Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: LCD Tv, problem, gledanje filmova mkv firmata  (Pročitano 8512 puta)
22. Nov 2011, 12:51:56
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 59
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Imam lcd tv sa usb ulazom, mogu da gledam fimove skoro svih formata (deklarativno). Medjutim, vec nekoliko p uta mi se dogadja da tv ne moze da procita film u mkv formatu, recimo, od 20 filmova, jedan ne uspije.
Nekad uspijem rijesiti problem audio konvertovanjem (ako je dts) a neke ni tako.

Molio bih ako neko  ima iskustva s ovim problemom da mi pomogne, napominjem, sve filmove skidam sa mreze i do sad u 90% slucajeva nisam imao problem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Imam resenje 99.99%

Moguce da je onaj ko ga je ripovao ostavio ukljucenu kompresiju pa zbog toga film ne moze da se pusti.

Samo se remuxuje fajl za minut i posle toga radi najnormalnije

softver koji za to koristis :mkvmerge gui

1. ucitas fajl u program
2.  pod tracks, chapters and tags ti se izlistaju informacije za video, audio i titl
3. kliknes(selektujes) na ono sto je izbacio za video pa ispod tog ekrana imas 3 taba. prebacis na "extra options" tab. pod compression stavi "none"
4. uradis isto ovo i za zvuk i za titl
5. kliknes start muxing i jako brzo je gotovo

Pod output file name program ce ti po defoltu staviti malo promenjen fajl nejm da ne bi brisao originalni fajl.


Ovo resava problem prakticno uvek. meni se jos nije desilo da ne proradi posle ovoga.


edit: posto vidim da moras da konvertujes audio kad je DTS cenim da si kolega LG-evac Smile
« Poslednja izmena: 22. Nov 2011, 15:34:21 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
mob
HTC Sensation
Moguce da je onaj ko ga je ripovao ostavio ukljucenu kompresiju pa zbog toga film ne moze da se pusti.

Ne kontam :/
Pa i jeste poenta da i video i audio budu kompresovani. Inace ode po jedan HDD za svaki film Smiley
Kod .mkv je video najcesce kompresovan h.264 kodekom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
To je neka fora u softveru za ripovanje da dodatno smanji dobijeni fajl.

Dobitak je smesno mali a posledica toga je da takav fajl moze da radi samo na kompu

Kada ga bude remuksovao sa iskljucenom kompresijom dobice fajl skoro  iste velicine koji ce savrseno raditi na TV-u

edit: evo i strucnog objasnjenja

Citat
The Matroska specifications know a feature called "header removal compression". This allows a muxer to keep a certain number of bytes that are identical for each frame in the track headers removing them from the individual frames. This reduces the size of the tracks significantly without altering the content as a demuxer can add the bytes found in the track headers to each frame during demuxing.

Tako kaze teorija a u praksi se dobije manje od 1% na velicini fajla i nemogucnost reprodukcije tog fajla na gomili uredjaja

edit 2: evo i slikovitog objasnjenja kako se to radi

« Poslednja izmena: 22. Nov 2011, 16:31:58 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
mob
HTC Sensation
Ma jeste kvalitet slike daleko bolji, ali neka me obidju  Smile
Ja i dalje furam DivX i xVid, bas zbog velike kompatibilnosti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.102
mob
Motorola 
Katamaran,jes´da još nemam LCD-TV,ali hvala - čovek se uči dok je živ (i po mogućstvu na vreme)... Smile
« Poslednja izmena: 22. Nov 2011, 19:33:11 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Ovo sam otkrio kad sam imao isti problem kao mali41. Sve mi radi ali filmovi od jednog enkodera sa hd-bb mi nikako ne rade... Kontaktiram njega da vidim u cemu je problem i sta on to radi drugacije od ostalih. Covek mi prvo ne veruje da samo njegovi ripovi ne rade, pa mi kaze da mi tv nema dovoljno memorije... Sasvim slucajno naletim na ovu pricu Smiley

Posle remuxa je bukvalno svaki njegov rip radio. Desavalo mi se da nekad nece neka mkv epizoda neke poznate grupe da radi i opet remux resi problem. Valjda ovi noviji programi koje oni koriste za enkodovanje imaju tu kompresiju hedera ukljucenu po defoltu. Ako neko to ne iskljuci pocinju problemi Smiley

