Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 07:51:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lepe i obrazovane  (Pročitano 5983 puta)
30. Apr 2007, 04:59:53
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Lepe i obrazovane

Prošlo je vreme kada su se žene odricale svoje karijere i dobre zarade kako bi najviše vremena posvetile deci i porodici. Današnji muškarci za svoju partnerku biraju visokoobrazovanu ženu koja dobro zarađuje. Moderan muškarac uz sebe želi uspešnu poslovnu ženu. Neka istraživanja muško-ženskih odnosa s kraja osamdesetih godina dvadesetog veka pokazuju da je tada plata muškarca bila znatno veća, to jest, da što je muževljeva plata bila viša, to je ženina bila niža ili ona uopšte nije radila.

U poslednje vreme situcija se promenila. U većini brakova muž i žena zarađuju podjednako ili gotovo podjednako.

Osamdesetih godina prošlog veka većina ispitivanih bračnih parova imala je isto obrazovanje i podjednak smisao za humor. Tada su žene ipak zarađivale znatno manje od svojih muževa, i to za čitavih 45 procenata. Žene su se u znatnom procentu odricale karijere kako bi podržale svoje muževe. Promena stavova dovela je do smanjenja platnog rascepa između polova. U istraživanju objavljenom pre pet godina ustanovljeno je da u većini brakova u razvijenim zemljama muževi i dalje zarađuju više, ali imaju samo 25 procenata veće prihode od žena. To dokazuje i činjenicu da je sve više udatih a zaposlenih žena, kao i činjenicu da žene nisu više tako spremne da se odreknu karijere i finansijske samostalnosti u korist muža. U osamdesetim godinama bila je zaposlena tek polovina majki, a danas dve trećine. Istovremeno, sve je više muškaraca koji veruju da je bolje da i žena radi i doprinosi porodičnom budžetu. I sve je više muškaraca koji uz sebe žele lepšu, ali ne i slabiju polovinu. Moć i novac koji poseduje žena privlačna je sve većem broju savremenih muškaraca.

Znači li to da smo na pragu novog matrijarhata ili su, verovatnije je, muškarci samo za trenutak uzeli mali predah od iscrpljujuće svakodnevice, u kojoj su oni nosioci najvećeg dela odgovornosti za blagostanje i položaj porodice.

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Постоје ситуације и разлози због којих би се радо одрекла сопствене каријере зарад подршке супругу. Зашто да не, има много ствари које жена може да ради и од куће, да доприноси и кућном буџету, а и сопственом развоју и образовању. Мислим да док су деца мала, жена треба да проводи највише времена са њима, а не у канцеларији. Додуше, све зависи шта су коме приоритети.Мислим да  жена не  треба да рађа дете, реда ради, ако не може да му посвети довољно времена и пажње.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia N97
Jebesh karijeru, ma jebesh zhivot bez dece.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
nemam djecu ,a ni želje da ih imam...za sada,
ali mi nije teško da vjerujem da je za ženu primarno da bude majka.
sve ostalo je u sjenci.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Namćor&Namćor&Namćor

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1330
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Žena teško  može da bude jednako uspešna i u porodici i karijeri.

Kad su deca u pitanju,  karijeru treba odložiti na neko vreme.

Odrastanje deteta se dešava samo jednom , i ne biti pored njega radi profesionalne satisfakcije , za mene je užasno egoistično.
Sposobne i ambiciozne žene  u stanju su sve da  nadoknade.

Citat
Moć i novac koji poseduje žena privlačna je sve većem broju savremenih muškaraca.

Ogavno zvuči, ovako istrgnuto iz konteksta  koji ne akcentuje ono što je najbitnije za odnos muškarca i žene...
 Smile

Da li smo na pragu matrijarhata?
Hm, možda smo bliži  ravnopravnosti polova
 Smile

IP sačuvana
social share
Ne volem,
nikog, lutko, takva mi je narav
kao odžak star i garav
puno dima je kroz mene proslo.
Ne volem,
ujne, strine, šogore, komšiluk,
nataknem ih na čiviluk
od njih ništa dobro nije došlo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
potpuno mi je svejedno kakvo je njeno obrazovanje, ne biram na osnovu toga. Sto se lepote tice, naravno treba da bude lepa  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Mnogooooo dobra. . . . .

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 1841
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Znam za sebe,ali ne tvrdim i za druge...Lepa,Obrazovana,Uspesna u karijeri,Samostalna i povrh svega Odlicna Mlada Mama Smile
IP sačuvana
social share
Mudra zena ne kaze sve sto misli,ali misli sve sto kaze...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG Google Nexus 5
Moć i novac koji poseduje žena privlačna je sve većem broju savremenih muškaraca.


tezim ka ovom, polako, ali sigurno ostvarujem svoj cilj  Smile
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Iron Lion Zion

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 256
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Motorola v3
Ja sam odrasla u obitelji u kojoj zena vise zarađuje i uspijeva odgojiti mene i sestre. Znam da nije lako ali to isto zelim i sebi.
Dobar posao i novac ti donose samostalnost, to povlači samopuzdanje koje stvara jacu karizmu i privlacnost.
Takva zena ima veci izbor partnera dok se ne odluci skrasiti. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Crowz: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
Nekako mi se dopada ideja da on mnogo radi i mnogo radi, a ja da radim ono sto volim.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 07:51:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.