Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 06:50:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koani,izreke i priche zen-uchitelja ...  (Pročitano 18281 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
Pa ajd napisi da i ja naucim nesto  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Jednom Tanzan i Ekido zajedno putovaše po blatnjavom putu. Jaka kiša je još uvek padala. Idući putem, sretoše lepu devojku obučenu u svileni kimono obavijen pojasom, koja nije mogla da pređe raskršće. Dođi, devojko, reče odmah Tanzan. Podigavši je u svoje naručje, prenese je preko blata. Ekido ne progovori do uveče, sve dok ne stigoše do hrama u kome je trebalo da prenoće. Tada više nije mogao da se suzdrži. Mi sveštenici ne prilazimo blizu ženama, rece Tanzanu, posebno ne mladim i lepim. To je opasno. Zašto si ti to učinio? Ja sam devojku ostavio tamo, reče Tanzan. Da li je ti još uvek nosiš?
« Poslednja izmena: 16. Jan 2007, 11:58:02 od Livingston »
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Uchitelj Nansen je chuo svadju dve grupe monaha,iz istochnog i zapadnog krila,oko vlasnishtva nad machetom.Nansen uze mache ,podize ga iznad glave i reche : -Kazite neku dobru rech,da spasite machku. Niko nije rekao nishta,pa Nansen ode do kuhinje,uze sataru i iseche mache na dva dela i dade svakoj grupi po jedan.
Joshu,koji se te noci vratio u manastir,kad je chuo shta se dogodilo skinu sandale ,stavi ih na glavu i ode iz manastira.Kad je Nansen chuo za ovo reche : - Joshu bi spasao mache .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0

Vojnik po imenu Nobušige dođe kod Hakuina i zapita ga: "Postoje li zaista raj i pakao?"
"Ko si ti?", upita Hakuin.
"Ja sam samuraj", odgovori ratnik.
"Ti, vojnik!", uzviknu Hakuin." Koji bi to vladar tebe hteo za čuvara? Lice ti je kao u prosjaka."
 Nobušige se toliko razbesne da poče da vadi svoj mač, Hakuin nastavi: "Pa ti imaš mač! Oružje ti je verovatno previše tupo da bi mi odseklo glavu."
 Kada Nobušige izvuče mač, Hakuin primeti: "Ovde se otvaraju vratnice pakla!"
 Na ove reči samuraj, shvativši učiteljevu pouku, vrati svoj mač u korice i pokloni se.
" Ovde se otvaraju vratnice raja", reče Hakuin.


Није ти пало на памет да погледаш претходну страну?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Zamisli, nije.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
Jednom Tanzan i Ekido zajedno putovaše po blatnjavom putu. Jaka kiša je još uvek padala. Idući putem, sretoše lepu devojku obučenu u svileni kimono obavijen pojasom, koja nije mogla da pređe raskršće. Dođi, devojko, reče odmah Tanzan. Podigavši je u svoje naručje, prenese je preko blata. Ekido ne progovori do uveče, sve dok ne stigoše do hrama u kome je trebalo da prenoće. Tada više nije mogao da se suzdrži. Mi sveštenici ne prilazimo blizu ženama, rece Tanzanu, posebno ne mladim i lepim. To je opasno. Zašto si ti to učinio? Ja sam devojku ostavio tamo, reče Tanzan. Da li je ti još uvek nosiš?

Jos jedan klasican zen princip - Dodji, vidi, kupi majcu i spali sve iza sebe i nastavi dalje. Tj - svako iskustvo je samo iskustvo i nista vishe od toga. Ono je deo nestvarnog sveta oko nas koji non stop nastaje i nestaje. Vezivanje za iskustvo je zarobljavanje sebe i zarobljavanje iskustva. Svako vezivanje zaustavlja razvoj svesnosti o sopstvenoj besmrtnoj prirodi Bude koja sedi u svakom od nas. Nase misli i misaoni proces su osnovni mehanizam naseg vezivanja za iskustva i emocije.

Iz ovoga izlazi da biti monah ne znaci izbegavati iskustva i izazove - naprotiv - znaci imati ih vishe nego obichan chovek, jurcati ka njima i traziti ih ali ne vezivati se za njih vec im dozvoljavati da dodju i prodju ; nastanu i nestanu ; onako kakva im je priroda - bez naseg uplitanja u normalni tok stvari. Time sami sebe izvlacimo iz tocka vremena i robovanja njemu - postajemo beskonacni i bezvremeni.

