Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako Da Koristite Internet Vezu od Vaseg PC na Mobilni Telefon Preko WiFi  (Pročitano 73151 puta)
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 47
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.10
mob
Nokia N80
Ovo se moze vjerovatno izprogramirat da radi na adslu znaci adsl u ap, a ap salje dalje signal. To su mali izdaci kupi se neka PII i kartica sve mozda oko 30tak evrica i to je to. E samo treba neko ko ce to sve programirat...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia E60
zdravo
ja koristim kablovski internet i wifi AP D-LINK
nokia uzima preko ap signal niz ceo stan a i napolje

super radi i voip preko voipcheap ili truphone
ako neko interesuje seting za voip-sip neka pita
ja koristim nokia e60 ali isti je seting za ostale sip telefone
pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Momci svaka cast. U vasim postovima sam provalio i svoje greske Smile Smile
U toku dana cu da sklepam uputstvo kako povezati wi-fi telefon sa PC racunarom i surfati pomocu telefona koristeci PC konekciju na net. U mom slucaju modem Smile ali pretpostavljam da je isto i za adsl??

Znaci @Aco kuna odgovor na tvoje pitanje : "Kad se poveze telefon sa PC ili LapTop dal ce moci i mobilni telefon koristiti internet vezu sto poseduje Pc (primer ako pc poseduje kablovski internet dali sa vezu Warlies mocice sad i Mobilni da koristi taj kablovski internet setajuci se po sobama nis kuce u domenu warlies)"

... DA.  Smile Samo da se sjetim sta sam sve ispritiskao na telefonu i kompjuteru da bi proradilo. (koji je ono dobar program za hvatanje screenshota ekrana na PC??)

@Omer-o , @dzuljo , @rikeee ... hvala momci , jedan problem rijesen. A da li je neko od vas pokusao da poveze fon i pc ,ne radi konekcije na internet , nego cisto radi razmjene fajlova. Znaci da se povezu i medjusobno (putem wi-fi-a)  da se salju slike , muzika... s jednog na drugi. Da li je to moguce?? Smile
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Uputstvo : Kako povezati Wi-fi telefon sa računarom i kako surfati netom , pomocu telefona , koristeći dial up internet konekciju sa kompjutera.


Evo mog slučaja :
Potrebno je imati wireless karticu (koja ima mogućnost da radi kao AP) , telefon koji ima wi fi i naravno PC.  Smiley 1
Prije svega ovoga instalirao sam UPnP , po proceduri sa prethodne strane. Nisam siguran da li je potreban , ali ja sam ga imao instaliranog.

Podešavanje na PC racunaru :
1. Start/connect to/show all connections.... pa tu napraviti wireless network konekciju, ako već ne postoji.
2. Otvoriti wireless network konekciju i na tab-u General kliknuti na configure/advanced.. i tu podesiti kanal , network type (infrastucture) i SSID (ime mreže).
3. Ova stavka je veoma važna- Wireless karticu podesiti da radi u AP režimu (ne kao station)... Ja sam ovo uradio sa starom rtl8180 karticom, pomoću posebnih drajvera i programa rtWLAN.
4. Share-ovati internet konekciju sa PC racunara. U mom slučaju dial up konekciju. Konecija/properties/advanced... i čekirati Alow other network user to connect trough this computers internet connection.
 Ova zadnja stavka se može pokazati kao opasna. Jer time dozvoljavate svim kompjuterima na vašoj mreži da koriste internet konekciju. Ne odgovaram  ako se vaše golišave slike pojave na internetu.  Smile

Podešavanja na telefonu (E61):
1. Alatke/podešavanja/veza/bežična lan mreža... i uključiti opciju pokaži dostupnost.
2. Alatke/podešavanja/veza/pristupne tačke.... Pa tu Opcije/nova pristupna tačka/koristi prim. podešavanja.
3. Dati ime konekciji , nosilac podataka mora biti wlan mreža... U opciji ime mreže kliknuti na traži imena mreža , i trebalo bi da pronađe mrežu koju ste kreirali na računaru.Status mreže javna , režim infrastuktura, otvorena mreža. Kao na screenshotu.Ostale opcije nisam dirao.

