Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kod nas krpice skuplje nego u EU  (Pročitano 5220 puta)
17. Okt 2014, 23:13:43
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
Browser
Mozilla Firefox 32.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
D. Marinković | 17. oktobar 2014. 22:05 | Komentara: 0

Zbog manje tražnje brendirana garderoba i obuća u buticima i šoping molovima u Srbiji košta više. Na cenu utiče - loša konkurencija, slab promet, oscilacije kursa, skuplji krediti



GARDEROBA i obuća poznatih marki u Srbiji su znatno skuplji od istih modela u zemljama Evropske unije. Kada se vratimo iz Austrije ili Nemačke, ne možemo da poverujemo svojim očima kada u istoimenoj radnji u centru grada vidimo da je jakna kakvu smo tamo platili 19 evra, ovde košta 3.890 dinara. Isti model, isti trgovac, a cena udvostručena. Dogodi se da u Italiji sako platimo 49 evra, a ovde se kod istog trgovca takav model prodaje za neverovatnih 14.000 dinara!

Zašto je garderoba u Srbiji u našim buticima i "šoping molovima" skuplja nego u Beču, Barseloni ili Rimu. Glavni razlozi su svakako nedovoljna konkurencija i dominantan položaj pojedinih trgovaca, ali i formiranje cena garderobe iz centrala modnih kuća u inostranstvu. One imaju nekoliko cenovnih nivoa, a najniži je na matičnom tržištu. Otuda razlike cena za brendove u trgovinama "Njujorkera", "Zare", "Berške", "Stradivarijusa"...

Važan faktor koji podiže cenu istog proizvoda u Srbiji u odnosu na EU je i nerazvijenost tržišta. U strukturi cena su troškovi finansijskog kapitala, ali i skupih usluga iz državnog sektora koji su u svetu manji nego kod nas.

- Daleko manja prodaja nego u zemljama EU, uz procentualno veće fiksne troškove podiže cene odeće i obuće, ali i druge robe - tvrdi Dragoljub Rajić, privredni konsultant. - Promet butika u centru Beograda na mesečnom nivou desetak puta je manji nego promet takvog bazara u Minhenu, Beču ili Rimu. Jedan od razloga visokih cena je i pojedinačna, a ne serijska nabavka robe.

Trgovci odećom u Srbiji, suočeni sa niskom kupovnom moći i daleko manjom prodajom, jednostavno nisu ozbiljni kupci robe u većim količinima kao njihove kolege u evropskim zemljama. Kada kupujete malu količinu odeće, nabavna cena je viša u odnosu na vaše kolege iz EU koje kupe po deset puta više. Ta razlika ide do 35 odsto za određene artikle i to je glavni uzrok zašto je, na primer, u austrijskom "Pandorfu" ista košulja više od 30 odsto jeftinija nego u Beogradu.

- Roba proizvođača koji ne proizvode u Srbiji uvek je skuplja nego u zemljama koje imaju te fabrike - dodaje Rajić. - "Benetonova" odeća sašivena u Srbiji jeftinija je od te iste odeće u Italiji za pet do 18 odsto.

U PKS kažu da trgovci više cene odeće i obuće u odnosu na zemlje u okruženju i EU, pravdaju nestabilnim kursom dinara, inflacijom i velikim troškovima poslovanja, što nema nikakvog opravdanja.

(Novosti)
« Poslednja izmena: 17. Okt 2014, 23:16:09 od Arijada »
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 33.0
nista novo
mislim da je munka bas pricala o tome pre jedno par meseci
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Na cenu utiče - loša konkurencija, slab promet, oscilacije kursa, skuplji krediti

ne zaboravite i rat u Siriji, odumiranje šuma u Amazoniji, zemljotres u Kini, topljenje glečera na Arktiku...  Smile


Kenja mi se više od ovakvih odvala. Pušite ga bre svi, pičke lopovske.
« Poslednja izmena: 17. Okt 2014, 23:20:07 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
kod nas je sve skuplje nego u eu..
sve sem cigareta i alkohola..i nakita..posebno zlata... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 32.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Heh...svaka buba u Srbiji zna da na cenu utice ogrooooomna marza preprodavaca koji se bore za vazduh radi drzavnih nameta. Prema tome, vrzino kolo opet igra glavnu ulogu u formiranju nadrealne cene necega sto je u okruzenju jefitinije.

Jbt, kada sam cula da je Grand kafa jeftinija u Bosni neg u Srbiji, dobila sam blagu disperziju creva jer znam na koji nacin se formirala takva cena.

Sve je to nerealno, zato je i nestabilno.

Ako Crnogorac moze da prodaje Pradu po skoro istoj ceni kao i Italijan, zasto je Srbin naduva do dimenzija leteceg balona? A budale neka je kupuju  Smile
« Poslednja izmena: 17. Okt 2014, 23:31:07 od Arijada »
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 31.0
Tako su govorili kako je u Hungariji sve dzaba ja otisao a ono nista, jbt kao da sam otisao kod nas u market. Par stvari pred istek roka je snizeno, i par regularnih snizenja. Sve ostalno osim ako ne potrosite 1000 eura nije isplativo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 32.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Dok Bugarska nije usla u EU, mogao si 3 kofera koze i krzna da doneses za 500 eur, i firmirane obuce. E sada je druga prica, zakljucak se sam namece  Smile

IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 31.0
Meni je drug kada smo isi u Bugarsku na more rekao da se za 250 eura bahatis do iznemoglosti, otisli u Suncev breg, ne da sam se bahatio nego sam se stezao, sve skupo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7878
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.17
Opasan bandiitizam putem Monopola.
Ako njiih 3 valjaju banane ,recimo i pojavim se ja ,recimo  sa novom forom i jeftinijim bananama..
Ova 3,ne samo da ce da me izbace iz igre nego ce putem Drzave da mi napakuju neko "krivicno delo".
Zasto su svi ti monopolisti toliko zasticeni od Drzave da ne postoji niko,ne sme se pojavi nijedan pojedinac da napravi neki svoj biznis a da ga stoka ne minira?
IP sačuvana
social share
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!
Celo Srbstvo Diglo Se            главну ријеч воде бранковићи                          
Za Zivot Srbije                      устај Гавро,пуцај иза угла
                                            не можемо живјети од РУГЛА!
DVERI SRBSKE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 32.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Ne znam sada ali pre par godina Suncev breg je bio zona izivljavanja i sto se tice garderobe i sto se tice hrane, a i svega ostalog.

Nisam se vise rakova najela nego u Nesebaru  Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: krpice skuplje nas

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.