Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Korupcija!Pa jos na Pravnom!  (Pročitano 40743 puta)
Hronicar svakodnevice


Rođen sam u srbiji, od toga ću i umreti !

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Siemens 
    Nije to ništa novo , mene je profa obarao tri puta iz sociologije  iako sam znao solidno , čekao čovek da ga malo podmažem . Kada sam otišao kod prodekana da pitam u čemu je problem i dali mogu da ispit polažem kod drugog odma sam ga položio u sledećem roku. Samo da dodam da se to dešavalo pre 19 godina , znači ništa novo . Šta tek reći o onim profesorima koji te neće da puste ako nevide njegovu knjigu na stolu kod tebe , zar to nije mito? Moje lično mišljenje je da  kada bi bili uklonjeni svi sa fakulteta po Srbiji koji su primali mito pola bi ih završilo u ćorki. Da li ste vi ljudi svesni da je bar svaka četvrta diploma kod nas uprljana ,žalosno ali istinito Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 794
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@Ainhoa jel na kapitalca cejovica mislis  Smile Smile?? pa kako to zaboga da pomislis gde su ti zdrave misli pa onda i ti sto bi dosli da ga uhapse morali sami sebe da hapse a to po zakonu ne moze  Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
gledaj da u zivotu sto manje radis a vise mlatis praznu slamu jer ces pre docekati sigurnu i veliku penziju
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Nine eleven, oh nine eleven

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1028
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Motorola k1 razr
Najveca tragedija je sto se u toj grupi nasla i osoba koja je na funkciji pomocnika ministra prosvete!?
E sad se vidi zasto nam je visoko obrazovanje u teskom kurcu. Nisu problem studenti, jer kad god neko ukaze na neki problem u visokom skolstvu odmah opale po "vecitim studentima", a niko se ne zapita zasto je kod mnogih profana prolaznost na ispitima manja od 5%!? Sta ispada da su ove generacije debilne i glupe, a on vajni Ajnstajn!? I jos opalili astronomske skolarine.
Kada sam uzimao diplomu rekao sam tadasnjem prodekanu za nastavu da problem naseg zaostalog skolstva lezi u cinjenici da su bivse komunjare i "drugovi' koji su svoju struku sticali pod Titom sada postali "bolonjski strucnjaci".
Oni tako misle. I postali su. Al zamalo.  Smiley 1
Nema nama napretka dok se ta crvena profesorska bagra ne poizbacuje sa nasih fakulteta.
Nije moglo biti bolje receno  Smile

A inace i na novosadskom cveta ova disciplina.Juce su se sakrili po misijim rupama.
IP sačuvana
social share

Remember kids, guns don't kill people. Dangerous minorities do
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5237
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 6680
pa cejovica su hapsili prije godinu, dvije pa nista nikome. on je malo krupniji zalogaj, izgleda da nisu mogli da ga sazvacu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
 Kako je otkrivena mreža korupcije na Pravnom fakultetu u Kragujevcu

Tajni agent upisao fakultet i podmićivao profesore


KRAGUJEVAC - Da ja tebi završim diplomu Pravnog, a ti, brate, da me ne hapsiš - ponuda je sa kojom je u julu prošle godine Saša Jovanović (36) iz Velike Plane pokušao da izbegne hapšenje zbog trgovine kradenim automobilima. Ponuda je očigledno bila upućena na pogrešnu adresu - jednom smederevskom policajcu koji je u narednih sedam meseci kao prikriveni islednik uspeo da raskrinka korupcionašku mrežu profesora Pravnog fakultetu u Kragujevcu.

- Smederevski policajac je o ovoj ponudi obavestio starešine u MUP Srbije i pao je dogovor da se Jovanović ne uhapsi. Već godinama se šuška o podmićivanju profesora ovog fakulteta i ovo je bila prilika sa se cela stvar ispita. Jovanović je odmah odradio svoj deo pogodbe. Policajca iz Smedereva povezao je sa nekoliko „svojih“ profesora na kragujevačkom Pravnom fakultetu. Njihov posao bio je da mu „završe“ diplomu, naravno za novac. Sedam meseci policajac je odlazio na fakultet, prijavljivao i bez problema „polagao“ ispite. Radio je sam, zbog rizika da informacije o akciji ne procure, naoružan samo video tehnikom, kojom je svako davanje mita, snimao. Imali smo veliko poverenje u njega jer se ranije pokazao kao odličan operativac, koji je prošao i obuku u centru FBI u Budimpešti - kaže izvor „Blica“ iz MUP Srbije.

Istragom je utvrđeno i da je Jovanović, koji ima podeblji kriminalni dosije, bio posrednik u svim dogovorima sa profesorima, ali ne samo za smederevskog policajaca.

16.000 evra za diplomu

Mnogi studenti preko njega su završavali ispite. On je bio spona profesora i studenata. Njemu su davali čak i po 1.000 evra za ispit, koje je on potom nosio u profesorske kabinete, dok je cena diploma bila čak i 16.000 evra - kaže za „Blic“ izvor iz vrha MUP-a.

