Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 20:55:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lloret de Mare  (Pročitano 14625 puta)
03. Feb 2010, 15:46:47
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7726
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Tamo sam isao na ekskurziju i bilo nam je odlicno,pa smo kontali ici tamo u julu.....E nasao sam hotel,ali me zanima najjeftiniji nacin da dodjem do tamo,ili mozda varijanta vozom koliko bi kostala?Ako neko zna,ili zna gdje da pogledam,bio bih zahvalan Smile


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 18
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Nokia E51
Jesi se snasao za prevoz? Haj' napisi i kakav si hotel nasao, kako i za koliko €! I ja sam bio na exkurziji tamo i rekao sam sebi da cu otici jos jednom obavezno!

Pozz i hvala na odg.!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 89
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mnogo problematicnih crnaca ... uspomena sa exkurzija ne treba da vas teraju da ponovo idete..nece biti kao sa drustvom sa ekskurizje:)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ma hajde bre

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1730
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson C 905
Pokušajte preko vodecih turistickih agencija ...

Ici u sopstvenoj reziji na  L.de Mar ...

mislim da to i nijebas  dobra ideja ...

IP sačuvana
social share
Crvenkapa posla kod babe pa je naletela na vuka,

Spasena je od Alibabe pa je zatim silovalo 40 hajduka ...

By Ljuba Moljac ... the legende died ...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
LG Google Nexus 5
meni je bas bez veze
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Ljoret de Mar - tu dolaze mladi

Šta reći o gradu koji ionako niko ne razgleda turistički, već isključivo posećuju njegove mnogobrojne klubove? Ljoret de Mar je grad sagrađen na turizmu. To je najveće odmaralište i turistička meka na poznatoj Kosta Bravi, koje ima oko 35.000 stanovnika. Leti broj gostiju nadmašuje broj stanovnika i do pet puta. Kako je rasla turistička industrija, tako je rastao i ovaj grad. Kod nas je pre svega poznat kao destinacija koja privlači najviše mlađu populaciju, a i većina ostalih gostiju je sličnih godina. Teško da će neko doći u njega u potrazi za turističkim atrakcijama ili prirodnim lepotama, ali Ljoret je ipak malo više od brojnih mesta za dobar noćni provod.

Ljoret de Mar je grad duge istorije, stare preko hiljadu godina. Osnovali su ga Rimljani, čiji se tragovi vide u okolini grada. Veruje se da i ime grada potiče od Rimljana i njihove reči "lauretum", što bi u prevodu s latinskog značilo "lovor". Do pedesetih godina prošlog veka ljudi su tu uglavnom živeli od trgovine, a onda je stigao turizam, koji je grad promenio iz osnova. Mnoge lepe zgrade su nestale, a od turističkih atrakcija najvrednija je crkva jednostavnog naziva - seoska crkva. Preostalo je i nekoliko modernističkih kuća, takozvanih Indijanosa ili Amerikanosa. To su ljudi koji su tokom 19. veka odlazili u Ameriku u potrazi za boljim životom, a ako bi se tamo obogatili, redovno bi se vraćali u rodni grad. Tu bi se ženili, a zatim obavezno srušili staru kuću i na njenom mestu gradili velelepnu vilu. Ostatak života uživali bi u plodovima svog prekomorskog rada, posvećujući se dobrotvornom radu. Retke su takve kuće koje su preživele urbanu "betonizaciju", danas su ih uglavnom potisnuli hotelski blokovi.

Pored zabave, gosti ovde dolaze radi kupanja. Plaže su brojne i mahom peščane. Glavna gradska plaža duža je od kilometra, ali je po danu veoma natrpana. Ono zbog čega prosečan turista dolazi u Ljoret de Mar je noćni život. Grad je zaista živ i prepun kafića, pabova i klubova. Sve vrvi od mladih željnih zabave, uglavnom maturanata. Idite na pena parti u Colossos, karaoke u Moby's ili jednostavno plešite u Bumpers-u, Tropics-u ili Hollywood-u. Na kraju krajeva, zbog toga ste tu.

Čini se da stanovnici Ljoret de Mara ne zaboravljaju na čijim su dolascima izgradili svoju turističku industriju i ko im i danas osigurava stabilne prihode. Pred kraj večernjeg provoda, bolje reći u zoru, grad je podjednako veseo, a pevanje se čuje na svakom uglu. Mnogi idu i na plažu, ali čuvari pokušavaju to da spreče, zbog velikih količina smeća koje ostaju posle takvih okupljanja. Ukratko rečeno, Ljoret de Mar nije grad koji će vas oduševiti kulturom, turističkim atrakcijama ili prirodnim lepotama, ali mladi, koji u ovaj grad isključivo i dolaze, biće sasvim zadovoljni, jer je noćni život zaista odličan, a to je ono što mladi na kraju krajeva i traže.

