Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:47:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: laptop koci  (Pročitano 7403 puta)
24. Maj 2011, 23:22:43
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
Apple 6
Molim nekoga da mi pomogne ako je moguce da resim problem.
Koristim laptop fujitsu siemens i do pre nekoliko dana mi se pojavio problem,nakon izvesnog vremena toliko mi  se uspori laptop da najednom se zamrzne ne reaguje na misa ili bilo cega.To mi se skoro uvek desava dok razgovaram na skype ili ako nesto skidam sa neta ali ne na pocetku rada na laptopu nego posle nekih dva sata koristenja.
Odakle da pocnem i ako mi pokusate pomoci moliobih da to bude sto bolje objasnjeno iz razloga sto mi je windows na Njemackom jeziku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Apple iPhone 12, S21
Sa obzirom da je pitanje pomalo...uopsteno, i problem nije bas...hmmm, jasan, moze biti sto stvari...
Moze biti i da je sistem sjeban, mogu biti drajveri, mogu biti temperature komponenti i pregrevanje, moze biti svasta...

Za pocetak skini neki alat za dijagnostiku (everest-aida64) i proveri koje su ti temperature komponenti.
Ukoliko si malo vestiji sa racunarima mozes ga i rasklopiti i ocistiti, ali ti to ne preporucujem ako nisi iskusan.
Svakako bi bilo dobro da to neko odradi, makar i servis...

Posle toga mozes da istestiras komponente (hard disk, grafiku, ram memoriju), da vidis kako se one ponasaju...
Za to bi ti trebao Hirens boot cd.

everest=>  http://www.lavalys.com/
hirens =>  http://www.hiren.info/pages/bootcd

IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
Samsung Galaxy S9+
Za pocetak skeniraj ceo hard sa antivirusom i sa anti malwere bytes i onda ako nadje nesto okaci ovde log ili slikaj sta je nasao.Ako nema nista od virusa skini ultimate everest program ili mozes i AIDA64(isti klinac kao everest samo sto su promenili ime).Nakon toga idi u compyter  - sensors i slikaj temperature i okaci nam ovde kao attach.Ako ti je problem da nadjes ultimate everest onda skini HWMonitor - on je free i ne zahteva serial number.  Smile Takodje i kod njega slikaj sa print screen i okaci sliku ovde kao attach.Nakon te 2 stvari (skeniranje virusa i malwera i temperature) mozemo da ti kazemo preciznije sta je problem.
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia c6
meni ovo vise smrdi na pregrevanje nekih komponenti, rece covek da ga koristi 2 sata dok ne zamrzne, ovo sto je chelavi rekao za ciscenje +1 moze da bude da je do toga
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
Apple 6
Za pocetak skeniraj ceo hard sa antivirusom i sa anti malwere bytes i onda ako nadje nesto okaci ovde log ili slikaj sta je nasao.Ako nema nista od virusa skini ultimate everest program ili mozes i AIDA64(isti klinac kao everest samo sto su promenili ime).Nakon toga idi u compyter  - sensors i slikaj temperature i okaci nam ovde kao attach.Ako ti je problem da nadjes ultimate everest onda skini HWMonitor - on je free i ne zahteva serial number.  Smile Takodje i kod njega slikaj sa print screen i okaci sliku ovde kao attach.Nakon te 2 stvari (skeniranje virusa i malwera i temperature) mozemo da ti kazemo preciznije sta je problem.

