Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Laušević uhapšen zbog ilegalnog boravka u SAD  (Pročitano 26616 puta)
04. Jul 2009, 10:53:31
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
glumcu preti deportacija
Laušević uhapšen zbog ilegalnog boravka u SAD
Autor: A. Ž. Adžić - S. Milojković | Foto:R. Božović | 04.07.2009. - 07:39


Beograd - Poznati glumac Žarko Laušević (49), za kojim je raspisana poternica zbog dvostrukog ubistva u Podgorici, prekjuče su u Sjedinjenim Američkim Državama, uhapsili radnici Biroa za emigraciju i carine, zbog boravka u zemlji bez vize.

U saopštenju Ministrastva pravde Srbije navedeno je da su ih o tome u dopisu obavestile emigracione vlasti SAD koje razmatraju mogućnost deportacije Lauševića. Ministarstvo pravde podseća da je za Lauševićem je, na zahtev Trećeg opštinskog suda u Beogradu, 2002. godine raspisana međunarodna poternica zbog izdržavanja 13-godišnje kazne zatvora koju je osuđen presudom Vrhovnog suda Crne Gore zbog ubistva.
- „Ukoliko Laušević bude deportovan u Srbiju biće uhapšen i upućen na izvršenje kazne“- navedeno je u saopštenju Ministarstva pravde.
Žarko Laušević je 80-tih i početkom 90-tih bio jedan od najboljih i najomiljenijih glumaca tadašnje SFRJ.
Slučajnost ili igra sudbine, tek u „Bolje od bekstva“, poslednjem filmu pre dvostrukog ubistva Laušević je igrao uspešnog glumca koji završava u zatvoru. Dečak kome je Žarko glumio oca jeste zaista njegov sin Dušan. Međutim, blistava karijera je prekinuta u noći između 30. i 31.jula 1993. godine, kada je u kafiću „Epl“ u Podgorici ubio Dragora Pejovića i Radovana Vučinića i ranio Andriju Kažića. Osuđen je na 13 godina zatvora, ali je kazna čak tri puta menjana. Sa njim je optužen i njegov brat Branimir koji je na kraju kraju oslobođen.
O zločinu Laušević je u svojoj odbrani ispričao da je kobne večeri s bratom svratio u kafanu i pitao konobaricu: „Kakva je ovo galama?“, na šta su reagovali neki mladići i počeli da ga udaraju, vuku, guraju, pa je „za trenutak izgubio svest“.
- Sve se zbilo najviše za pola minuta. Sećam se samo delova događaja, jer mi je u glavi bilo sve zbrkano. Osećao sam da mi se torba koju sam u poslednje vreme uvek nosio preko ramena, i u kojoj je bio pištolj – otima. Uspeo sam da izvučem oružje, repetiram, ali napad nije prestao. Pucao sam, ne znam koliko puta - ispričao je Laušević, koji je tvrdi je tada „imao užasno osećanje straha“ jer je video „brata koji leži i koga bez prestanka jedan momak udara nečim u glavu“.
U zatvoru u Spužu odležao je četiri godine i sedam meseci, a pušten je na slobodu 1998. godine, dok je VS Crne Gore ponovo odlučivao o presudi. Po izlasku iz zatvora, raspada se njegov brak sa Majom, sa kojom ima i ćerku. On tada 1999. godine, snima još jedan film: „Nož“ koji doživljava veliki uspeh. Posle toga odlazi u Ameriku.
- Odlučio sam da se sklonim, da ustupim vremenu prolaz, ako će to nešto značiti nesrećnicima koji su ostali bez svoje dece. Od oštećenih ne tražim da mi oproste. Samo Bog to može - rekao je Laušević u intervjuu „Nin“-u pred odlazak u SAD.
Dve godine po dolasku u Njujork, zaigrao je u pozorištu u predstavi „Emigranti“, gde ga je zatekla vest da je ponovo osuđen na 13 godina zatvora, a ubrzo je za njim raspisana i međunarodna poternica zbog dosluženja kazne.

Teško do posla
Istekla su mu sva dokumenta, nova nije mogao da dobije zbog poternice, pa je sve ove godine bio u Americi, gde se oženio i dobio i ćerkicu. U međuvremenu istekle su mu i radna dozvola, novu nije mogao da dobije jer nije imao važeću dokumentaciju iz domovine. Mediji su pisali da u SAD ne može da se bavi onim što najbolje zna- glumom, da živi teško i zarađuje baveći se građevinskim poslovima.

Blistava karijera
Karijeru je počeo u JDP-a, a popularnost stekao je u seriji „Sivi dom“. Posle glavne uloge u filmu „Šmeker“ 1985. godine postao je idol mladih i miljenik žena. Snimio je više od dvadeset filmova i televizijskih serija u kojima je imao uglavnom glavne uloge: „Oficir sa ružom“, „Braća po materi“, „Original falsifikata“, „Kaži zašto me ostavi“… Uvek je igrao pozitivne junake, pravične ljude, šmekere, dobre momke pa ga je publika poistovećivala sa tim junacima i još više volela.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Nokia ispo iz modu
Само ми није јасно зашто  Србија тражи изручење ако је осуђен у подгорици?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
HTC Tattoo
Само ми није јасно зашто  Србија тражи изручење ако је осуђен у подгорици?  Smile
Pa nije uhapšen zbog ubistva,nego što nema papire,a predpostavljam da je Srpski državljanin,pa sasim tim deportacija bi trebala da bude u Srbiju,i a bolje je da dođe u Srbiju,oni brđani iz Crne Gore ga čekaju da se osvete. Smile

