Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 07:22:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako preziveti na -22  (Pročitano 9005 puta)
05. Jan 2017, 14:41:13
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
BRRR, STIŽE MINUS 22! "Blicov" vodič za preživaljavanje ledenog talasa: Evo šta NIKAKO NE SMETE DA RADITE


Pedijatri: Oprez od gripa, ALI I PADOVA

Osim prehlada i gripa koji čini se vrebaju na svakom ćošku, kada je u pitanju zdravlje najmlađih, doktor Dejan Jonev, pedijatar u DZ "Sima Milošević" na Čukarici upozorava na opasnost od poledice.

- Ledene dane treba izbegavati zbog klizavice. Već troje dece koja su moji pacijenti je slomilo ruke - objašnjava dr Jonev.

Ipak, ukoliko odlučite da ipak krenete u zimsku avanturu sa svojim mališanima, dr Jonev savetuje da decu dobro obučete, kao i da vodite računa da ne budu mokri od snega i lapavice.

- Iako ih izvodite napolje, neka to budu šetnje u kraćim intervalima. Takođe, ukoliko su vam deca prehlađena ali bez temperature, nemojte se zavaravati da smete da ih izvodite napolje - opominje dr Jonev.

Ono što naš sagovornik još savetuje jeste da roditelji u ovom vremenskom periodu treba da obrate što više pažnje na imunitet svoje dece. Što više tečnosti, kao i raznovrsnu i kvalitetnu ishranu.

- Trenutna epidemija je veoma jaka. Deca imaju jake glavobolje, mnogo su malaksala i imaju gubitak imuniteta. Zbog toga ja preporučujem suplemente u vidu sirupa i tableta kako bi im se imunitet pojačao - priča ovaj pedijatar i dodaje da se u borbi sa jačanjem imuniteta unos cinka u organizam pokazao kao jako dobar.

Saveti nutricioniste: Pilećom supom protiv hladnoće

Samim dolaskom zime, povećava se opasnost od prehlade i gripa. Velike oscilacije u temperaturi muče organizam i dovode do ubrzanog pada imuniteta.

Grip koji je trenutno produžio raspuste školarcima, prema rečima nutricioniste Milke Raičević, može da se pobedi ali i preduhitri na više načina.

Ono što je najbitnije: unosite dosta vitamina kroz sveže voće i povrće.

- U ovom periodu bilo bi dobro rasteretiti organe za varenje. Pileća supa podiže imunitet. U nju možete staviti sve što imate od povrća, te takvim obrokom dobijate sjajno izbalansiranu ishranu - savetuje Milka Raičević.

Ipak, ona napominje, supu nikada ne treba jesti dok je vrela. Takođe, isto pravilo važi za čajeve.

- Supa i čajevi se uvek jedu kada su na "sobnoj temperaturi". Ono što možete da uradite, dok se vaši napici hlade, jeste da se inhalirate iznad supe ili čaja - kaže nutricionista Raičević.

Ukoliko nemate vremena da skuvate supu, prema rečima Milke Raičević, "može da posluži i paradajz čorba iz kesice".

Osim tečnosti, naša sagovornica objašnjava da, s obzirom da našem organizmu treba što više energije, nije zgoreg uzeti ni krišku svnjske masti, putera ili kajmaka.


- Sada su nam potrebne i takozvane zdrave masnoće. Masne ribe kao što su tunjevina, losos ili skuša su jako dobre za organizam. Ipak, posle ovih praznika, dobro bi nam došao i jedan tanjir kačamaka - priča Milka Raičević.

Sveže voće i povrće pak nemaju premca u borbi protiv virusa i hladnog vremena.

- Izrendajte cveklu, kupus i šargarepu. Preko toga stavite nar. U jednoj salati imaćete dovoljno vitamina, a nar će učiniti da ona bude daleko svežija i ukusnija - savetuje Milka.

U hladnim danima čajevi su uvek dobrodošli, te naša sagovornica kaže da će se vaš organizam obradovati čajevima za smirenje i varenje, dok bolno grlo - ispirajte žalfijom.

U nabavku danas i sutra, za vikend ostati kod kuće!

- Novine nikad ne izlaze na Božić. Hleb mi ne treba, pravim česnicu. Sutra ću kupiti sve što mi je potrebno i onda odmaram do kraja vikenda.