Istraga smederevskog policajca prekjuče ujutru finalizirana je akcijom pripadnika Službe za organizovani kriminal, u kojoj su uhapšeni dekan Sveta Purić, prodekan Božin Vlašković i šestoro profesora, Emilija Stanković, bivši pomoćnik ministra prosvete, Dragana Petrović, osumnjičena kao organizator grupe, Predrag Stojanović bivši poslanik DHSS i nekadašnji predsednik skupštinskog Odbora za prosvetu, Srđan Đorđević, bivši sudija Ustavnog Suda, Ivan Čukalović, Dragan Bataveljić, kao i šef Službe za studentska pitanja Zoran Simić. Iza rešetaka našao se, naravno, i posrednik Saša Jovanović. Njih desetoro potom su privedeni u smederevsku policiju, gde im je određeno zadržavanje od 48 sati. Kasno sinoć, svi su sa krivičnim prijavama privedeni Istražnom sudiji Specijalnog suda. Specijalno tužilaštvo za organizovani kriminal najavilo je da će se danas izjasniti o hapšenju profesora.

Policija je i juče pretresala Pravni fakultet. Prostorije dekanata i dela studentske Službe bile su zapečaćene, a raspored predavanja i polaganja ispita potpuno je poremećen.

Izvor „Blica“ sa fakulteta kaže da je policija u dekanatu pronašla 18 studentskih indeksa sa po hiljadu evra u svakom. Veće sume deviza su nađene i u stanovima profesora. Kod Emilije Stanković nađeno je 40.000 evra, a kod profesorke Dragane Petrović 20.000 evra. Policija je zaplenila i skupoceni Stankovićkin BMW za koji postoji sumnja da ga je dobila od posrednika Saše Jovanovića.

- Mnogi ispiti su prodati i bez znanja profesora, mahinacijama sa falsifikovanim prijavama ispita i ubacivanjem lažnih podataka u kompjutersku bazu fakulteta. Tako su mnogi, ni krivi ni dužni, ukaljali obraz, dok je novac otišao u tuđ džep - kaže naš izvor.

Studenti zadovoljni

Studenata je juče na Pravnom fakultetu bilo malo. Uglavnom su dolazili da se informišu kada će polagati ispite koji su odloženi zbog hapšenja.

Nenad Vujisić student na drugoj godini kaže da zna za priče da korupcija odavno postoji na Pravnom fakultetu.

- Ironija je to što ljudi koji su diplomirali na borbi protiv korupcije sami uzimaju pare od studenata. Postoji čak i cenovnik pojedinih ispita. Slično je, kako sam čuo, i na Medicinskom fakultetu.

I Snežana Petrović sa treće godine kaže da je od početka školovanja slušala priče da mito uzimaju profesori koji su upravo pohapšeni.

- Najviše su korumpirani profesori sa Pravnog i Medicinskog fakulteta, ali ne znam koliko košta ispit. Potičem iz dobrostojeće porodice. Imam pare da kupim ispit, ali ja učim i to mi nije potrebno. Mnogi polažu po principu „ako daš, proći ćeš“ - kaže student prve godine Nataša Vasić.

Većina studenata srećna je što je pravda zadovoljena hapšenjem, ali navode da ništa ne može da nadoknadi nepravdu prema studentima koji pošteno polažu ispite.

- Prodaja ispita je bila očigledna, ali niko nije imao snage da se sa tim problemom uhvati u koštac. Ne treba se zaustaviti samo na Pravnom fakultetu. Profesorima se mora ispitati poreklo imovine i oduzeti im sve što su nepošteno stekli. Trebalo bi uhapsiti i kazniti ne samo profesore već i studente koji su davali mito i njihove roditelje koji su im za to dali novac - kaže Nataša Jeftović, student treće godine.

Sveži diplomac Jelena Damjanov kaže da zna da za skoro svaki ispit postoji tarifa.

- Toga ima na svakom fakultetu. Pravni nije izuzetak. Diplomu imam, stekla sam je pošteno, ali se pitam kako ću sada naći posao kada je pukla bruka - kaže Damjanov.

Tamara Marković-Subota - Nebojša Radišić - Arsenije Lukić

    Panika i među studentima


    MUP Srbije najavio je nastavak akcije hapšenja profesora koji su uzimali mito od studenata. Panika, međutim, nije zavladala samo među kolegama uhapšenih već i među mnogima koji su davali mito i kupovali ispite i diplome.
    - Diploma kragujevačkog Pravnog fakulteta bila je osnov za zaposlenje mnogih srpskih i crnogorskih policajaca, ali i mnogih sudija. Svaka diploma sada će biti ispitana - kaže izvor „Blica“ iz MUP Srbije.

