Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 23 24 26
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Legalizacija marihuane - za ili protiv  (Pročitano 21604 puta)
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Linux
Browser
Chrome 42.0.2311.111
Mislim super ako se legalizuje, to mi olaksava posao... nemoram da razmisljam sta mu je.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.6.3
mob
Apple iPhone SE 2020
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.124
Dnevnik RTS: Izlečila sam kancer kanabisom baka Slavija 17. maj 2015
« Poslednja izmena: 18. Jun 2015, 10:44:27 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 38.0
Kanabis nedovoljno efikasan u lečenju

Upotreba kanabisa ne daje efikasne rezultate u lečenju, kao što se to verovalo u poslednje vreme, pokazuju istraživanja čiji su rezultati objavljeni danas u SAD.

Na osnovu 79 kliničkih testova, u kojima je učestvovalo 6.500 ljudi, zaključeno je da kanabis može da utiče na ublažavanje simptoma nekih bolesti, ali da nema dovoljno dokaza da bi se to i statistički pokazalo.

Zaključeno je, medjutim, da marihuana može da dobro utiče na obolele od raka koji imaju mučnine od hemoterapije, kao i na ljude koji pate od nesanice ili od neurološko-psihijatrijskog poremećaja, poznatog pod imenom Turetov sindrom.

Iako može ublažiti neke simptome, kanabis i marihuana ne smanjuju ni anksioznost ni depresiju.

Konzumiranje kanabisa može imati negativne posledice, kao što su mučnina, hroničan umor, euforija, halucinacije i dezorijentacija.

U SAD je u 23 države legalizovana upotrebu kanabisa u medicinske svrhe .

Izvor http://beta.rs/vesti/drustvo-vesti-svet/6682-kanabis-nedovoljno-efikasan-u-lecenju
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
ma sta ce izlijeciti...vutra  Smile
moze im pomoci da umanje bolove..i da mogu zaspati...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 52.0.2743.116
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 52.0.2743.116
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 52.0.2743.116
protiv legalizacije kao opijata.
za medicinsku primenu
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
sto put sam pisao....
vecina tih pobornika legalizcije marihuane nema lovu ni ovako da je kupe redovno i po potrebama..
a kamoli kad se lagalizuje i kad bude skuplja nekoliko puta nego sada na coskovima....

i legalizacija... ovdje na ovim prostorima ...samo bi jos vise rasprostrainila i povecala ilegalnu prodaju...

sto se tice medicinskih svrha..konkretno - ulja od kanabisa..
nemam nista protiv da se nalazi u svakoj apoteci...

..sve sto moze da umanji bol tim jadnim i napacenim ljudima
a da im pri tome dodatno ne pogorsa zdravstveno stanje
i ne utice na rad ostalih organa..(kao sto to cine jaki analgetici itd... )
treba legalizovati...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 48.0
Kanabis MARŠ 2!! Novi Sad 24 septembar 2016


Drugi Kanabis Marš u Srbiji! Istoriju pišemo u NOVOM SADU 24. septembra, od 16,00
na Trgu Slobode!
Skup organizuje humanitarno Udruženje IRKA
( ‘Inicijativa za promenu zakonske regulative Kanabisa’ )

Prisutni će moći da saslušaju kratke govore aktivista udruženja građana “Inicijativa za promenu zakonske regulative kanabisa”, kao i bolesnih članova koji se leče kanabisom i proizvođača i uvoznika industrijske konoplje.
Nakon obraćanja i čitanja zahteva povorka ide sledećom trasom: Trg Slobode – Modene – Žarka Zrenjanina – Stražilovska – Maksima Gorkog – Bulevar Oslobođenja (trotoarom) – Jevrejska – Pozorišni trg – Trg Slobode – Njegoševa – Trifkovićev trg – Laze Telečkog – Mite Ružića – Katolička porta – Zmaj Jovina – Dunavska – Dunavski park.

ZA OSLOBAĐANJE NAJKORISNIJE BILJKE NA PLANETI!!!
ZA pravo na IZBOR – ZA pravo na ŽIVOT – ZA pravo na LEK!
KANABIS nije problem – on je rešenje mnogih problema!
U Srbiji po zvaničnoj statistici ima preko 400000 osoba koje koriste Kanabis (6%!). U Srbiji dnevno umre preko 70 osoba od kancera, dok se preko 110 razboli i to uglavnom mladi.
U Srbiji postoji pola miliona dijabetičara. U Srbiji postoji preko pola miliona osoba sa invaliditetom. U Srbiji postoji preko 300000 obolelih od hepatitisa C.
Svima njima Kanabis pomaže ili može pomoći. U svetu se za korišćenje kanabisa ne odgovara krivično, osim možda u par diktatorskih ili islamističkih režima. Srbija jedina krivično kažnjava za posedovanje, dok je u demokratskim državama korišćenje ili legalno ili prekrašajno kažnjivo.

