Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kardinal Joseph Ratzinger postao novi papa  (Pročitano 14895 puta)
19. Apr 2005, 19:47:13
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Kardinal Joseph Ratzinger postao novi papa   
Objavljeno prije 5 minuta   
   
NEOPISIVA radost među zavladala je na vatikanskom Trgu svetog Petra nakon što se iz dimnjaka Sikstinske kapele pojavio bijeli dim koji označava da je kardinalski zbor izabrao novog papu. Pet minuta nakon dima počela su zvoniti zvona koja potvrđuju da je izabran novi papa.

Dim, koji je nešto prije 18 sati počeo izlaziti iz dimnjaka Sikstinske kapele, bio je tamno sive boje zbog čega se činilo da kardinali još nisu izabrali novog papu. Nakon dvije-tri minute dim je pobijelio, a dio nazočnih vjernika uzvicima je pozdravio izbor novog pape.

No, točno u 18 sati zavonilo je zvono koje označava puni sat, a četiri minute kasnije počela su zvoniti sva zvona u Vatikanu čime je potvrđen izbor novog pape.

115 kardinala iz čitavog svijeta, drugog dana konklave izabralo je tako "prvoga među jednakima", što je čest naziv za papu među crkvenim klerom.

Kardinali su u izboru novog pape proveli nešto više od 24 sata. Oni su u izloaciju Sikstinske kapele ušli jučer poslijepodne nakon čega su praktički odsiječeni od svijeta, a u vezi s Bogom, tajnim glasovanjem birali nasljednika Karola Woytile - Ivana Pavla II.

Nakon što izabrani kardinal pristane biti papa, odlazi u sobu plača u kojoj se pomoli i pred Bogom preuzima teret službe, zatim na sebe oblači bijelu papinsku odjeću, a na ruku stavlja tzv. ribarov prsten.

Vijest o novom papi službeno će obznaniti kardinal Jorge Arturo Medina Estevez riječima "Nuntio vobis gaudium magnum, habemus Papam!" (Imamo Papu!). On će nakon toga sa centralnog balkona bazilike svetog Petra, na latinskom jeziku objaviti ime 265. pape. Također će reći ime koje je novi papa izabrao.

Novi papa će nakon službene objave izaći na balkon bazilike i okupljenom mnoštvu kao i vjernicima koji preko radija i TV-a prate događaj, podijeliti svoj papinski blagoslov "Urbi et orbi". Razvoj događaja pratite na Indexu.

Izvor: www.Index.hr
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
clan hitlerove omladine novi papa... opasnim putem je posla katolicka crkva...  Smile

upravo je proglasen papa Benedikt XVI ... tvda struja...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Ne valja to sto je clan Hitlerove omladine, ali pretpostavljam da je to sve, tacnije da nije ucestvovao u bilo cemu vezanom za njega. Ako je to tako, znaci ako nema nista sto bi ga opterecivalo u njegovoj proslosti mislim da je dobro da je upravo on izabran kao predstavnik tvrde struje. Jednostavno Vatikan i papa imaju veliki uticaj na ceo katolicki svet, a on cini znacajan deo covecanstva. Zato mislim da je vreme da se neko takav pojavi i da jasno napravi rez izmedju onoga sto je dopustivo i onoga sto nije. Mozda ce nekome to zvucati staromodno i retrogradno, ali ja sam upravo pristalica toga, jer mislim da svet ide u jednom veoma losem pravcu i mislim da je potreban neki jak autoritet koji ce nametnuti neke moralne vrednosti koje su davno izgubljene i pokusa da svojim licnim autoritetom utice na ozdravljenje covecanstva.

Nadam se da me pojedini nece optuziti da podrzavam nacizam. Smile
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
On je vodja Kongregacije za versku doktrinu, sto je ulepsan naziv za Svetu inkviziciju... Inace, koliko sam pohvatala one je protiv: zena kao svestenika, da se svestenici zene, kontracepcije, abortusa, komunizma, ulaska Turske u EU, islama - generalno .... Samo mu daj pusku i pancir i kompletan marinac... Smile
Mozda cu biti gruba, ali sreca je da ima 78 godina, tako da njegov pontifikat nece trajati drugo....  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
A jel su proveravali da li je muško ?
Dobih veeeeeliku picu za opkladu .. Smiley ..
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
aha... od pape Jovane proveravaju.. Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Citat: Anea
On je vodja Kongregacije za versku doktrinu, sto je ulepsan naziv za Svetu inkviziciju... Inace, koliko sam pohvatala one je protiv: zena kao svestenika, da se svestenici zene, kontracepcije, abortusa, komunizma, ulaska Turske u EU, islama - generalno .... Samo mu daj pusku i pancir i kompletan marinac... Smile
Mozda cu biti gruba, ali sreca je da ima 78 godina, tako da njegov pontifikat nece trajati drugo....  Smile


