Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kome pripada starateljstvo nad detetom posle razvoda?  (Pročitano 92903 puta)
14. Nov 2007, 22:39:20
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 99
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
U ovim vremenima,sve je nekako drugacije nego sto je bilo u vremenu nasih baka i deka.Tada je i zivot bio jednostavniji,a svakako je bilo i mnogo manje razvoda. Verujem da je dosta vas bilo u situaciji da se sretne sa nekim parom koji je prosao kroz pakao zvan razvod,a mozda ste i sami bili njegov akter. Poenta ove teme je da mi pomognete da nadjem resenje za jedan problem. Vec odavno ne zivim sa "bivsim" suprugom,ali tek je sada dosao na red zvanican razvod.Dete zivi sa mnom,od kada smo odlucili da vise ne zivimo zajedno.. a sa ocem se vidja,i provodi neko vreme i kod njega.Od kada je moj bivsi muz podneo tuzbu za razvod,trazi da dete bude 7 dana kod njega,a 7 kod mene,i tako neizmenicno,nebi li izbegao placanje alimentacije,trazeci zajednicko strateljstvo.Za mene je to totalno ne prihvatljivo,jer je na prvom mestu takva situacija najpogubnija za dete,koje na prvom mestu nece znati sa kim zivi.Na osnovu sudske prakse u vise od 90% slucajeva,starateljstvo se dodeljuje majci,ali se pitam,sta bi eventualno moglo da se desi,pa da moj muz istera svoje.Ako imate neko iskustvo,ili pravni savet,bilo bi mi od koristi.Hvala svima,unapred!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia N97
Ja ne znam ni za jednu presudu gde je dete dodeljeno ocu, a da je majka dushevno zdrava.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 627
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
SonyEricsson K - 700i
Pa nema bas mnogo izgleda da dobije spor. Eventualni elementi koji bi mu pomogli u tome su kompomitovanje majke ondosno tebe kod sudije ukoliko si alkohilcar,nesavestan roditel ili mentalno labilna licnost. Ukoliko nisi nista od navedenog ako je njegovo materijalno stanje bolje od tvoga moze predloziti sudu da ce dete biti bolje obezbedjeno kod njega ali ovo se lako resava alimentacijom Smile sto se vise hvali ti predlozis vecu.

Ukoliko nista od ovoga ne prodje zalba na presudu se odbija i tu dolazi zlatno pravilo Ne bis in idem ili ne dva puta o istom tako da se ta muka zavrsava i starateljstvo je tvoje!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 99
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Sto je najgore u celoj prici,on je leceni alkoholicar,sa dijagnozom ciroza jetre! Par godina posle bolnice,nije pio uopste,ali mislim,na osnovu nekih stvari, da se sada uhvati za casu ponekad,ali nisam sto posto sigurna,posto ne zivimo zajedno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Za mene je to totalno ne prihvatljivo,jer je na prvom mestu takva situacija najpogubnija za dete,koje na prvom mestu nece znati sa kim zivi.
Nije pogubno za dete sto "nece znati sa kim zivi", vec prevashodno zbog skolovanja. Surovo bi bilo dete ide u skolu, recimo, u Batajnici, a da zivi sa jednim od roditelja u Kaludjerici.
Osim toga, ne vidim razlog zbog kojeg to ne bi moglo tako da funkcionise. Pogotovo ako zivite relativno blizu, dete bi u tom slucaju moglo ici u skolu koja se nalazi negde izmedju.

E, sad...ako je on zaista leceni alkoholicar, takvim ljudima je prilicno rizicno poveravati decu...a to ce verovatno biti i dovoljan razlog da sud tebi dodeli klasicno starateljstvo...naravno, osim ako i ti nisi problematican slucaj.
« Poslednja izmena: 15. Nov 2007, 23:24:09 od vrcomm »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 99
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Skolovanje je problem koji je mnogo lakse resiv od toga da dete mora i treba da zna gde mu je kuca.Za psiho-fizicki razvoj deteta,posebno u uzrastu od 4 ipo god,je od izuzetnog znacaja da ne bude rastrzano na dve strane...zbog njegovog formiranja u zdravu licnost.To je misljenje svih psihologa.A sto se mene tice,nisam nikakav "problematican slucaj",sasvim sam normalna mama,pravnik po struci,bez ikakvih kompromitujucih stvari u svojoj proslosti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 4678
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Ja ne znam ni za jednu presudu gde je dete dodeljeno ocu, a da je majka dushevno zdrava.
Znam jedan slučaj, majka je bila varala oca, i zatvorila dete u šupu, dok je bila sa ljubavnikom, svekrva naišla i....
« Poslednja izmena: 15. Nov 2007, 23:37:03 od danicheli »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 Smile au ...

mislim da je to sto muz predlaze izvodljivo (ako se oba roditelja slazu, naravno) kad je dete nesto starije   Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Skolovanje je problem koji je mnogo lakse resiv od toga da dete mora i treba da zna gde mu je kuca.Za psiho-fizicki razvoj deteta,posebno u uzrastu od 4 ipo god,je od izuzetnog znacaja da ne bude rastrzano na dve strane...zbog njegovog formiranja u zdravu licnost.
Za njegovo formiranje u zdravu licnost je najbitnije da su mu roditelji normalni, i da ga vaspitavaju kako treba.
Gde ce ziveti, i koliko, je irelevantnije u odnosu na njegovu potrebu za oba roditelja.

To je misljenje svih psihologa.
Raspitaj se ti malo bolje....nije na odmet.  Smile

nisam nikakav "problematican slucaj",sasvim sam normalna mama,pravnik po struci,bez ikakvih kompromitujucih stvari u svojoj proslosti.
Osim sto si se udala za alkoholicara, sasvim si OK....pretpostavljam.
Jos gora stvar je ako je alkoholicar postao u braku...


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Mislim da ni za tebe ni za dete a ni za tvog bivšeg muža ne bi bilo loše ako bi dete živelo po 7 dana kod svakoga od vas. Uslov je naravno da tvoj bivši ne pije i da je prema detetu odgovoran dobar i pažljiv. I ti bi imala neki svoj lični život koji mame bez tata teško imaju i dete bi bilo sa ocem.

Na žalost samo ti možeš da znaš da li tvoj bivši može da se stara o detetu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.