Sto se tice mkv vs avi uvek mkv! LCD + m720p ripovi sa hd-bb = uzivancija. Nema potrebe za full 720p(4.37GB+) ili 1080p(7-8 GB +) ripovima u vecini slucajeva kad m720p(2-3GB) izgleda savrseno

Skoro sam bio u bioskopu posle 100 godina i nacisto se smorio kako je losa slika Smiley

o neudobnosti i velikom broju kretena u bioskopu i da ne pricam
« Poslednja izmena: 22. Nov 2011, 20:19:33 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 59
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Imam resenje 99.99%

Moguce da je onaj ko ga je ripovao ostavio ukljucenu kompresiju pa zbog toga film ne moze da se pusti.

Samo se remuxuje fajl za minut i posle toga radi najnormalnije

softver koji za to koristis :mkvmerge gui

1. ucitas fajl u program
2.  pod tracks, chapters and tags ti se izlistaju informacije za video, audio i titl
3. kliknes(selektujes) na ono sto je izbacio za video pa ispod tog ekrana imas 3 taba. prebacis na "extra options" tab. pod compression stavi "none"
4. uradis isto ovo i za zvuk i za titl
5. kliknes start muxing i jako brzo je gotovo

Pod output file name program ce ti po defoltu staviti malo promenjen fajl nejm da ne bi brisao originalni fajl.


Ovo resava problem prakticno uvek. meni se jos nije desilo da ne proradi posle ovoga.


edit: posto vidim da moras da konvertujes audio kad je DTS cenim da si kolega LG-evac Smile


Da, kolega LG-evac  Smile, uradiio kako si rekao, radi savrseno. I da malo potvrdim tvoja iskustva, uvjek i zauvjek kod izbora avi vs mkv, biram mkv. Jest da traje skidanje, al se isplati brate, to uzivanje u slici... nema nigdje  Smile.
Nekad uspijem rjesiti problem sa XviD4PSP 5, ali iskreno, ne znam sta mu on uradi pa proradi, negdje sam nasao neko objasnjenje da je audio najcesci problem, provucem ga, traje kratko, ali radi poslije, medjutim, kod nekih ni to nije prolazilo, sad znam i zasto  Smile
Inace imam 42LD420, sam sam otkljucao usb i sad je savrsen, platio 502 e, na nekoj akciji u decembru prosle godine. Preporucujem svima...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Sto se zvuka tice izbegavaj fajlove sa DTS zvukom. Ako vec skines takav fajl onda mu samo konvertujes zvuk u nesto sto moze da cita (prakticno sve osim DTS-a). Valjda ce jednog dana moci i DTS posto kapiram da je jedini problem sto LG nece da plati globalnu licencu za DTS. Cime konvertujes zvuk? Ja koristim popcorn audio converter i dosta je brz.

Kada nece uopste da ucita fajl to je u 99% slucajeva zbog kompresovanih hedera a to sad znas kako se resava. Jedino sto jos moze da se desi da je neki kompletan indijanac ripovao film/seriju sa nekim egzoticnim kodekom. Skoro mi cela cetvrta sezona sajnfelda nije radila na TV-u iako je u pitanju AVI. Grupa RIVER. Srecom nisu odradili nijednu od preostalih sezona Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 59
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Sto se zvuka tice izbegavaj fajlove sa DTS zvukom. Ako vec skines takav fajl onda mu samo konvertujes zvuk u nesto sto moze da cita (prakticno sve osim DTS-a). Valjda ce jednog dana moci i DTS posto kapiram da je jedini problem sto LG nece da plati globalnu licencu za DTS. Cime konvertujes zvuk? Ja koristim popcorn audio converter i dosta je brz.

Kada nece uopste da ucita fajl to je u 99% slucajeva zbog kompresovanih hedera a to sad znas kako se resava. Jedino sto jos moze da se desi da je neki kompletan indijanac ripovao film/seriju sa nekim egzoticnim kodekom. Skoro mi cela cetvrta sezona sajnfelda nije radila na TV-u iako je u pitanju AVI. Grupa RIVER. Srecom nisu odradili nijednu od preostalih sezona Smiley


 Evp, pocesmo se hvaliti i danas naletih na film kojemu ni tvoj sistem ne pomaze  Smile, sve odradio, i nece..
Dakle i dalje problem. Ako imas jos neku ideju ... 

« Poslednja izmena: 23. Nov 2011, 18:34:23 od mali41 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.