Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 03:51:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 ... 124 125 127
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako rade mreze?  (Pročitano 282397 puta)
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.14
mob
Nokia 6630, valjda
switch



U jedan port utaknesh dolazni kabl iz dva porta po jedan kabl na svaki rachunar...

IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 12
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
mob
Alcatel OneTuch990
Hvala puno, to sam i ja mislio, ali sam se nadao nekom jeftinijem resenju... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla 11.0
Imam u firmi umreženih sedam kompjutera, sve radi po automatici nekoj, vidimo jedan drugom public folder,
ali ne mogu da šerujem neki folder, npr sa desktopa  :(

P. S.  Podešena je workgrupa
IP sačuvana
social share
George Glidden
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


per aspera ad astra

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 261
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.125
Imam u firmi umreženih sedam kompjutera, sve radi po automatici nekoj, vidimo jedan drugom public folder,
ali ne mogu da šerujem neki folder, npr sa desktopa  :(

P. S.  Podešena je workgrupa
najjednostavnije je da taj folder koji hoćeš da podeliš ubaciš u ovaj public folder koji svi vidite.
inače moraš svakom folderu koji hoćeš da svi vide moraš "ručno" da  dodeliš shared permission
desni klik na folder i na "Shared" opciju
« Poslednja izmena: 24. Avg 2015, 14:40:29 od vinted »
IP sačuvana
social share
01001110 01101001 01100011 01100101 00100000 01110100 01101111 00100000 01110011 01100101 01100101 00100000 01111001 01101111 01110101
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol
Poruke 166
OS
Windows XP
Browser
Chrome 44.0.2403.155
Pozdrav, imam jedno pitanje, ako neko sa iskustvom može malo da me uputi bio bih jako zahvalan.
Trebalo bi u većem prostoru sa nekoliko većih kancelarija da postavim bežični internet.
Koje je najbolje rešenje za to? Znam da trebam da koristim više uređaja, minimum 4 ili 5 na ovom prostoru (zbog dometa).
Jedina mi je želja da prilikom prolaska kroz prostorije ostaje ista IP adresa dok "skačem" sa uređaja na uređaj, kao npr.kada je u pitanju jedan ruter. Trenutno imam 4 rutera i svaki daje svoj opseg IP adresa (prvi 192.168.1.x, pa drugi 192.168.2.x, treći 192.168.3.x itd).
Kako bi to najjednostavnije moglo da se podesi? Neki preporučuju AP-ove, drugi više rutera u bridge modu, treći neke extendere itd.
U proseku bi u jednom momentu na toj "ukupnoj" mreži bilo nakačeno od 15 do 20 wifi prijemnika, što tableta, što telefona, i poneki laptop.
Nadam se da sam dovoljno razumljivo objasnio, tu sam ako treba bilo kakva dodatna informacija.

U svim kancelarijama postoji kompletna žičana infrastruktura (mrežni kablovi), ako je to od pomoći.
« Poslednja izmena: 03. Sep 2015, 13:52:06 od QuadDamage »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows
Browser
Chrome 45.0.2454.85
mob
Nokia 6630, valjda
koja je povrshina prostorije?

http://routerboard.com/RBcAP2n

na primer, ako ti treba vishe komata stavish ih u WDS mod.
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol
Poruke 166
OS
Windows XP
Browser
Chrome 44.0.2403.155
Hvala na odgovoru.
Površina je grubo 1300 m2 koje moram pokriti (oko 73x18m). U njemu ima 5 pregradnih zidova od gipsa sa metalnom konstrukcijom, i dva normalna zida od cigle. kompletan prostor ima 5 većih celina koje su mi bitne, i nekoliko manjih celina koje su nevažne.
Sada imam 4 najobičnija TP link rutera koji mi pokrivaju taj prostor uz gubitke signala na nekim mestima. Pogledao sam imaju svi WDS opciju. Moraću da vidim malo kako se to konfiguriše pa čisto radi probe da vidim kako to radi.

Jel predlažeš uređaj sa linka iz ličnog iskustva? Pitam zbog dometa. Mislim da bi mi cena odgovarala ako ih ne treba baš gomila...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 40.0
mob
LG Nexus 5
Pa ako vec imas varijantu koja funkcionise, zasto ne dokupis 1/2 dodatna tp link uredjaja?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows
Browser
Chrome 45.0.2454.85
mob
Nokia 6630, valjda
Mikrotik je pro uredjaj... Tu ti je i UBNT...
TP Link radi lepo a onda zabode...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 40.0
mob
LG Nexus 5
Stoji da je mirkotik profi. Od nekoliko ljudi sam cuo da je tp link krs najveci, a opet sa njim nikad nisam imao problema sto se tice normalne upotrebe.

Jedna koleginica hoce da kucni modem nakaci na wifi ruter, eventualno da doda jos jedan uredjaj za donji sprat. Predlozim tp link, kad kaze kolega: "ma kakav tp link i slicna sranja, pa nema loadbalansing, nema poe, nema nezavisne kontrole portova, nema dva ili vise wan-ova, nema mogucnost pravljenja ipsec lan to lan tunela, ..itd, bez nekog ruterborda ili ozbiljnije opreme da ne razmislja."  Smile

"Burazeru, riba hoce da ima net na telefonu i laptopu gde ce gledati fb, tviter, instagram i eventualno neke plejliste na jutjubu."

Tedoh reci ako mu net treba za 15-20 uredjaja, od cega verovatno pola tableti i telefoni, on svoju pricu moze lako da zavrsi i sa postojecom opremom + eventualno dokupljivanje.


Sto se tice cAP 2n-a, imam ih po firmi za public wifi, sjajno rade posao. (mada ima identican atheros chip kao dzepni tp link rutercici mr3020 i wr703)

Za magacinski prostor koristimo http://routerboard.com/RB411UAHL u kombinaciji sa ovom karticom - http://routerboard.com/R52NM. Radi savrseno u dual modu, bez ikakvih stucanja. (samo je estetski ruzna kombinacija jer ovo dolazi u kucistu ovakvog tipa:)







IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 124 125 127
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 03:51:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.