Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 18:26:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako oprostiti prevaru u vezi...  (Pročitano 59286 puta)
10. Jun 2009, 09:19:38
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Dakle, varao vas je. Poniženje koje ste doživeli može da se uporedi samo sa udarcem u stomak, boli i muka vam je. Odjednom sve izgleda drugačije, ne funkcionišete na poslu, ne spavate, preterano jedete ili uopšte nemate apetit. Muči vas pitanje - zbog čega je to uradio?
Onog momenta kada preljubnik pokuša da se opravda, kada vidite da mu je stalo do vas, a ne do one druge, kada vidite da se kaje - sama od sebe nameću se nova pitanja. Šta sad? Oprostiti mu i zaboraviti? Kako? Ako je jednom to uradio, opet će! Ponos vam ne dozvoljava da pređete preko svega i nastavite vezu kao da se ništa nije desilo.



Ako vam je za utehu, niste sami. Istraživanja potvrđuju da 22% muškaraca i 13% žena ima neku "šemu" van stalne veze. Oni koji su srećni u svojim monogamnim vezama danas su retkost.

 

Kriza se može prevazići

Dobra vest je da parovi čija se veza zasniva na snažnim osećanjima mogu da prevaziđu prevaru. Štaviše, oni je tako i učvršćuju stavljajući tačku na taj događaj - jednom za svagda. Krizu postepeno rešavaju i postaju jači nego ranije. Naravno, uvek postoje promiskuitetni partneri kojima prevara ne znači ništa, i koji će varati i dalje. Držite se podalje od takvih. Oni se ne menjaju i donose samo bol i nevolju.



Ima li nade?

Nabrojaćemo pet znakova koji pokazuju da "uhvaćen na delu" ne mora da bude hronična bolest varanja, i da za vašu vezu još uvek ima nade:

1. Iskreno se kaje i teško mu je zbog toga što je uradio. Osećate da ono što govori zvuči istinito. Ako prihvati potpunu odgovornost i krivicu, verujte svojim osećanjima.

2. Prekinuo je sve veze sa onom drugom.

3. On je osoba na koju možete da se oslonite, ma kakav problem da imate. Privržen vam je i odan - ponovo.

4. Spreman je da ide u bračno savetovalište ili kod psihologa. U stanju je da se promeni i učini sve da veza opstane.

5. Vodite duge, iskrene razgovore o onome što se desilo, o razlozima koji su doveli do prevare, jer u vezi punoj ljubavi i razumevanja oba partnera snose krivicu. Da li vi ispunjavate očekivanja, da li radite na tome da vaša zajednica uspe ili je shvatate "zdravo za gotovo"? Odnos sa drugom osobom isto je kao i negovanje živog bića - onog momenta kada prestanete da ga "hranite", odnos zamire. Zato razmislite koliko krivice za prevaru snosite vi.



On to radi ponovo

Ipak, pazite dobro u slučaju da brzo pređete preko svega i oprostite mu. Postoji verovatnoća da će to druga strana protumačiti kao zeleno svetlo da može da nastavi po starom. A kako da prepoznate da se dešava ono najgore, da vas opet vara?

Evo nekoliko znakova koji bi mogli da probude sumnju:

Često ostaje do kasno: Svako njegovo putovanje je neplanirano i nikada vas ne zove da mu se pridružite. Provodi sate i sate baveći se hobijem koji ne podrazumeva i vaše učešće. Misteriozni pozivi, pogotovo noću...

Kada neko prekine vezu čim čuje vaš glas.

Intimni momenti su se drastično proredili.

Partner je distanciran i ćutljiviji nego obično.

Ako prepoznate neke od ovih situacija, pripremite sebe na to da ćete možda opet biti žrtva prevare, ali nemojte je očekivati. Ne možete ostatak života provesti sumnjajući.



