Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 47
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko su i odakle su"SVETI SORABI",knjiga prorocanstvo srbima od deda Vukana  (Pročitano 183518 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 14
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
U bre ljudi bas ste neozbiljni. Nemozete ni jednu obicnu knjigu da procitate vec bi hteli da Vam je neko cita za Vas.
Nemislite valjda da cu sada da uzmem knjigu i da je prekucavam ne bi li je postavio Vama pred oci. Usput knjiga mi nije ni tu vec mi je kod treceg ortaka po redu na citanju, tako da i kad bih hteo ne bi mogao sada da je prekucavam.
Ja sam postovao temu misleci da ce se javiti neko ko je vec procitao knjigu i da prodiskutujem sa njim. Mislim da ce to biti uskoro jer vidim vec i reklame po nekim novinama za knjigu a ortak koji je takodje procitao ( moju ) knjigu rece da je bilo i na tv o knjizi.
Sto se tice moje zelje da razmenim misljenje  sa nekim o toj temi ona je zadovoljena. Postoji masa drugih foruma  na kojima se vec vodi diskusija o temama iz knjige.
Mogu vam samo reci da tip u knjizi svaku svoju tvrdnju potvrdjuje recima i citatima drugih velikih poznatih ljudi iz istorije kao i velikih pravoslavnih svetittelja. I ako sam bibliju procitao vise puta u razlicitim zivotnim dobima, tek citajuci ovu knjizicu sam shvatio da pojedine delove biblije nisam NI PRAVILNO PROCITAO A KAMOLI RAZUMEO.
Mislio sam da  su adam i eva izbaceni iz raja jer su pojeli jabuku sa drveta znanja.

Jel tako i Vi mislite.

Mislio sam da "4 S"  na srpskom grbu  znace samo sloga srbina spasava i tome slicne simpaticne narodne doskocice i ako sam istovremeno znao da su to u stvari ocila za paljenje vatre a da se nikada nisam zapitao STA JE BRE TO NA MOM GRBU i sta rade ta ocila  tu ( nismo bile valjda tolike strastvene duvandzije pa  da stavimo taddasnji upaljac za cigarete na grb)

Jel to i vi mislite.

Mislio sam da su prvi demokratski izbori odrzani u SAD i da su oni izmislili parlamentarnu demokratiju i izbore

Jel tako i vi mislite.

Mislio sam (tj nisam ni razmisljao) kako je vojska Aleksandra makedonskog od 25 hiljada ljudi pobedila vojsku od 250 hiljada samo nekom strava taktikom i hrabroscu ( kao da su persijanci bili glupaci i kukavice a osvojili su najvece do tada carstvo na planeti). O bitci kod termopila gde je njih 300 pobedilo takodje vojsku od vise stotina hiljada ljudi nisam ni razmisljao. To mi je postalo jasno i ako se ne opisuje u ovoj knjizi. A da negovorimo o zapocetoj i vecno nedorecenoj tajni i cinjenici da je MIlos Obilic prosao kroz sredinu turske vojske i ubio im cara te da je takodje jedna sacica od par desetina hiljada, prakticno  POBEDILA vojsku od vise stotina hiljada najbolje obucenih i naoruzanih vojnika na planeti u tom trenutku ( vojnici otomanskog carstva) i zaustavila njihovo osvajanje CELE EVROPE a i same srbije za narednih 75 godina.

Nikada se nisam usudio da razmislim o zvanicnom objasnjenju da je naj mocnije rimsko carstvo pocelo da slabi i propada kada su ga stalnim napadima i upadima sa pogranicnih teritorija oslabila VARVARSKA PLEMENA ( bez jezika kulture vojske pisma i nicega poznatog sto bi ostavilo traga na EVROPSKU kasniju civilizaciju) koja su toboze tek pobegla iz mocvara sa Urala jer su tamo disali vazduh na slamcicu?????????????
Cime li su to ti divljaci pobedili mocnu rimsku vojsku koja je stigla i do Velike britanije u tom trenutku ( ja to gledao u Asteriksu i Obeliksu).
I ko je uopste bila ta mocnija vojska od rimske o kojo nema kasnije ni traga ni glasa ni predmeta ni koplja ni stita ni soljice za kafu ni WC ni kuce ama bas nicega kao da su u zemlju propali a bili su tako mocni.

Jer smo tako nesto ucili u skoli.

Nismo ucili da je u vinci nadomak beograda 5500 god pre hrista  pisano istim slovom A,B,G,D,I,K,L,M,O,R,S,T,Y,F,X,. Sto je najgore mene vodili kao dete sa skolom i ja video svojim ocima to, ali me u medjuvremenu naucili-ubedili-slagali-obmanuli  da to malte ne i ne postoji.

E toga sam se setio odma cim sam procitao Deda Vukana i ako on o tome i ne pise konkretno.

   
Kad mi budu vratili knjigu mozda i nadjem vremena da malo nesto iskuckam i za Vas mrzovoljne koji izgleda nemaju uopste zelju i naviku za citanjem i stalnim dopunjivanjem  i proverom onoga sto vec znaju, a izgleda toliko puno znaju da i nemoraju da citaju vec odma donose ispravne zakljucke o svemu i svacemu.


