Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Komunizam - najsavrseniji vid drzavnog ustrojstva !!!  (Pročitano 10244 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
(na nacin kako vi tumacite mene - tumacicu i ja vas) Sve sto cu navesti kako god zvucalo bazira se na nekim istorijskim cinjenicama (pravoslavnog naroda)
Monarhiju, pravosljavlje (priznajem to je manje zlog od mnogih drugih vera), car.
Nasu decu podajemo pravoslavnim popovima u manastire i crkve da nam poducavaju decu - sta je to ljubav prema bogu. Naravno ta ljubav ide preko dupeta (analnog otvora) do glave. (srpska poslovica doslo mu iz dupeta u glavu).
( da li je bog musko, zensko, hermafrodit, ili nesto cetvrto???) Pa posto su nam deca poducena, onda ih (posto je Iljushin pomenuo, nema vojske) spremamo u boj, u boj za narod svoj. Naravno crkve su snabdevene (moraju i one od neceg da zive, a novac im nije gadljiv) svercovanim oruzijem; pa mozemo ocekivati nove pokolje paganskih vernika. (istina je da je nad srbima izvrsen najveci genocid od svih bivsih SFRJ-naroda; ali takodje i da su oruzijem pribavljenim u crkvama i sa blagoslovom popova cinili genocide). A nas nesrecne bezboznike pokrstiti ili zabiti kolac u srce dok spavamo(nadam se da nece nigde drugde, mada im ni to nije strano) te nasom smrcu velicati pobedu nad antihristima i krvopijama. (interesantna je terapija lecenja narkomana verom, cak je pokazala solidan uspeh; izgleda da je narkomanima lako preusmeriti potrebu za narkoticima u potrebu za bogom)
Na drugoj strani izabranici plave krvi ce se masakrirati modjusobno oko vlasti (otac-sina, sin-oca, brat-brata), sve dok ne ostane jedan koji ce vladati (moze biti samo jedan). Potom ce za bracnu drugaricu (nadam se ne druga) izabrati neko jadno stvorenje jos nesazrelo (oko 7 godina - nesecam se najbolje istorije), pa ce u pravoslavnoj crkvi za taj brak dobiti boziji blagoslov. A onda sta sledi ... tesko mi je da pomislim.
... i onda ce svi ziveti srecno do kraja zivota, tacnije dok nedodje veca neuroticna zajednica (veca, zamislite veca,mozete li zamisliti vece bolesnike od ovih )i ne pokrsti ove sa lica zemlje. ... a oni ce do poslednjeg casa ostati kao pravi pravoslavci domacini u kuci, car na zemlji a bog na nebu. !!!

Odavno ne procitah vecu gomilu gluposti. Niti su svi pravoslavci za kralja (vecina njih nije) niti vidim kakve ovo ima veze sa temom osim da pokazes koliko ti smeta pravoslavlje.

Jesam li rekao nesto neistinito?
Nisam!!! (jedino oko godina zene srpskog vladara nisam bio siguran)
Samo sam hteo da pokazem kako lako izvrgnuti stvari ruglu do neukusa. Sto ste vi do sad cesto radili.

Zanimljiva mi je tvoja reakcija. Sada mogu da se kladim da si clan ili pristalica Srpske Radikalne Stranke !!!

Od sad pa nadalje, da ni bi bilo zabune, hocu da argumentovano odgovorite koji je to sistem (ako postoji) bolji od komunizma, pre svega sa socijalne strane posmatrano, pa onda ostalih (ekonomskih,....)

Kapitalizam bez premca. Jedini se istorijski pokazao. Sad ocekujem da cujem gomilu marksistickog naglabanja starog 100 godina o izrabljivanju radnika i trulim kapitalistima koji preko radnickih grbaca dolaze do para...  Smile Nista novo, sto puta sam cuo te "argumente"...

I hocu jos jednom sve da upozorim da smanje malo strasti i nacin komentarisanja tudjih misljenja, ne volim da brisem ali cete me prisiliti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
Komunizam je lijep dok traje i kad se zavrsi najebes kao zuti mrav vracajuci tudje gluposti.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mislim da znam cega se nas junak uplasio, glagol koji spominjem svesan odgovornosti, glagol: raditi  Smile Smile Smile
(neka mi oproste oni koji su se potresli!)