Eh kad bi ja to znao(kako skenirati cio hard,kako okaciti attach,kako slikati sa print screen) a program za temperature vec imam od ranije everest i on mi pokazuje da je temp. CPU 80 c ali ne na pocetku tada je 65 C nego nakon nekih 2 h rada a temperatura neznam ni ja cega ali ovako pise FUJITSU MHV2100AT je 33 C a nesto kasnije 40 C, model laptopa je  FUJITSU SIEMENS Intel Celeron M 380J,1600MHz (16x100)
festplate FUJITSU MHV2100AT (100 GB,4200 RPM Ultra-ATA/100)
Uspio sam otvoriti poklopac gde je ventilator ali neznam sta dalje cinit primjetio sam naslage prasine na ventilatoru ali neznam da li i njega treba odvojiti od ploce i kako ga ocistiti i smem li se ja upustat u to.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.65
mob
Samsung Galaxy S9+
Pa imas kod svakog antivirusa kad otvoris onaj control panel njegov pise full scan.To znaci da skeniras ceo hard.Takodje kod anti malwere bytes kad instaliras i odradis update imas tamo tab scanner i tamo stisni perform full scan i onda stisni tamo gde pise scan.Sto se tice attach-a stisnes na dugme odgovori i onda u dodatne opcije stisni na dugme dodaj datoteku i izaberi sliku sa hard diska.Slikanje sa print screen odradi tako sto otvoris everest tamo gde su temperature , zatim na tastaturi stisnes dugme print screen.Onda odes u all programs - accesories pa tu nadjes paint i otvoris ga.Zatim stisnes ctrl+V i trebalo bi da ti se slika everesta sa temperaturama pojavi u paint-u.Zatim u paintu nadji opciju save.Izgleda kao mala disketa.Pod save as tyre stavi jpg.Moze i png ali jpg manje mb zauzima.  Smile E sad sto se tice ciscenja.Svaki laptop ima neku svoju foru.Mislim ne foru nego od modela do modela zavisi gde je ventilator.U principu tu gde je resetka tu je i ventilator.Tu gde je resetka prati srafovi gde su pa odvrni.Kad otvoris poklopac trebalo bi da vidis kuler.Njega mozes izduvati sa usisivacem ali u tom slucaju treba da imas stariji tip usisivaca pa nabijes cev tako da izduvava vazduh a ne uvlaci.To moze samo kod onih matorih usisivaca koji imaju nazad deo gde moze da se gurne cev tako da kroz cev izbacuje vazduh.Ako imas kompresor onda jos bolje.E sad kod kompresora zavisi kakav ti je.Ja na poslu imam neki ali ne znam na koliko radi.Mogu se raspitati pa ti javiti.U principu ne treba neki ultra jak da ti ne sjebe kuler.  Smile I kad to radis zaglavi spajalicu tako da se kuler ne okrece jer mozes da sjebes krilce.Znaci zaglavis spajalicu tako da se kuler ne okrece i onda sa jedno pola metra sa kompresorom izduvas prasinu.Ako izadje onako puno prasine i tzv tepih onda znaci da se nakupilo sranja.80 stepeni je puno za procesor.Nije kriticna jer taj procesor prema specifikacijama radi do 100 stepeni.Ali jedno je propisani maximum a jedno je temp koja bi trebala da bude.Posto ti se ne desava odma nego kad temp dodje to 80 stepeni znaci da na toj temperaturi polako pocinje da baguje.Temperatura je 99% problem zakucavanja.Ako ciscenje ne pomogne znaci da ces morati da menjas pastu a to ti preporucujem da odes u neki servis ili da dobro pogledas neki tutorijal na netu.A i ciscenje ne bi trebalo da bude skupo u servisu.Kod mene je nekih 4 evra sto je mizerno para.Mada i posao je mali ali ako nemas kompresor ili stari usisivac bolje plati tih 4 evra.U principu bi mogao i da usisas prasinu medjutim bolje je izduvati jer ako se napravi cebence onda usisavanje moze da ne bude 100% resenje.
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
Apple 6
Bora 82,puno ti hvala kada si imao volje i vremena da mi ovako opsirno pojasnis, mnoge stvari su mi sad jasnije(mada nemam na tastaturi to dugme print screen) ali mislim da cu ciscenje ipak prepustiiti servisu iako imam i taj usisivac a i kompresor ipak nebi da nesto zeznem
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:47:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.