Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako da se ophodite prema deci sa ADHD-om  (Pročitano 28886 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
od 1980  Smile
nesto vise o tome sam saznala tek od prosle god. na bureku, moram priznati   Smile

iz mog dosadasnjeg iskustva, gotovo sva mala decu su... veoma aktivna. neobicno mi je da vidim mirno i/ili poslusno malo dete... e sad, tolika kolicina aktivnosti u uzrastu od 7god., recimo  Smile tesko mi je da zamislim, iskreno  Smile
s druge strane, skolski casovi su predugi za paznju bilo kog deteta  Smile
za decu je 45min. sedenja, minimalnog vrpoljenja itd. cista agonija  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Kad bi vi znali kroz kakve muke prolaze roditelji tog deteta, a i samo dete koje vremenom gubi korak sa vrsnjacima... ne bi govorili da je samo razmazen...
Mislim.. najlakse je pustiti dete da se samo snalazi, a to sto beogradski predskolci ne poznaju pojam broja... neko je drugi kriv...  Smile
« Poslednja izmena: 28. Okt 2008, 11:51:48 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Eво какве муке имате са хиперакитивним трогодишњаком...не спава више од неколико сати у току 24 сата и то у сегментима од по 15 минута. Не једе јер нема сртпљења да седи и жваће. Непрекидно је у покрету иако 4 одраслих особа пада у несвест од умора. Не постоји активност која може задржати пажњу дуже од 5 минута. У нашем случају, пливање је било спас.

Док нисам добила друго дете које је било појам мирноће и послушности нисам ни била свесна кроз шта смо све пролазили.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
...не спава више од неколико сати у току 24 сата и то у сегментима од по 15 минута
Mislim da je ovome koga je znam posebno interesantno da ide na spavanje u 1 sat nocu i budi se u 4-5...  Smile
Inace.. da... plivanje i sada folklor su pomogli njegovima da malo predahnu...kao i tri puta nedeljno logoped i psiholog...  Smile
BTW. Mali moze da bez problema pojede 2kg voca i tri obroka za odrasle ljude jer ce to da sagori za 2h trcanja po kuci..
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 
... sve mi se cini da mnoga hiperaktivna deca cesto ni u rodjenoj porodici ( a kamoli u skoli ili bilo gde van kuce) nemaju mnogo razumevanja za svoje stanje- treba se s tim nositi i izdrzati tempo do momenta kada pocnu da se ispoljavaju prvi rezultati  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
nikad nisam upoznao hiperaktivno dete makar mislim da nisam Wink ali valja procitati ovako nesto za svaki slucaj Wink
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
На жалост, код моје девојчице се иза хиперактивности крио неспецифичан облик аутизма.Али, то је већ друга прича.

Хиперактивно дете је изузетно тешко пратити и пазити, склони су повређивању, логично јер су непажљиви, нека од њих немају осећај страха, веома су импулсивна, изражених емоција, реагују готово тренутно на сваку ситуацију, кад се расплачу тешко их је умирити.
Мојој Настји је ЕЕГ на спавању показивао мождану активност као при веома захтевној менталној активности. Другим речима, њен мозак није  могао да се "успава" чак ни кад је тело спавало.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Over & out

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 4706
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
mob
Nokia E51
Sinu jednog mog prijatelje je dijagnostikovana hiperaktivnost. Sada ide u četvrti razred.
Ali da ga samo vidite kao se on ponaša kada su sa njim deca mnogo manjeg uzrasta. Milina ga je gledati.
U stanju je sa mojoj ćerkom (3 g.) satima da se igra i veoma je pažljiv u toj igri.
u njegovom komšiluku je devojčica od 6 g. koju on obožava i kad su zajedno niko ne bi rekao da je hiperaktivan.

Verovatno svako od te dece ima neki prekidač kojim se smanjuje ispoljavanje simptoma. ko bi ga znao...
IP sačuvana
social share
Happiness has 4 paws and a blue tongue

Daniel Alves da Silva
Ako ima Boga, teško da se zove drugačije.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.61
mob
Apple iPhone 6s
Imam par klinaca u okruzenju koji imaju energije da napajaju omanji kvart...
Jedini nacin da se usmere kako treba je da im se organizuje niz desavanja koje ce ih dovoljno potrositi u toku dana da budu dovoljno izmoreni da bar par sati nocu odspavaju kako treba...
Tu nastaje novi problem, jer je jako tesko naci nesto sto ce im dovoljno zaokupiti paznju da se time bave duze...
Koliko vidim plivanje je ono sto kod mnogih uspeva...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Код нас је упалила комбинација пливања, шаха и планинарења.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.