Zaštitite sebe

Ako ste rešili da partneru oprostite prevaru, onda neka bude tako. Tek ako imate čvrste dokaze, a ne samo ako sumnjate da vas ponovo vara, reagujte. Ukoliko opet otkrijete aferu, vreme je da zaštite sebe kako vam ne bi potpuno slomio srce. Prekinite sa tom osobom, krenite dalje i ne dopustite da vam pokvari sliku o ljubavi. Ne smete da upadnete u klopku misleći da su svi muškarci isti. Postoje i oni koji ne varaju svoje devojke! Ostavite bes i tugu iza sebe, ne dozvolite da loše iskustvo utiče na novu vezu, ali ni na vaše psihičko stanje. Zadržite pozitivan stav i veru u budućnost.



To je samo vaša odluka

Sve u svemu, ako je partner jednom bio neveran, ne znači da će biti opet. Oprostiti i nastaviti dalje jedna je od opcija. Ako ste prevareni, a mislite da biste vas dvoje ipak uspeli ukoliko svojoj ljubavi date šansu, pružite je. To je vaša odluka. Ali zapamtite, to je rizik koji ste svesno preuzeli i zato ne dozvolite da paranoja i sumnja zavladaju vašim životom. U isto vreme obratite pažnju na njegovo ponašanje, tako ćete znati u kojem pravcu je rešio da nastavi - sa vama ili bez vas.




Izvor: Lepota i Zdravlje
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Prevara.... mi je ovde teško shvatamo a slično je i kod Italijana. Dok kod Francuza i Holanđana jedva da ta reč postoji.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Neka u tome uživaju oni koji se u slobodno vreme vole igrati privatnih detektiva. Smile

Citat
On to radi ponovo

Ipak, pazite dobro u slučaju da brzo pređete preko svega i oprostite mu. Postoji verovatnoća da će to druga strana protumačiti kao zeleno svetlo da može da nastavi po starom. A kako da prepoznate da se dešava ono najgore, da vas opet vara?

Evo nekoliko znakova koji bi mogli da probude sumnju:

Često ostaje do kasno: Svako njegovo putovanje je neplanirano i nikada vas ne zove da mu se pridružite. Provodi sate i sate baveći se hobijem koji ne podrazumeva i vaše učešće. Misteriozni pozivi, pogotovo noću...

Kada neko prekine vezu čim čuje vaš glas.

Intimni momenti su se drastično proredili.

Partner je distanciran i ćutljiviji nego obično.

Ako prepoznate neke od ovih situacija, pripremite sebe na to da ćete možda opet biti žrtva prevare, ali nemojte je očekivati. Ne možete ostatak života provesti sumnjajući.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


hodam

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 920
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple 
kako kaze Mima u lepoti poroka.
zeno spremi pogacu Smiley)

IP sačuvana
social share
av av
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Apple iPhone SE 2020
Veliko istraživanje Pressmagazina: Ljubavne prevare u Srbiji

Pošto Srbi nisu Banović Strahinja (koji je Anđi oprostio), a Srpkinje uglavnom nisu žena Ere Ojdanića, kojoj ne smeta da se po Pinkovim tok-šouima naslađuje švalerskim dogodovštinama svog supruga, švaleracija jeste najveća pretnja vraćanju vere u porodicu, najznačajniju srpsku tradicionalnu instituciju posle kafane


'Ja u dvorištu imam jednog pevca koji ima oko sebe 16 koka, a on i dalje gleda preko ograde kod komšije tražeći još jednu", priča nam jedan od naših najpoznatijih seksologa Savo Bojović, slikovito opisujući „od boga datu" prirodnu sklonost muškaraca prema švaleraciji.
- Nemam ništa protiv švaleracije. Na taj način muškarci, ali i žene, obogaćuju svoj život, i ja nikada ne savetujem da se zbog toga raskida brak. Jedino ne mogu da razumem one koji zbog švaleracije ugroze porodicu... - nastavlja Savo Bojović.
Nesumnjivo da reči ovog seksologa na svakog muškarca deluju oslobađajuće od griže savesti za počinjena, pa i tek planirana neverstva, ali isto tako nije teško pretpostaviti da bi gotovo svakoj čitateljki momentalno došlo da pocepa novine u kojima ovo čita, pa makar i ona bila grešna koliko i pevac Save Bojovića, ili kao Anđa, nevesta Banović Strahinje, simbola neverstva u srpskoj tradiciji, koja je zgrešila sa omrznutim Turčinom Vlah Alijom.



