Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 10:04:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Life of Pi (2012)  (Pročitano 5744 puta)
25. Jul 2012, 14:24:46
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
http://www.imdb.com/title/tt0454876/


Life of Pi is a fantasy adventure novel by Yann Martel published in 2001. The protagonist, Piscine Molitor "Pi" Patel, an Indian boy from Pondicherry, explores issues of spirituality and practicality from an early age. He survives 227 days after a shipwreck, while stranded on a boat in the Pacific Ocean with a Bengal tiger.

The novel was rejected by at least five London publishing houses before being accepted by Knopf Canada, which published it in September 2001. The UK edition won the Man Booker Prize for Fiction the following year. It was also chosen for CBC Radio's Canada Reads 2003, where it was championed by author Nancy Lee. The French translation, L'histoire de Pi, was chosen in the French version of the contest, Le combat des livres, where it was championed by Louise Forestier. The novel won the 2003 Boeke Prize, a South African novel award. In 2004, it won the Asian/Pacific American Award for Literature in Best Adult Fiction for years 2001–2003.

Plot


Life of Pi is divided into three sections. In the first, the main character, Pi, an adult, reminisces about his childhood. He was named Piscine Molitor Patel after a swimming pool in France. He changes his name to "Pi" when he begins secondary school, because he is tired of being taunted with the nickname "Pissing Patel" (a corrupted English pronunciation of the French name, first made by the first school teacher of the boy while reading aloud the class register). His father owns a zoo in Pondicherry, providing Pi with a relatively affluent lifestyle and some understanding of animal psychology.

Pi was born a Hindu, but as a fourteen-year-old he is introduced to Christianity and Islam, and starts to follow all three religions as he "just wants to love god." He tries to understand God through the lens of each religion and comes to recognize benefits in each one.

Eventually, his family decides to sell their animals and move to Canada due to political concerns in India. In the second part of the novel, Pi's family embark on a small Japanese freighter to Canada carrying some of the animals from their zoo, but a few days out of port the boat suddenly sinks. Pi ends up in a small lifeboat with a Bengal tiger named Richard Parker, a spotted hyena, an injured zebra, and an orangutan. The other humans and animals on the boat all drown.

The hungry hyena tears off the zebra's leg, and spends the next several days eating the zebra bit by bit. The hyena also kills the orangutan. Richard Parker then kills and eats the hyena. Pi is left as the only other survivor. Pi finds food and water supplies on the boat, but as they grow scarce, Pi begins fishing. Pi feeds Richard Parker so that the tiger will not eat him; he also wants to keep the tiger alive to avoid total solitude on the ocean. Pi ensures that the tiger considers Pi the alpha animal and will therefore refrain from attacking him.

Pi recounts that after an indeterminate time at sea, the pair encountered a mysterious island, seemingly constructed of edible algae supporting a forest and a large population of meerkats. Following a period of recuperation, Pi becomes afraid of the island after discovering that the algae is carnivorous, and leaves with the tiger. In all, Pi survives 227 days in the lifeboat, often half delusional with thirst and hunger. The lifeboat reaches the coast of Mexico and Richard Parker escapes into the nearby jungle, so that rescuers find only Pi.

The third part of the novel is a conversation between two officials from the Japanese maritime department. They seek to ascertain why the ship sank, so they interview Pi, but they do not believe his story. Pi then tells a similar story, but this time without animals. Instead, he recounts a story of human brutality, being adrift on a lifeboat with his mother, a sailor with a broken leg, and the ship's cook, who killed the sailor and Pi's mother and cut them up to use as bait and food. Parallels to Pi's first story lead the Japanese officials to believe that the orangutan represents his mother, the zebra represents the sailor, the hyena represents the cook, and Richard Parker is Pi himself. Pi asks if this new story is acceptable, or if he should change any parts that are still too unbelievable; the officials change the subject back to the sinking of the ship. After giving all the relevant information, Pi asks which of the two stories they prefer. Since the officials cannot prove which story is true and neither is relevant to the reasons behind the shipwreck, they choose the story with the animals. Pi thanks them and says, "and so it goes with God".

Cast


  • Tobey Maguire    ...    Yann Martel
  • Irrfan Khan    ...    Older Pi
  • Gérard Depardieu    ...    Frenchman
  • Suraj Sharma    ...    Pi Patel
  • Tabu    ...    Pi's Mother


  • *************************************************************************************

    "Pijev život" po Angu Liju

    "Pijev život" je adaptacija istoimenog romana Jana Martela, koji je osvojio nagradu Buker. Pi Patel je mladi sin čuvara zoo vrta, koji se spletom okolnosti zatiče izgubljen na pučini, a društvo su mu bengalski tigar, zebra, hijena i orangutan.

    Naslovnu ulogu tumači Suradž Šarma, a u sporednim se pojavljuju Tobi Megvajer, Žerar Depardje i Irfan Kan.

