Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 12:16:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: kolaci...  (Pročitano 137742 puta)
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4285
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Kolač od šargarepe

Sastojci za 8 porcija

KORA:
2 jajeta
1/4 šolje od 250ml šećera + 1 kašika šećera
1/2 šolje od 250ml ulja
120gr brašna
1/4 kašičice sode bikarbone
1/4 kašičice praška za pecivo
150gr rendane šargerepe (3 osrednje)
1/2 kašičice cimeta
1/4 kašičice mlevenog karanfilića
1/4 kašičice muškatnog oraščeta
1/2 šolje seckanih, pečenih oraha

FIL:
100gr krem sira
1/4 šolje od 250ml mleka
60gr šećera

Priprema


KORA:
Pomešati žumanca i 1/4 šolje šećera, da se dobro ujednači. Polako dodavati ulje. U drugoj činiji pomešati brašno, sodu bikarbonu, prašak za pecivo. Polako dodati jajima. Dodati 150gr rendane šargarepe, cimet, karanfilić i orašče. Umutiti belanca u šam, dodati 1 kašiku šećera. Pažljivo umešati u ostatak testa. Dodati komadiće pečenih oraha. Sipati u podmazan okrugli pleh prečnika oko 20cm i peći 18-20 minuta na 190C (380F). Kad se kolač ohladi, preseći ga na pola, da se dobiju dve okrugle kore.

KREM: U blenderu pomešati krem sir, mleko i šećer. Kad se dobije masa željene gustine premazati jednu koru, preklopiti drugom, pa filovati i ceo kolač, odozgo i sa strana. Ukrasiti seckanim orasima i malim šargarepicama izrezanih od prave šargarepe.

Izvor: Serbian Cafe
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4285
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Kolač od jagoda

Sastojci za više od 10 porcija

3 jaja
2 šoljice brašna (šoljice od kafe)
3 kašike griza
1 vanil šećer
1,5 šoljica običnog sećera
1 prašak za pecivo
pola pavlake
1 šoljica ulja
pola kg jagoda
100 g šlaga (2 kesice)

Priprema

Odvojite žumanca i mutite ih sa šećerom. Dodajte pavlaku, ulje, brašno, griz, vanil šećer i prašak za pecivo.
Posebno umutite belanca koja ćete dodati, kašiku po kašiku, ovoj smesi, i lagano sjediniti. Nemojte ovo mutiti mikserom, dovoljno je kašikom promešati.
Sipajte u pleh koji ste podmazali uljem i brašnom.
Jagode operite, ako su veće prepolovite i blago ih rukom utisnite u ovu masu. Jednako rasporediti.
Pecite na 200°, a kada se zarumeni, smanjiti na 150 da bi i sredina bila dobro pečena. Ostavite da se ohladi i dodajte umućeni šlag. Ako ga nemate, i šećer u prahu je dovoljan.

Izvor: Serbian Cafe
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Apple iPhone SE 2020
MLADANAČKE BAJADERE
POTREBNO JE
ZA TAMNI DEO 0,5 kg posnog mlevenog keksa, 300 g žutog šećera, 125 ml sojinog mleka u prahu, 2 dl vode, 100 g čokolade za kuvanje
ZA SVETLI DEO 250 g šećera, 125 g margarina, 125 g sojinog mleka u prahu, 1 dl vode
ZA GLAZURU 50 g čokolade za kuvanje
PRIPREMA
Stavite vodu da provri, dodajte šećer, margarin i usitnjenu čokoladu, pa kada se sve istopi, sklonite s vatre i pomešajte s mlevenim keksom. Masu odmah sipajte na četvrtastu tacnu i oblikujte koru. I za drugi sloj stavite vodu da provri, dodajte margarin i šećer, pa sklonite u stranu i dodajte mleko u prahu. Kad se masa skoro ohladi, nanesite je preko prve kore koja se već ohladila. Za glazuru otopite čokoladu i kašičicom sipajte u tankom mlazu preko bele kore.

BAJADERE OD ORAHA
POTREBNO JE
ZA SVETLI DEO 300 g šećera, 10 kašika vode, 250 g margarina, 100 g mlevenog posnog keksa, 250 g mlevenih oraha ili lešnika
ZA TAMNI DEO 300 g čokolade, šoljica ulja
PRIPREMA
Prokuvajte šećer sa vodom, sklonite s vatre i dodajte margarin. Kada se margarin rastopi, dodajte keks i orahe, pa ostavite da se dobro ohladi. Čokoladu otopite na pari zajedno s uljem. Pleh obložite folijom i na nju sipajte polovinu otopljene čokolade. Stavite da se čokolada stegne, te odozgo nanesite masu od keksa i oraha. Poravnajte nožem i prelijte preostalom otopljenom čokoladom. Ako se čokolada stegla, ponovo je blago zagrejte. Bajaderu dobro ohladite.

KOKOS BAJADERA
POTREBNO JE
1 dl mleka, 300 g šećera, kesica vanilin šećera, 250 g margarina, 300 g mlevenog keksa, 200 g kokosovog brašna
ZA GLAZURU 100 g čokolade, 2 kašike sojinog mleka, kašika ulja
PRIPREMA
U vrelom mleku rastopite šećer, vanilin šećer i margarin, pa dodajte mleveni keks i kokosovo brašno. Smesu izlijte u pleh i pustite da se ohladi. Za glazuru otopite čokoladu s mlekom i uljem, pa premažite masu u plehu.