Pošto Srbi nisu Banović Strahinja (koji je Anđi oprostio), a Srpkinje uglavnom nisu žena Ere Ojdanića, kojoj ne smeta da se po Pinkovim tok-šouima naslađuje švalerskim dogodovštinama svog supruga, švaleracija jeste najveća pretnja vraćanju vere u porodicu, najznačajniju srpsku tradicionalnu instituciju posle kafane. Statistički podaci pokazuju da je broj razvoda u Srbiji sve veći, što samo pojačava uverenje da su Srbi veliki švaleri, iliti pčele koje se teško zadržavaju na jednom cvetu. Švaleracija, međutim, kao fenomen nikada nije do kraja istražena, jer, kako kaže Savo Bojović, „muškarci su lovci i uvek dodaju na svoju priču, a žene su lovina i one uvek smanjuju". Kako bilo, švaleracija je nešto što rade i jedni i drugi, i sastavni je deo naše svakodnevice.
Savo Bojović kaže da se muškarci dele u četiri grupe, gde su u prvoj oni potpuno nezainteresovani za seks, dok su u četvrtoj oni koji samo o seksu i razmišljaju.
- To nije nešto što može da se nauči. To je prosto u prirodi svakog od nas - kaže Bojović.
Kod žena je klasifikacija malo komplikovanija. Prema Bojoviću, one se dele kao fizička tela na stabilne, labilne i indiferentne, od onih koje ne primećuju nikoga osim svog muža, do onih koje bi i decu ostavile zbog dobrog seksa.
Zoran Milivojević, psihoterapeut i specijalista za muško-ženske odnose, ipak ističe da su muškarci skloniji neverstvu od žena, kao i da, s druge strane, oni mnogo teže opraštaju prevaru nego žene.


- Muškarci u svojim glavama razdvajaju ljubav i seksualnost. To znači da mogu imati seks i sa osobom koju ne vole, ili čak sa osobom prema kojoj imaju neprijateljski odnos. Neki to dovode u vezu sa muškim polnim hormonom testosteronom, koji, s jedne strane, povećava agresivnost, a s druge seksualnost. Kada to dvoje spojite, dobijete varanje - objašnjava Milivojević.
I dok Savo Bojović uzroke prevare nalazi u prirodnim nagonima sa kojima se rađamo, Zoran Milivojević proširuje moguće razloge za ulazak u taj, toliko privlačan svet švaleracije.
- Iako je osoba koja vara sama odgovorna za to što čini, ipak postoje one situacije u kojima ljudi beže u prevaru iz svog postojećeg lošeg odnosa ili braka. Zbog toga mi kao terapeuti težimo da posmatramo prevaru kao simptom neke skrivene krize u samom braku ili odnosu. Ali postoje i one druge prevare, kada vara neko ko je u inače zadovoljavajućem odnosu, ali vara iz nekog svog unutrašnjeg razloga. Često je u pitanju dokazivanje svoje vrednosti i erotskih sposobnosti, traženje intenzivnijeg seksualnog doživljaja. Neka vrsta lova, u kojoj što je značajniji plen, to je važniji lovac. Ovi drugi razlozi su karakteristični za osobe koje nisu postigle emocionalnu zrelost, koje se igraju u odnosima i koje neće da odrastu - Zoran Milivojević takođe svodi odnos muškarca i žene na odnos lovca i lovine.
On kaže da muškarci uprkos toj sklonosti ka švaleracijama po svaku cenu pokušavaju da to prikriju zato što su u stvari zadovoljni svojim brakom.
- Najčešće muškarci nisu počeli da varaju svoje žene zbog toga što im taj odnos ne odgovara, već zbog toga što u njemu ne mogu da dobiju nešto što dobijaju na drugoj strani. Veoma često je razlog u visokom nivou seksualnog uzbuđenja koji ne mogu da ostvare sa svojom partnerkom. Za to nisu krive njihove žene, jer to prosto ide iz prirodnog toka stvari. Ovi muškarci su potpuno svesni da je odnos sa ljubavnicom samo parcijalni odnos, koji ne može zameniti njihov odnos sa ženom. Oni često gledaju na brak kao na glavno jelo, a na ljubavnicu kao na desert koji ima smisla samo ako se služi uz glavno jelo - kaže Milivojević.