Ovako savetuje Smiljana Jovanović (72), baka koja se, osim hladnoće, jako plaši snega i leda. - Prošle godine je komšinica Vuka pala i slomila kuk. Šta mi to treba pa da ležim u krevetu do proleća - odsečna je ova starica.


Kako kaže - "svega ima dovoljno i neće umreti do ponedeljka". Lekove koje pije je uzela pred Novu godinu, a napolje će izaći eventualno "da kod sina i snahe pređe u drugu kuću na kafu".

- Polako, uz ogradu. Sin uvek počisti stazu u dvorištu, mada ja idem kuda je nabacan sneg. Tamo iako padnem, neću se polomiti - smeje se ova baka.

Dakle, ako se vodimo time da iskustvo i znanje dolaze s godinama, trebalo bi da svi poslušamo svoje starije: Provedite bižićne praznike kod kuće sa svojom porodicom, a u prodavnicu ne izlazite bez preke potrebe!

Vatrogasci: I najmanja varnica je potencijalna opasnost!

"Zimogrožljivim" ljudima sam pomen hladnog vremena ne prija. Međutim, kada temperature drastično padnu ispod nule, ljudi se na raznorazne načine dovijaju kako bi dodatno ugrejali svoj dom.

Grejalice, klime, peći, samo su deo sa liste potencijalnih okidača požara u domovima. Jedna slučajna varnica koja završi van peći može pokrenuti čitavu vatrenu stihiju. Zbog toga, pre nego što pribegnete pojačanom zagrevanju kuće ili stana, proverite da li ste zaštitili svoj dom od potencijalne opasnosti.

- Ne koristite rernu od šporeta za zagrevanje stana. Time povećavate požarni rizik i mogućnost za pojavu otrovnog dima - upozoravaju vatrogasci.

Takođe, kada je u pitanju alternativno zagrevanje, peći zahtevaju slobodan prostor oko sebe.

- Zapaljive stvari držite na najmanje jednom metru udaljenosti od peći. Ukoliko koristite peći sa termostatom, budite sigurni da su termostati ispravni. Oni služe da automatski ugase peć, kako ne bi došlo do pregrejavanja - savetuju vatrogasci.

Ono na šta još skreću pažnju je to da, kada je u pitanju peć na drva, morate obezbediti “dobar odušak i ventilaciju”.

- Koristite staklo ili metal sa prednje strane peći kao preventivu, da iskrice i plamen ne bi zapalile tepih, nameštaj i druge stvari - kažu vatrogasci.

Takođe, ne ostavljajte uključene grejalice kraj zavesa ili veša.

Kada su u pitanju kuće, opasnost za požar može biti i - dimnjak. Uvek redovno čistite dimnjak, a ukoliko primetite zvuk poput glasnog huktanja i veoma zagrejane zidove dimnjaka, pozovite vatrogasce.

Kako obezbediti automobil tokom hladnih dana

Noćne temperature negde dostižu i 20. podeok ispod nule pa nije retka situacija da automobil ujutro teško ili uopšte ne pali. Automehaničari savetuju obavezno sipanje aditiva u rezervoar, zaštitu akumulatora stiroporom i skreću pažnju da paljenje uz pomoć kablova kod novijih automobila ne pomaže, posebno ako je akumulator skroz prazan.

Kako piše mojauto.rs, probleme sa paljenjem i na -15 neće imati automobili kojima su grejači ispravni, kod kojih akumulator pre toga nije bio nekoliko puta ispražnjen pa dopunjavan punjačem i slično. Takođe, važno je i da filter goriva bude čist.


Kako sprečiti smrzavanje instalacija?

Niske temperature koje slede, a koje mogu prouzrokovati smrzavanje instalacija, sa sobom nose velike probleme. Kada se voda u cevima zaledi, kasnije dovodi do pucanja istih.

JKP "Vodovod i kanalizacija" svake godine apeluje na građane da blagovremeno toplotno izoluju merne uređaje i unutrašnje instalacije i tako spreče smrzavanje vodomera i nestanak vode u svojim kućama.


Šta treba uraditi?

