Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:55:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako se izboriti sa lošim navikama?  (Pročitano 14341 puta)
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Ma nemoj   Smile Smile
znam ljude koji su bili dugogodisnji pusaci pa su prekinuli da puse odjednom,tek tako...
To se apsolutno nikada ne dešava. To oni možda tako govore, ali to nikada, ponavljam - nikada nije tako.
Konkretno, kod prestajanja pušenja mora da postoji i te kakva psihička podloga da bi se to izvelo. Ljudi o tome često ne govore, nego ostave da se kuva u njima. I kad prekipi, oni prestaju sa pušenjem, a nekome sa strane to izgleda kao iznenada. Međutim, to nije stvar koju je moguće izvesti tako iznenada, makar ne uspešno.

A druga stvar je volja... Često se smatra da je za ostavljanje cigara (ali i menjanje drugih navika) potrebna volja. To nije tačno. Potreban je samo razum.

Da ne pričam o tome da pušenje i nije navika. Navike se u stvari menjaju lako. Kao kad naučiš da celog života voziš desnom stranom, pa da odeš u Englesku, ne bi ti bio problem da voziš levom. Eto koliko je ''snažna'' moć navike.

Sve je to u glavi, navika, volja i ostali termini koji se ovde pogrešno koriste su samo izgovori i opravdanja za letargiju i neuspeh.

Citat
vidi bemb sto nece da povjeruje da se ne moze prestati pusiti tek tako, sto si ljubomorna toliko  Smile

kolika ti je dioptrija aj priznaj  Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Diotprija mi je 0.5 na levo i 0.75 na desno, sa cilindrima.  Smile

Vidi se da nemaš pušačkog staža.  Smile I dobro je što je tako.
Ono što sam ja htela da kažem jeste to da se to ne radi tek tako - bam! probudim se jednog jutra, kažem kako neću da pušim i ne pušim više do kraja života. Ne. Ne ide tako.

Prvo je potrebno da se zaista želi prestati, a zatim se to sprovede u delo. Nigde tu ja nisam rekla da je to teško. Baš nigde. To što zahteva psihološku pripremu, ne znači da je teško. Makar meni nije.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Citat
Ono što sam ja htela da kažem jeste to da se to ne radi tek tako - bam! probudim se jednog jutra, kažem kako neću da pušim i ne pušim više do kraja života. Ne. Ne ide tako.

pa ne vjerujem da je markkkkkkkkkkkkkkkko mislio bas na to sto ti pricas, kao ustao i prestao da pusi, podrazumijeva se da se to kuhalo nekome u glavi pa da je prelomio jednog jutra, sto da ne.
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 4970
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
serif konjevic je rekao da mu je raspon glasa 4 oktave  Smile

само његово име вреди 3.5 октава.


@ за пушење - ухватите биомеда 500 !!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Citat
Ono što sam ja htela da kažem jeste to da se to ne radi tek tako - bam! probudim se jednog jutra, kažem kako neću da pušim i ne pušim više do kraja života. Ne. Ne ide tako.

pa ne vjerujem da je markkkkkkkkkkkkkkkko mislio bas na to sto ti pricas, kao ustao i prestao da pusi, podrazumijeva se da se to kuhalo nekome u glavi pa da je prelomio jednog jutra, sto da ne.

Najdobrije bi bilo da sačekamo Marka sa mnogo k (slova, jbt, slova  Smile ) pa da nam on kaže na šta je mislio, mada će pre reći ovo tvoje, iako je možda mislio na moje, jer će se tako izvući.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4910
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
evo jednog primera:
moj ortak koji je pusio 4 godine svaki dan paklu je odlucio da prestane sa pusenjem na jednoj zurci...i od tada nije covek zapalio pljugu...ne znam zasto je u to tesko poverovati...
IP sačuvana
social share
tvrdji od hard core-a

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Samo pretpostavljam da je i pre te žurke i te kako intenzivno razmišljao o prestajanju. Žurka je verovatno samo bila povod.
Sve sam to prošla, isto sam pušila kutiju dnevno, zato i kažem - niko ne ostavlja cigare ''tek tako, dunulo mi''.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4910
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
niko nije mogao da veruje kako je on ostavio pljuge...na zurci pripit...a da li je razmisljao o tome pre toga ne znam,nije mi rekao...
IP sačuvana
social share
tvrdji od hard core-a

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Naravno da nije, niti će ti ikada reći, jer je to jedna prilično intimna stvar, koju svako sa samim sobom mora najpre u glavi da reši.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4910
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
nisam pusac nikada bio pa ne znam kroz kakve muke i krize prolaze ljudi koji pokusavaju da ostave cigare ali predpostavljam da je sve u glavi i da moras cvrsto da odlucis da se izboris sa tim,sa zavisnoscu ili navikom,kakogod...
IP sačuvana
social share
tvrdji od hard core-a

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:55:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.