Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 09:28:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko je Suzan Bojl (Susan Boyle)?  (Pročitano 24332 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC One
Bitno je da su momci odlichni i da su napravili karijeru.  Smile

Nema spora da su odlicni, ali sam direktno pratio takmicenje (bio sam u USA tada) i stvarno mi nije jasno kako sam ubedio sebe da su pobedili.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 14
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
da, osim sto  "svako skokne i procita", i prevede, posto je na engleskom bilo suvise siromasno, sa italijankog i francuskog ali mozda nije trebalo posto te jezike znaju svi i svako.  A RAP je bila avangarda u momentu kad se pojavio, ako ga posmatras na nacin na koji sam opisala, ali, avaj,mozda je suvise komplikovano? Rap prvi angazovano govori o politici, siromastvu, ugrozenim socijalnim i etnickim grupama, rasizmu, nasilju, ekonomiji, i stvara teren da preko hiphop  underground kulture, filmova Spike Leeja, pa prvih Oskara dodeljenih obojenim glumcima prvi put tek 2002, dodjemo do Obame u 2009. Znaci, bio je ispred svog vremena. Piece.

Nadam se da zaista da nemas nista slicno sa Boyle. Bilo bi tragicno.

Laku noc.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC One
Ovaj deo dodjemo do Obame umnogome objasnjava sve.

Neko ko je progutao Obamu i nije video dalje od boje koze ne treba ni da sudi o razvoju ljudskih prava aludirajuci na uspehe afro-amerikanaca kroz vreme.

Obama je samo crno lice americke politike... nasli su nacin da umrtve kriticare vlasti i politike servirajuci jedan prototip politickog soumena koji ce pomiriti nezadovoljstvo crnaca i ostalih manjinskih grupa (sanse za sve, sad je dosao nas) i razocaranih belaca koji u Obami vide novu buducnost.

Jedan lep marketinski potez... otisao je zli Bus dosao je princeza Obama i sada ce sve biti u duginim bojama.

I'm so witty, oh so witty...  Smile

Sorry za off.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1874
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 6233
Odgovor vasabiju, ljutom kao japanski hren:

Ne baratam terminima cije znacenje ne poznajem.

Ako si stekao utisak da nisam bila dovoljno jasna, evo da ti pojasnim, i izvinjavam se drugima sto su gushiti opisom, preskocite:

Termin avangarda ima vise konotacija, pored osnovnog,  istorijsko-kritickog, koje cu zaobici : sama rec dolazi od francuske avant-garde = sto doslovice znaci ispred garde, odnoseci se na vojne jedinice koje marsiraju prve, ispred svih ostalih, ali takodje se koristi u metaforicnom smislu da oznaci knjizevne i umetnicke pravce koji zele biti ili jesu ispred svog vremena, ne samo u estetskim konceptima,  ma takodje u novim socijalnim vrednostima i pogledima na svet.

Ako pogledas wikipediju, dace ti tri najvaznija znacenja avagarde od koje cu ti citirati samo deo prvog.: "Avangarda je umetnicki odgovor drustvu i  predominiranju utilitarnog trgovackog mentaliteta (misli se komercijalnog), u momentu kad postane jasno da trziste absorbuje i umetnost....Antagonizam avangarde se razvija na razlicitim nivoima: .....na umetnickom nivou, odbacivanjem starih kanona, modela i tradicionalnih zanrova. Ekstremno i provokativno obhodjenje avangarde odbacuje, sa jedne strane,  tradicionalne horizonte (sa namerom da maksimalno izazove svojom originalnoscu), i sa druge, proizvodjenje kitsch-a ili invazije standardizovanog loseg ukusa. Moze se reci, jos vise generalizovano, da se avangarda suprotstavlja stereotipu (ili opste vazecem misljenju), osrednjosti, banalnom".

Avangarda je radikalna modernost, za razliku npr. od ikone avatara koji si izabrao sa kapicom i mehanicarskim pantalonama  koja je sada vec retro.


Na francuskom izdanju Wikipedije ces naci jos, pored vec pomenutog:

L' Avant-garde metal est une tendance stylistique liée au heavy metal
L' Avant-garde jazz est un mouvement de jazz des années 1950 et 1960.