BADEM BAJADERA
POTREBNO JE
ZA TAMNI DEO 50 g mlevenih oraha, 2 kašike posnog mlevenog keksa, 50 g šećera, 2 kašike vode, kesica vanilin šećera, liker amareto
ZA SVETLI DEO 100 g mlevenog badema, 50 g šećera u prahu, 50 g bele čokolade, 50 g kokosa, 20 g margarina, po potrebi šećerni sirup
ZA GLAZURU 100 g čokolade, 2 kašike ulja
PRIPREMA
Na laganoj vatri skuvajte sirup od šećera, vode, vanile i dodajte liker po želji. Sklonite s vatre i dodajte mlevene orahe s keksom. Kalup podmažite uljem i prekrijte dno folijom. Sipajte testo i dobro izravnajte. Mlevene bademe, šećer u prahu i kokos dobro pomešajte. Odvojeno rastopite margarin i čokoladu, te dodajte u mešavinu kokosa, badema i šećera. Dobro promešajte i, ako je potrebno, dodajte malo šećernog sirupa da dobijete mekano testo. Ovo testo stavite iznad tamnog dela i dobro pritisnite da bi se slepilo. Stavite u frižider da se stegne. Crnu čokoladu za glazuru omekšajte s uljem i prelijte ohlađeni kolač.

BAJADERA SA KEKSOM I ORASIMA
POTREBNO JE
400 g smeđeg šećera, 12 kašika vode, 150 g mlevenih oraha, 150 g posnog integralnog keksa, 125 g margarina, 3 kašike kakaoa
ZA GLAZURU 120 g čokolade, 3 kašike ulja, kašika margarina
PRIPREMA
Šećer stavite u dublju šerpu s debelim dnom i prelijte ga vodom. Ostavite da ključa oko pet minuta dok se šećer ne rastopi, pa umešajte orahe i mleveni integralni keks. Mešajte dok se ne sjedini, a zatim sklonite sa šporeta. Dok je još vruće, dodajte margarin isečen na listiće i sve dobro promešajte. Podelite na dva dela, pa u jedan dodajte prosejan kakao. Pleh obložite masnim papirom i preko izlijte tamnu smesu. Potom izlijte svetlu i poravnajte. Prelijte glazurom i stavite u frižider. Izlomite čokoladu u šerpicu, dodajte ulje i uz mešanje je otopite na pari. Dodajte margarin, dobro izmešajte i prelijte bajaderu.

BELA BAJADERA
POTREBNO JE
150 g mlevenih oraha, 150 g mlevenih lešnika, 150 g bele posne čokolade, 300 g šećera, 300 g mlevenog keksa, 200 g margarina, 150 ml vode, 50 ml ruma ZA GLAZURU 350 g bele posne čokolade, kašika margarina
PRIPREMA
Zakuvajte vodu, šećer i rum i sklonite s vatre. Dodajte orahe, lešnike i keks, pa sve sjedinite. Na kraju umešajte omekšali margarin i otopljenu čokoladu. Dobro pomešajte i rasporedite u pleh preko pek-papira. Za glazuru otopite čokoladu, umešajte margarin, pa odmah prelijte preko bajadere i poravnajte vrućim nožem.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Carski kolač



Sastojci
250 grama margarina
250 grama šećera
250 grama mlevenih oraha
250 grama brašna
3 jaja
3 kašike kakao praha
1/2 kesice praška za pecivo
sok i kora celog limuna
Način pripreme

Margarin penasto umutiti sa šećerom, dodati jedno po jedno jaje i mlevene orahe. Brašno izmešati sa praškom za pecivo i kakao prahom, pa i to umešati, dodajući kašikom, a na kraju dodati sok i rendanu koru dobro opranog limuna.

Izliti smesu u podmazan i brašnom posut pleh koji treba da bude srednje veličine. Kolač peći u zagrejanoj rerni na 200 stepeni pola sata, proveriti čačkalicom da li je pečen, prohladiti i seći na kocke. Može se posuti prah šećerom, a i ne mora, i lepši je kad malo odstoji u poklopljenoj posudi.

Vreme za pripremu: 60 minuta

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Jednostavan kolač s euroblokom



Sastojci
7 jaja
10 kašika šećera
7 kašika brašna
pola kesice praška za pecivo
200 g čokolade za kuvanje
1 maslac
1 tabla eurobloka
Način pripreme

Od brašna, šećera, jaja, praška za pecivo, čokolade za kuvanje i maslaca umesiti testo. Peći ga u podmazanom plehu oko 15 minuta. Dok je kolač vruć, posuti ga rendanim euroblokom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Chrome 35.0.1916.153
Dunavski kolač



POTREBNO JE
ZA TESTO 3 žumanca, 15 kašika šećera, 15 kašika mleka, 15 kašika ulja, 15 kašika brašna, prašak za pecivo, 3 belanca, 4 kašike kakaoa, višnje ZA KREM 0,5 l mleka, 2 pudinga od čokolade, 150 g šećera
ZA PREMAZIVANJE 2 kesice šlaga, rendana čokolada

PRIPREMA
Umutite žumanca sa šećerom, dodajte ulje, mleko i brašno pomešano sa praškom za pecivo, a zatim lagano umešajte sneg od belanaca. U masu dodajte kakao, pa u podmazan i pobrašnjen pleh sipajte polovinu testa i zapecite ga pet minuta u rerni zagrejanoj na 180 stepeni. Skuvajte puding.
Na polupečeno testo složite višnje, prelijte vrućim pudingom, a onda i drugom polovinom testa, pa ispecite do kraja. Ohlađen kolač premažite šlagom i ukrasite rendanom čokoladom.

link
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 12:16:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.