Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 13:55:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 60 61 63 64 ... 66
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Како је Богу име?  (Pročitano 77909 puta)
Zvezda u usponu


ONAJ KOJI JE SPOZNAO SEBE!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Bacaj zrna jer i na kamenu mogu da se prime. Smile
IP sačuvana
social share
Могу и мене да убију као ХРИСТОСА,али слободну мисао никада!
КО ГОД ЈЕ СПОЗНАО ОВАЈ СВЕТ ПРОНАШАО ЈЕ ТЕЛО,А КО ГОД ЈЕ ПРОНАШАО ТЕЛО,ЊЕГА ОВАЈ СВЕТ НИЈЕ ДОСТОЈАН!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 198
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0


Ne piše on o principu, već o odnosu sa i prema Gospodu mada ima tu i malčice istorije i malčice ...
unutrašnjeg doživljaja.
A odnos o kome je sveti Apostol Pavle pisao tada - danas ne važi ni manje ni više nego u trenutku
pisanja, već podjednako.

Taj odnos se ne nalazi zapisan u jednoj rečenici, već u jednom pasusu.

Princip koji je Pavle izneo korintskim hrišćanima veoma jasno govori da nije dobro da se čovek u potpunosti oslanja na svoje misli i sposobnosti jer će "pasti", već je mudro da se oslanja na božje principe i božje vođstvo. Taj princip važi i danas ništa manje nego u to vreme. Ljudi su preponosni na uspeh koji su postigli danas i mnogo više se oslanjaju na sebe nego na Jehovu i njegove savete.


Citat
O kakvom odnosu piše sveti Apostl Pavle i šta on za tebe znači, tebe kao pripadnika
organizacije Jehovnih Svedoka (USA 'ekspozitura')?

Ovakav način konverzacije (sarkastičan i podsmevački) ne razumem! Ja tebe, niti bilo koga drugog, nisam ni u jednom momentu uvredio bilo kakvom izjavom, niti pitao kojoj religiji pripadate. Misliš li da je način na koji ti tretiraš sagovornika hrišćanski? Misliš li da bi se Hrist ponašao prema meni ili bilo kome na način kako se ti ponašaš?

Razmisli malo kakav utisak ostavljaš na ostale koji čitaju tvoje izjave.

« Poslednja izmena: 11. Jan 2010, 16:22:18 od Čekić I »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1723
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Princip koji je Pavle izneo korintskim hrišćanima veoma jasno govori da nije dobro da se čovek u potpunosti oslanja na svoje misli i sposobnosti jer će "pasti", već je mudro da se oslanja na božje principe i božje vođstvo. Taj princip važi i danas ništa manje nego u to vreme.
OK - ti veruješ da ti je Jahve ostavio principe, ja verujem da je Duh Sveti - Sebe 'ostavio' nama,
da nam pomogne i da nas teši.
Hajde da svako gleda svoja posla - ti se  trudi da živiš po principima,
ja ću se moliti Bogu da mi pomogne. I ... idemo dalje!
Ljudi su preponosni na uspeh koji su postigli danas i mnogo više se oslanjaju na sebe
nego na Jehovu i njegove savete.
Ja nebih generalizovao niti bih govorio da znam šta je u čoveku (ti ovde pominješ ponos)
jer samo čovek i Duh Božiji znaju šta je u svakome od nas.
A ja lično ... Pa pravo da ti kažem, ne osećam se ponosno i .. ne mogu da se setim da imam
neke uspehe... Bog Sveti će ga znati!
Ovakav način konverzacije (sarkastičan i podsmevački) ne razumem!
Došlo je do nesporazuma!
Ja se ne bavim ni sarkazmom, ni cinizmom. A kada pitam - pitam da bih pročitao odgovor.
Ja tebe, niti bilo koga drugog, nisam ni u jednom momentu uvredio bilo kakvom izjavom,
niti pitao kojoj religiji pripadate.
Ne, sitina je - nisi me uvredio ni jednom - i ja ti se izvinjavam što je moje pitanje
(premda u iskrenoj nameri napisano) tebe uvredilo. To mi nije bila namera!
I ja ne mislim da je uvredljivo nekoga pitati - kojoj religiji (ili veri) pripada.
Sada sam te upoznao malo bolje, i neću u porukama tebi pominjati da
pripadaš organizaciji kojoj pripadaš.
Misliš li da je način na koji ti tretiraš sagovornika hrišćanski?
Trudim se da bude, ali eto .. dogodi se da i kada se trudim, da pogrešim.
Izvini još jednom!
Misliš li da bi se Hrist ponašao prema meni ili bilo kome na način kako se ti ponašaš?
Hm. Hajde da ne idemo dalje na ovu temu.
Ja naime ne znam šta bi sve Gospod mogao da uradi...
Razmisli malo kakav utisak ostavljaš na ostale koji čitaju tvoje izjave.
Kao što vidiš, jesam razmislio.