    Reakcije

    Pravni fakultet juče potvrdio da je „jedan broj zaposlenih na tom Fakultetu priveden na informativne razgovore zbog sumnje da su primili mito“.
    Zoran Ponjavić, profesor na Pravnom fakultetu u Kragujevcu i prorektor za nastavu na Univerzitetu:

    „Savet fakulteta bi sutra, ili u ponedeljak, trebalo donese da odgovarajuće odluke i pokaže da je Fakultet sposoban da, uprkos svemu, nastavi dalje.“

    Vida Petrović-Škero, predsednica Vrhovnog suda Srbije: „Hapšenje profesora osumnjičenih za primanje mita, potvrda je stvarne volje za suočenjem sa korupcijom. Ako budemo imali pravnike i doktore koji su do diploma došli putem korupcije, sasvim sigurno nećemo imati ni dobro zdravstvo, ni sudstvo ni buduću prosvetu.“

    Branko Kovačević, rektor BU:

    „Takve stvari ne smeju da se dešavaju na fakultetima. Profesori koji primaju mito treba da se suspenduju i da trajno izgube licencu za rad. Čuo sam da postoji korupcija i na BU i tvrdim da ljudi koji to rade više neće biti na fakultetu čim budemo imali dokaze.“

    Božidar Đelić, funkcioner DS-a:

    „Univerzitet je jedan od velikih aduta Kragujevca i budućnost grada zavisi baš od njega. Ovim postupkom profesora koji su uzimali mito obezvređuje se trud svih, i nastavnika i studenata koji pošteno rade.“

    Sindikat obrazovanja Srbije:

    „Uhapšena Emilija Stanković, pomoćnik ministra prosvete, predstavnik je Srbije u Radnoj grupi za praćenje bolonjskog procesa i potpisnik nacionalnog izveštaja pripremljenog za ministarski sastanak zakazan za maj mesec u Londonu. Iz moralnih razloga ministar prosvete Slobodan Vuksanović trebalo bi da podnese neopozivu ostavku.“


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
Nije mi jasno kako mogu kriminalci da hapse kriminalce?

Drzava ogrezla u kriminal i korupciju, a oni tu kao nesto izigravaju....mazu oci
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5


zbog cega tako pricate, jel imate vi neki dokaz za to?


Evo dokaza! Dvojica mojih super drugova su zavrsili Pravni u Pristini, a da pritom za 4 godine nisu (po sopstvenom priznanju) kupili ni dva udzbenika! Ali je zato Nasledno, kostalo 500 DEM, Krivicno 700 (opsti deo), dok se za Obligacije davalo i po 1000 DEM. I to u vreme prvog mandata  rektora Radivoja Papovica. Mogu misliti sta se tek sada dogadja dole, kada su svi fakulteti izvan maticnog podrucja. Uostalom govori ti nesto valjda cinjenica da je dole masa Bg studenata upisalo fakultete, a zaobisli su Univerzitet u svom gradu?
Zato ja nisam upisao Pravni u Pristini. Zavrsio sam ga u Beogradu i ruku na srce, iako sam cuo sve i svasta, niko mi nikada nije trazio ni dinara.
« Poslednja izmena: 22. Feb 2007, 19:40:59 od ZvezdasBG »
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 794
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ajde samo reci njihova imena i prezimena Smile Smile Smile???? nije pametno i lepo se tim hvaliti oni su ti drugovi
IP sačuvana
social share
gledaj da u zivotu sto manje radis a vise mlatis praznu slamu jer ces pre docekati sigurnu i veliku penziju
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5237
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 6680
e pa kolega zvezdasu i ja sam studirao u pristini pa nisam nikome dao ni jedan dinar ni marku 
i nije bas tako kao sto ti pricas, to sam licno vidio i probao.

ja sam dvije godine izgubio zbog jednog predmeta i htio sam da platim,
nisam pitao za cijenu ali nije bilo sanse.

sada je mnogo drugacija situacija na pravnom u kos.mitrovici tako da recimo  to nasledno pravo
koje ti pominjes nema sanse da polozis za pare, mozes samo da sebi napravis situaciju da ne zavrsis faks.

na svakom faksu ili skoli ima poneko ko radi takve malverzacije, ali ne mozes sve da poistovjecujes i izjednacavas postene sa njima.
ima puno vise postenih porfesora od ovih ostalih.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 794
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
PRIVEDENO JOŠ TROJE PROFESORA KRAGUJEVAČKOG PRAVNOG FAKULTETA, NEZVANIČNO SAZNAJE RTS 
DRUŠTVO - AKTUELNO - Četvrtak, 22. februar, 23:02 

Posle ispitivanja više desetina studenata iz Kraljeva, Leskovca, Novog Pazara, Jagodine i Kragujevca, policija je, kako RTS nezvanično saznaje, privela još troje profesora kragujevačkog Pravnog fakulteta. To su: Milena Petrović, Nenad Đurđević i Jasmina Nektarijević. Oni su osumnjičeni za primanje mita i falsifikovanje zapisnika sa polaganja ispita.   

samo nema cejovica  Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
gledaj da u zivotu sto manje radis a vise mlatis praznu slamu jer ces pre docekati sigurnu i veliku penziju
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.