Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 23:09:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 17 18 20 21 ... 30
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako napraviti luk i strele  (Pročitano 220829 puta)
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
Razlog zasto se koristi odredjeno drvo cije se stablo vidno razlikuje od samog centra je zbog toga sto mu centar daje cvrstinu za rukohvat dok je spoljasnje stablo za krajeve vise elasticno.
Uvek pocni od drveta duzine 1.90 cm pa ga polako dovedi do svoje visine.
Engleski tradicionalni luk se pravi od YEW drveta koje se po nasem zove TIS .
Ili kombinacije dva drveta sa slicnim proporcijama.

Strele se tradicionalno prave od drveta Cedar-Kedar  a metalne vrhove ,krajeve i pera mozes kupiti na internetu u pakovanjima po 12 komada oko 3 - 4 evra.

Ako sam pravis svaka cast jer uzima puno vremena  i treba strpljenja ,specijalno kod rezanja perca i lepljenja pre konca.
Zamisli Ratnike Dzingis Kana, svaki je u svom tobolcu imao po 60 strela to je bio propisani zakon.
Tobolac prve klase je oko 130 evra napravljen od koze i krzna ali takodje postoji i plastican tobolac crne boje
sa kajsom koji ima poklopac i promenljivu visinu zavisno od velicine strele i koji je vise praktican za odrzavanje u svim vremenskim prilikama a kosta samo 10 evra.
Razlicite strele ce ti dati razlicite rezultate,probaj sve i Fibreglass ,Aluminijum,Drvo ,Grafit .
Siroke lovacke vrhove mozes kupiti po ceni od 10 evra za 3 komada ali nisu bas humanitarni  jer su na njima sve tri stranice ostre poput zileta tako da lako idu unutra ali se tesko vade ,
Iskreno ja ih imam mada ih nikada nisam koristio ,velicina je standardna tako da pasuju i na drvene ,plasticne i aluminijumske strele ,mada upotrebio bi ih samo u vrlo izuzetnoj situaciji .
Jos jednom ako zelis drvene gotove strele "Armeksov Istiniti Let " pakovanje od 5 komada kosta 7 evra.

PACK OF  5  ARROWS
30" WOODEN ARROWS FOR LONG / RECURVE BOWS
"ARMEX TRUEFLIGHT ARROWS"
QUALITY WOODEN SHAFT
AAE PLASTIC VANES
EASTERN NOCK AND QUALITY STEEL POINT
HARD WEARING ARROW
SUITABLE FOR ALL RECURVE AND LONGBOWS

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.151
mob
Samsung Galaxy
Razlog zasto se koristi odredjeno drvo cije se stablo vidno razlikuje od samog centra je zbog toga sto mu centar daje cvrstinu za rukohvat dok je spoljasnje stablo za krajeve vise elasticno.
Uvek pocni od drveta duzine 1.90 cm pa ga polako dovedi do svoje visine.
Engleski tradicionalni luk se pravi od YEW drveta koje se po nasem zove TIS .
Ili kombinacije dva drveta sa slicnim proporcijama.

Strele se tradicionalno prave od drveta Cedar-Kedar  a metalne vrhove ,krajeve i pera mozes kupiti na internetu u pakovanjima po 12 komada oko 3 - 4 evra.

Ako sam pravis svaka cast jer uzima puno vremena  i treba strpljenja ,specijalno kod rezanja perca i lepljenja pre konca.
Zamisli Ratnike Dzingis Kana, svaki je u svom tobolcu imao po 60 strela to je bio propisani zakon.
Tobolac prve klase je oko 130 evra napravljen od koze i krzna ali takodje postoji i plastican tobolac crne boje
sa kajsom koji ima poklopac i promenljivu visinu zavisno od velicine strele i koji je vise praktican za odrzavanje u svim vremenskim prilikama a kosta samo 10 evra.
Razlicite strele ce ti dati razlicite rezultate,probaj sve i Fibreglass ,Aluminijum,Drvo ,Grafit .
Siroke lovacke vrhove mozes kupiti po ceni od 10 evra za 3 komada ali nisu bas humanitarni  jer su na njima sve tri stranice ostre poput zileta tako da lako idu unutra ali se tesko vade ,
Iskreno ja ih imam mada ih nikada nisam koristio ,velicina je standardna tako da pasuju i na drvene ,plasticne i aluminijumske strele ,mada upotrebio bi ih samo u vrlo izuzetnoj situaciji .
Jos jednom ako zelis drvene gotove strele "Armeksov Istiniti Let " pakovanje od 5 komada kosta 7 evra.