ZNANJE JE MOĆ – KANABIS JE LEK! WEEDIMO SE ♥

Skup organizuje humanitarno Udruženje IRKA ( ‘Inicijativa za promenu zakonske regulative Kanabisa’ ).
Cilj organizovanja skupa je podrška legalizaciji kanabisa za sve namene, posebno za medicinsku i industrijsku upotrebu i informisanje građana o svim koristima legalizacije kanabisa kako za bolesne, tako i za razvoj celokupne privrede republike Srbije.
Skup predstavlja podršku zahtevima i preporukama Svetske zdravstvene organizacije o dekriminalizaciji zabranjenih psihoaktivnih supstanci i preporukama EU o nauci i ljudskim pravima kao osnovi za zakone o korišćenju Kanabisa.

CILJEVI KANABIS MARŠA
Zaštita osnovnih ljudskih prava:
Zalažemo se za potpuno oslobađanje biljke kao najbolje rešenje za sve, koji bi na najlakši način omogućio lek bolesnima, kao i istraživanja, koji bi eliminisao crno tržište, kriminal, otvorio nova radna mesta, omogućio ekonomski i privredni razvoj Srbije, posebno poljoprivrede, turizma, banjskih lečilišta i novih eko industrija, zasnovanih na obnovivim resursima od biomase kanabisa.
Zakoni koji su trenutno na snazi i regulišu sadnju i upotrebu kanabisa su antihumani, u potpunoj suprotnosti sa naukom, etikom, moralom i ukidaju osnovna ljudska prava na lečenje i slobodan izbor, garantovana Ustavom Srbije i poveljom UN o osnovnim ljudskim pravima.
Danas kada znamo da su kanabinoidi sastavni deo naše fiziologije, a Endokanabinoidni sistem receptora u našem telu najveći i najbitniji za održanje samog života, danas kada je nauka dokazala da fito-kanabinoidi iz cveta kanabisa potpuno i uspešno menjaju naše kada smo bolesni i kada ih naše telo ne luči, svaka dalja zabrana upotrebe kanabisa u medicini za prevenciju i lečenje, kao i za slobodnu sadnju, predstavlja zločin protiv čovečnosti i zdravlja građana.

Ciljevi Inicijative za promenu zakonske regulative kanabisa
• Donošenje Zakona o medicinskoj primeni biljaka iz roda Cannabis (Indica, Sativa, Ruderalis) u Srbiji za sve obolele kojima je takvo lekovito sredstvo potrebno.
• Donošenje Zakona o samolečenju (prava pacijenta na korišćenje prirodnih alternativnih tretmana na račun zdravstvenog osiguranja – na recept).
• Promena zakona koji se tiču zakonske regulative kanabisa, dekriminalizacija kanabisa za ličnu upotrebu (što podrazumeva sadnju određene količine za ličnu upotrebu obolelog tj svih osoba starijih od 18 godina)
• Promena postojećeg zakona o proizvodnji industrijske konoplje i maksimalno pojednostavljivanje procedure dobijanja dozvola za gajenje, kupovine semena, proizvodnje i trgovine prozivodima od industrijske konoplje.
• Jednostavno dobijanje dozvola za sadnju za manje i veće uzgajivace, a njihov broj ne bi bio ograničen ničim osim potrebama medicinskog uzgoja. Uslovi za oranski uzgoj za medicinsku upotrebu će biti strogi i država će ih propisati i kontrolisati.
• Industrijska konoplja treba da bude oslobođena svih dodatnih zakonskih stega i njen razvoj treba da se odvija paralelno sa razvojem medicinske upotrebe. Neophodno je brisanje dosadašnjeg zakosnki dozvoljenog procenta THC-a (kao što je danas u Makedoniji), što bi našu privredu vinulo u red država za najveća ulaganja u eko industrije ( sorte sa nešto višim % THCa u cvetu od uobičajenih sorti za industriju, daju daleko više bio mase po ha, postoje u novosadskom institute za seme, a trenutno su zbog pogrešnog zakona zabranjene ).