Osnovni ideal komunizma: apsolutni nerad! Ja sam kao vojnik propale JNA "pravilno" vaspitavan: rad kao kazna, a oni koji su nagradjeni ne rade, i to je bila osnovna vaspitna metoda. Zavrsi sinko skolu, da ne bi radio! - savet roditelja-komuniste. Slobina Srbija je bila carstvo nerada, ziveli smo u bedi, ginuli ko muve, ali backane moj niko nista nije radio, i zato ga komunisti mnogo vole!!!

Raditi, raditi, i od tog rada dobro i bogato ziveti!!! Nezrela, neuroticna osoba sa ocigledno pogresnim idealima (zaveden stranom propagandom)

Zapocete reforme u Srbiji propadaju, sta taj Zapad misli, teraju nas da radimo!! Nece to moci u zemlji Srbiji, jok more! Najgoru bedu cemo otrpeti, samo da se ne radi, bre!!!
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 208
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Zbog ovakvog odnosa moderatora, ovo ce biti moj poslednji odgovor na ovu temu!
na citat zaratustre (stavio navodnike) dobio sam upozorenje, na prvo neumesno(istinito) ruganje ponovo upozorenje, a ostali pa i on rade to isto! ! !
nemate vi pojma ni sta je marksizam ni sta je kapitalizam! ! !  negde ste nesto culi pa cemo da pricamo. . . , a ja mislio ima ovde ucenih i obrazovanih ljudi,(cast retkim pojedincima,koji su pokusali argumentovano pa su verovatno prestali kada su videli kakvim glupostima se ovde raspravlja).
omladina svetom protestuje protiv robovlasnistva, a nasa nesretna omladina mu tezi! ! !
                            pozdrav od mene i srecno ! ! !

[Edit by marniko82: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 29. Mar 2006, 00:46:42 od marniko82 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Marksizam:
Proizvodnja u kapitalizmu postaje sve slozenija, i kapitalista je prisiljen da radnike obrazuje.
sa daljim razvojem kapitalizma najobrazovaniji deo radnicke klase preuzima rukovodjenje u fabrikama, dajuci kapitalisti mesto "pocasnog kontrolora" dok oni zaista rukovode.
Deo obrazovane i ambiciozne radnicke klase osvaja upravljanje drzavom - tzv burzoaske revolucije i tzv demokratija.
Emancipovana i obrazovana radnicka klasa stice svest da opstanak njihovog drustva zavisi i od opsteg drustvenog blagostanja, i prisiljavaju kapitaliste da dobar deo svoje zarade odvajaju za socijalne blagodeti (obrazovanje, zdravstvo, socijalna pomoc... ) Time dobijaju jako vaznu podrsku dela radnicke klase koji je neprosvecen i neobrazovan - baki, u mojoj zemlji se dobro zivi!!!!
Obrazovana radnicka klasa pocinje da povezuje nacionalne drzave u vece celine, da bi se sprecili besmisleni medjunacionalni ratovi.
U 21vi vek ulazimo sa potpunom dominacijom radnicke klase nad kapitalistima i retrogradnim snagama. Strahovita moc sa kojom vojske radnicke klase raspolazu ce efikasno zauzdati svakog kapitalistu ili bolesnog diktatora, jos uvek nije zavrsena epoha ratova (nazalost)

Eto male price u najboljem duhu marksizma!!

Zivela radnicka klasa!! Pobedjujemo!!!
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Zbog ovakvog odnosa moderatora, ovo ce biti moj poslednji odgovor na ovu temu!
na citat zaratustre (stavio navodnike) dobio sam upozorenje, na prvo neumesno(istinito) ruganje ponovo upozorenje, a ostali pa i on rade to isto! ! !
nemate vi pojma ni sta je marksizam ni sta je kapitalizam! ! ! negde ste nesto culi pa cemo da pricamo. . . , a ja mislio ima ovde ucenih i obrazovanih ljudi,(cast retkim pojedincima,koji su pokusali argumentovano pa su verovatno prestali kada su videli kakvim glupostima se ovde raspravlja).
omladina svetom protestuje protiv robovlasnistva, a nasa nesretna omladina mu tezi! ! !
 pozdrav od mene i srecno ! ! !

