Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Linux Mandriva ~ Download ~ Problemi ~ Saveti  (Pročitano 7370 puta)
Pocetnik

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 17
OS
Linux
Browser
Mozilla (2009.0)
mob
Nokia 9300i
Brate hoces li mi pomoci oko mog problema.Bosko
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11112
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla Flock 2.5.5
mob
Samsung Galaxy S10
Probaj da umesto ovog ntfs-3g defaults 0 0 upišeš sledeće:

ntfs-3g     defaults,umask=007,gid=46 0 0

Naravno, posle toga sledi reboot.
« Poslednja izmena: 06. Jan 2010, 15:34:25 od MladenIsakovic »
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 17
OS
Linux
Browser
Mozilla (2009.0)
mob
Nokia 9300i
da lice mi izbrisati podatke na kompijuteru.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 17
OS
Linux
Browser
Mozilla (2009.0)
mob
Nokia 9300i

Izvini opet ja ,a gde da upisem  ovo sto si mi rekao.da li da upotrebim administratorsku konzolu,ili gde da to upisem.
neznam ja sam tek pocetnik.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11112
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla Flock 2.5.5
mob
Samsung Galaxy S10
Pa u /etc/fstab naravno Smiley
Ili još bolje, aj' prvo probaj ovo upisati, znači da se ne zezaš i ronjaš, to moraš kao root, znači najbrže otvori konzolu, uloguj se kao root:
su
(tvoja root lozinka)
gedit /etc/fstab
pa kad ti otvori fstab u text editoru, ona u liniji gde ti je ntfs particija, umesto onog tvog, ukucaj sledeće:
ntfs-3g defaults,umask=002 0 0
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 17
OS
Linux
Browser
Mozilla (2009.0)
mob
Nokia 9300i
Brate da te nesmaram vise hvala na savetim ,ali ja sam pokusavao da uradim to sto sis mi rekao i nikako mi ne uspeva tako da cu da platim nekoga da mi to namesti.A mi mozemo da se nekadacujemo ovako da malo procaskamo oko linuxa i tako dalje.Puno ti hvala na pomoci .Bosko
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11112
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1064
mob
Samsung Galaxy S10
Izgleda da se ovoj Linux distribucija baš ne da   , ili bolje rečeno, očigledno nije imala dovoljno dobre ljudi koji su je vodili. U svakom slučaju, jedina alernativa gašenju ove distribucije jeste njena prodaja. Za sada postoji 1-2 zainteresovane firme od kojih je Linagora već ušla u pregovore o kupovini.
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11112
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla Flock 2.5.6
mob
Samsung Galaxy S10
Na svu sreću, mediji su ipak pogrešno protumačili situaciju kada je Mandriva u pitanju.
Kako javlja Distrowatch:

Arnaud Laprévote, the newly appointed CEO of Mandriva S.A., has reacted to the recent rumours about a possible sale of the company. Apparently, the media got it all wrong - Mandriva isn't seeking a buyer; instead it's the other companies which are looking to acquire some of the assets belonging to the French distribution maker: "We are beginning to harvest the results of this development work with hundreds of thousands of PCs using the Mandriva operating system sold in South America, Asia and rapid sales of Pulse2 and MES5 in Europe. So it is unsurprising that Mandriva has once again attracted the interest of industry decision-makers." The Mandriva CEO has carefully side-stepped the issue of the situation financière tendue as reported on the Boursorama forum and which gave rise to the media speculation about the company's health. The good news is that the development of Mandriva Linux 2010.1 continues normally and that the release candidate for the new stable version, although delayed by a few days, should arrive later this week. The final release is still scheduled for arrival on June 3rd.
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.