Da ne bismo svu krivicu svalili na muškarce, naš sagovornik kaže da često na ponašanje jednog partnera utiče ponašanje onog drugog.
- Ali nikada jedan partner „ne baca" drugoga u naručje nekog trećeg. Uvek je sam partner taj koji je odlučio da prevari, koji je zbog toga odgovoran za ono što je učinio. A iza odgovornosti stoji i krivica. To naglašavam jer nekada onaj koji je prevario tvrdi da je onaj drugi partner kriv jer ga je „naterao" da počini prevaru - kaže on.
U razgovoru sa detektivom Božom Spasićem, koji već 15 godina istražuje slučajeve preljube, prelazimo na temu prevare u praksi, kako bismo otkrili koji su to simptomi prevare koji se daju prepoznati i bez znanja teorije iz psihologije. On kaže da više varaju muškarci.
- Od hiljadu klijenata, čak 99 odsto su bile žene, a za sve godine detektivskog rada imao sam samo dva muškarca koji su želeli da ispitamo da li ih žena vara - kaže Spasić, i dodaje da je utvrdio tri pravila švaleracije.
Prvo pravilo je, kako kaže, „žena je uvek u pravu kada sumnja da je muž vara". Drugo pravilo je da je prevaru teško dokazati, jer se oni koji varaju služe raznoraznim lukavstvima. A treće pravilo je da je mobilni telefon najsigurnije sredstvo i pokazatelj prevare.
- Neki od pokazatelja da vam se ispred očiju dešava preljuba jesu kada partner ostaje duže na poslu, izmišlja službeni put, sindikalne sastanke. Postoji i pravilo „kupatilo", kada se vaš partner više licka i sređuje, više vodi računa o higijeni nego pre. A zašto mobilni telefon uvek odaje preljubnika? Jer on ne može da izdrži a da ne šalje poruke, zatvara se u kupatilo i to čini krišom. Žene, naravno, kada muž zaboravi telefon, potvrđuju svoje sumnje - priča Spasić.
Tu dolazimo do najtamnije priče o bračnoj prevari - šta se događa kada žena otkrije švaleraciju?

- Kada otkriju prevaru, žene mogu da budu veoma opasne. Zanimljivo je da u Americi istrage u slučajevima preljuba rade i zvanični državni organi, upravo kako bi sprečili da dođe do krvoprolića. Spasić objašnjava da skoro da nije sreo ženu koja se zadovolje time da joj detektiv donese fotografiju na kojoj se vidi kako ih partner vara, već traže da ih detektiv odvede do „ljubavnog gnezda" kako bi ga one lično rasturile.
Viđali smo svakojake scene. Od čupanja za kosu do tuča, čak i nasred ulice. Švalerka u tim situacijama obično „ispari". Ne možete da zamislite kako izgleda sićušna žena koja kao mačka skače na muža od dva metra pošto ga je uhvatila u preljubi. Imao sam samo jedan slučaj da je žena bila zadovoljna samo da joj donesemo fotografiju ljubavnice, posle čega nam je zahvalila na saradnji i rekla: „Ne bih želela da ta žena prođe pored mene u samoposluzi, a da ne znam da mi spava s mužem" - nastavlja Spasić.
Detektivi se angažuju ne samo da bi otkrili prevaru već i kako bi rasturili vezu među ljubavnicima. Spasić objašnjava da to rade pozivanjem ljubavnice i traže od nje da prekine sa viđanjem, ili joj šalju pisma, a postoji i metoda „lažna ljubavnica".
- Naša detektivka se sretne sa ljubavnicom i saopšti joj da se dotični muškarac švaleriše i sa njom, posle čega veza uglavnom puca. Švalerske veze inače nisu sigurne - tvrdi ovaj detektiv.
A na pitanje kako izgleda srpski švaler, Spasić kaže da ima raznih.
- Uvek smo se čudili kako lepa žena može da se zaljubi u neku rugobu i skota. U većini slučajeva oni koji varaju za švalere ili švalerke biraju osobe koje su mnogo lošijeg izgleda i karaktera od osobe sa kojom su u braku - priča Spasić.