Pozzddrrav.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 196
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Mi sami krojimo svoju sudbinu uz boziju pomoc.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung Galaxy IIs
Ja lepo kažem: džedaji !  Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
Ja lepo kažem: džedaji !  Smile Smile Smile Smile

The Force will be with you. Always. Smile
« Poslednja izmena: 22. Feb 2009, 20:08:21 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Братсрбине, само пар ствари, овлаш:

СССС са српског грба је грчки симбол. "Краљ краљева краљује краљевима".

Грци су изгубили Термопилску битку.

На Косову је било око 25.000 Срба и око 40.000 Турака. Никада није тачно утврђено како је погинуо Мурат.

Римску војску су често водиле политички подобне војсковође, без икаквог војничког дара или искуства и Римљани су релативно често трпели катастрофалне поразе. Када им је држава економски ослабила, пропали су (т.ј. Западно Царство).
« Poslednja izmena: 25. Feb 2009, 00:35:18 od panini »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


sha nagba imuru

Zodijak
Pol
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
aaajdeeee skeniraaaj nesto! Smile
narocito za vincu!
IP sačuvana
social share
I'm a man of wealth and taste.   
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
СССС са српског грба је грчки симбол. "Краљ краљева краљује краљевима".

Netacno.
Cetiri ocila je uzeto iz Vizantijskog grba gde su bila cetiri cirilicna slova V (grcko slovo Beta) i znacilo je "Car careva caruje carevima" a misli se na Isusa Hrista.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
СССС са српског грба је грчки симбол. "Краљ краљева краљује краљевима".

Netacno.
Cetiri ocila je uzeto iz Vizantijskog grba gde su bila cetiri cirilicna slova V (grcko slovo Beta) i znacilo je "Car careva caruje carevima" a misli se na Isusa Hrista.
Василеус Василеи... итд. Превео сам као краљ, нека буде и цар, не мења суштину. Оно што ми читамо као 4С је грчки симбол.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 626
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6;MEG
mob
Nokia N70i

Citat

Takvih "proroka" ima koliko hoces u Srbiji. Uglavnom se bave Atlantidama i slicno. A sta im je cilj ?
Pa da izvuku novac od lakovernih, da ne upotrebim neku drugu rec.

Par primera: Deretic, Milan Tarot, pokojna Milja Vujanovic, Vidovita Zorka i slicno  Smile




"Mit o dzedajima" je samo zabava, vecina zna da je to SF....


Citat



Ko vama daje za pravo da istinskog borca za srpsku istoriju Deretića trpate u neki koš sa prevarantima...
Deretić ništa ni od kogsa nije uzeo,sve ono što je zaradio naučnim radim uloižio je u istraživanje istorije o srpskom narodu,.
IP sačuvana
social share
ponosni potomak najstarije svetske civilizacije
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 14
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Pozdrav.

Da sami krojimo svoju sudbinu uz boziju pomoc sa tim se slazem. Upravo na prvoj stranici knjige o deda Vukanu  pisu reci ruskog cara Borisa Godunova " bog sa nama a niko nad nama ".  To je klasican pravoslavno-paganski-prehriscanski stav o odabiru svojih bogova i saucestvovanju sa njima i uz pomoc njih u borbi protiv zla ( ili dobra ako odaberes crne bogove da im sluzis ).
Takodje bih Vam preporucio jos jednu knjigu zove se "UDARAC RUSKIH BOGOVA" mislim da se pojedini delovi savrseno slazu sa deda vukanom ali takodje mislim da je deda vukan otisao i korak dalje i totalno pogodio sustinu.
Knjiga jos nije kod mene da bi iskuckao neke delove. U subotu na art kanalu je bilo predstavljanje knjige ja sam gledao od pola jer su mi tek tada javili prijatelji kojima sam preporucio knjigu. Kaze tip na tv-u (neznam ko je verovatno izdavac jer sumnjam da je deda vukan ) da je po recima autora ova knjiga PROTOKOL OPSTANKA SRPSKOG NARODA. Odavno nisam cuo sadrzajniju recenicu sa kojom bih se totalno slozio.

Usput  ko na srpskom grbu vidi 4 slova C. Ja vidim dva a ona druga dva su odraz u ogledalu ova prva dva  i nemogu biti nikako C.
To su kao sto dobro znamo  OCILA ili  kako rece deda Vukan "OČILA"
E sta rade i sta predstavljaju ta ocila na grbu.

Neznamo dragi moji prijatelji. Sve te price koje ste spomenuli su polu tacne.  Izuzeta nam je svest visehiljadu godisnjim smisljenjim delovanjem svega i svacega na nas. Zato ne znamo i zato nas i ne interesuje sta je to i sta znaci. Vlasnici smo naj jacih  simbola u vasioni. Pogledajte malo oko sebe videcete neprestano isticanje raznoraznih simbola kojekavih organizacija i drustava. Zasto oni to rade tj zasto ulazu milione dolara da bi ih istakli pred nasim nosem. ( novcanica dolara, knez mihajlova ulica i svasta  u njoj, zabranjeni kukasti krst, itd itd_)
Zato sto  ti simboli imaju nekakvu moc na ljudsku dusu i psihu, i rade neki posao za vlasnika tog simbola.\
E  pa vidite deda Vukan nam je rekao da upravo mi imamo jedan od naj jacih simbola u vasioni cak je i rekao gde je naj straiji zapis tog simbola i iz kog je perioda i objasnio je sta ustvari predstavlja.

Draga braco bez obzira da li radim i za koga radim preporucujem
PROCITAJTE DEDA VUKANA.

Pozdrav

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 47
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.