Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:09:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako rade mreze?  (Pročitano 284405 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 191
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
U kuci koristim kablovski net koji je preko modema Scientific Atlanta povezan u komp... slika mog modema http://optimum.com/images/right_now/modem_sa2100big.jpg

E sad hocu da napravim wirelles u stanu za smartphone i laptop... Igrom slucaja imam jedan AP - FON 2100 A/B/C slika mog AP-a http://wolfpaulus.com/wp-content/uploads/2008/11/fon0.jpg

medjutim nemam ni cd niti kabl od njega samo uredjaj... Smile Ono sto sam ja uradio je sledece...

1.) PC dobija net preko kablovskog modema Scientific Atlanta i povezan je USB - kablom.. tako da mi je na kompu slobodan LAN
2.) LAN konekcija kablovskog neta je Shared znaci omoguceno je da drugi koriste ovu konekciju
3.) AP FON 2100 je povezan I ukopcan u LAN na kompu

E sad desava se sledece da AP ne moze da nadje internet konekciju znaci sve je povezano ali AP ne dobija net... Nisam neki strucnjak pa sam trazio resenja na netu i svasta sam isprobavao.. Bilo je reci od DHCP-u... Kablovska konekcija mi izbacuje da je DHCP enabled.. i onda sam ja na win 7 isto stavio da DHCP bude enabled medjutim nista od toga...

Zatim sam na LAN konekciji od AP do kompa stavio staticnu IP adresu is ve sto mogu je da se ulogujem u admin panel od AP i nista vise opet konekcije nema...

Kad se konektujem preko wirelles-a sa laptopa, trazi mi pass i ja ga ukucam, ulogujem se i automatski dobijem home page od AP uredjaja da Internet konekcija ne postoji, i da treba da pogledam da li je DHCP ispravno podesen ako ne da li je Static IP podesen... I da li je kabal od AP do racunara dobar...

Jel moze neka pomoc ili objasnjenje.. Koji kabal mi je potreban da prikopcam AP i komp.. jel ima neko sliku te šeme.. ili da li negde gresim kod konekcije...

Samo da napomenem da na konekciji kablovskog modema stoji DHCP enabled i da ona sama meni dodeljuje IP adresu...
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
LG Nexus 5
Prvo, svaka cast majstore na predstavljanju problema. Nakon detaljnog obavestenja sam odmah pogledao uputstvo, jer je sve ostalo ok odradjeno.




U atacmentu imas celo uputstvo, pa prostudiraj druge varijante.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
plugin-M2100_1_01.... (1464.84 KB)
*
plugin-M2100_1_01.... (1464.84 KB)
*
plugin-M2100_1_01.... (1464.84 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 191
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Hvala druze na pohvalama.. nista ajde probacu nesto iz upustva.. valjda ce mi uspeti Smiley
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 232
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
da li neko moze da mi objasni ovde ili da mi da neki tutorijal.
Ok, razumijem sta je LAN i kako ide to fizicko umrezavanje.

Imam 50 racunara u mrezi i zanima me kako da im dodijelim staticke IP adrese i da pri tom imaju izlaz na internet?

Hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Linux Ubuntu
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Nokia 6630, valjda
Najlakshe je tako shto cesh da kupish TP-Link WiFi/LAN ruter i rachunare stavish da budu: obtain address automatic ...
Osim ako nemash neki specijalni setup, koja je svrha statichkog podeshavanja IP adresa?
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.00
Kako da umrežim računar sa tv lg 37ls5600 preko lan kabla imam modem Huawei Echolife HG520b.
Ne znam kako da podesim ip adrese, a na automatskom  podesavanju ne može.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
LG Nexus 5
Kako da umrežim računar sa tv lg 37ls5600 preko lan kabla imam modem Huawei Echolife HG520b.
Ne znam kako da podesim ip adrese, a na automatskom  podesavanju ne može.

Prvo proveri lokalnu ip na svom racunaru. Desni klik na monitore dole desno, pored sata, pa izaberi status, pa tab support i tu vidis koji ip ima tvoj racunar. Na primer ima sledeci ip: 192.168.1.5

Uzmes daljinski od TV-a, pa settings>network>network settings, izaberi manuelno podesavanje ip adrese i tu stavi sledecu ip adresu 192.168.1.6. (bitno je samo da ti budu IP adrese iz istog opsega kao na racunaru)

Mozes da pogledas deo "advanced functions":

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
lg 37ls5600.rar (2495.67 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.00
Povezao sam računar i tv i to je uradu na tv-u piše mreža je uspostavljena.Međutim sada je problem što na tv u meniju "moji mediji" ne vidi racunar niti ista na njemu isto tako računar ne vidi tv.Šerovao sam particije na računaru i opet isto.Gde je problem?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
LG Nexus 5
Kako si ih povezao? Direktnom vezom ili preko huaveija? Objasni postupak. Moguce da je problem do firewall-a ili neke druge glupe zezancije.

Ako si ih direktno povezao, raskaci to pa ih povezi preko rutera.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 24
Browser
Opera 11.10
Povezao sam ih preko rutera i sve je to uredu.TV je prepoznao i ruter i racunar rucno sam podsio ip adrese.Sada je problem sto ne mogu uci u moj meni na tv da bi gledao filmove sa racunara.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:09:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.561 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.