Industrijska sadnja kanabisa za sve eko namene treba da bude subvencionisana od strane države i pomognuta razvojnim programima u lokalu, za proizvodnju papira, kono-beton i građevinskog materjala, plastike, biodizela, biogasa, čvrstih goriva, i razvoj samoodrživih eko industrija.

Kanabis, njegova proizvodnja i proizvodi, računajući i energente su 100% ekološki, biorazgradivi i obezbeđuju negativnu karbonsku emisiju, smanjenje efekata stakne bašte i trenutnih klimatskih promena.

Uz organsku proizvodnju za ishranu i medicinu, kanabis treba da se iskoristi i za čišćenje i detoksiukaciju radioaktivnog i hemijski zagađenog zemljišta, kao i zasejavanje jalovišta rudnika i industrijskih energetskih postrojenja, koja su danas ogroman ekološki problem za žitelje okolnih naselja i svih vodotokova.

PREDLOZI I REŠENJA:
Praktični i konkretni predlozi koji nude rešenja i mogućnost pravog izbora za sve bolesne koji žele da se leče kanabisom, lekarima se ostavlja sloboda u dodeljivanju medicinskih dozvola i omogućavaju se klinička istraživanja i nova medicinska saznanja:
• 1. Mogućnost za sve obolele da kupe i sade licencirano seme proverenog kvaliteta. Najmanje koliko je predviđeno da bude sadeno u jednom ciklusu je 12 – 16 biljaka zavisno od bolesti. (To da bolje pojasnimo, ne znači 12 biljaka u istom trenutku, nego u cikličlnim periodima sadnje po 2 u razmaku od 10-ak dana, kako bi bolesna osoba mogla stalno da ima dovoljnu dozu leka. Trajanje jednog ciklusa uzgoja tj. berbe kanabisa za lečenje je oko 3 meseca.). Zavisno od bolesti i potrebe lekar bi mogao da dozvoli i sadnju većeg broja sadnica.
• 2. Mogućnost sadnje i pravljenja ulja od cvetova kanabisa pod kontrolisanim tehnološkim uslovima u medicinskim i faremaceutskim ustanovama, kao i u Socijalnim Kanabis klubovima za bolesne, čime bi se uposlili mladi tehnolozi iz cele Srbije, a bolesnim članovima bio omogućen jednostavan pristup i nabavka ulja besplatno.
• 3. Dekriminalizacija mora da prati donošenje Zakona o medicinskoj primeni kanabisa. Bolesni i ostali koji lično korsite kanabis ne smeju više da se tretiraju kao kriminalci, da se proganjaju i hapse. Bez dekriminalizacije nemoguće je obezbediti potpuno lečenje Kanabisom i medicinska i naučna istraživanja.
• 4. Oni koji sade bez dozvole za lično korišcenje plaćaju paušalnu mesečnu nadoknadu opštinama. Time bi uštedeli finansiije i veliki broj radnih sati policije i istražnih organa, besmislene procese, dok bi lokalne opštine dobile značajan prihod. Stopa kriminala bi znatno opala, kao i nasilje.
( Rešenja iz tačaka 3. i 4. bi se odnosila samo na prvi period, dok se svi zakone ne promene i najkorisnija biljka na planeti, kao i ljudi oslobode zakonskih stega ).
• 5. Registrovanje licenciranih humanitarnih uzgajivača, što je prilika za organsku privredu i naučna istraživanja, po modelu i rezultatima iz Izraela, Kanade i Španije gde postoji puno malih uzgajivača, i gde je omogućen najkvalitetniji razvoj medicinskih sorti.
• 6. Razvoj domaće farmaceutske industrije i medicine, banjskih lečilišta i medicinskih dispanzera, baziran na prirodnim proizvodima od Kanabisa proizvodnja u medicinske svrhe, kao i klinička i naucna istraživanja.
Otkup, prerada i proizvodnja ulja od cvetova kanabisa je obaveza države, kao i dalja distribucija do obolelih, klinika i apoteka, kao i prodaja. Druga varijanta je da država samo kontroliše.
• 7. Kao posebnu bijlku, sa tolikim brojem korisnih primena država bi trebalo da subvencioniše sadnju kanabisa.

Ovi ozbiljni razvojni projekti garantuju budućnost srpskoj privredi i ekonomiji.

JEDNO SEME, JEDNA IDEJA, JEDNA BORBA! SOLIDARNO ZA SLOBODAN BALKANABIS!
ONE Love ♥

SKK Novi Sad i IRKA tim
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 23 24 26
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.