Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kinologija - psi, odgoj, dresura, izložbe, zdravlje, iskustva...  (Pročitano 74906 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 462
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
u vezi sa hijerarhijom medju psima:

pri kupovini psa je vrlo bitno da je stene staro osam sedmica, ni slucajno manje, jer za to vrijeme majka ih uci odrzavanju higijene, ona odredjuje vrijeme i duzinu dojenja (znaci ona odlucuje!), postavlja granice u igri stenaca i reaguje odmah ako je neko agresivan...uhvati za kozu ispod donje celjusti i stene mora da se okrene na ledja, sto je znak da je podlozan!...ne popusta ga dok se stene ne umiri!...ovo je izuzetno vazno, pogotovo za muzjake!

ova iskustva stene koristi u igri sa drugima...bez obzira na velicinu steneta, mladje stene mora pokazati da se pokorava starijem, tj. legne na ledja...bitan detalj je da su zenke cesto dominantnei kada one pokazu da nece da se igraju, muzjak mora odustati, inace ce biti ugrizen!...sve ovo su preduslovi da stene postane stabilan odrastao pas, da prihvata djecu i nepoznate, jednostavno receno izraste u socijalizovanog psa!

stenad se ne smiju igrati sa odraslim psima jer odrasli psi namecu hijerarhiju grubim i jakim potezima...mogu povrijediti stene, grizu jako, kad naredjuju podloznost okrecu stene na ledja vrlo grubo i mogu ga povrijediti...najcesce noge!

ovo su moja iskustva, koja funkcionisu perfektno!...oba psa vodim bez povodca, nikad ne galamim, naredbe dajem skoro sapcuci, ali boja glasa im "porucuje" sta ne smiju!

pozz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Vidis , ja sam se zeznuo sto sam pustio da se igra sa komsinicom koja je bila 4meseca starija.

Nije je nikad povredila ali i dan danas kao da je navukla strah od nje (tacnije da bude podlozna kako ti kazes) ... verovatno od te grubosti... ali u to vreme nije bilo drugih malih kucica pa reko bolje bar sa nekim da se socijalizuje.

Reci mi jos nesto kad se vec razumes.. da li sklanjas hranu (ciniju) i koliko cesto dajes ? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 462
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
strah je vrlo ozbiljan problem kod stenadi...mogu postati agresivni i napadati bez razloga, jer ne vjeruju nikome!...tu treba puno rada i vremena...najbitnije je da ne stanes ispred nje ako je neka"opasna" situacija...treba je naviknuti da gleda u tebe! napetost i strah vidis po drzanju tijela, posebno usiju i repa!...konsultuj nekoga, idi kod uzgajivaca i radi sa njom, inace ces imati probleme!

hranu dajem 2 puta dnevno, razmak 12 sati i obavezno sklanjam ciniju!...ja koristim stalak sa dvije cinije, koje se pomjeraju u visinu, tako da pas stoji na vrhu sapa i bori se za svaki komadic hrane!...druga cinija sa vodom stoji stalno na stalku...ovo pomjeranje visine, zavisno kako pas raste, je jako dobro za pravilno stajanje na sapama!

pozz  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Ma jok , ovo je dobrica... oce sa svima da se igra.. ali ne mogu ja njoj da objasnjavam da pitbul nece da trckara sa njom... pa stanem uvek ispred nje ako neko kuce napada... bolje cu ja da je odbranim nego ona sama. Smiley

Tako da tu nismo pravilni.. sad, ne znam da lu sam dosadan... ali ovih dana ocu da je naucim i da pliva.. kakva ti je tu tehnika ?

Jedanput je sama uskocila (prvi put, bilo je tu jos par kucica koji su uskakali) sledeci put se malo uplasila kada je bila sama.