A pitanje ostaje:
O kakvom odnosu piše sveti Apostl Pavle i šta on za tebe znači?
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Nokia Luvmya 520
Otkrivenje 2:17 " Ko ima uho da čuje neka čuje šta govori Duh crkvama: koji pobedi daću mu da jede od mane sakrivene, i daću mu kamen beo, i na kamenu novo ime napisano, kog niko ne zna osim onog koji primi. "

Otkrivenje 3:12 " Koji pobedi učiniću ga stubom u crkvi Boga svog, i više neće izići napolje; i napisaću na njemu ime Boga svog, i ime novog Jerusalima, grada Boga mog, koji silazi s neba od Boga mog, i ime moje novo. "

Ovo je tema, "jehova" naziv Gospoda Boga nije ime i nije nista n o v o posto se nalazi u bibliji.
Ime Gospoda Boga je ime koje pripada coveku koji je Gospod Bog, koji je rodjen ( Otkrivenje 12:5 ).

Sta je tu nejasno svima onima koji tvrde da znaju ime Gospoda Boga ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 198
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Princip koji je Pavle izneo korintskim hrišćanima veoma jasno govori da nije dobro da se čovek u potpunosti oslanja na svoje misli i sposobnosti jer će "pasti", već je mudro da se oslanja na božje principe i božje vođstvo. Taj princip važi i danas ništa manje nego u to vreme.
OK - ti veruješ da ti je Jahve ostavio principe, ja verujem da je Duh Sveti - Sebe 'ostavio' nama,
da nam pomogne i da nas teši.
Hajde da svako gleda svoja posla - ti se  trudi da živiš po principima,
ja ću se moliti Bogu da mi pomogne. I ... idemo dalje!
Ljudi su preponosni na uspeh koji su postigli danas i mnogo više se oslanjaju na sebe
nego na Jehovu i njegove savete.
Ja nebih generalizovao niti bih govorio da znam šta je u čoveku (ti ovde pominješ ponos)
jer samo čovek i Duh Božiji znaju šta je u svakome od nas.
A ja lično ... Pa pravo da ti kažem, ne osećam se ponosno i .. ne mogu da se setim da imam
neke uspehe... Bog Sveti će ga znati!
Ovakav način konverzacije (sarkastičan i podsmevački) ne razumem!
Došlo je do nesporazuma!
Ja se ne bavim ni sarkazmom, ni cinizmom. A kada pitam - pitam da bih pročitao odgovor.
Ja tebe, niti bilo koga drugog, nisam ni u jednom momentu uvredio bilo kakvom izjavom,
niti pitao kojoj religiji pripadate.
Ne, sitina je - nisi me uvredio ni jednom - i ja ti se izvinjavam što je moje pitanje
(premda u iskrenoj nameri napisano) tebe uvredilo. To mi nije bila namera!
I ja ne mislim da je uvredljivo nekoga pitati - kojoj religiji (ili veri) pripada.
Sada sam te upoznao malo bolje, i neću u porukama tebi pominjati da
pripadaš organizaciji kojoj pripadaš.
Misliš li da je način na koji ti tretiraš sagovornika hrišćanski?
Trudim se da bude, ali eto .. dogodi se da i kada se trudim, da pogrešim.
Izvini još jednom!
Misliš li da bi se Hrist ponašao prema meni ili bilo kome na način kako se ti ponašaš?
Hm. Hajde da ne idemo dalje na ovu temu.
Ja naime ne znam šta bi sve Gospod mogao da uradi...
Razmisli malo kakav utisak ostavljaš na ostale koji čitaju tvoje izjave.
Kao što vidiš, jesam razmislio.

