Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Avg 2025, 23:18:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kupujmo domaće krševe  (Pročitano 593 puta)
12. Okt 2016, 23:42:48
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
Browser
Chrome 53.0.2785.148
Vozila prokišnjavaju, motori se pregrevaju
N. VUKIĆ | 12. oktobar 2016. 17:30 | Komentara: 0

Od 10 novih autobusa "Ikarbus", u GSP pogon "Kosmaj" stigla dva manje. Putnike u utoral prevozila samo tri busa "izašlih iz fabrike"



Umesto deset novih autobusa "Ikarbusa" na "Manovoj" šasiji, GSP "Beograd" prošle sedmice isporučeno je osam. Stigli su u pogon "Kosmaj" i od utorka su u redovnom saobraćaju raspoređeni na linijama 27E, 53, 89 i 302. Dva su vraćena proizvođaču.

Prema nezvaničnim informacijama, neispravni autobusi su na reklamaciji i nisu čak ni stigli do pogona.

- Još dok su stajali ispred Skupštine grada ustanovljeno je da imaju povećanu temperaturu rada motora - kaže sagovornik "Novosti" iz pogona "Kosmaj". - S obzirom na to da nije sitnica, odmah je to reklamirano i poslati su na sređivanje. Na pet je uočen problem sa sistemom "vebasto", odnosno neispravnim grejanjem, a neki i prokišnjavaju na mestima gde su postavljene kamere. Zbog pomenutih nedostataka pet vozila u ponedeljak nije ni izašlo na teren. Autobusi imaju još nedostataka, ali u odnosu na pomenuto, reč je o sitnicama.

"Ikarbus 112M" je niskopodni autobus namenjen prevozu putnika u gradskom saobraćaju. Dug je 12 metara, ima troja vrata i 34 mesta za sedenje, a ukupan kapacitet je do 100 putnika.

Kako je najavljeno, ostalih deset "Ikarbusovih" vozila na "Manovoj" šasiji biće isporučeno početkom novembra.

Menjači, klime i farba

Majstori koji popravljaju ove "mašine" problem su imali i sa toliko hvaljenim "Mercedesovim" autobusima. Na njima su bili neispravni nosači menjača, curile su klime, dugmići su ispadali, a posle godinu dana i farba je počela da matira, tako da su već zreli za novo farbanje.

Novosti

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22686
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 49.0
Ne znam kako da se postavim prema svemu ovome. Jedno je sigurno, Srbii ne cene to sto imaju, pa mozes i najbolji Bus da im das, u roku od par meseci ce biti demoliran.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 53.0.2785.148
Da, ali ovde se ne radi o šteti koju prave putnici ili majstori u depoima nego o falinkama koje nastaju još u fabrici. I to ne bi bio toliki problem da se to dešava s vremena na vreme. Ali se dešava jako često.

Kad je zli Đilas pre tri godine uzeo 200 Solarisa digla se frka što mi eto kao uzimamo neke šugave poljske autobuse (a ti Solarisi su odmah ispod MANa po kvalitetu) umesto da smo uzeli naše. U čemu je bila fora? Videli ljudi da su ovi u Ikarbusu toliko lenji i aljkavi da ne mogu da naprave jedan normalan autobus, otpisali ih, i okrenuli se inostranstvu. Danas, umesto da Ikarbus izvuče pouku iz toga, i poradi na svojim proizvodima, on tera istu priču. Da ironija bude veća, njegova vozila nisu ništa jeftinija od njegove konkurencije iz inostranstva iako su po kvalitetu daleko ispod. Što ceo bezobrazluk čini većim.

Kad sam slušao one hvalospeve o srpskom Mercedesu,  znao sam da je to daleeeko od Mercedesa al reko ajde, bar će ovi iz MB da ih nateraju da malo pooštre kvalitet da ne bi brukali taj znak koji nose. Kad ono jok, izgleda da da ni najprestižnija auto fabrika sveta ne može naše bolide da inspiriše da se malo dovedu u red.  Smile

I nisam otvorio temu samo zbog tih propusta sa vozilima, nego uopšteno, da se vidi imbecilnost te priče ''kupujmo domaće''. Treba kupovati domaće onda kad nešto valja. Ovo posebno važi kad se radi o ovakvim nabavkama, gde se troše zajedničke pare i gde se kupuje nešto što svima treba da služi. A ako domaći ne ispunjavaju određene kriterijume, onda ih treba odjebati i potražiti drugo rešenje.
« Poslednja izmena: 13. Okt 2016, 01:09:27 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 45.0
Hebi ga, dok ne pukne firma, pa se prda strancima i oma proradi sve 100%  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Avg 2025, 23:18:12
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: doma Kupujmo eve

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.