Uchitelj Nansen je chuo svadju dve grupe monaha,iz istochnog i zapadnog krila,oko vlasnishtva nad machetom.Nansen uze mache ,podize ga iznad glave i reche : -Kazite neku dobru rech,da spasite machku. Niko nije rekao nishta,pa Nansen ode do kuhinje,uze sataru i iseche mache na dva dela i dade svakoj grupi po jedan.
 Joshu,koji se te noci vratio u manastir,kad je chuo shta se dogodilo skinu sandale ,stavi ih na glavu i ode iz manastira.Kad je Nansen chuo za ovo reche : - Joshu bi spasao mache .

Svaka cast BFu za ovu - moram priznati da su me cipele na glavi zbunile tako da sam morao da potrazim pomoc pobratima googla i sta reci - ismejao sam samog sebe. Elem, dva nivoa ove price. Prvi - macka. Zna se da budisti ne zele da nanesu zlo bilo kom zivom stvoru ali postoji jedna stvar koja je iznad toga - prosvetljenje. Monasi su u trenutku svadje vezuju emotivno za macku i kroz to vezivanje dozvoljavaju agresiji da izlazi iz njih bez kontrole. To je direktna prpreka njihovoj samorealizaciji a kao i uvek jedini spas je shok terapija - machka je prepolovljena. U trenutku svadje macka nije bila zivo bice jer je objektizovana u umovima monaha. Oni su je svojom percepcijom ubili pre nego sto je bila posecena machem. Od zivog bica su je napravili objektom i time je osudili na smrt. Kada su pitani da je spasu trebalo je da prestanu da je objektizuju i tako joj vrate zivot - oni su oklevali i machka je prepolovlejna na pola.

Drugi deo. Chin stavljanja cipela na glavu od strane velikog majstora. Pa ukratko to je jedini chin koji bi spasao machku - u stilu "no mind" iz poslednjeg samuraja. Da pojasnim - iako sam sam bio zbunjen ovim chinom - cipele su simbol hoda, nogu. Da bi chovek hodao noge moraju biti u skladu - leva napred, desna nazad. Ako nisu u skladu mi gubimo balans i panamo - ispadamo iz prirodnog toga. Stavljanjem cipela na glavu pokazuje stav da mozak treba koristiti kao i noge - samo kada je neophodno i u skladu sa prirodnim tokom. Objektizovanje macke od strane monaha je primer koriscenja uma tamo gde mu nije mesto - da su u trenutku odluke monasi prestali da koriste um isporektovan na macku kao objekat njen zivot bio bio spasen a monasi bi spoznali istinu sta znaci biti Buda.

Tako i ja - da sam prestao da koristim um dok sam chitao prichu shvatio bi sta znaci staviti cipele na glavu  Smile
« Poslednja izmena: 16. Jan 2007, 23:33:21 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46917
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
šta bi mi bez našeg dekija ?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
 Razgovor izmedju 2 uchitelja zena - Tao Vua i Jun Jena:

Tao Vu dodje kod Jun Jena i vide ga da sprema chaj.Upita ga:
- Za koga spremash chaj?
Jun Jen mu odgovori : -Jedan chovek bi hteo da pije chaj.
Tao Vu mu reche: - Dobro,ali zashto ne ostavish tom choveku da sam spremi chaj?
Jun Jen odgovori: -Dakako,upravo sluchajno sam ovde .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
BF ovaj ti je fenomenalan - ali necu ja vishe da tumachim nek proba neko drugi.  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Jedan učenik zena dođe Benkei, žaleći se:
"Učitelju imam neobuzdanu narav. Kako da je izlečim?"
" To je nešto vrlo čudno", odgovori Benkei " Pokaži mi da vidim šta to imaš."
" Ne mogu sada da ti pokažem." odgovori ovaj.
"Kada možeš da mi pokažeš?" upita Benkei.
"Pojavljuje se neočekivano." odgovori učenik.
" Onda", zakljuci Benkei, "mora biti da to nije tvoja prava priroda. Da jeste, mogao bi mi je pokazati bilo kada. Kad si se rodio, nisi je imao, i tvoji roditelji ti je nisu dali. Razmisli o tome."
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 06:50:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.