    "Pijev život" Anga Lija u novembru stiže u bioskope.

    Izvor: Mondo

    Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

    v253293p0.jpg
    (66.91 KB, 610x395)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Nove fotografije iz filma Pijev život oskarovca Anga Lija

Prvi 3D film Anga Lija, ostvarenje Pijev život spominje se kao delo koje će biti jedno od favorita za osvajanje Oskara sledeće godine, a ova ekranizacija istoimenog bestselera u bioskope stiže u novembru.

Objavljene fotografije prikazuju glavnog junaka Pija, mladića zarobljenog na splavu nakon brodske nesreće, čiji lik tumači mladi indijski debitant Suraj Šarma.

Film je zasnovan na istoimenom romanu poznatog kanadskog pisca Jana Martela. Priča o hrabrom mladiću predstavlja uzbudljivu avanturu koja govori o velikim idejama -  veri, nadi i borbi za opstanak.

Režiju potpisuje Ang Li, koji je 2005. godine nagrađen Oskarom za film Planina Broukbek, dok je 2000. godine njegov film Skriveni zmaj, pritajeni tigar odeno priznanje kao najbolji film van engleksog govornog područja. Li je poznat i po ostvarenjima Razum i osećajnost, Hulk, Taking Woodstock i drugim.

Izvor: Story

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

3.jpg
(88.41 KB, 430x287)
1.jpg
(49.1 KB, 430x242)
2.jpg
(69.55 KB, 430x287)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Ang Li: Nevinost i odrastanje

Kada je nedavno objavljen trejler za novi film oskarovca Anga Lija „Pijev život“ internet se „usijao“ od komentara publike. Jer, kada reditelj kultnih filmova („Svadbeni banket“, „Razum i osećajnost“, „Pritajeni tigar, skriveni zmaj“, „Planina Broukbek“,) najavi novo delo to je uvek senzacija.

Drama „Pijev život“, koja će 21. novembra imati američku premijeru, filmska je adaptacija „Bukerom“ nagrađenog romana Jana Martela. Glavni junak je 16-godišnji Pi koji, sa porodicom i životinjama iz njihovog zoo parka, emigrira iz Indije u Kanadu...

Glavnu ulogu igra debitant Suraj Šarma, tu su i Žerar Depardje, Irfan Kan i Rafe Spol. „Pijev život“ sniman je na Tajvanu, u rodnoj zemlji Anga Lija i njegov je prvi film u modernoj, 3D verziji.

Zahvaljujući srpskom distributeru „Megakom filmu“, „Novosti“ ekskluzivno objavljuju razgovor sa čuvenim rediteljem, povodom filma „Pijev život“.

* Šta je tema „Pijevog života“ i postoji li neka zajednička nit za vaše filmove?

- Svi moji filmovi se, na neki način, bave gubljenjem nevinosti, odrastanjem. Pi je izgubio porodicu i svoje životinje, i mora da se bori sa prirodom sam u okeanu. Svi imamo taj ključni trenutak gubljenja nevinosti kada moramo da odrastemo, hteli to ili ne. Želimo da budemo nezavisni i da se odvojimo od roditelja, a s druge strane, želimo da ostanemo deca. Ljudi uvek imaju tu detinjastu stranu u sebi, ali moraju da se suoče sa životom.

* Ovo je vaš prvi film u 3D formatu?

- Da, i još uvek učim, mada mislim da je 3D novina za sve. Ovo su prvi koraci i početak razvoja. Kao da smo se vratili u vreme kada su filmovi nastali. Publika i filmadžije su se u međuvremenu izveštili, ali 3D još ne poznajemo dobro, to je nova estetska forma. Izazov u stvaranju 3D filma je što sam postavljaš i otkrivaš pravila. Kao autor, još razmišljam u dve dimenzije, ali pokušaću da napravim taj korak dalje na filmu. Nadam se da će se dopasti publici.

* Šta možemo da naučimo iz ovog Pijevog putovanja?

- Pažnja treba da bude usmerena na dečaka koji postaje muškarac i na to da treba poštovati prirodu. „Pijev život“ nije Diznijeva avantura i ne izgleda kao većina američkih filmova. On nas uči da poštujemo divlje životinje i prirodu - objašnjava Ang Li.

* Šta danas očekujete od jednog filma?

- Nisam više gladni filmadžija. Još sam pohlepan, ali nisam gladan. I dalje očekujem praznik, ali više nemam motivacije da nešto postignem. Ukratko, nije me „glad“ nagnala na ovaj film. Znam koliko je danas skupo praviti jedan film. Kada je snimanje „Pijevog života“ postalo izvesno, korak po korak bio sam zaveden.

* Vaši filmovi su veoma različiti. Da li uživate u tim promenama tema i kultura?