PACK OF  5  ARROWS
30" WOODEN ARROWS FOR LONG / RECURVE BOWS
"ARMEX TRUEFLIGHT ARROWS"
QUALITY WOODEN SHAFT
AAE PLASTIC VANES
EASTERN NOCK AND QUALITY STEEL POINT
HARD WEARING ARROW
SUITABLE FOR ALL RECURVE AND LONGBOWS


Jel ima neka slika tih strela od 7e? I gde mogu da se naruce?
IP sačuvana
social share
Sreca prati spremne!
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
eBay - one of the UK's largest shopping destinations
www.ebay.co.uk
Visit eBay.co.uk to buy and sell new, used and vintage items from private or professional sellers. Great deals on clothes, tech, car parts, home & garden and many more. You can ...

« Poslednja izmena: 20. Mar 2011, 19:51:20 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
zdravo svima novi sam na ovom forumu prelisto sam ovaj forum od pocetka i vidim da je rijec o luku i strijeli al me interesuje ako neko zna gdje mogu naci slike i objasnjenja za pravljenje samostrijela
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
Uputstva ,Knjige i Dijagrame za samostrel a i drugo oruzije koje zelis sam da napravis mozes naci na;

www.weaponscombat.com/make-crossbows

U medjuvremenu
Nadji neka stara kola na otpadu i skini jedan list opruznog celika koji se koristi za amortizere,
i nadji lepo parce drveta pa ga polako oblikuj prema svojoj ruci i ramenu.
« Poslednja izmena: 27. Mar 2011, 13:16:05 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 89
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
LG GC900
e ovako ad ja kazem kako sam ja napravio luk za sebe mada cu raditi jos neki i tada cu da ih radim od tise
a sada cu vam reci kako i ako budem umio da vam stavim slike
ovako
uzeo sam stare skije sa ostrim vrhom
skratio ih a zatim ih suzio na 35mm ta sitina je jedno 350mm
a ostatk kraka se linearno suzava na 25mm duzine 300mm
sto je 650mm ukupno jedan krak
luk ukupno ima oko 1500mm
za rucku sam koristio suvi slovenski hrast
na same vrhove kraka sam dodao po jedno parce unutrasnjosti skija
neka vrsta plastike
koju sam nakon toga obratio i zarezao za tetivu
sredina luka je ostavljena za samu ruku to jes oslanjanje luka na ruku a odmah izvise prostor za stijelu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 89
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
LG GC900
e ne znam kako se ovdje dodaju slike ako znate recite pa cu vam postaviti da vidite
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Kada saljes odgovor, imas dole levo plavo dugmence gde pise "Dodatne opcije...", to pritisni i otvorice ti se prozori sa "Browse" na desnoj strani - tu trazis u svome kompjuteru sliku koju hoces da saljes, kliknes "open" i ime fajla se pojavi u prozoru. Ako hoces jos slika kliknes desno na "(jos attachmenta)" i ponovis isto dalje.
Pozdrav Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 89
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
LG GC900
evo jedna a sad cu dodati jos

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

P1935_22-03-11.jpg
(1281.9 KB, 3264x2448)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 89
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
LG GC900
rucka

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

P1957[01]_26-03-11.jpg
(1446.01 KB, 3264x2448)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 17 18 20 21 ... 30
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 23:09:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.245 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.