Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kinologija - psi, odgoj, dresura, izložbe, zdravlje, iskustva...  (Pročitano 75322 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 462
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14


Cini mi se da je vec usao u pubertet, sto ima smisla - krupan je za svoj uzrast i bio je najkrupniji od brace.

I mislim da je istina za rota, da se puno razvali od setnje.

Problem je: sto nece da izadje iz dvorista na povodcu.
On slusa povodac, i cak ide sa ljeve strane. Ali kada pokusam da ga izvedem napolje ukopa se i legne. Valjda se boji da ide napolje. Necu da ga silim ni udaram, ogadicu mu jos vise setnju, valjda mu treba vremena. Al mi ipak "manipulise" sa tim lijeganjem.
Malo je napredovo i izlazi na ulicu oko kuce, prije nije htjeo iz zadnjeg dvorista. Ali dalje po ulici - jok. Savjet?

navedeni razlozi zbog cega mislis da je u pubertetu su potpuno pogresni!...muzjak ulazi u pubertet kad digne nogu pri piskenju!...to je prvi znak!...odmah pocinje "citati ostavljenje poruke" na banderama, jer tu piske svi muzjaci i tvoj vucjak zapisa svaku banderu i markira ...samo da se zna da je i on bio tu! Smile

rot se ne razvali od setnje...bas suprotno, ako ne seta nabija kilazu a ne misice!

tvoj vucjak nije bio kod tebe 4 mjeseca i bilo bi dobro da razgovaras sa prijasnjim vlasnikom o njegovim rutinama...neizlazak iz dvorista je njegova nesigurnost!...ocito je da je, za sada, siguran samo u dvoristu i da mu je sve van dvorista nepoznato a samim tim biva nesiguran!

trebas ici postepeno...izadji iz dvorista 1 metar, sjedi i cekaj da se probudi njegova znatizelja...kad vidi da si na jednom mjestu onda ce se osloboditi i izaci...ostavi ga da bude vani koliko on hoce...kasnije povecavaj odstojanje i on ce shvatiti da tamo nije nista opasno i dolazice, jer psi su vrlo znatizeljni...budi strpljiv, isplatice ti se, jer ce vucjak steci veliko povjerenje u tebe.

pozz

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 597
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia N70
I ja sam imao isti problem problem - nije htela da seta na povodniku. Cim je zakacim, legne i ni makac.

Prva stvar - niposto ne upotrebljavaj silu ni u kom obliku. Ne vuci, ne udaraj, ne guraj.

Ja sam resio problem tako sto sam je vodio u setnju kada je gladna, nasecem njene omiljene salame i kada legne stavim jej ruku sa komadicem salame pod nos, pa kad ustane da ga dohvati izmaknem malo ruku da krene za njom. Kada krene par koraka dam joj nagradu i odma uzmem sledecu. Ovo sam mozda ponovio desetak puta i vec je setala ko velika. Sada kad vidi povodac skace od srece i odma trci do kapije da seta cak i ako nemam nagradu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Hvala puno na savjetima.

A problem setnje je - rjesen.

Vodio sam ga u setnju odmah po oslobadjanju iz boksa, valjda kad je smoren i zeljan kretanja.
Kad mi se ukopao prvi put mlatno sam ga (novinama) po dupetu.. i eto... sad mu je drago ide i njuska svudje.

Ne vaspitam ga nasiljem, ali nema fiksnih rjesenja ni sablona. Drug kaze da pas mora da te se boji. Mislim da je to s*anje i previse.
Al treba da zna da si jaci.
Bas sam se iznenadio, dok sam ga mazio i nudio mesom, keksicima i loptom i dozivao on se raskomotio i nije htjeo izac. Dok to  pali za dresuru i s ostalo.

- jos ne "obiljezava" bandere...
« Poslednja izmena: 29. Maj 2008, 20:11:00 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 597
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia N70
Mozda je drug pogresno formulisao.
Naravno da pas ne treba da se boji svog gazde posto pas napada kad je uplasen... nije logicno, jel da? Ne bi voleo da se mene moj rot boji, ne bi mi bilo prijatno.
Istina je da pas treba da postuje svog gazdu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 462
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14


A problem setnje je - rjesen.

bravooooo! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 1127
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
HTC CHA CHA
Imam psa starog tri meseca i danas sam ga prvi put ostavila samog kuci jer nije bilo nikog da ga cuva. Interesuje me da li stene moze da navuce neke traume zbog toga? Ipak nije to malo bice sam citavo poslepodne. Bas brinem.  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Westie mužijak, star četri godine sa osvojenim titulama 5xPRM, 1xR.CAC, 25xCAC, 1xR.CACIB, 11xCACIB, 22xBOB, J.BOG, 3xBOG III, 2XBOG II, 2xBOG, BIS IV, JCH SRB, CH SRB, CH MNE, CH BG, CH GE, CH MOL, INT CH  Slobodan za parenje
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 597
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia N70
Ma nece imati nikakve traume, ali ces ti imati traume kada se vratis kuci i vidis sta je sve uradio.
Stenci su neverovatno kreativni u pravljenju sranja.
Znaci - jedino sto treba da uradis je da ga odvojis od stvari koje moze da unisti i obavezno da mu ostavis neku igracku.
Ako ga ostavljas u stanu nije lose da mu ostavis ukljucen TV ili radio.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 1127
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
HTC CHA CHA
Ostavila sam mu ukljucen televizor,ostavila mu vodu i hranu,po celom stanu nabacala igracke i mjegove omiljene papuce za "grickanje", ostavila sam otvorenu terasu (bezbedna je u svakom slucaju). Ali kad sam izlazila iz stana tako je zalosno jaukao,lajao ili sta vec........
IP sačuvana
social share
Westie mužijak, star četri godine sa osvojenim titulama 5xPRM, 1xR.CAC, 25xCAC, 1xR.CACIB, 11xCACIB, 22xBOB, J.BOG, 3xBOG III, 2XBOG II, 2xBOG, BIS IV, JCH SRB, CH SRB, CH MNE, CH BG, CH GE, CH MOL, INT CH  Slobodan za parenje
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
da...izbegavaj da to radis, barem dok je tako mali sto manje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 1127
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
HTC CHA CHA
Jos nedelju dana mora da bude tako, a do tada........ A mozda je cvilio zato sto je video da izlazim mozda ovako ne bi . Mozda......
IP sačuvana
social share
Westie mužijak, star četri godine sa osvojenim titulama 5xPRM, 1xR.CAC, 25xCAC, 1xR.CACIB, 11xCACIB, 22xBOB, J.BOG, 3xBOG III, 2XBOG II, 2xBOG, BIS IV, JCH SRB, CH SRB, CH MNE, CH BG, CH GE, CH MOL, INT CH  Slobodan za parenje
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.126 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.