Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kinezi ponudili 2.5 milijarde evra za Koridor 11  (Pročitano 10764 puta)
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
LG Nexus 5
Ovde se koncesija spominje samo kao mogucnost koja nije bas izvesna.... Bilo bi dobro da neko uzme koncesiju jer tako drzava ne bi morala da se zaduzuje ali nasim vlastima ocigledno ne odgovara takav scenario.

Pa to stoji, ali tu nisu krivi ni kinezi, ni ameri, ni rusi, vec srbi. Zasto preko eBay-a ne mozes da narucis nista? Pa ne odgovara drzavi da ne placas carinu. Mora da se ugradi i neka srpska faca. Problem je u tome sto svuda u svetu ima ugradjivanja, fora je sto su ovde previse gladni, pa na ulozenih milion evra, srbin hoce ugradnju od 30+%.

I pored svega toga, ti putevi, koridori, mostovi ce svakako koristiti nama, pa sam vise za pricu da se bilo sta od saobracajne mreze izgradi, nego da se ne gradi nista.
« Poslednja izmena: 08. Avg 2012, 15:27:34 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
Citat
Zasto preko eBay-a ne mozes da narucis nista? Pa ne odgovara drzavi da ne placas carinu.

Ako ja narucujem nesto preko E-Bay-a iz Amerike ili Kine, samo tako placam carinu, dobijem pismo od carinske uprave u mom gradu i odem tamo da platim i podignem paket. Sve preko E-Bay ide postom a posta podleze carini naravno Problem je u placanju
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
LG Nexus 5
Ako ja narucujem nesto preko E-Bay-a iz Amerike ili Kine, samo tako placam carinu, dobijem pismo od carinske uprave u mom gradu i odem tamo da platim i podignem paket. Sve preko E-Bay ide postom a posta podleze carini naravno Problem je u placanju

Ajde? Vidis, ja sam narucio preko druga koji zivi u njemackoj sonijev foto aparat iz Engleske, platio ga bas onoliko koliko je kostao u katalogu, nekih 300+ evra, ne secam se. Do Konstance free shipping. Isti takav aparat je ovde kostao oko 500 evra. Vidis, tip u nemackoj naruci stvar iz engleske i plati istu cenu kao da je u engleskoj. Eto, tako sam zajebao drzavu, savrseni zlocin.

Nemoguce i ja kazem. Sem problema sa placanjem i te kako postoji i problem sa carinom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
Ajde? Vidis, ja sam narucio preko druga koji zivi u njemackoj sonijev foto aparat iz Engleske, platio ga bas onoliko koliko je kostao u katalogu, nekih 300+ evra, ne secam se. Do Konstance free shipping. Isti takav aparat je ovde kostao oko 500 evra. Vidis, tip u nemackoj naruci stvar iz engleske i plati istu cenu kao da je u engleskoj. Eto, tako sam zajebao drzavu, savrseni zlocin.

Nemoguce i ja kazem. Sem problema sa placanjem i te kako postoji i problem sa carinom.

GB=EU, Germany=EU, medju clanicama unije nema carina... Srbija nije u EU, znaci, ides do carinske uprave u tvom mestu i tamo placas dadzbine i podizes paket, ne donosi ti postar na adresu ko u Nemackoj. E, sad, nejasno da li je tvoj drugar tebi iz Nemacke poslao to postom u Srbiju pa je proslo bez carine  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
LG Nexus 5
GB=EU, Germany=EU, medju clanicama unije nema carina... Srbija nije u EU, znaci, ides do carinske uprave u tvom mestu i tamo placas dadzbine i podizes paket, ne donosi ti postar na adresu ko u Nemackoj. E, sad, nejasno da li je tvoj drugar tebi iz Nemacke poslao to postom u Srbiju pa je proslo bez carine  Smile

Dobro, jes da nema veze sa kinezima, ali ima veze sa maradicem... Smile

Amerika:
2x komplet zica elixir za bass gitaru = 75 dolara
1x Broadcom BCM970015 Crystal HD Video Decoder Mini PCI-E Adapter, 1080p = 75 dolara

Iz amerike u njemacku, opet Konstanca, fri siping. Njemacka=EU, America=Njet EU. U oba slucaja, covek narucio preko americkog kataloga, platio bas tu cenu, doslo mu na kucu, kada je dolazio za Srbiju, doneo mi stvari i kraj price. Sto ja to nisam mogao, nego sam mucio tog coveka i zasto to nije omoguceno u Srbiji, verujem da je problem do interesa drzave, jer da nije, neko bi to odavno uveo i kod nas.