- Teško je biti originalan sa svakim novim filmom. Zato pronalazim različite metode rada i različite priče kako bih otežao sebi. Volim da se bavim stvarima za koje ne znam kakve će na kraju ispasti. Volim tu neizvesnost. Ako jednog dana ne budem imao taj osećaj, penzionisaću se!

* Šta vam se najviše dopada u vašem poslu?

- To što mogu da se nađem u različitim situacijama. Pitajte bilo kog dobrog glumca, reći će vam isto. Ne žele da ponavljaju iste uloge. Svi glumci veruju da mogu i treba da budu različiti. Uostalom, ne idete stalno na isto mesto na letovanje. Kad bismo mogli da biramo, imali bismo više ljubavnika umesto da istrajavamo u jednom braku. Ne radim to u stvarnom životu, ali zato u filmovima mogu da idem na najrazličitija mesta. Zašto bih u svojim delima uvek išao na isto mesto ili pričao slične priče? Uzbuđenje se krije u istraživanju novih mesta i novih priča.

* Po čemu biste voleli da vas pamte?

- Neka me pamte kao roba kinematografije, kao njeno oruđe. Filmovi koje pravim birali su mene, a ne ja njih. Ja sam kao medijum, ja sam njihov sluga. Želim da me tako upamte.

Izvor: Novosti

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

kul-ang-li.jpg
(55.55 KB, 800x540)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
Hebo te, koja ironija da je stvarnost, jedini camac za spasavanje a tigar u njemu  Smile Smile
Inace, verovatno otkida film mada nisam bas ljubitelj takvih prica  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.21
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.21
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Li: "Pijev život" je moj najriskantniji film

Dramu "Planina Broukbek" o ljubavi između dvojice kauboja neko bi smatrao riskantnim za snimanje, ali reditelj Ang Li tvrdi da je njegov novi film "Pijev život" o dečaku koji deli čamac za spasavanje sa bengalskim tigrom najriskantniji do sada.

Film, koji se od ove sedmice prikazuje u američkim bioskopima, predstavlja adaptaciju istoimenog bestselera Jana Martela i smatran je nemogućim za snimanje.

Oskarovac, 58-godišnji tajvanski reditelj preuzeo je na sebe težak zadatak da korišćenjem komjuterski generisane slike donese na veliko platno senzacionalni zaplet, za šta mu je trebalo godinu i po dana.

Li je izjavio Rojtersu da je snimanje filma "Pijev život" najteže iskustvo u njegovoj karijeri, ali i najduže zbog tehničkih poteškoća.

"Ne možete da naterate tigra da radi šta vi hoćete, morate da koristite digitalnu tehnologiju. Digitalna životinja do pre dve godine nije izgledala realistično, a još teže je bilo prikazati vodu”, objasnio je Li u intervjuu, dodavši da je u pitanju veliki film sniman uglavnom na Tajvanu, ali i u Indiji i Kanadi.

Poznari reditelj se seća da je, kada je snimio dramu “Planina Broukbek”, mislio da je to umetnički film koji ne iziskuje mnogo novca i koji će pogledati samo nekolicina, međutim onda se unervozio i čak nije dozvolio svom bratu, koji je distributer na Tajvanu, da otkupi film.

“Snimio sam film o kaubojima homoseksualcima, mislio sam da će me linčovati. Bojao sam se, okretao sam se stalno da vidim da li me neko prati. Čak sam rekao svom bratu da ne kupuje taj film za distribuciju na Tajvanu i on me još uvek mrzi zbog toga”, ispričao je slavni reditelj kome je snimanje novog filma ipak najteže palo.

Izbor glavnog glumca (Suraj Sharma), Li je obrazložio željom da Pia igra neko “autentičan bez loših navika”, koga treba učiti ispočetka svemu.

Poznati režiser je istakao da je knjiga Jana Martela fascinantna, da govori o veri, ali da ga nije “naterala da veruje u Boga ili nešto slično”.

“Kada sam počeo da snimam film, osetio sam da me vera obuzima i vodi kroz ceo rad, ali sam knjigu odabrao zvog priče, vrednosti pričanja priče. Interesuje me kako ljudi prenose priču, zato što priča ima strukturu, početak, sredinu i kraj. To daje smisao, kada ga život nema”, rekao je Li.

Izvor: Akter
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Malo iza kulisa:







Intervju:


« Poslednja izmena: 25. Nov 2012, 23:07:22 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Zabeležen je već neko vreme i čeka se  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
HTC Sensation
Odusevljen.

2 sata i 7 minuta cistog uzivanja i hvala 3D tehnologiji. Film za sve uzraste,melem za oci i dusu  Smile Stvarno,stvarno prelep i predobro uradjen film...

Ovaj film se ne ocenjuje,uz ovaj film se samo uziva i nista drugo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 10:04:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.289 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.