Dakle, da objasnim sta sam rekla: da jedna Susan Boyle pretstavlja trash, kitch, jeftini marketing baziran na simpatijama debelih engleskih domacica koje gledaju BBC i placaju pretplatu, i da takva vrsta muzike nikad nije pretstavljala avangardu, da to sto tehnicki dobro peva ne znaci nista, za razliku od pravaca u muzici novih, modernih (da ne kazem avangardnih da se ne bi uvredio) kao sto su bili JAZZ, ROCK, PUNCK, REP itd...koji su imali nove estetske i socijalne koncepte i menjali svet!  A na listi casopisa Rollongstone top 100 of all times  se nalaze samo ove potonje, mislim da nema, ako se ne varam, ni jedne pevacice tipa Celine Dion, ili Barbare Straisand, mada sam svesno cinicki, umesto njih napisala Susan Boyle!

Mozda ces sada  doci do zakljucka da se mi i slazemo ideoloski, ali nikako u formi.

Sto se tice forme, koju vidim da ne poznajes dobro, savetovala bih ti da procitas Net-etiquette, to jest pravila ponasanja na Netu, koji je objavljen bas na ovom forumu, da si se malo obrazovao na tu temu, pregledao bi prethodne komentare i video moja dva  posta, pa bi ti bilo jasnije, takodje i aluzija na zemlju Englesku (proletersku)! O.K. , ne mozemo ocekivati od svih obrazovanje (mada su ovo veoma opsta mesta) ali ocekujemo najelementarnije lepo ponasanje, u socijalnim interaktivnim odnosima kao sto je npr forum. Bice mi drago da te uputim na validne linkove o etiketi, tj. bon-tonu, koji sam sigurna da ce ti koristiti u poslu, ma cim se bavio, i u odnosima sa okolinom. Ovo kazem zaista bez ikakve ironije.  








Izvinjavam se profesorka necu vise takve greske da pravim Smile
IP sačuvana
social share


[/img]





Our generation will have to repent not only for the words and acts of the Children of Darkness, but also for the fear and apathy of the Children of Light." Dr. Martin Luther King, Jr
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 14
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Coolrunner, pa ti si pametan! Apsolutno si u pravu, za Obamu, ali sam ga pomenula samo u kontekstu rapa i njegovog socijalno-politickog i anti rasistickog (unutar USA) aspekta. 

Om.
« Poslednja izmena: 02. Jun 2009, 22:12:05 od bau vau »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC One
Coolrunner, pa ti si pametan! Apsolutno si u pravu, za Obamu, ali sam ga pomenula samo u kontekstu rapa i njegovog socijalno-politickog i rasistickog (unutar USA) aspekta. 

Om.

Ako kazes, necu sebe da ocenjujem.  Smile

Mnogo pre rapa je punk iznosio iste probleme. Ali i dalje mislim da rap nikada nije bio avangarda.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6809
Zastava Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 528.1
mob
Nokia Neka stara nokia
ljudi,tema je o suzan bojl Smile
smanjite malo dozivljaj  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
To je samo show... Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
samo komentar na tvrdnju da je rap avangarda...

komentar: Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Jadna zena... a i neko rece... pobedili su bacaci po sceni... Smiley

Mislim, simpaticni su oni... ali za razliku od Suzan, oni su sa onim klincima ciljano isli da pridobiju simpatije...
"Aaaaah... kakav slatka decica... i ona to mogu... " Smiley
Kao porodica Dzekson i njihov otac.

E, sad... nije problem sto je njoj slava udarila u glavu, jer nije, vec su osobu koja ima "problema sa ucenjem" (citaj: blazi oblik autizma) gurnuli u prvi plan bez ikakve pripreme i podrske.
Znaci, ona je bila apsolutno sama protiv medija koji su je jedne nedelje bacali u vis, a sledece nedelje je poredili sa onim malim eflom koji je pukao na sred polufinalne veceri i poceo da cmizdri, te dobio drugu sansu. Smiley

Iskreno se nadam da nece ici dalje... tj. da ce se povuci, jer taj svet Mr. Sajmona zaista nije za nju... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 09:28:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.