Kinezi nam za 2,6 mlrd. evra grade Koridor 11


Ukupna vrednost deonice duge 270 kilometara je više od dve milijarde i šest stotina milona evra, a Kinezi bi ovaj posao finansirali iz kreditnog paketa od 10 milijardi evra namenjenog istočnoevropskim zemljama.

U Koridorima kažu da je ponuda veoma ozbiljna i da bi ako se dogovore, već za godinu dana gradnja mogla da počne. Na osnovu naših idejnih projekata za Koridor 11, uradili su detaljnu animaciju te trase.

Početnu tačku locirali su u Surčinu, a celokupnu dužinu autoputa podelili su na sedam deonica, od Beograda do Obrenovca, od Uba do Lajkovca, od Ljiga do Preljine, od Preljine do Čačka, od Čačka do Požege i od Požege do Boljara. Ukupno bi se gradilo 270 kilometara.

- Pogodnost kineske ponude predviđa da 40 odsto posla u finansijskom smislu rade domaće firme, što i nije loše s obzirom da nema posla u građevinkoj industriji - rekao je Mihajlo Mišić, direktor JP Koridori Srbije.

Kinezi su spremni da nam daju kredit ili da put grade kao koncesionari. U slučaju koncesije azerbejdžanski kredit od 300 miliona evra za jednu deonicu biće unet kao kapital države Srbije.

U Koridorima kažu da je kineski kredit jedan od najpovoljnijih na tržištu.

- Što se tiče kamate, u ponudi nema precizirane stope, ali koliko sam ja pratio taj kredit koji na velika zvona kineska vlada objavila tu kamata može da bude i do dva odsto što je najpovoljnija kamata koju smo ikada imali - rekao je Mišić.

Prema saznanjima RTS-a, ovaj kineski predlog uskoro bi trebalo da razmatra i Vlada Srbije. Osim predloga za gradnju koridora 11, Kinezi imaju spreman idejni projekat za gradnju drumsko železničkog mosta Vinča-Pančevo.

Izvor: Kamatica




Citat
U Koridorima kažu da je kineski kredit jedan od najpovoljnijih na tržištu.

Sad, da li lazu, ne znam, to stoji u tekstu. [seselj mode]
« Poslednja izmena: 08. Avg 2012, 18:21:36 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
GB=EU, Germany=EU, medju clanicama unije nema carina... Srbija nije u EU, znaci, ides do carinske uprave u tvom mestu i tamo placas dadzbine i podizes paket, ne donosi ti postar na adresu ko u Nemackoj. E, sad, nejasno da li je tvoj drugar tebi iz Nemacke poslao to postom u Srbiju pa je proslo bez carine  Smile

Dobro, jes da nema veze sa kinezima, ali ima veze sa maradicem... Smile

Amerika:
2x komplet zica elixir za bass gitaru = 75 dolara
1x Broadcom BCM970015 Crystal HD Video Decoder Mini PCI-E Adapter, 1080p = 75 dolara

Iz amerike u njemacku, opet Konstanca, fri siping. Njemacka=EU, America=Njet EU. U oba slucaja, covek narucio preko americkog kataloga, platio bas tu cenu, doslo mu na kucu, kada je dolazio za Srbiju, doneo mi stvari i kraj price. Sto ja to nisam mogao, nego sam mucio tog coveka i zasto to nije omoguceno u Srbiji, verujem da je problem do interesa drzave, jer da nije, neko bi to odavno uveo i kod nas.


Znaci, klasican sverc komerc u Srbiju.
Sto se tice "njet-EU", do 22 evra ne placas nista, do 150 evra placas PDV, ne carinu, iznad toga PDV+carina. Problem carine u vezi e-Bay-a nije bitan, mogu da te oderu kad ti stigne paket. Problem je u odlivu deviza, posto Amer i Englez kaze "njet dinar" placas u evrima ili dolarima ili funtama pa te devize ne ostaju u Srbiji i ne popunjavaju rezerve nego odlaze preko...
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
LG Nexus 5
Kako god, putevi ce ostati u Srbiji. Zli kinezi ih nece odneti u taj njihov Japan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
Mani, zutaci su to, ko zna sta ce da smisle  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.75
mob
Samsung Galaxy S2
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
што волим што се паћеници копрцају и могу једино да сикћу од муке Smile
« Poslednja izmena: 09. Avg 2012, 21:28:25 od mrgec »
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.