Imas neki savet i za to ? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 462
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
za plivanje je bila ista stvar kod mene...svi smo se okupili iz istog okota pasa i isli sa uzgajivacem...samo se uletili u vodu i milina ih bila gledati...drugi put je bio sam i nije htio! Smile...rjesenje je bilo zaplivati i on me je pratio!...s tim sto ja imam srecu da zivim na moru, pa makar i na hladnom Baltickom, ali imaju plaze za pse i to je prava stvar za pse!

ovaj drugi pas sto imam, Golden retriver (sedmi mjesec) se od prvog dana kupa i nikada mu dosta...oni su poznati da vole vodu!

ako imas mogucnosti da je vodis na plivanje, koristi svaki suncani dan!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
Hm.. nesto me zanima... Zasto i kako psi postaju agresivni?
Problem je u sledecem... u mojoj ulici jedan od komsija drzi jaaaako agresivnu zenku vucjaka...
Ne mogu da opisem koliko je ta zivotinja agresivna... Svaki put kada cuje da neko prolazi... naglo izleti i pocne da skace na ogradu... to nije obican lavez i skakanje... to je nesto neverovatno... toliko laje da mu pena poleti iz usta...toliko jako udara o ogradu da mislite da ce da se raspadne...  a, kada osoba napokon pobegne... nastavlja da laje sledecih 10 minuta...   Smile
U ulici ima male dece koja su totalno istraumirana, a ni mi stariji nismo nista bolji... npr. veceras je iskocio na mene tolikom silinom da sam vrisnula... a nisam nesto posebno plasljiva osoba... mislila sam da ce preskociti ogradu i skociti mi za vrat...
Da stvar bude jos cudnija... u ulici ima jos dosta pasa... od mesanaca do jednog prelepog Akita Inu... najmirnijeg od svih... i nijedan me ne napada... svi su veoma miroljubivi i cak se i maze...

Zasto je ovaj pas agresivan? Genetika ili los (plasljiv) vlasnik?
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Znao sam zenku vucjaka koja se ceo zivo igrala sa mojom zenkom (tad bese mlad ja) ... i u 9oj godini - kvrc.

Ne moze ocima da je gleda, napada svaki put...klanje klasicno.

Elem...genetika (nije za dzabe policijski pas, sem sto je pametan) ... plus , ti u dvoristima su malo zapusteni, raspusteni, ne verujem da se puno igrala sa drugim kucicima kad je bila mlada (a i sa drugim ljudima uopste)...ima tako izroda kao i kod ljudi...jos kad se spoji sa jos jednim takvim samo ljudskim...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 331
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
SonyEricsson 
Pozdrav za sve učesnike ove teme Smile
Evo da se i ja priključim u priču kao ponosni vlasnik najrazmaženijeg rot-a na svetu(3 godine)
Mislim da sam uspeo da ga vaspitam pristojno-u skladu sa mojim nivoom znanja o vaspitanju-sedi,mesto,uz nogu,fuj(za lezi nisam ni pokušavao-cenite da je kasno da ga sad naučim tome?)
Imam povremeno problema sa puštanjem sa povodca-ima trip da se dokazuje i potuče kad naidje na drugog mužjaka koji reaguje neprijateljski na njega(reži)-inače je druželjubiv
Zanima me sledeće-slaba iskustva sa kupanjem do sada(uskočio je jednom u vodu na Adi al mu se nešto nije previše svidelo pa od tad i nema želju za kupanjem) kako da ga naučim na kupanje i gde da ga vodim-čuo sam da na Adi od te priče nema ništa(pubovi smaraju i pišu kazne)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
3 posta iznad

...sto se tice kazni, Makis bese nezasticena strana...idi ujutru kad nema nikog... ljudi su gadljivi na kucice i pored cinjenice da oni ne uriniraju u vodu kao 75% ljudi koji se tamo kupaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 331
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
SonyEricsson 
Hvala na savetu,
Reci mi još oko komande lezi?Kasno da ga učim ili?Kako da ga naučim?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.