Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kad ti drzava plati trazenje kres seme u Rusiji i duhovni oporavak  (Pročitano 2877 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
"DOŠLO NAS JE 50 MUŠKARACA, A TAMO NI 10 RUSKINJA" Nišlije otišle u Rusiju da nađu žene O TROŠKU OPŠTINE, ali su i lokalni čelnici imali SVETU MISIJU
18.10.2018. 21:21


- Organizovali su žurku, nas 50 dođemo, kad tamo nema ni 10 Ruskinja. Šta treba nas da 50 kidiše na 10 Ruskinja, gde je tu susret "oči u oči" - prepričava za "Blic" Miodrag Cvetković Iz Niša, svoje utiske sa trodnevnog "ljubavnog" putovanja u Belgorod, organizovanog prošlog meseca.

Putovanje Nišlija u Belgorod izazvalo je veliku pažnju javnosti, jer se pojavila informacija da je u pitanju "ljubavno putovanje o trošku grada", međutum ispotavilo se da je cela priča prilično komplikovna - nekima opština i jeste platila, kako su nam to sami potvrdili, drugi su rekli da su platili sami, ali je cela zavrzlama i oko toga ko je koga u Rusiju pozvao i koji su motivi posete različitih "delegacija".



Miodrag Cvetković se u Rusiji odlično proveo, a kako kaže, opština mu je refundirala trošakFoto: Miodrag Cvetković / Privatna arhiva

Što se tiče Cvetkovića, on kaže da nije bilo razloga da ne krene na putovanje u Rusuju.

- Pozvao me je moj komšija koji je u mesnom odboru opštine Crveni krst, pitao me je želim li na pokloničko putovanje, rekoh što da ne, još usput možda upoznam neku zanimljivu ženu - priča on za "Blic".

Pop mi je rekao: "Obiđeš manastire, vidiš Rusiju, upoznaš devojke..."

Kako nam je ispričao, u Mesnom odboru opštine Crveni Krst, dočekao ga je izvesni pop Dragiša koji mu je ispričao da nema razloga da ne krene, obiđe manstire, vidi Rusiju, a "imaće i priliku da se upozna sa devojkama iz Rusije".

- Pristao sam, platio sam put 16.900 dinara, opština mi je refundirala, hostel za tri dana koštao je 35 evra, što nije skupo. Malo je vremena da se vidi Rusija, odnosno grad u kome boravimo. Posle su nas pozvali na žurku, družili smo se, plesali, razmenili kontakte, i eto. Nisam doveo devojku u Niš, ako to želite da me pitate - priča Miodrag.

Povezao sam se sa ocem Dragišom

Mladić iz Leksovca, Ivica Stajković u razgovoru za "Blic", objasnio je da je takođe dobio poziv da krene na put, da se povezao sa ocem Dragišom, ali da je krenuo u pohod, ali turistički.


Foto: Miodrag Cvetković / Privatna arhiva

- Meni je bilo fenomenalno, uživao sam, lepo sam se proveo, zabavili smo se. Obilazili smo manastire, videli sveta malo, a usput se i družili. Koliko se meni čini na tu žurku došlo je negde dvadesetak Ruskinja, razmenili smo kontakte, čisto prijateljski, ništa se nije desilo. Sve u svemu lepo je bilo - priča Stajković koji je sam platio putovanje.

Tako se, prema onome što smo saznali od sagovornika, ispostavilo da je neko putovanje platio sam, dok je drugima opština troškove refundirala.

Ali kako se u celu tu priču uklapaju čelnici opštine?

Kako su se na pomenutom putovanju, koje je pre svega pokloničko (obilazak manastira) pojavili i predstavnici niških preduzeća, ali i odbornik u opštini Medijana Miljan Milenković (javnosti postao poznat kada je kao v. d. dirktora Lutkarskog pozorišta u Nišu postavio kamere, a glumci ga optužili za špijuniranje), kontaktirali smo Opštinu Medijana da saznamo u kom svojstvu su putovali čelnici opština.

Putem mejla, međutim, odgovoreno nam je da predsednik opštine Nebojša Kocić nije tu i da će odgovori stići kada ga budu kontaktirali.

Ljubavno, pokloničko ili turističko putovanje

Kako bi saznali da li je u pitanju "ljubavno putovanje", pokloničko ili turističko, potražil smo izvesnog oca Dragišu, koji je je bio jedan od inicijatora ovakvog putovanja.


Foto: Privatna arhiva

On prvo nije želeo da daje izjave, ali nam je rekao da je putovanje pre svega bilo pokloničko, zatim turističko, ali i da bi na kraju neoženjeni momci sa sela možda upoznali srodnu dušu.

- Ne mogu ovako telefonom da dajem izjave, razumite me. Povod je bio lep, nema ničeg lošeg, bilo bi lepo da sačekate sa pisanjem, da vidimo da li ćemo dobiti povratnu posetu iz Belgoroda. Molim vas sačekajte, biće to lepa tema - rekao je otac Dragiša.

Opšta zavrzlama

Ko je zapravo organizaotor putovanja dostupno je jedino na Fejsbuk stranici Udruženja Incijativa za komunikaciju i saradnju IKS, gde je navedeno da  u okviru organizacije gradske opštine Medijana, Pravoslavne Eparhije Niške, udruženja Incijativa za komunikaciju i saradnju IKS organizovano Pokloničko putovanje do Belgoroda (Ruska Federacija).


Foto: Privatna arhiva

U Opštini nisu dali objašnenje, dok smo nezvanično  iz Eparhije niške saznali da "oni sa svim tim nemaju nikakve veze".

- Sa namerom da se upoznaju lepote grada Belgoroda, kultura, tradicija Rusije kao i sa ciljem jačanja saradnje između dva grada pobratima Niša i Belgoroda krenulo se na put. