Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 05:53:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Konzolne igrice na PC...  (Pročitano 48594 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Prešao sam ga par puta. Ne misliš valjda da nisam znao za Halo 2 na pc Smile


Kad već ne možeš da igaš Next-Gen Halo, preporučujem ti da dovršiš Gears of War. Po meni (ali i po mišljenjima mnogih drugih), najbolja XBOX360 franšiza. Smiley
« Poslednja izmena: 19. Maj 2012, 11:28:15 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.46
pa daj odgovori mi na pitanje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.46
mob
Sendo 
@asimke998 Mislim da ti je računar slab za Playstation 2 emulaciju. Treba ti barem Quad Core procesor, 4 GB DDR-a i Grafička sa 1GB memorije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


SOS=Seljak ostaje seljak

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 359
Zastava Selo kraj Aleksinca
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia 5800
@asimke998 Mislim da ti je računar slab za Playstation 2 emulaciju. Treba ti barem Quad Core procesor, 4 GB DDR-a i Grafička sa 1GB memorije.
To što si rekao je donekle tačno.
Ali uzmimo mene za primer. Ja sam igrao nekoliko igara za PS2 i imao sam bar 200-500 FPS sa 2GB DDR2 Rama i 512MB grafe sa 2.8GHz Dual Core procesorom.
IP sačuvana
social share


[
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.46
mob
Sendo 
Pazi ja imam Q6600 procesor na 2.4 (quad), 4 GB DDR 2, GeForce 460 768, i secka mi Dolphin Emulator za GameCube.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


SOS=Seljak ostaje seljak

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 359
Zastava Selo kraj Aleksinca
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 14.0a2
mob
Nokia 5800
Pazi ja imam Q6600 procesor na 2.4 (quad), 4 GB DDR 2, GeForce 460 768, i secka mi Dolphin Emulator za GameCube.
NIšta neobicno. Da li si probao sam raznim igricama ili samo jednom. Ako si probao sve sa isto postavkom emulatora možda trebas nešzo da menjaš.
IP sačuvana
social share


[
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Kako su na ovoj temi obrađene Nintendo konzole (dok Sega i ostali imaju svoje teme) predlažem da od nje napravimo matično mjesto Nintendo naslova. Dakle linkovi ka opisima, screenshotovi, klipovi, informacije... samo o naslovima za Nintendo konzole.  Smile Za početak igre za NES.




Batman




Iako je do danas uradjen veliki broj konverzija filmova u igre samo mali deo je posedovao nekakav kvalitet, da ne govorimo o onima koji su postigli neshto vishe od toga. Batman za NES je na svu srecu, odlichna igra, jedna od najboljih za ovu platformu. Iako je rech o direktnoj konverziji filma, radnja nije uopshte vezana za njega osim shto je cilj isti - poraziti Dzhokera na kraju. Ukoliko niste gledali film (a ko nije?) u dobro odradjenom introu cete saznati neshto vishe o radnji igre, Batmenu, Dzhokeru i Viki Vejl. Batman je jedna od zaista retkih igara koja ima vishe nego dobro uradjene animacije izmedju nivoa shto je vec na pochetku znachajan plus, a tek kada chujete ostalo...


čitav opis: Emuglx







Gameplay

« Poslednja izmena: 26. Maj 2012, 11:00:49 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.52
mob
Sendo 
Pazi ja imam Q6600 procesor na 2.4 (quad), 4 GB DDR 2, GeForce 460 768, i secka mi Dolphin Emulator za GameCube.
NIšta neobicno. Da li si probao sam raznim igricama ili samo jednom. Ako si probao sve sa isto postavkom emulatora možda trebas nešzo da menjaš.

Pa gle, za isti mi treba barem 3.0 GHz da bi moglo (Dolphin se stalno menja i sigurno je jedan od zahtevnijih emulatora što se tiče šeste generacije konzola)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Castlevania





Opis 1

Veliki broj istorijski veoma znachajnih igrachkih serijala zapocheo je svoj zhivot upravo na NES-u. Pomenimo samo Final Fantasy ili Zeldu, a u ovu grupu sigurno spada i Castlevania chiji se prvi deo pod ovim imenom pojavio upravo na ovoj platformi (prethodnik je Vampire Killer sa MSX-a). Za one koji se po prvi put susrecu sa nekom igrom iz ovog serijala, treba reci da je Castlevania skrolujuca avanturistichka igra u kojoj ste u ulozi Trevor Belmonta chiji je zadatak da prokrchi sebi put kroz ogroman zamak prepun raznoraznih karakondzhula i na kraju unishti uskrslog grofa Drakulu. Avanturu zapochinjete u prizemlju i penjete se ka vrhu dvorca gde ce vas naravno chekati sve veci izazovi.

Čitav opis: Emuglx





Opis 2

MSX nikada nije naišao na dobar prijem van Japana, pa iako se igra prodavala u Evropi i Brazilu, mnogo igrača nije ni čulo za nju. Na sreću, godinu dana kasnije industrija igara je nastavljala da se uspešno oporavlja od događaja poznatog kao ''video game industry crash'' najviše zbog sjajnog uspeha koji je postizao Nintendov NES. Tada nova platforma omogućila je Konamiju da potpuno preradi svoj Vampire Killer i objavi ga za ovaj sistem pod novim nazivom - Castlevania. Razlika između Castlevanie i Vampire Killera je bila drastična – nelinearnost je nestala a konačno je uvedeno skrolovanje ekrana, što je svakako bio korak napred.

Čitav opis: Emuglx



Opis 3

Castlevania, igra koja je praktično udarila temelj žanru akcionih platformi, i dan-danas je Konamijev najpoznatiji serijal. Iako je doživela brojne nastavke i portove ovog puta ćemo se koncentrisati samo na verzije za kućne konzole.

Prva igra u serijalu pojavila se na tržištu 1987. godine (www.romnation.net/srv/roms/28661, 66 KB, NES). Nalazite se u ulozi Simona Belmonta, lovca na vampire čiji je zadatak da se probije kroz hordu demonskih stvorenja i živih mrtvaca koji obitavaju u zamku Castlevania, kako bi na kraju našao i uništio samog Princa Tame, Grofa Drakulu. Vaše glavno oružje je sveti bič porodice Belmont, a kao dodatna pomoć na raspolaganju vam je nekoliko sekundarnih oružja, koja možete naći u toku igre tako što ćete uništavati sveće i baklje (u kojima ćete takođe naći „srca”, koja služe kao municija za vaše trenutno sekundarno oružje). Bič, kao i sekundarna oružja, moguće je unaprediti u toku igre. Kontrole deluju pomalo ograničavajuće. Naime, naš junak se kreće izuzetno sporo, može da zamahne bičem samo levo ili desno, a i skokovi su kratki. Nivoa ima šest, i dovoljno su raznovrsni da vam drže pažnju do kraja igre. Pored ogromnog broja protivnika, na kraju svakog nivoa čeka vas po jedan boss koji je uglavnom poznato biće iz horor žanra (Frankenštajn, Smrt...). Treba napomenuti to da igra nije nimalo laka (što je karakteristika celog serijala), kako zbog lošijih kontrola tako i zbog naglog porasta jačine protivnika u toku igre. Grafika se baš i ne ističe, čak ni po standardima NES konzole, ali je zato zvučna podloga odlična. Muzika je neverovatno dobra, što će biti uobičajeno za ostatak serijala.

izvor: Svet Kompjutera


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Castlevania II: Simon's Quest



Opis 1

Prva igra iz serijala za NES je doživela veliki uspeh što je uverilo Konami da Castlevania ima budućnost na ovoj platformi. Obožavaoci prve Castlevanie su očekivali da će Castlevania II biti vrlo slična ovoj igri uz sitnija unapređenja, kakav je to običaj (čak i danas) ali je Konami odlučio drugačije i stvorio potpuno novu igru, dodajući joj dosta RPG elemenata ukombinovanih sa starim načinom izvođenja. Ovaj pristup je uslovio manju popularnost igre, ali to nikako ne znači da je ona loša, naprotiv...

Čitav opis: Emulation Galaxy







Opis 2

Godinu dana kasnije izlazi nastavak Castlevania 2: Simon’s Quest (www.romnation.net/srv/roms/28680, 77 KB, NES). Radnja se dešava nekoliko godina nakon prve Castlevanije. Pre nego što je Simon ubio Drakulu, Princ Tame je bacio kletvu na našeg junaka. Jedini način da Simon skine kletvu i spase sebi život jeste da nađe pet delova Drakulinog tela koji su raštrkani po Transilvaniji i uništi ih. Simon’s Quest se mnogo razlikuje od svog prethodnika i najviše podseća na Metroid za Nintendovu konzolu. Ubačeni su pojedini RPG elementi, kao što su iskustveni poeni, kupovina predmeta i istraživanje. U toku igre se smenjuju dan i noć. Danju možete da pričate sa NPC-ovima u gradovima, dok noću njihova mesta zauzimaju zombiji. Neprijatelji van gradova takođe su znatno jači i brojniji su kada padne mrak. Glavni problem ove igre je u tome što vam ni u jednom trenutku nije nagovešteno gde treba da idete, što će najčešće dovesti do toga da odete negde gde su protivnici ili previše jaki ili gde nemate odgovarajući predmet da biste nastavili dalje. NPC-ovi vam takođe neće biti od pomoći, jer su nažalost „izgubljeni u prevodu”. Grafika je doživela znatni napredak, a muzika je i dalje odlična.

izvor: Svet Kompjutera


I na kraju Angry Video Game Nerd.  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 05:53:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.