Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:55:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ljudska dusa sa ateisticke strane...  (Pročitano 21479 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
Mene pokrecu misici koje pokrece mozak...I zivotinja ima i telo i emocije i pokrece se i ima NEKI nivo svesti ali nema dusu cak ni po bibliji.Pa odakle vam uopste ideja da je ima covek?
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Tebe pokrecu misici koje pokrece mozak koji pokrece sta? Neki drugi misic ili nesto sto se zove svest, sto komunicira sa mozgom i odredjuje sta da se radi dalje? Nije dusa.
Zar Bog nije "udahnuo" zivot u sve nas? Samim tim mi svi smo dio njega, on je u svima nama - cak i zivotinjama. Mozda su nabrzali taj dio u Bibliji gdje napisase da zivotinje nemaju dusu, mozda da se vrate na to kasnije i isprave. To bi bilo naravno sa religijske strane posmatrano, sa naucne je malo drugacije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 255
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
@who cares
Mozes li da kazes sta bi mogla biti dusa posmatrano sa ateisticke, cisto naucne tacke gledista?
IP sačuvana
social share
Sta je brze ili zec?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne mogu, jer ateisti nemaju dusu. Smiley

Pa ako uzmemo da je ateizam nevjerovanje u Boga, onda nije iskljuceno da oni ne mogu da vjeruju u nesto kao sto je dusa. I tamo su misljenja podejeljena, neki vjeruju u dusu i raj (i ako je to nesto supernatural) a neki ne.
Naucna strana, hm .... imam utisak da je oni definisu kao razum,um, svjest ili podsvjest. Cisto sa naucne strane se ne vjeruje ni u sta sto nije naucno dokazano. Boga niko nije vidio ali ipak toliko svjeta vjeruje u njega. Posto je jako tesko dokazati da li On postoji ili ne, to ce ostati tema za raspravljanje za sva vremena. A da ne spominjem cinjenicu da za vjernike jedino Bog sve zna, naucnici su tu jako osjetljivi, jer oni su ti koji mogu da dokazu i objasne svasta nesto. Ponekad imam utisak da ljudi koji su prosli neke teske situacije u zivotu, jedva ostali zivi (sto ne mogu da objasne nikakvom naukom) vjeruju u nesto sto nazivaju sudbina, Bog, sreca ili kako god. A mozda je ipak lakse i jednostavnije da se prihvati znanje da nas je sve Bog stvorio (po Bibliji) nego da se pitamo ko je stvorio planetu, ko je stvorio zivot na planeti i nas na njoj i zasto smo mi ovdje.

Ne znam da li je odgovor zadovoljavajuci,mozda ti podjelis svoje vidjenje ili shvatanje?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


vrlo, vrlo zadovoljan tip

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 206
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ovo je pomalo stvarno cudna tema ... zar je ovako nesto uopste moguce ?
IP sačuvana
social share
just like a curse, just like a stray
you feed it once and now it stays
so tear me open, but beware
there's things inside without a care...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile

A sta ti je cudno? Cudno ti je to sto ti "mislis", pa opet "mislis" kako bi bilo nemoguce "misliti", ako ne bi postojala dusa, duh.

Duh, dusa, duhovnost, i tome slicno, postoje jednako onoliko koliko postoji i moja pokojna baba.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
Tvoja pokojna baba postoji vise od gore navedenih stvari ( u nekom drugom stanju ). Smile

@who cares
To sto si napisao odusi je tacno ali samo sa strane vernika.Dakle nije tacno.Smile
Da li ti verujes? 
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 255
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
@who cares
Kazes da su dusa i raj nesto natprirodno. Vec sam rekao (ne znam da li na ovoj temi, mrzi me da gledam  Smile) da nesto sto je natprirodno ne moze postojati niti se moze desiti. Ukoliko nesto natprirodno postoji ili se desilo, to po defaultu nije natprirodno. Zelim da kazem da se sve sto postoji ili se desilo moze objasniti sa naucne strane. Neke stvari su sigurno van domasaja percepcije ljudskog uma, ali to ne znaci da nemaju objasnjenje, ili da su natprirodna. Opet kazem natprirodne stvari ne postoje, to je paradoks.
Bas zato je ova tema interesantna. Ovde bi ljudi trebalo da kazu sta bi to zapravo trebalo da je dusa (ako tako nesto postoji).
IP sačuvana
social share
Sta je brze ili zec?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Carurors
Citat
Da li ti verujes?
Direktno pitanje na koje ne mogu da dam direktan odgovor. Da --- ali na svoj nacin. Da li je moje izlaganje tacno ili ne i sa koje strane, to je kao sto je napisano, tema za vjecne rasprave.

Duh, dusa, duhovnost, i tome slicno, postoje jednako onoliko koliko postoji i moja pokojna baba.
Interesantno, jer tvoja pokojna baba je bas to - pokojna (sa medicinske strane gledano kada prestanu funkcije mozga i srca jedna rjec - smrt) ali da li je njen duh jos ziv? A da je postojala, postojala je. Kao zivo bice, kao zena i kao produkt necije ljubavi. E sad ako je ona postojala a sada je nema, ne znaci da duh nikada nije ni postojao.

Pedjanbg
Citat
Kazes da su dusa i raj nesto natprirodno.
Ocigledno nije dobro napisano ili interpretovano jer je misao bila da je to pogled sa ateisticke strane za natprirodnost datog.

Ljudi pripisuju "epitet" natprirodnog necemu sto nemogu da objasne logikom. Posto neki nemaju dovoljno vremena, volje ili intelekta da to malo dublje i sire istraze, to je druga stvar. Kada je u pitanju duh (spirit) misljenja su rasbacena na sve strane. Ne mogu da branim tezu da postoji isto toliko koliko ne mogu da branim onu sto tvrdi da ne postoji. Mozemo da iznosimo svoja razmisljanja o tome, ali niko nema cvrst dokaz da dokaze ili demantuje jedno ili drugo. Pitanje je ko u sta vjeruje. Vjera sama po sebi nema mnogo sa religijom. Ako vjeru nosis u sebi i nikada nisi stupio na tlo jedne od bogomolja nisi gresnik jer vjerujes. Isto ti je kao vjerovanje u drzavu, ustav ili sistem jedne drzave. Ili im vjerujes ili ne. No, da se ne ide u offtopic ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 255
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
OK, ali dusa, ako postoji, nije nesto natprirodno, pa se stoga moze posmatrati sa naucne tacke gledista, kao i sam Bog, koji opet ako postoji nije natprirodan, vec daleko van granica ljudskog shvatanja. Mislim da covek ne sme samo verom da se zadovolji.
IP sačuvana
social share
Sta je brze ili zec?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:55:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.