Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kultura , pomodarstvo , kompleks ili nesto trece ?!  (Pročitano 5544 puta)
24. Maj 2015, 12:30:50
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
Browser
Chrome 43.0.2357.65
mob
Samsung 111111
Malo sam nesto trazio po guglu vezano za uskladjivanje visokog obrazovanja , i naidjem na neku raspravu o tome kako i na koje nacine ljudi koriste titulu.

I verovali ili ne ima mnogo nacina da se titula iskoristi za razne kako gluposti tako i regularne stvari  Smile

Na primer ..

Ispunjavanje obrazaca
Prijavljivanja za kurs
Kada se za nesto zalis pa racunas da ce time da te shvate ozbiljnije
Sluzbena dokumenta koja zahtevaju da ih potpise lice sa visokim obrazovanjem
Kucna vrata na stanovima
Nadgrobni spomenici
Zahtevi,dopisi i sl
Privatne gluposti
Isticanje titule pri svakoj mogucnosti..na pr upoznajes se sa nekim
Mozda (nisam siguran) na kreditnim karticama ili vizitkama ?!
Izjave za medije

I da ne serem mnogo.

Moje misljenje je da je u nekimo stvarima bitno da se iznese titula jer se time da je neki pecata na neko misljenje i sl.
U poslovnim sredinama takodje.

Ali dobar deo je izgleda hranjenje ega ili neko bahato hvaljenje ?! Smiley Ma i primitivizam Smiley

Austria
It is not mandatory to use the title, although it can be added to official documents (driver's license, passport, etc.), if desired.


(dr)


Zamislite tek one , koji u svoje ime ubace titulu , ime , dva prezimena i radno mesto u firmi.
« Poslednja izmena: 24. Maj 2015, 12:31:33 od jasikasi »
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
sto puta sam vam rekao...posao je posao...
skola...titula..znanje..to je tvoja privatna stvar..i tvoja staka za ziviotnu egzistenciju...

tvoje skole i tvoje titule tebi znace..jer zivis od njih..
meni..ili bilo kome na ulici(kad izdjes iz kabineta ili iz zivotnog gnjezda..to je ulica)
nista ne znace..

meni znaci tvoje ponasanje.. prema meni...i prema mom okruzenju..u datom momentu...

ti ako mene uvredis... ja tebe necu pitati kakvu ti titulu imas..nego cu ti reci "izdji napolje"..
da popricamo... Smile

ti ako meni pomognes..ja tebe necu pitati kakvu ti titulu imas..pitat cu te za ime..i prezime...
a ime i prezime govore ponekad vise od bilo kakve titule..

da se razmijemo..lijepo je reci doktor jasikasi...i tako to..
ja nemam nista protiv... meni je cak i drago Smile
i ja to sve postujem..
ali ordinacija i kafana/ulica  ...  Smile

ok...doca...ali druze...ti si u svom poslu doca..a ne u mom..

ja mozda nisam dr..
ali u svom poslu ...za sve i jednog dr..ja sam primarijus---nije da primam ruse  Smile
nego primarijus  Smile
i da ne budem skroman i prof...ispred primarijus... Smile

titula to nisi ti..tvoj odnos sa ljudima i tvoje ponasanje - to si ti...

Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.152
mob
Samsung GT-S7580
Pa i na političkim izborima... ili to spada u posao?  Smile

Tipičan primer nepotrebnog korišćenja titula  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

11350778_10153862268638508_7871083734135933577_n.jpg
(41.14 KB, 500x625)
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 38.0
Tipičan primer nepotrebnog korišćenja titula
Smile Smile Smile Smile

Imam ja komšiju koji se u sms-ovima potpisuje dr Milan,radi negde u hitnoj ceo život,prašinar klasični...
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90
Titule zato i postoje i postojace. Zato je i Seldon Kuper doktor a Hauard samo inzenjer.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.152
Neosnovano razbacivanje titulama i/ili razbacivanje trivijalnim ili naduvanim titulama ima svrhe dok/kad te ljudi ne znaju. Recimo, može da pomogne kada treba nešto da završiš, da te ozbiljno shvate, da ti progledaju kroz prste i slično. Al to je kod situacija koje se ne ponavljaju i tiču se interakcije sa onima koji te ne znaju. Kada te ljudi bolje upoznaju i provale kakav si, koliko vrediš i da li si dostojan te titule i zvanja, onda to više ne pomaže.

Primera radi, kad se političari guze u predizbornim kampanjama i osvajaju Skupštinu i Vladu, svi rado ističu koje su im titule, diplome i zvanja. Pršte diplome i biografije toliko da bi neko neupućen pomislio da je Srbija puna Tesli. Al posle kad se malo ispita i obelodani ko je ko,ko koliko vredi i kako je dobio tu titulu... posle se to uglavnom više ne spominje. Ili se spominje onako diskretno.

Dakle, može čovek da tvrdi za sebe i da je Ajnštajn. I to će mu pomoći u nekim situacijama. Ali pre ili kasnije, sve izađe na videlo i svako dobije šta i zalsužuje.
« Poslednja izmena: 24. Maj 2015, 19:55:30 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.81
mob
HTC One
Sasvim je dovoljno da je titula zavedena u dosijeu u kadrovskoj... i da se na osnovu toga dobiju dodatni dani odmora.  Smile
« Poslednja izmena: 26. Maj 2015, 19:28:15 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.16 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.