Proverite da li su vodomerni šahtovi dobro zatvoreni, isključite dvorišne česme, a vodovodne instalacije koje vode do česama, garaža, šupa i izdvojenih objekata koji se ne greju ispraznite ili toplotno izolujte.

Vodomer možete da izolujete daskama, stiroporom, a čak je dovoljno i samo ga prekriti. U vikendicama, kao i objektima koji se slabo koriste, zavrnite dotok, kako ne bi došlo do smrzavanja vode u isntalacijama.

Kako odlediti smrznutu cev?

Ako je već došlo do toga da su se cevi zaledile, postoji nekoliko načina pomoću kojih ih možete odlediti.

Cev možete zagrejati grejalicom, a nakon sat vremena led će početi da se topi. Takođe, peškirima možete da obavijete smrznutu cev i laganim polivanjem vrele vode po peškirima odledite cev.

Plastične cevi mogu da se istope ako ih izložite visokim temperaturama, pa je za njihovo odleđavanje dovoljan samo topao vazduh ili para.

U odvodnu cev koja je zaledila možete sipati vruću vodu koja će da otopi led.

Ipak, ukoliko dođe do pucanja, moraćete da kontaktirate vodoinstalatera da vam zameni napuklu cev.

Oprezno sa klima uređajima

U periodima kada je temperatura ispod minusa, mnogi od nas posežu za daljinskim za klimu, u nadi da će toplim vazduhom bar malo dogrejati prostoriju.

Sve klime mogu nesmetano da rade do minus pet stepeni, objašnjavaju majstori.

Ipak, šta se dešava kada temperatura, kao što će sada za vikend, padne čak ispod minus deset stepeni Celzijusa?

- Kada kupujete klimu, obratite pažnju da ona nosi naziv Inverter. Te klime mogu da greju vaš dom čak i kada je spoljna temperatura -15 stepeni - objašnjava D.A. majstor u servisu za klime.

Kako je rekao, kod običnih klima uređaja, kada je temperatura ispod nule, klima, zbog niskog pritiska gasa, slabo greje i nema prostora da dostigne zadatu temperaturu.

Majstori za izolaciju: Dihtung trake na prozore i vrata!

S dolaskom zime, javljaju se i problemi poput "duvanja ispod vrata", nemogućnosti da prostoriju zagrejete onoliko koliko želite.

Pošto je hladno vreme već stiglo a temperature će za vikend pasti i do -19, te vremena za pravu izolaciju nema, postoje neki trikovi kojima možete da se poslužite u poslednjem minutu.

Majstor za izolaciju Zoran Ivković upozorava da se problem stvara najčešće jer su dihtunzi na vratima i prozorima nefunkcionalni.

- Ukoliko primetite da, i pored zatvorenih vrata i prozora, u vašem stanu "struji hladan vazduh", morate da zamenite one dihtunge koji nedostaju ili su oštećeni. Takođe, najbrže rešenje su "dihtung trake" - savetuje ovaj majstor.

Kako je rekao, u prodavnicama možete pronaći trake različitih debljina. Zoran upozorava da je najefikasnije da koristite onu debljinu trake koliko je neophodno, jer sa predebelom trakom - prozori i vrata će se teže zatvarati.

Što se tiče spoljašnjih šupljina na kući ili stanu, kao pomoć u poslednjoj sekundi, majstori savetuju korišćenje pur pene.

Za praznine koje uvlače hladan vazduh unutar prostora možete upotrebiti silikon ili akrilni lateks.

Ljubimci i minus - kako se izboriti sa niskim temperaturama

Niske temperature praćene mrazom i poledicom mogu sa sobom nositi ozbiljne posledice kako po ljude, tako i na kućne ljubimce. Kada su u pitanju polarni psi, ni njima dugotrajan boravak napolju neće prijati.


Kako je za "Blic" objasnio Čedomir Janković, doktor veterinarske medicine specijalista, vlasnici polarnih pasa se "opuste i pomisle da je sneg prirodno stanište njihovih ljubimaca".

- Aljaskom malamutu, akiti, haskiju sneg i debeo minus jesu prirodno stanište, ali samo onda kada taj pas ceo svoj život provede u tim uslovima. Ukoliko haskija držite u stanu na 20 stepeni, a zatim ga izvedete napolje na -19, njegov organizam će reagovati isto kao i bilo čiji drugi - objašnjava dr Janković.

