Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:53:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako crtati ?  (Pročitano 155458 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 69
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung E568
surer tema, pogotovo za one koji nemaju,tj. nisu imali talenta
svaka cast!
IP sačuvana
social share
moto: Zivi svaki dan kao da ti je poslednji
         sto mozes danas, ne ostavi za sutra(uradi to prekosutra!)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
I ovaj i to je to... kilava mi nesto veza pa sam morao ovako  Smile

 Smile Smile Smile Smile Smile Smile

hvala puno ti si car
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1105
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.1.1
mob
SonyEricsson k750i
da li je moze nauciti crtati neko (ja) Smile) ko i nema smisla za crtanje.mislim nisam bas potpuni neznalac po pitanju crtanja ali nisam ni previse vican tome Smile
IP sačuvana
social share
Edit by canelane: Potpis uklonjen zbog duzine! Maksimalno dozvoljena duzina je 4 reda teksta!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
 Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


"Nisu loša vremena, nego čovek."

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 7244
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung Z 240
Crtanje se ne uči iz knjiga (svaka čast ambicioznima)...samo rad, rad, rad...a talenat naiđe sam od sebe.
Znači, crtajte što više i u kojoj god prilici možete, škrabajte, neka ne liči ninašta (mislim...setimo se Pikasa, pa opet, Gernika je Gernika)...to vam kaže neko ko već godinama crta. Imala sam 300 knjiga o crtanju raznim tehnikama, i ništa nisam naučila... Smile
IP sačuvana
social share
Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, zavisi samo šta o njemu mislimo
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.

(Sri Chinmoy)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34612
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
LG Frizider
Crtanje je pod broj 1-talenat         pod 2-praksa    pa opet praksa
Ako se bavite ljudskom figurom, jedan dan crtanja zivog modela zamenjuje nedelje proucavanja anatomije. Knjige su korisne kao dodatna pomoc ukoliko negde zaista imate problema (sake, stopala, ledja....) ili da naucite osnovne proporcije.  Neki kazu da kroki najvise pomaze, dok neko misli da se najbolje savladava sustina crtanjem detalja (misica, zglobova...).Ja licno najbolje skapiram kada nacrtam 10-15 krokija za 5-10 min gde su neki citava figura a neki detalji. Onda malo zvirnem u knjigu......Kod pejzaza nema neke filozofije, treba dobro poznavati perspektivu i razdvojiti prvi srednji zadnji i koje god vec planove imate. E sad neko meri olovkom neko po osecaju a to vec spada u domen "smekerskog crtanja"  Smile

E da skoro sam video knjigu "Kako dodati licnost u crtanju portreta" pa ne sumnjam da pomaze ako vas crtez jeste isti "..ali mu nesto fali" a svi koji crtamo smo se sa tim susretali dosta puta.....
« Poslednja izmena: 25. Jun 2008, 23:22:05 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 
Crtanje je pod broj 1-talenat         pod 2-praksa    pa opet praksa
Ako se bavite ljudskom figurom, jedan dan crtanja zivog modela zamenjuje nedelje proucavanja anatomije. Knjige su korisne kao dodatna pomoc ukoliko negde zaista imate problema (sake, stopala, ledja....) ili da naucite osnovne proporcije.  Neki kazu da kroki najvise pomaze, dok neko misli da se najbolje savladava sustina crtanjem detalja (misica, zglobova...).Ja licno najbolje skapiram kada nacrtam 10-15 krokija za 5-10 min gde su neki citava figura a neki detalji. Onda malo zvirnem u knjigu......Kod pejzaza nema neke filozofije, treba dobro poznavati perspektivu i razdvojiti prvi srednji zadnji i koje god vec planove imate. E sad neko meri olovkom neko po osecaju a to vec spada u domen "smekerskog crtanja"  Smile

E da skoro sam video knjigu "Kako dodati licnost u crtanju portreta" pa ne sumnjam da pomaze ako vas crtez jeste isti "..ali mu nesto fali" a svi koji crtamo smo se sa tim susretali dosta puta.....


Sto se tiche ljudske figure...Tu najvishe studija pomaze, kroki je vishe za vezbanje oka i hvatanje pokreta...

U svakom sluchaju...Jeste, 90 % svega je vezba, ali bez talenta tesko ces iskamchiti nesto...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Libra
Pol
Poruke 45
Zastava Sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Zna li neko kakav link za knjige u pdf koje se bave tehnikama slikanja. U knjizarama ovakve knjige kostaju i po 100 evra.:-(
konkretno zanima me rad sa uljanim bojama na gotovom platnu,dakle samo kako se boji i susi i koliko i cime se premaze kad je gotovo....ali neki savet za pocetnika jer mi to nije struka.......najvise to...ali i upoznavanje sa novim tehnikama....svim mogucim dostupnim zainteresovanom coveku
IP sačuvana
social share
.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Dragi drugari i ljubitelji umetnosti,

Ukoliko želite da uz lepo druženje, proširite svoje znanje iz oblasti likovne umetnosti, pripremite se za upis u neku od umetničkih škola ili Akademija umetnosti i kvalitetno provedete svoje slobodno vreme, likovna radionica za decu i odrasle, "Čas umetnosti" je pravo mesto za vas.

Posetite sajt:

www. casumetnosti. co. cc


Za sve dodatne informacije, kontakt:

linijaboja@yahoo. com
« Poslednja izmena: 23. Avg 2009, 21:50:01 od caslikovnog »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
I, sve ste postavili? Nije vam ostala ni jedna knjiga na disku?  Smile A baš ste lepo počeli... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:53:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.