A pitanje ostaje:
O kakvom odnosu piše sveti Apostl Pavle i šta on za tebe znači?

 Smile

Neizmerno cenim tvoju iskrenost i hvala ti na izvinjenju! Ja se sad tebi izvinjavam što sam okarakterisao tvoje pitanje kao sarkazam.

Nadam se da ćemo ubuduće imati pozitivnije diskusije obzirom da se sada malo bolje poznajemo!?

Mislim da sam odgovorio na tvoje pitanje odmah na početku govoreći o principima a ne o bilo kakvom odnosu ili možda nisam razumeo pitanje. Ako je slučaj da nisam razumeo šta te konkretno interesuje i kakav odnos je u pitanju, molim te budi precizniji.
« Poslednja izmena: 12. Jan 2010, 15:30:42 od Čekić I »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
Kad je rec o Bogu sto mora bas da bude vezano za Bibliju ili Hriscanstvo,

Ime Boga je licno i privatno iskustvo ,da li je Srboljub ili Svetislav boli nekog patka ,to je vase iskustvo i nijedan religiozni idiot ne moze to da oduzme od vas i da ga prisvoji ili da ime necemu sto vam je mrsko iz dna duse.

Covek ima slobodnu volju da sam odluci 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 198
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Evo nekoliko interesantnih informacija o Bozjem imenu:

Neprijateljstvo prema Božjem imenu

Do sada ne postoji u upotrebi prijevod Biblije na jeziku afrikaans (njim govore u južnoj Africi potomci Holanđana) koji bi sadržavao Božje ime. To je začuđujuće, budući da ga mnogi prijevodi na plemenskim jezicima te zemlje slobodno koriste. Pogledajmo kako je do toga došlo. 24. kolovoza 1878. godine poduzet je energičan korak na sastanku Društva pravih Afrikandera (G.R.A) da se načini prijevod Biblije na jeziku afrikaans. Šest godina kasnije, stvar se razmatrala ponovno i na koncu se odlučilo poći naprijed i prevesti Bibliju s originalnih jezika. Posao je povjeren S. J. du Toitu, nadzorniku prosvjete u Transvaalu. Pismo s uputstvom du Toitu uključivalo je i slijedeću smjernicu: „Pravo ime Gospodinovo, Jehova ili Jahve, treba se ostaviti neprevedeno (to jest ne nadomješteno titulom Gospodin ili Bog) posvuda“. S. J. du Toit preveo je sedam biblijskih knjiga na afrikaans, a ime Jehova svuda se u njima pojavilo. I druge južnoafričke publikacije također su u jednom razdoblju sadržavale Božje ime. Na primjer u De Korte Catechismus (Kratak katekizam) od J. A. Malherba iz 1914. godine, objavljeno je slijedeće: „Koje je Božje najvažnije ime?“ Odgovor? „Jehova, koje je ispisano s GOSPODIN, velikim slovima u našim Biblijama. To (ime) nikada još nije dato ni jednom stvorenju.“