Ono što je za svakog ljubimca najvažnije, prema rečima ovog veterinara, jeste "period aklimatacije i adaptacije".

- Kada spoljna temperatura drastično padne, vlasnici svoje ljubimce moraju izvoditi u kraće dnevne šetnje. Prvi izlazak pet minuta, drugi osam, devet... Nikako ne smete izvesti psa u šetnju od dva sata, kao što inače radite kada je temperatura u plusu - savetuje dr Janković i dodaje da jaknice, džempere ili dukseve, koje sada mogžete da pronađete u skoro svakom pet šopu, obavezno obezbedite svom ljubimcu.

Što se tiče ishrane pasa, koje i kakve obroke mu treba davati, zavisi od toga da li je vaš ljubimac u stanu ili u dvorištu/boksu.

- Ako je pas u stanu, ishranu ne morate da menjate. Ipak, ako pričamo o psima koji su u dvorištu, tokom hladnog zimskog perioda, ljubimac mora dobijati češće, manje i mlake obroke! Hrana ni slučajno ne sme biti smrznuta jer time rizikujete da vaš ljubimac dobije upalu sluzokože želuca - upozorava veterinar Janković.

Takođe, dr Janković dodaje, kada su u pitanju "radni", odnosno lovački psi, njihovi obroci moraju biti bogati proteinima i masnoćama, kako bi životinje imale dovoljno energije.

Što se tiče vode za ljubimca - ona ne sme biti zamrznuta.

- Greška je sipati psu vodu i ostaviti je na hladnoći. Na niskim temperaturama voda se veoma brzo ledi, pa će vaš ljubimac, kada ožedni, jesti sneg i lizati led, što može dovesti do prehlade - savetuje veterinar Janković.

Šta onda raditi?

Dr Janković objašnjava da je psu dovoljno da dnevno pije tri, četiri puta vodu.

- Sipajte vodu i ponudite je psu. Ako je ne popije svu, prospite i nakon pet, šest sati mu ponovo ponudite - kaže on.

Uvek obratite pažnju da je boks u kojem je vaš ljubimac dobro izolovan, odvojen od zemlje.

- U praksi se slama pokazala kao najbolji termoizolator za dlaku. Ono što je takođe bitno, a odnosi se na kuce koje su na lancu-lanac uvek mora biti dovoljno dugačak! Pas mora malo da prošeta kako bi mu cirkulisala krv u ekstremitetima, mora imati dovoljno prostora da protegne šape - upozorava dr Janković.

Takođe, u hladnim danima treba izbegavati kupanje ljubimaca.

POSMATRAJTE SVOG LJUBIMCA

Lovni psi koji još uvek imaju sezone lova ulaze u vodu i izlažu se riziku od prehlade.

- Osim na lovačke, ovo se odnosi na sve rase: vlasnici moraju da posmatraju ponašanje svojih ljubimaca. Čim pas počne da se kilavi, slabije da trči, odmah ga treba utopliti - kaže Janković.

PUTARSKA SO - NEPRIJATELJ ŠAPICA

Kako je dr Janković objasnio, so koju putari posipaju po ulicama veoma loše utiče na šapice vaših ljubimaca.

- Ta "putarska so" veoma je korozivna. Ako šetate ljubimca po putu gde je prosuta so, njihovi jastučići će biti iziritirani. Napraviće se pukotine na jastučićima gde će se kasnije nakupiti bakterije koje prave velike probleme - rekao je Janković i upozorio da su smrzotine kod pasa najveći problem jer su u rangu sa opekotinama.