A i govna iz Cnre Gore se zajebavaju sa njim,odležao robiju,i kad je izsašao,oni naprave novo suđenje i ponovo ga osude,to bre nema nigde,kako posle odležanog  dela,da ponovo bude suđenje,kakva zemlja takva i presuda. Smile Smile Smile

Zato ga treba deportovti u Srbiju,dobro ga zaštititi i dati čoveku da radi ono što  zna,da snima filmove,što se mora priznati,radi fenomenalno,i mogu komotno da kažem da je najbolji glumac te njegove generacije,tu spadaju i Koja,Bjela,Srđan Todorović,Cvijanović...i mogu reći da su oni za njega sitni glumci,čovek je glumčina. Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 04. Jul 2009, 12:32:30 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Nokia ispo iz modu
Потерницу је расписао трећи општински суд у бг-у. Јесте да је то било 2002. када смо још били једна држава али та држава одавно не постоји тако да је и та потерница изгубила смисао. Нема никакве потребе да миловој говнарској држави чинимо било какве уступке.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
HTC Tattoo
Čekaj,on po automatizmu zbog isteklih papira treba da bude deportovan u matičnu zemlju,tako da će vrlo verovatno biti isporučen,ako ne dobije papire,a ako bude isporučen Srbiji,ako je naš građanin,NE SMEMO da ga isporučimo crnogorcima,šta bre oni hoće,već je odležao,pa gde su kriju razni Terzići,Karići,Milanovići,A. Drašković....... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Nokia ispo iz modu
Мислим да се нисмо разумели, нема везе.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Twice hoce da kaze da mi ne mozemo da ga potrazujemo jer njemu nije sudjeno u Srbiji, vec u CG.
Sta vise, on je kaznu odsluzio, otisao iz zemlje, dobio radnu dozvolu, a onda je kazna preinacena na 13 godina...  Smile

Sta bi sa onim "ne bis in idem"...  Smile

Inace, zaista mislim da je njemu bolje u zatvoru nego na slobodi, jer bi ga oni nesoji ubili ko kuce samo kad bi zakoracio u CG...
Jos uvek zive u sredjnjem veku...

Iskreno, strasno mi je zao sto je jedan veliki glumac tako unisten...
« Poslednja izmena: 04. Jul 2009, 13:52:00 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
HTC Tattoo

Ja iskreno mislim da bi i on mogao da tuži,jer ne može niko da te tera ponovo na robiju a već si je odslužio,to je debelo kršenje ljudskih prava,i šta sad da ode da odleži i tih 13 godina,na koje bi mu odbili ovih 4 i nešto što je već robijao,i kad ponovo izađe,neko pleme dobije svog sudiju i ponovo mu naprave suđenje i osude ga na 20 godina,i šta onda,ponovo treba da robija,po treći put.Debilizam.

I ovi naši treba da povuku ovu poternicu,ko smo bre mi da vršimo poteru zbog dela u drugoj zemlji,mada ako ga crnogorci traže za isto delo,bolje da dođe ovde da služi kaznu.U svakom slučaju mu je bezbednije nego u Crnoj Gori.

IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 0.3.154.9
mob
Nokia 
Citat
A i govna iz Cnre Gore se zajebavaju sa njim,odležao robiju,i kad je izsašao,oni naprave novo suđenje i ponovo ga osude,to bre nema nigde,kako posle odležanog  dela,da ponovo bude suđenje,kakva zemlja takva i presuda.
да ово је јако чудно!
Лаушевић је Србин и Србски држављанин,а по иправо потписаном договору између Монтенегро и Србије- држављанин једне државе,а осуђен у другој,може казну да издржава у матичној,чији пасош поседује,ако другачије не тражи сам осуђеник!
Та прича о ''крвој освети'' мислим да не пије воду,Петар II је то укинуо још пре више од 150 година,а та Црна Гора и ти тадашњи Срби и ова и оваква Дукља су две планете у различитим галаксијама!
Citat
Iskreno, strasno mi je zao sto je jedan veliki glumac tako unisten...
Човек је побио људе,чему друго да се нада?
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
HTC Tattoo
Citat
A i govna iz Cnre Gore se zajebavaju sa njim,odležao robiju,i kad je izsašao,oni naprave novo suđenje i ponovo ga osude,to bre nema nigde,kako posle odležanog  dela,da ponovo bude suđenje,kakva zemlja takva i presuda.
да ово је јако чудно!
Лаушевић је Србин и Србски држављанин,а по иправо потписаном договору између Монтенегро и Србије- држављанин једне државе,а осуђен у другој,може казну да издржава у матичној,чији пасош поседује,ако другачије не тражи сам осуђеник!
Та прича о ''крвој освети'' мислим да не пије воду,Петар II је то укинуо још пре више од 150 година,а та Црна Гора и ти тадашњи Срби и ова и оваква Дукља су две планете у различитим галаксијама!
Citat
Iskreno, strasno mi je zao sto je jedan veliki glumac tako unisten...
Човек је побио људе,чему друго да се нада?

Pa pobio je ljude i to je odležao, i šta sad hoće od njega,za visinu prve presude može da se diskutuje,ali ubistvo je urađeno u stanju afekta,bili su napadnuti,nije bilo predumišljaja,strah za goli život itd,tako da i presuda može da prođe.

I ne možeš nekoga retroaktivno ponovo da osudiš za delo koje je osuđen i koje je odležao,da su mu oni ponovili suđenje na početku robije,a ovako ,pustili ga posle skoro 5 godina robije,a ond mu ponovo sudili,koja budalaština. Smile Smile Smile


IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.