Izaći iz svega, po potrebi restartovati PC i telefon...Na PC-u Konektovati se na net pomocu dial up-a ( prilikom shareovanja , gore pomenute , dial up konekcije mozete cekirati i box : establish a dial up connection whenever a computer on my network attempts to access the internet... i onda ne morate sa compa pokretati dial up. On ce biti pokrenut automatski kada probate preko telefona da se povezete)
Uključiti browser u telefonu , ukucati www.burek.com ili stranicu po zelji , kada vas pita preko kog AP-a da se konektuje izabrati wireess koji smo kreirali  i oplesti po internetu. Smile

Sva podešavanja sam strpao na jednu sliku. Valjda ćete se snaći. Jednostavnije je nego što sam mislio. Smile Nisam mogao da odolim a da ne okacim ... kako izgleda surfovanje sa E61.  Smile
Eto , spasih obraz i telefon od prikucavanja za kuciste. Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Screenshot0456.gif
(142.18 KB, 955x479)
Screenshot0430.gif
(65.18 KB, 949x241)
« Poslednja izmena: 10. Okt 2007, 01:19:56 od elborashon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
 Smile Znači rešio si problem kao od šale. Sada je moguće deliti internet konekciju sa kompa preko Wi-Fi veze i surfovati mob. telefonom! Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Bas tako. S tim da je ovo za dial up. Cekam Acu ili nekoga da ovo proba sa adsl-om. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Mobilni Manijak

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7252
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung S6 & Lumia 9
Svaka Cast na Uspesima Neverovatni ste svi svi svi ,i sad ja samo da odem malo po prodavnicama da nagem  da kupim Warlies i kad kupim isprobam sve ovo i dacu utisci ,,ja imam Kabelski internet pa cemo da vidimo kako sve to funkcionise na Kabelskim ...jos jedno svaka Cast  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 120
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Motorola L7e
@aco_kuna
ako imas kablovski internet (vazi isto i za one koji imaju ADSL), sve sto ti treba je wireless router pod uslovom da tvoj kablovski ili ADSL modem ima ethernet port. Povezes u kablovskom(ADSL) modemu ethernet port, u routeru WAN port LAN kablom. Ako za kablovski internet imas neku konekciju ( PPPoE ili VPN ) istu podesis i na wireless routeru i to je to, kod ADSLa za router su dovoljna default podesavanja ( vazi za Telekom i njihov Huawei modem, dok SezamPro tek treba da probam ), router podesis da daje DHCP i kraj. Telefon podesite kao sto kaze elborashon i uzivajte i za mene  Smile dok ne maznem neki tel koji ima wi-fi  Smile
« Poslednja izmena: 12. Mar 2007, 19:24:17 od rikeee »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Iz ove teme bi se mogli izvući ovaj tutorijal elborashon-a, onaj tutorijal o pravljenju WiFi Access Point-a i konekciji sa Home Media Server-om, par korisnih komentara korisnika, pa da se lepo postavi u TOP jer će biti zanimljiva i u narednom periodu?!?
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Mobilni Manijak

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7252
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung S6 & Lumia 9
I ja tako mislim  ostajem tebi tebi da sredis ,, ti to dobro znas da obradis
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 63
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Nokia N95_8G
jas sam na WiFi kuci, i koristim wifi-rutera, preko njega ulazim sa N80.
Inace kuci slabo koristimN80 za surfanje ,ali zato u Skoplju ima kafica 5-8
kafica gde ima slobodni AP it tamo se zezam -- vise drugovi nego ja.
WLAN wizard - pronadze mrezu dostupnu -- conect i ide sve normalno.
Kuci notebooka nisam konfigurirao  jos za razmenu podataka ili bolje nisam kusao,
ali zato od kuce ili od drugih lokacija ulazim u kucni ruter na IP  u Dreambox sat recivera koj koristi lan i mozes da se zezas sa komandama na resivera -- a to isto bi bilo i sa laptopa,najverojatno.
IP sačuvana
social share
Samsung D500 ----- ,6600k750,JAMin,N80,k810,N98_8G,e51,5800,..next htc Desire
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.152 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.