Zato, čim psa vratite iz šetnje, operite mu šapice čistom vodom.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
ja to radim 'vako... Smile

ustanem rano ali bas rano ujutru  Smile ...i izadjem iz spavace...i kazem..uf jest mazija  Smile Smile Smile
pocesem se po ljubavnom misicu....padne mi napamet nesto brezobrazno  Smile
odmahnem glavom...i odem u toalet...zavrsim sve..
odem da procitam izraze lica ukucana i da vidim jel mirno spavaju i da procjenim po njihovim usnulim facama kad ce se probuditi... Smile

onda odem u kuhiju ..turim kafu....
zveknem kaisiku meda..onu supenu i zagrizem pola limuna....zgrozim se  Smile Smile Smile

nasjecem malo slanine ..malo kobaje i malo suvceta....
metnem kasiku ajvara u tanjir i  kasiku mejsane salate...u drugi tanjiric stavim dve tri kasike sira i kasiku kajmaka...poslim i pobiberim dobro i poljutim malko tucanom ljutom paprikom..
....i promjesam malo...
ocistim pola glavice bijelog luka...i izvadim iz tegle dva tri feferona...
u tom je i kafa skoro gotova....

naspem u casu dva prsta pelina..i popijem odma pola....za zeludac i zgaravicu...nema nista bolje...
zamezim malo....
zveknem sto je ostalo u casi pelina...zameizm opet....

postavim kafu....zapalim jednu i srknem kafu...
popijem pola litre vode....

naspem casu neke vocne rakije...i pojedem sto sam sebi pripremio..
popijem jos jednu casu rakije...
i otvorim malo prozor...da vidim kad ce otprilike svanut...i koliko imam vremena... Smile

onda upalim radio...naspem casu rakije...zveknem na eks... Smile
i pomislim dal da popijem ono pivo... Smile

ma necu.... hladno je jutro... Smile

popijem jos jednu casu rakije...
uklonim sve tragove...jutarnjeg rituala...
operem zubice...
i odem probudim koga trebam probuditi....

popijem jedan caj...
posto je caj zdrav...a i u kuci samo ja pijem kafu  Smile

i onda idem...
i kad dodjem tamo gdje sam krenuo i poso...prije nego sam otiso... Smile.
prvo svaratim u bircuz jedan mali..da sperem onaj caj sto mi stvara nelagodnost u grlu  Smile

zveknem jedan maleni espreso i dupli vlahov ili pelin a moze i gorki list ili jeger...ali jeger rijetko
jer on mirise na jos... Smile

i onda tu dodjem...malo nesto serem i  zivciram sve koji su tu...
i idem na dorucak  Smile

to je uglavnom nesto masno i nekad nije bilo mrtva zivotinja nego je trckaralo i jelo voce i lisce i travu....nije vegan  Smile nego kokos...ili gica.ili tele i tako to... Smile
a takav mi je i rucak....
i obavezn  pre jela popijem jednu dobru rakijicu i jednu uz jelo...

a posle jela obavezno popijem pivo..nekad i vise od jednog  Smile
i cekam kad cu krenut..jer sam se bas nesto  umorio  Smile

i nisam bio bolestan jos od 7-8 razreda osnovne skole .. Smile
fala bogu... Smile

i tako cu ja i dalje  Smile a vi kako god hocete samo nemojte poput mene  Smile
niste vi stvoreni za takav tezak rezim prevencije protiv niskih temperatura i raznih virusa i gripa...... Smile Smile Smile

vi mozete pit caj...i jest limun...i neke antibiotike i tako to sta vec pijete kad se prehladite  Smile Smile Smile

sad moram ic...donijet cigare.... Smile neko mi izgleda marise cigare... Smile
jutros sam imao siguno 13 cigara u kutiji... Smile ili sam ih izgubio negdje ili sam ih svih 13 popalio i ostavio ko zna gdje.. Smile Smile Smile
jer sam malo senilan i skoro normalan..i to mi je uglavnom od teskog zivota... Smile Smile Smile

 Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Kakvi su ovo saveti za pedere jbt, nisu Srbi došli iz Kalifornije, mi smo bre ratovali na Kolubari usred zime, cela država se povukla preko Albanije po nevidjenoj zimi, kroz zavejane planine, dok su nam braća iz sandžačke vojske iz Raške, Kosova i Crne Gore branila odstupnicu u Raškoj, Pešteru i severu CG...kakve bre pileće supice, kakvi nutricionisti i trake na prozorima! Smile
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
Veci je problem trenutno grip, cak i raspust produzen zbog istog. A minus ko minus, ljudi se pre iskopavali iz kuce zbog hladnoce i snega a mi sad kukamo na -22. Nego sto nismo imali jacu zimu skoro pa zaboravili.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 07:22:54
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: preziveti

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.