U Die Katkisasieboek (katekizam koji je izdala Federated Sunday School Commission reformirane nizozemske crkve u Južnoj Africi) pojavilo se slijedeće pitanje: „Zar da nikada ne upotrijebimo ime Jehova ili GOSPODIN? To je ono što su Židovi učinili . . . To nije značenje one zapovijedi . . . Mi možemo upotrebljavati njegovo ime, no nikada uzalud.“ Sve do nedavno novo izdanje Die Halleluja (knjiga himni) također je sadržavalo ime Jehova u nekim himnama. Međutim, prijevod du Toita nije bio popularan i 1916. godine imenovana je Komisija za prijevod Biblije na jezik afrikaans. Ta komisija držala se načela da ime Jehova treba ispustiti iz Biblije. 1971. godine Biblijsko Društvo Južne Afrike izdalo je „pokusni prijevod“ nekoliko biblijskih knjiga na jeziku afrikaans. Dok je Božje ime spomenuto u uvodu, nije upotrebljeno u tekstu prijevoda. Slično tome, 1979. godine u novom prijevodu „Novog zavjeta“ i Psalama također je ispušteno Božje ime. Osim toga, od 1970. godine ime Jehova uklonjeno je iz Die Halleluja. A i šesto izdanje revidirane naklade Die Katkisasieboeka, izdato od Nizozemske reformirane crkve u Južnoj Africi, također je izostavilo Božje ime.

U stvari, nastojanja da se odstrani oblik Jehova nisu ograničena samo na knjige. Nizozemska reformirana crkva u Paarlu nosila je na ugaonom kamenu natpis s riječima JEHOVA JIREH („Jehova će zbrinuti“). Slika te crkve i njena ugaona kamena pojavila se u Probudite se! od 22. listopada 1974. godine u jeziku afrikaans. Otada je ugaoni kamen nadomješten drugim sa slijedećim riječima: DIE HERE SAL VOORSIEN! („GOSPODIN će zbrinuti“). Biblijski citat i datum na ugaonom kamenu ostavljeni su, no ime Jehova je uklonjeno. Zbog toga, mnogi Afrikanderi ne znaju to Božje ime. Članovi crkava koji ga poznaju uplašili su se njegove upotrebe. Neki čak navode razloge protiv Božjeg imena, govoreći da je ono GOSPODIN i optužuju Jehovine svjedoke da su ga izmislili. 
     
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Nokia Luvmya 520
Evo nekoliko interesantnih informacija o Bozjem imenu:

Neprijateljstvo prema Božjem imenu
Evo jos jedne teme koju je kidnapovao jehovin svedok kojeg ne zanima sta pise u prorocanstvima.
Ljudi nemaju neprijateljstvo prema osobama koje sebe nazivaju "jehovini svedoci" i veruju da je ime Gospoda Boga - jehova, nego imaju neprijateljstvo prema ljudima koji ih besomucno uznemiravaju i maltretiraju
tim i takvim pricama.

Zasto je ovde to i takvo maltretiranje i ponavljanje istih neistina dozvoljeno ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Evo nekoliko interesantnih informacija o Bozjem imenu:

Neprijateljstvo prema Božjem imenu
Evo jos jedne teme koju je kidnapovao jehovin svedok kojeg ne zanima sta pise u prorocanstvima.
Ljudi nemaju neprijateljstvo prema osobama koje sebe nazivaju "jehovini svedoci" i veruju da je ime Gospoda Boga - jehova, nego imaju neprijateljstvo prema ljudima koji ih besomucno uznemiravaju i maltretiraju
tim i takvim pricama.

Zasto je ovde to i takvo maltretiranje i ponavljanje istih neistina dozvoljeno ?


 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 198
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Nekoliko ilustracija koje govore o Božjem imenu Jehova:



Ispod ilustracije koja je objavljena na nemačkom jeziku Jevanđelističke crkve stoji izjava: "Kao sledbenik Isusa Hrista Petar je koristio Božje ime Jehova..."

Ili, recimo ova ilustracija:
Božje ime i Novi zavet

Ispod koje stoji sledeće: Ujedinjene provincije Holandije-1780. Srebrni medaljon, ispod "Božjeg oka" je napisano Jehova

Ili, recimo, ova u katoličkoj crkvi u Švajcarskoj:



I evo i linka gde se mogu pronaci detalji:

o v d e
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 60 61 63 64 ... 66
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 13:55:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.129 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.