Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kuršumlija: Ko pronađe "nevidljivu fabriku" dobija kafanu na poklon  (Pročitano 767 puta)
11. Okt 2018, 13:23:54
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
HIT KONKURS U KURŠUMLIJI Ko pronađe "nevidljivu fabriku" dobija KAFANU NA POKLON
11.10.2018. 12:10


Kuršumlija, Kafana, Slavko Ilić, PoklonFoto: N1 / screenshot

Više od mesec dana traje konkurs lokalnog ugostitelja i odbornika iz Kuršumlije - ko pronađe fabrički pogon izraelskog investitora za koji je potpredsednik skupštine Srbije Vladimir Marinković rekao da je otvoren još krajem proleća, dobiće na poklon njegovu kafanu.

Kafanu je zadržao, jer dok se Kuršumlijom šire priče o nevidljivoj fabrici, Marinković je promenio izjavu. Sada kaže da Izraelci ipak nisu još došli, iako je tvrdio da je fabrika otvorena.

Istovremeno, obećava da će Izraelci u Kuršumliju sigurno doći i da će "oživeti" napušteni pogon konfekcije "7. juli". Kada, ne zna se.

Dotle konkurs je na snazi. Televizija N1, koja se dala u potragu za nevidljivom fabrikom, prenela je izjave stanovnika Kuršumlije.

"Nismo čuli za fabriku", "Stvarno? Ne znam", "Nemam pojma" - samo su neke od izjava građana u čijem gradu, ako je verovati prvoj izjavi potpredsednika Skupštine fabrika već uveliko radi.

- To se priča, ali ja ne znam da je počelo da radi. Trebalo je da bude gde je konfekcija 7. juli, ali ništa se ne otvara - pričaju razočarano.


Napuštena zgrada konfekcije Foto: N1 / screenshot

A, kako je upošte nastala priča o nividljivoj fabrici i ovaj neobičan konkurs. Da je otvorena i da radi izjavio je koji je nedavno na TV Pink rekao:

- Izraelska firma je skoro, pre dva, tri meseca otvorila pogon u Kuršumliji. Imamo sada po jednu fabriku u celom tom delu južne i istočne Srbije - rekao je Marinković.

Tako je za fabriku čuo opoziocioni kuršumlijski odbornik "Gvozdenog puka" i odlučio da onom ko je nađe i dokaže da postoji pokloni sve što ima - svoju kafanu.

- Ja nikad nisam svoju reč pogazio. Onome ko je nađe, odmah idemo kod notara da mu prepišem kafanu - kaže Slavko Ilić.

Televizija N1 uspela je da pronađe zgradu u kojoj je navodno otvorena fabrika, ali je ona i dalje kakva je bila - napuštena.

- Imamo mi dosta fabrika, ali džabe kad je to napušteno. Ruinirano, niko ne vodi računa - priča Mirko Jovanović.


Vladimir MarinkovićFoto: Z. Ilić / RAS Srbija

Napuštena fabrika ipak i dalje čeka investitora. Marinković danas tvrdi da nije rekao da fabrika radi.

- Ne, ja sam rekao da će biti zaposleno. I to je definitivno. Ugovor je potpisan - tvrdi Marinković.

Stiglo je objašnjenje, ali priča o nevidljivoj fabrici u Kuršumliji ostaje. Polako se pretvara u legendu.

- Mi građani Kuršumlije svakog dana tražimo tu fabriku, ali izgleda da je to rađeno nekom novom stelt tehnologijom - kaže meštatnin Slavko Ilić.


Slavko IlićFoto: N1 / screenshot

Njegov sugrađanin Đura Cahun, s druge strane, dodaje da čeka Mojsija "da dođe i da ih povede".

- Kakvi Izraelci, ovde niko nije dolazio nikad. To je samo lagarija i laž - kaže Cahun.

U međuvremenu, fabrička hala služi i kao oglasna tabla. A investitor kad dođe, ako dođe, najpre će morati da raskrči trnje i rastinje sa prilaznog puta koji služi za uvoz repromaterijala i odvoz gotovih proizvoda, navodi N1.



Izvor: Blic
« Poslednja izmena: 11. Okt 2018, 13:24:07 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
Па не може кад је невидљива, хај тек.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
To je stelt tehnologija, sofisticirana tehnologija koja sakriva vidljivost fabrike i štiti od industrijske špijunaže ........  Smile Smile  Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
rekao vucic i predhodna vlast je otvorila istu tu nevidljivu fabriku
sad je sve u redu
ako nesto nije kako treba da znate da je kriva predhodna vlast i ako je bagra vec 6 godina vlasti i nista nisu preduzeli da se promeni na bolje vec nastavili isto po obprobanom receptu onih pre njih otimati i krasti i lagati plus bonus od dacica,palme,ljaljica,krkobavica,onog izgubljenog vulina,vesica... koji su zadnjih 10 godina u vlasti al nema veze ribice su krive
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.