžmanima koji se stavljaju na stolove, jer će oni smetati prilikom posluživanja hrane i pića. Nešto skromno i šareno  sasvim je dovoljno. Za mladenčkim stolom treba da bude najveća i najlepša dekoracija.



Za svadbeni meni preporučujemo: Predjelo, čorbu, glavno jelo i salatu kao posluženje nakon obavljenog venčanja. Meni se služi u porcijama za svakog gosta, i prema našem iskustvu dovoljan je da naredna tri sata uživate u piću i muzici.

Nakon toga preporučujemo posluženje u vidu kasne večere - obično je to jagnjeće i praseće pečenje, koje se služi na ovalima i ostaje na stolovima do kraja vašeg veselja.

Torta se obično iznosi oko 22h i obično je prate ugašena svetla, vatromet i šampanjac. Sve torte se postavljaju na jedan veliki sto, gde svako može da se posluži tortom po želji. U većini slučajeva restorani  u okviru cene punog menija nude i domaće piće u neograničenim količinama, što biste trebali da prihvatite, jer će vas piće u vašoj režiji izaći skuplje, a i ne morate da razmišljate da li će tokom noći neko od vaših gostiju biti uskraćen za svoje omiljeno piće zato što niste obratili pažnju na to.

Naš savet je da birate restorane gde će vam  maksimalno izaći u susret i na taj način olakšati vaše svadbeno veselje (npr. raspored stolova kakav Vi želite, da li postoje hladnjače u kojima može da se ohladi piće, prostor za čuvanje torti, mesto za odlaganje poklona, obezbeđen parking itd.).

Nemojte se ustručavati da izrazite sve svoje želje, jer je svakom pravom ugostitelju najvažnije da gosti iz njegovog restorana izađu zadovoljni.



Izvor: MojaSvadba
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Нисам никада радила оно што се очекује од мене, него како ја хоћу.
Ако неко има економску основу за брак, с којим правом родитељи смеју да утичу на стил венчања?
Кажеш - одјеби! и готова ствар!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Naravno, ali poznajući svoje roditelje, znam da se, u mom slučaju, sigurno ne bi mešali...  Smile

E sad, ako bi se njegovi ('on' je još uvek apstraktna kategorija, sa ovim trenutnim još nisam planirala venčanje  Smile ) bunili, onda bi demokratski odlučili da pak bude po mom...  Smile
U svakom slučaju, još mi je rano (jaaaaako rano da o tome dumam), ko zna, možda mi dune u glavu da, kada dođe vreme za to, napravim svadbu kao Dara Bubamara.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 5501
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Meni su prelepa vencanja na brodicima ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Ја се јежим гомиле, било да је у питању свадба, сахрана, рођендан....
Јежим се на компликовану организацију свега тога, на непотребне трошкове, на љубљење са стопедесет људи, на идиотску улогу "младе" и "младожење" који треба да седе ко пуњене птице цео дан и да сви гледају у њих.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 5501
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ја се јежим гомиле, било да је у питању свадба, сахрана, рођендан....
Јежим се на компликовану организацију свега тога, на непотребне трошкове, на љубљење са стопедесет људи, на идиотску улогу "младе" и "младожење" који треба да седе ко пуњене птице цео дан и да сви гледају у њих.

Za sve postoji zlatna sredina, a postoje i malo savremenije svadbe i obicaji ... Bar sam ih ja posecivala ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:49:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.