Njegovo iskustvo pokazuje da se čak 80 odsto ljudi nalazi u nekoj približnoj situaciji koja bi mogla da preraste u preljubu. Počevši od blizine između muškarca i žene na poslu ili u školi, koketiranja, napada muškaraca, pa sve do mobinga.
- Preljube se ne dešavaju samo u kabinetima i kancelarijama, već i u fabrikama i radionicama, maltene svuda. Srbija spada u red visokorangiranih zemalja u Evropi po pitanju prevara, o čemu svedoči broj brakorazvodnih parnica. Spasić tvrdi da 10 posto iznajmljenih stanova služi u te svrhe, a da se neki stanovi koriste za švaleraciju i na sat, po čemu je poznat Novi Beograd. Isto tako kao patrijarhalna sredina imamo slučajeve u kojima žene prećutkuju zbog sramote ili drugih razloga i prave se da ne znaju da ih muž vara. Ipak, i ako dođe do praštanja, sumnja ostaje do kraja života - kaže Boža Spasić.

Sami odlučujemo šta je prevara

- Odnos muškarca i žene je zasnovan na jednom psihološkom ugovoru dva partnera. Prošla su vremena kada su ovi ugovori bil tipizirani, kada su proizlazili iz uloge muškarca ili žene. Danas se partneri o mnogo toga mogu dogovoriti. Prema tome i o tome šta jeste, a šta nije prevara. Princip je ne činiti drugome ono što ne želiš da on čini tebi. Za većinu je prevara ono što se učini, dakle mora da postoji ponašanje. Neki misle da su i same fantazije o nekom drugom prevara, možda i veća od one koja se učini fizički, ali bez emocija.

Ekipa Pressa

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Nikada ne bih mogla da oprostim prevaru.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Citat
Uvek smo se čudili kako lepa žena može da se zaljubi u neku rugobu i skota. U većini slučajeva oni koji varaju za švalere ili švalerke biraju osobe koje su mnogo lošijeg izgleda i karaktera od osobe sa kojom su u braku - priča Spasić.


I ja sam to isto primetila ...ako vec budem varana ,ja bih volela da to bude sa lepsom i boljom od mene,mislim da bi mi jako tesko palo da otkrijem da je ljubavnica moga muza neka ofucana krsina  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Tako sam i ja kontala, ali sam otkrila da sam se zajebala [teorijski sam to otkrila, hvala bogovima].

Zamisli da ta bude neka zaista bolja, lepsa, pametnija od tebe... taj udarac bi sujeta tesko podnela.
Ovako, ako je neka ruznija, barem mozes da se tesis time da ti je (bivsi) dragi slepac i idiot, jer je trazio 'leba preko pogace, a takav ti ne treba. Smile

U suprotnom bi bila porazena od superiornije zenke, a zna se kakve smo mi po tom pitanju.  Smile
« Poslednja izmena: 19. Jul 2009, 19:38:16 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Ali u svakom slucaju bolje da vas dragi prevari sa zenom (pa bilo kakva da je) nego sa muskarcem! Smile
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


If I ever hurt you your revenge will be so sweet..

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 4432
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung D900
pa neke žene prosto vole da nalaze opravdanja za svoje muškarce, ujedno da utese sebe jer bi jos gore podnele gubitak muskarca ako mu se suprotstave.

primer: ta druga devojka ona je ovakva-onakva, svi su je imali, pa eto i on musko je, ipak je ona prolazna, on se vraća meni, bla bla..

Moj ego to ne bi mogao da podnese, samim tim udaljim dotičnu mušku personu da bi me što manje podsećalo na taj poraz  Smile
IP sačuvana
social share
...but I'm a supergirl, and supergirls don't cry...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 18:26:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.