Mozda ne bih trebao obo da pisem, jer ocekujem lavinu na moj racun, ali sta cu kada sam tvrdoglav. Licno sto se tice zena svestenika nemam neko jasno misljenje, ali u principu nisam za to. Zasto bi zene morale da budu svestenici ili svestenice, kako se to vec pravilno kaze? Ipak zasto menjati nesto sto je staro 2000 godina u nekim segmentima koji nisu neophodni za menjanje? Katolicki svestenici koliko ja znam i do sada po njihovim kanonima nisu smeli da se zene, za razliku od nasih pravoslavnih, koji su to smeli, ali samo dok ne dobiju cin svestenika, a kasnije je i njima to bilo zabranjeno. Opet, zasto menjati nesto sto je staro 2000 godina? Crkva je ipak jedan specificna institucija i po meni ona se treba menjati samo onoliko koliko je bas neophodno da bi mogla da funkcionise u savremenom drustvu. Zamisli na sta bi to licilo kada bi svestenici jurili ribe? Jel ti to ne bi bilo malo izopaceno? Meni bi itekako. Uostalom zar najbolji primer sta se desava kada crkva pokusava da prati moderno drustvo u stopu nisu sve sekte koje su u poslednjih 20 godina postale toliko rasirene? Zar najbolji primer izopacenosti tako necega i pogubnosti preteranog menjanja crkve nisu recimo Jehovini svedoci, koji imaju puno dodirnih tacaka sa hriscanstvom i ako su naravno jedna obicna sekta? Znas li ti recimo da je njihov "Isus" neki tip iz Amerike, koji je sav istetoviran i dize 300 kg iz benca? Smile Pa jel to normalno ili je klasican primer propadanja savremene civilizacije? Smile  Smile Dosadasnji papa je pokusavao da modernizuje crkvu, ali po meni to je sve bilo u korist njihove stete, tako da je crkva postala neka vrsta politicke partije, nesto slicno kao sto je to nasa crkva postala. Papa je trebao ili je cak i primio recimo jednu Britni Spris koja recimo kako ja to ocekjem kod sadasnjeg pape ne bi smela ni u crkvu da udje a ne da je prima papa. Opet da ne budem pogresno shvacen. Britni Spirs je klasican primer nemoralne, razuzdane, razvratne devojke, devojke koja je primer onoga kakva devojka u skladu sa hriscanskim verovanjem treba da bude. Zato ona kao takva, narocito sto predstavlja idola mnogim tinejdzerkama, ne bi smela da pridje papi i trebala bi javno da bude osudjena zbog svog ponasanja. Nikakva represija nad njom ne bi trebala da se vrsi. Jednostavno da papa izadje i kaze ta devojka je takva i takva i ona dok se neobuzda i ne pocne da se ponasa u skladu sa osnovnim pravilima hriscanstva ne moze da bude privacena od strane crkve. Onda bi ljudi jednostavno shvatili da ona mozda nije tako divna i krasna i da mozda ipak treba da ugase tv na pola sata i razmisle malo svojom glavom da li bi voleli da njihova cerka sutra bude kao ta devojka. Ovako dosadasnja crkva, valjda u borbi za ostvarenje sto boljih pozicija suvise je pocela da podilazi svemu i svecemu i zato je covecanstvo, bar ono hriscansko krenulo i srlja u sve vecu propast. Opet da ne budem ne shvacen. Ne mislim da devojke treba da oblace svestenicke odore i da po ceo dan citaju Bibliju. Ne, naravno da ne, ali sko se pogleda hriscanstvo kao vera, ono zaista nije toliko zahtevna vera kao sto je to recim islam, gde morate dva puta dnevno da idete u dzamiju, pa da vodite sveti rat i slicno. Hriscanstvo jedino sto trazi od svojih vernika je da se pridrzava deset Bozijih zapovesti i to je sve i zaista ja mislim da onaj ko nije sposoban da tako nesto ucini ne treba ni da bude prihvacen od strane crkve. Mozda cete rece da to nije hriscanski i ja se tu slazem, ali mislim da jednostavno treba biti osudjen od strane crkve i nista vise i naravno vrata crkve su uvek bila i uvek ce biti otvorena za sve pokajnike i gresnike koji zele da se ispovede i zapocnu jedan castan zivot.

Sto se ostalih stvari tice koje si navela, takodje se slazem generalno sa njegovim stavovima. Znaci licno sam protiv abortusa, jer abortus je po meni ubistvo, a ubistvo kakvo god ono bilo je u direktnoj suprotnosti sa Bozijom zapovesti koja kaze NE UBIJ. Dobro ajde kontracepcija naravno treba da ostane, to je malo suvise ektremno, ali opet i to bi trebalo malo dovesti u red, jer danas ne mozes da upalis tv, da prodjes ulicom a da ti ne masu nekim kondomima, prikazuju po raznim bilbordima neke poze iz 1001 noci i tome slicno, a to sve je potpuno izopaceno. Naravno ne govorim da treba zabraniti seks Smile ali treba reci da je to licna stvar izmedju dvoje, ponavljam DVOJE, ljudi i kao takva ona treba da ostane iza vrata spavace sobe, a ne da po raznoraznim tabloidima svakim danom brojimo stidne dlacice raznoraznih estradnih licnosti.

