Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koje osiguranje odabrati? ~ Cepter vs. Viner stedise  (Pročitano 4974 puta)
09. Apr 2006, 22:32:52
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Besparica i navike koče osiguranje

Osiguravanje imovine i života kao i osiguravanje za slučaj starosti i bolesti u razvijenom svetu je uobičajeno, dok su takvi oblici osiguranja kod nas mnogo manje zastupljeni. Naročito je malo onih koji se odlučuju za životno osiguranje zbog čega je ovaj oblik osiguranja u našoj zemlji praktično tek u povoju. Na našem tržištu posluje nekoliko ozbiljnijih domaćih i stranih osiguravajućih kuća. Predstavnike dve kuće „Cepter osiguranja“ i „Viner štediše osiguranja“ pitali smo šta sada nude građanima a šta tek nameravaju da uvrste u svoj program rada.

1.Koje nove vrste usluga planirate da ponudite na našem tržištu?

2.Zašto bi neko koristio vaše usluge a ne neke druge osiguravajuće kuće?

3.Šta nudite ili šta nameravate da ponudite građanima na planu penzijskog i zdravstvenog osiguranja?
4.Svega nekoliko procenata građana u Srbiji ima životno osiguranje. Šta su vaši planovi i šta je sadržaj vaše ponude kada je o životnom osiguranju reč?

5.Šta vaše iskustvo pokazuje, mogu li građani da prate cene vaših ponuda?

„Cepter osiguranje“

Boško Dimitrijević, pomoćnik generalnog direktora „Cepter osiguranja“

1. Već od 1. aprila građani koji imaju obveznice stare devizne štednje moći će obveznice za 2006. i 2007. godinu pre zvaničnog roka realizovati kod nas u punoj nominalnoj vrednosti, uz uslov da kod „Cepter osiguranja“ naprave polisu životnog osiguranja. Takođe planiramo otvaranje penzionog fonda. Mi i sada imamo penzijsko osiguranje koje funkcioniše kao osiguranje lične rente. A pošto je u međuvremenu donet zakon koji reguliše ovu materiju, osnovaćemo penzioni fond.

2. Mi smo stvorili dobro ime i iza nas se ne vuku nikakvi repovi iz prošlosti. Istraživanja iz oblasti osiguranja pokazala su da nas građani doživljavaju kao moderno, visokosofisticirano, efikasno i po načinu poslovanja zapadno osiguranje. Mi ovde radimo ono što je najteže, a to je životno osiguranje. Dok drugi imaju oko 100 agenata osiguranja na terenu, mi ih imamo više od 1.000. Ono što je veoma važno jeste da celokupno poslovanje ide preko računa, a isplata i uplata obavlja se u evrima, što garantuje da novac neće biti obezvređen zbog inflacije.

3. Lider smo u prodaji polisa zdravstvenog osiguranja za putovanje u inostranstvo. Pokriveni su i Egipat i Tunis i Turska, zapadna Evropa... Kako to funkcioniše, pokazuje i podatak da nismo imali primedbi građana koji su išli u inostranstvo sa našom polisom zdravstvenog osiguranja. Što se penzija tiče - tu, kao što sam već rekao, imamo osiguranje lične rente, a osnovaćemo i penzioni fond. To osiguranje sada funkcioniše tako da, recimo, onaj ko sa 45 godina počne da uplaćuje osiguranje i u narednih 15 godina uplaćuje po 1.000 evra godišnje kada napuni 60 godina može u narednih 10 računati na mesečnu penziju od 178 evra. Ovo je samo primer, period uplata i isplata može biti i kraći i duži.

4. Od svih polisa životnog osiguranja u Srbiji, 40 odsto je naših. Nudimo razne vrste ovog osiguranja kao što su klasično osiguranje za slučaj smrti, takozvano term fiks osiguranje, riziko osiguranje, zatim dečje osiguranje za školovanje i venčanje.

5. Mogu jer sami određuju koliko će da plate. Činjenica da u našem fondu imamo 20 miliona evra i da se broj osiguranika stalno povećava pokazuje da građani mogu da nas prate. Očekujemo da će se sve veći broj ljudi uključivati u osiguranje jer ljudi postaju svesni da će se u starosti teško moći osloniti na ono što će, recimo, moći da im obezbedi državni penzijski fond.
............„Viner štediše“

Dragan Filipović, direktor Sektora za osiguranje lica

1. U narednom periodu u planu je da se postojeća ponuda različitih vrsta osiguranja upotpuni novim proizvodima, prvenstveno u osiguranju lica, osiguranju imovine i auto-kaska. To će u stvari biti odgovor na zahteve koje su nam upućivali potencijalni klijenti.

2. „Viner štediša“ je najuspešnija osiguravajuća kompanija u Austriji sa preko 180 godina iskustva u oblasti osiguranja. Uspeh „Viner štediše“ zasniva se na dugogodišnjoj strategiji koja u prvi plan stavlja želje i potrebe svih potencijalnih i postojećih klijenata. Nove ideje i inovacije su zastupljene u svim vidovima poslovanja, a novi proizvodi prilagođeni očekivanju i potrebama kupaca. I, naravno, brza i efikasna isplata šteta predstavlja jedan od osnovnih razloga zašto se klijenti odlučuju baš za našu osiguravajuću kuću. Naime, iako je zakonski rok 14 dana, prosečno vreme isplate štete je od pet do osam od dana prijema potpune dokumentacije.

3. U ovom trenutku u ponudi imamo različite vrste rentnih osiguranja koje u stvari predstavljaju jedan oblik penzijskog osiguranja. Naši osiguranici mogu da izaberu neku od sledećih vrsta renti: doživotna, doživotna nasledna, ograničena, ograničena nasledna. Zakon o dobrovoljnim penzijskim fondovima omogućava i osnivanje tih fondova od strane osiguravajućih kompanija, tako da će se i o tome razmišljati u budućnosti.

4. Naša ponuda osiguranja života je vrlo raznovrsna i sastoji od mešovitog osiguranja života, osiguranja lične rente i riziko osiguranja, tj. osiguranja samo za slučaj smrti. Za sada je najzastupljenije klasično osiguranje života za slučaj smrti i doživljenja, zato što je najširi sloj stanovništva najupućeniju u ovu vrstu osiguranja. Želja nam je da se i ostale vrste osiguranja života po broju ponuda približe mešovitom osiguranju života, a tu prvenstveno mislimo na osiguranja lične rente.

5. To što je naš većinski akcionar strana osiguravajuća kompanija, ne znači istovremeno da je naša ponuda osiguranja najskuplja. Naprotiv, mi se trudimo da cenu prilagodimo trenutnom standardu najšireg sloja stanovništva. Naravno, moguće je da osiguranici sa višim prihodima odaberu veće godišnje premije osiguranja, a samim tim dobiju i veće naknade iz osiguranja. U svakom slučaju, naša ponuda po cenama se ne razlikuje značajno od cena ostalih osiguravajućih kompanija koje posluju na našem tržištu.



Izvor: Blic \ R. Marković
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Istini za volju, nijedno ni drugo. Ja sam se prosle godine ukljucio u rad najjace finansijske institucije u Evropi. Osigurao sam se kod Allianza. Posao mi dobro ide, velika je sansa za druge, pa tako ako vam zatreba savet oko osiguranja, imacete sta da cujete od mene.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.