Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kusturica zbog Andrićgrada ruši sve  (Pročitano 12864 puta)
16. Jun 2012, 16:02:09
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Kusturica zbog Andrićgrada ruši sve

Trebinje -- Režiser Emir Kusturica počeo da ruši istorijsku tvrđavu u Trebinju jer mu treba kamen s te tvrđave za njegov Andrić-grad koji gradi, pišu lokalni mediji.



Kako prenose Radio Slobodna Evropa i Indeks.hr pisanje portala iz BiH Buka, rušenje tvrđave Petrinja, kulturno-istorijskog spomenika iz vremena Austro-Ugarske, je izazvalo revolt Trebinjaca, koji su se juče okupili i automobilima sprečili odvoženje kamena sa tvrđave stare više od jednog veka.

Kako navodi taj portal, bageri su već srušili podzid i prednju stranu austro-ugarske tvrđave koja se nalazi iznad Trebinja.

Načelnik opštine Trebinje Dobroslav Ćuk je pokušao da objasni okupljenim građanima situaciju i priznao da je znao za ceo projekat, ali da je bio uveren da je u pitanju “loše stanje tvrđave”.

"Ja sam ranije u više navrata odbio predloge Emira Kusturice, koji je tražio da mu se dozvoli rušenje mosta u Goričkom jezeru, nekih železničkih stanica i drugih objekata. Nedavno dok sam bio u Beogradu, ponovo me je zvao Kusturica i pitao da li može da uzme kamenje sa neke porušene tvrđave, za koju je tvrdio da je u veoma lošem stanju i da je od ranije srušena. Ja sam mu rekao da može ako mu to dozvole i druge nadležne institucije", kazao je Ćuk.

"Saznao sam od mojih saradnika da su se nezadovoljni građani okupili, ja ih u potpunosti razumem i naredio sam da se obustavi rušenje do daljnjeg. Ja sam pomislio da je tvrđava u lošem stanju, ali sada vidim da nije bilo tako", dodao je on.

Naime, Kusturica je dobio dozvolu da sruši više starih objekata na području Trebinja i Hercegovine, kako bi iskoristio klesani kamen za gradnju objekta koji će mu poslužiti za snimanje filma. Tako se nakon napuštenih starih kuća i štala koje su srušene u selima Grebci, Dračevo i u Popovom polju, Kusturica okomio i na austro-ugarsko utvrđenje Petrinja iznad grada, kojiepredstavlja kulturno-istorijski spomenik.

Građani su najavili da će se i danas okupiti kako bi sprečili rušenje tvrđave. Oni su na svom Fejsbuk profilu ostavili poruku: "Svi koji žele da prisustvuju i uveličaju naš protest neka dođu na put prema Stracu. Ne dozvolimo da se od istorijskih građevina pravi neki novi kamen-grad u Višegradu..."

O celom slučaju već je obaveštena i Ambasada Republike Austrije u Bosni i Hercegovini, piše portal Buka.


Izvor: B 92


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora cg_ac (Vreme: 16. Jun 2012, 16:29:30)
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
wtf dude?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Nokia 6300
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Kako se osilio jos ce i Kalemegdan da rusi zbog filma  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.00
Ma lazu malo ljudi, prenapumpali stvari...niti je hteo da rusi niti je bilo u planu da rusi.
Hteo je covek da pokupi oronuli kamen i uz odobrenje samog gradonacelnika Trebinja krenuo u tu filozofiju.
Inace sami su krivi jer je covek dobio dozvolu za rusenje nekih starih objekata, kuca i sta ti ja znam....to samo debilne banana drzave poput BiH mogu da dozvole.
Diranje bilo kog istorijskog nalazista, objekta je idiotizam...a ne jos da nekome da odobravas nesto.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
ma neka rusi okupatorske gradjevine i restaurira nase. to su i okupatori radili. sada treba sacuvati okupatorske dzamije od kamena crkava sagradjene a nemati srpske?
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
ma neka rusi okupatorske gradjevine i restaurira nase. to su i okupatori radili. sada treba sacuvati okupatorske dzamije od kamena crkava sagradjene a nemati srpske?

Istina, treba srusiti i Kalemegdan, da to tursko ruglo ne kvari izgled BG-a i od toga nek Kusta sagradi nesto, neki karton siti za aktere njegovih filmova  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
Ako mu dozvole, neka ruse... Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
ma neka rusi okupatorske gradjevine i restaurira nase. to su i okupatori radili. sada treba sacuvati okupatorske dzamije od kamena crkava sagradjene a nemati srpske?

Istina, treba srusiti i Kalemegdan, da to tursko ruglo ne kvari izgled BG-a i od toga nek Kusta sagradi nesto, neki karton siti za aktere njegovih filmova  Smile

da zns vise, svi su srusili kao i beograd ruglo turskog i arapskog sveta. ti si malo zaostao.
kalemegdan tu citadelu utvrdjenje nisu gradili turci. bila bi mnogo ruzna kalemegdanska tvrdjava i imitacija. jer arapi i turci sve sta su gradili krali su od naroda sa tog podneblja i izgleda kao jeftina kopija.
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Nokia 3220
Citat
"Saznao sam od mojih saradnika da su se nezadovoljni građani okupili, ja ih u potpunosti razumem i naredio sam da se obustavi rušenje do daljnjeg. Ja sam pomislio da je tvrđava u lošem stanju, ali sada vidim da nije bilo tako", dodao je on.

Kakav je to gradonacelnik koji ne zna u kakvom je stanju jedan kulturno-istorijski spomenik u njegovoj opstini, i jos je pritom u pitanju tvrdjava.
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.