Izvor: Krstarica

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

ljor1.jpg
(118.76 KB, 600x399)
ljor2.jpg
(144.46 KB, 640x480)
ljor3.jpg
(63.51 KB, 560x420)
ljor4.jpg
(63.18 KB, 500x309)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Znas me,Znam te !

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 793
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
SonyEricsson K610i
Gde se ovo nalazi i sta je cuvena 'Kosta Brava'?
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 11
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Mozda da probas preko Ryanaira karte iz Bratislave do Girone kosta povratna cca 100 evra!!!Mozes do Bratislave iz Beca za pola sata!Eh sad posto nisam u Srbiji, pretpostavljam da ima voz ili bus za Bec redovno posto more Balkanoida tamo studira i radi!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.18
Pozdrav!
Već tri godine zaredom letujem u Llloretu, svaki put u sopstvenoj režiji,pa evo da pomognem eventualno nekim savetima. . .
Ja sam putovao iz Beograda do Barselone,Lufthansom(sa presedanjem u Minhenu ili Frankfurtu),povratna karta je bila oko 190 eura sa svim taksama,naravno,ako je rezervišeš jedno tri meseca ranije. Za ovu godinu sam već uplatio opet letovanje u Lloretu,s tim što sad idem Spanair-om direktno iz Beograda do Barselone,uhvatio sam promo karte po 90 eura povratna sa svim taksama!!!
Od Barse do Lloreta stiže se vozom direktno sa aerodroma za cca 2h!

Hotel u koji idem zove se "Almirall",nalazi se u prvom redu do plaže,tačno naspram koktel-bara "Maritu" (sa onim džinovskim koktelima - ko je bio u LLoretu zna o čemu pričam :D). . .
S obzirom da gledam da izbegnem gužvu,uvek idem krajem avgusta i početkom septembra,kada su dnevne temperature oko 27-28 stepeni,što znači nema jakog sunca i bežanja sa plaže.  Hotel je apartmanskog tipa,a ja preko interneta plaćam 11 noćenja u apartmanu 170 eura po osobi! Inače,apartman je jako čist,ima sve što vam je potrebno (šporet,frižider,mikrotalasna,sudovi), a cene hrane u hipermarketima (ima ih 2 u Lloretu) su na nivou beogradskih,neke čak i povoljnije. . .

Inače,meni je LLoret takođe prirastao za srce kad sam bio na ekskurziji,a i svaki sledeći put kad sam odlazio sve lepše sam se osećao i sve bolje ga doživljavao. Dovoljno je veliki da vam ne bude dosadno tih 10-15 dana(ima gomila klubova,diskoteka,pena party,coctail večeri i slično),a opet ni previše glomazan (kao npr.  Benidorm koji je na Costa Blanci) koji više liči na ozbiljan grad nego na turističko mesto.  
E sad,neko pominje crnce. . . Istina je sledeća-crnci su uveče u glavnoj ulici i nude svoju "original" robu-tašne,satove,naočare za sunce,ali jednostavno prođite pored njih bez suvišnog zadržavanja i niko od njih vam neće reći ni reč. . . Mnogo su više napadni promoteri koji vas saleću bukvalno na svakom ćošku sa pozivnicama za diskoteke i zabave,nudeći vam raznorazne pogodnosti i popuste :D

LLoret je i strateški dobro pozicioniran,s obzirom na činjenicu da možete odatle organizovati nekoliko interesantnih izleta. . . Barselona,po meni najlepši grad u Evropi,je oko 70km daleko i vozom se stiže za nekih 1h20min. . . U suprotnom pravcu na istoj udaljenosti je gradić Figueres u kome je rođen čuveni Salvador Dali,gde se i nalazi veličanstven muzej ovog neverovatnog umetnika. Treba obići i malo mesto Tossa de Mar,10ak kilometara od Lloreta,koje je totalna suprotnost Lloretu,daleko mirnije i sa uskim uličicama i tvrđavom sa čijeg vrha puca pogled u beskraj Sredozemnog mora. . .

Mogao bih još 10 strana da ispišem o Lloretu i Barseloni,a ako nekog još nešto zanima,neka ostavi PM,rado ću podeliti svoja iskustva. . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1064
Ser nicky, interesuje me da li znaš kakvo je vreme u Ljoretu u Junu, tj kolike su prosečne temperature?

Idem sad u Junu na 12 dana pa me interesuje da bih znao kakvu bih garderobu trebao da ponesem.

Hvala unapred!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 20:55:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.226 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.