Vazno je da si ti pun znanja, cinjenica i cega sve ne. Vredjanja nije bilo ni sa cije strane a ako na nesto ne umes da odgovoris zbog manjka znanja nisam ti ja kriv. Ni na jednu poruku drugih ucesnika diskusije nisi umeo da odgovoris i sad se zalis? Stvarno smesno.

Jos nesto. Mislio sam da moze da se prica o stvarnom svetu i prakticnim primerima sa tobom. Medjutim, vidim da znas samo da filozofiras o tome sta bi bilo kad bi bilo tj da fantaziras. Tako da temu mogu bez problema da preselim i u podforum Naucna fantastika...

Anyway, ako neko ima da kaze nesto pametno o komunizmu ne bi bilo na odmet, a da nije neuroticno... Smiley
« Poslednja izmena: 29. Mar 2006, 01:28:40 od marniko82 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Po meni je najsavrseniji vid drzavnog samoupravljanja bez premca kraljevina. Rado bih svoj zivot vratio u doba Sv. Nemanjica kada je u Srbiji vladao mir i blagostanje.

E sad u ovakvom dobu gotovo da je ne moguce da se uspostavi kraljevina na onom nivou kakva je bila u srednjem veku, jer uvek je tu prisutan neki strani faktor kao garan buduce politicke nestavilnosti ili revolucije.

Zato po meni ja bih se opredelio za socijaldemokratiju kao najbolji vid drzavnog samoupravljanja, a to nam pokazuju primeri Skandinavskih zemalja, Kanada, Australije i Novog Zelanda.

Kapitalizam mi je blizi realnoj prirodi coveka i njegovim potrebama u trgovinskoj delatnosti. Medjutim kapitalizam ostavlja mnogo prostora za zloupotrebu ljudi kao sto se to vidi na primeru Japana i SAD. Sam kapitalizam po sebi da bi mogao funkcionisati mora uzeti prvo nesto od covekovog identiteta.

Za komunizam ima samo najgore i pogrdne reci. Pre svega to je jedna takva utopija, da taj koji je izmislio komunizam nije imao nameru da coveku donese dobro nego patnju i stradnje. To se i pokazalo na primerima SSSR, Kine, Ugande, Kambozde, i njihovim izopacenim liderima Staljinom, Mao Tze tungom, Idi Aminom, i Pol Potom. Mogu da se vade poklonici komunizma koliko hoce da su ti ljudi zloupotrebili komunizam no to su ipak realni rezultati. Ideja komunizma o jednakosti svih ljudi je mizerna, jer jednakost bazira ne na religijskim, niti kulturnim nego materijalnim dobrima. Posto religjija i kultura imaju visi civlizacijski nivo od puke tehnike i njenih proizvoda, to je onda komunistima potrebno unistiti svaki trag vere i kulture u jednom narodu. A to znaci ubiti duh naroda i izvuci svo covestvo iz njega i svesti coveka na jedan nivo zivotinje koja ce se zadovoljavati samo hranom picem i drugim icem, a mahace ti repom dok ti tvoj komunisticki gazdica namgne. Ali posto covek nije samo zivotinja, moras mu da ti neki osecaj kreativnosti, moras mu dati da se bavi i kulturom i moras mu da ti da veruje u nesto, onda komunisti stvaraju kult licnosti koja se uzdize na nivo boznastva, Lenjin, Staljn, Tito...a kultura se ugalvnom sastoji iz elemenata samog komunzima. Znamo sta je bilo najvaznije u bivsoj SFRJ, pevati druze Tito mi ti se kunemo, snimati partizanske filmove, graditi spomenike komunizmu, organizovati partizanske parade, ici graditi puteve uz "junacke" pesme posvecne "dragim" nam nasim liderima itd. Ni pomena o kulturi, istoriji, i veri nasih predaka, sve je to baceno u smece, i pocetak sveta stavljen u 1945 pa na dalje. Dakle komunizam kao i kapitalizam stvara novu veru novu religiju, novu kulturu, i coveka pretvara u matricu u koju svako moze stavljati ko sta hoce. S tim da kapitalizam to radi na prefinjen i spor nacin dok komunizam ne bira sredstva poput golog Otoka i UDBE. U oba slucaja ljudi vise nisu ljudi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Mir i blagostanje u Srednjem veku nisu postojali. Feudalizam je bio bolji od kapitalizma i socijalizma jer je omogucavao vecu socijalnu mobilnost, ali mir pod Nemanjicima je prilicno naivna i potpuno iluzorna mitomanija.