Takodje potpuno se slazem da Turska nema sta da trazi u EU. Prvo ako Turska udje u EU, EU se nikada nece ekonomski razviti i ujednaciti jer Turska je previse velika zemlja i previse nerazvijena i zaostala pa kao takva ne bi mogla verovatno nikada i ni sa kojim parama da postane jednako razvijen deo EU, koja i sada primanjem ovih clanica tipa Madjarske, Slovenije sve vise propada ekonomski svaki dan i vec postoji jako antievropsko raspolozenje u mnogim vecim clanicama EU. Drugo Turska je islamska zemlja i kao takva ne pripada Evropi koja se bazira na Hriscanstu i zato bi kao takva napravila dar-mar u EU. Evropski ustav koji treba da se donese vec nailazi na probleme i ako bar po pitanju vere gde se Evropa navodi kao hriscanska zemlja nema podela. Ako bi Turska usla, onda bi Evropa izgubila tu jedinu nit koja spaja sve njene zemlje i kao stozer okupljanja ujedinjene Evrope.

To sto je protiv islama je meni bar potpuno prirodno. On je vrhovni poglavar katolicke crkve i kao takav mora da veruje u jednog Boga i jednu crkvu. Nije on neki ministar vera u vladi republike Srbije pa da mora da pazi da li ce da posveti dovoljno paznje svim verskim zajednicama. Prirodno je da on, ne nekim militantnim stavom, ali stavi do znanja da je sa stanovista Hriscanstva, Islam nista do jedne sekte i da pozove ljude da postanu Hriscani. Znaci da i ovde ne budem pogresno shvacen, nisam zagovornik nekih krstaskih pohoda i tako dalje, vec jednostavno da covek ima jasan stav i da on bude hriscanski. To je sve.


Na kraju ne znam kakav ce i da li cebiti dobar papa ili los. Narocito me zanima njegov stav prema nasoj crkvi, mada koliko sam cuo on je imao veoma pozitivno i emotivno misljenje prema nasoj crkvi, tako da i to mzoe da raduje, ali vreme ce pokazati sta ce i kako ovaj papa ciniti.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
A jel' mogu ja samo nešto reći?

@Anea
Nije vođa Kongregacije za vjersku doktrinu, nego je BIO predstojnik te katedre, što nije uljepšan naziv nego je sadašnji naziv za ured koji se nekad zvao Inkvizicija i Sveti Officij.
Drži sve stavove koje je držao njegov predšasnik Papa Ivan Pavao II i koje drži Katolička crkva.

Čovjek koji kaže: Ako postoji način za jednog čovjeka pozitivno promijeniti, onda samo po tome što ćemo ga ljubiti, i ljubeći ga pomažemo mu da od onoga što jest promijeni se u ono što može biti.
( Josef Ratzinger (1922)njemački teolog, kardinal, sadašnji papa Benedikt XVI.), sigurno nije veći marinac od tebe ili mene, koji vjerujemo da ljubav može promijeniti čovjeka.

@Ciklopentanoperhidrofenan

"Tko god je od vas bez grijeha neka prvi baci kamen!" To su riječi Isusa Krista koje nam poručuju da po Njegovom primjeru ne osuđujemo "da ne bi bili osuđeni." Odnosi se na Britney Spears.
I Papa Ivan Pavao II je imao dobar stav prema Pravoslavnoj crkvi, ali ga Vaša nije htjela primiti.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Ne moze te proci bez komentara tipa " novi Papa je clan hitlerove omladine" i ne znam sveta inkvizicija. A i da jeste bio, nije nikada pripadao nacional-partiji i covek je dogurao do kardinala sto znaci da ako je imao nekakvih greha prema bogu da je to okajao i zavetovao se na sluzenje Bogu. Valjda bi ste nasli bilo koji razlog za bilo kojeg Papu i to odmah u startu. Ja se samo iskreno nadam da ce ovaj novi Papa Benedikt XVI nastaviti putem Ivana Pavla II, koji je realno gledano promenuo kompletan pogled katolicke crkve na svet i prvi uspostavio kontakte sa ostalim religijama, nazalost ne i sa SPC. Mozda ce ovaj Papa ako pozivi bar do 90 godine uspeti posetiti Srbiju. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3592
Mimo svega ovoga...Meni je profesor istorije koji je jedan vrlo inteligentan covek rekao da je u Nostradamusovom prorocanstvu tacno napisano kada ce papa Ivan Pavle II umreti i da ce njegov naslednik izdati crkvu i da ce biti poslednji papa...Koliko je ovo verovatno pokazace vreme...A i on sam!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.