Svaki Nemanjic vodio je vise bitaka, najcesce i vise ratova, ukljucujuci vrlo cesto i unutrasnje: Stefan Decanski oslepljen od strane oca Milutina (ozenjenog detetom kad je bio starac), a kasnije ubijen od strane sina (Dusana), Dragutin zbacen od strane brata Milutina, pre toga Rastko (Sava) miri zaracenu bracu Stefana i Vukana, etc. ad nauseam.

A sve to vreme i ratovi sa Ugrima, Bugarima, Vizantijom, pa onda jos i pretendentima u sve te tri drzave ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Go ahead, make my day

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1430
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
U kom smislu je u feudalizmu veca socijalna mobilnost, nije mi bas jasno, meni tako ne izgleda, ali objasni mi malo blize, mozda nisam dobro razumeo.
IP sačuvana
social share
Go ahead, make your bed
Pogledaj profil Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Post-industrijsko drustvo.

Pa sad, sta je to?

Mehanizacija direktne poljoprivredne proizvodnje je smanjila broj zemljoradnika. Oslobodjeni visak stanovnistva se onda mogao angazovati u industriji, sa dovoljno hrane. Tehnoloski razvoj industrije je povecao proizvodnju po jednom angazovanom radniku, a ta razmahana industrija se suocila sa kljucnim problemom - prirodni resursi (koliko ce vremena trebati da se poseku kanadske sume?) Sledeci problem - zasicenje trzista (ne treba mi 20 home kompjutera, iako sam bogat!) Kvalitetan proizvod koji se ne kvari, i nema potrebe da kupujes novi, ne pojavljujes se kao kupac. Pad stope radjanja - nove generacije kao radnici i potrosaci, i to se smanjuje (nasledio odlican stan od dede, ne treba mu nov stan)

Problemi, problemi!!! I kako ih resiti??

Smanjivanje radnih sati u mesecu.
Razvoj sektora usluga - tvoje slobodno vreme kao posao za drugoga.
Pojacavanje socijalnih davanja - npr. prevremena penzija.
Strateske stvari npr gradnja stanova - da i sledeca generacija koristi isti stan uz tekuce odrzavanje.
Gasenje fabrika koje vise nisu neophodne, a trose resurse i strasno zagadjuju.
Kvalitet proizvoda da se duze koriste, uz nesto vecu cenu.

Sad, gde je u ovoj celoj prici Srbija?
Solidni prirodni resursi sa relativno malim stanovnistvom, kao dobra osnova za razvoj.
Koliko nam radnih mesta uopste treba? Struktura stanovnistva i realna potraznja za poslom (koji ce biti solidno placen)
Nadgradnja kao sto je npr vojska. Srbija ne moze postati super-sila, a clanstvo u NATO ce doneti zastitu "vecih" Time se Srbija oslobadja preteranih izdataka za vojsku, sto je vazna stavka (koliko npr kosta najmoderniji vojni avion i sl)
Metaloprerada koja je u Srbiji razvijena, a odgovarajuca za zemlju srednje razvijenosti. Niko nece te velike i brojne pogone metaloprerade privatizovati ako nema mogucnost da radi i vojne programe (opet - clanstvo u NATO)
Znacajan i pristojno kvalitetan stambeni fond bez rasta stanovnistva, sto je svakako vredan potencijal. Ne mora se previse ulagati u novu gradnju stanova.
Sektor usluga se u Srbiji vec razmahao, uz pokretanje dela industrijske proizvodnje je vec dovoljno za dobru stopu zaposlenosti i solidnu nacionalnu ekonomiju
Clanstvo u EU, sa tim ne treba preterano zuriti, ali NATO - sto pre!
Shvatiti koji politicari ne zele dobro Srbiji i takvima zauvek okrenuti ledja (taj proces je u toku - bolno treznjenje)

Znaci, osim cifre u Evrima (plata, nacionalni dohodak) je bitan i kvalitet zivota koji se postize, a do toga mozemo doci relativno brzo (kad isprdimo pasulj iz zadnjice)
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.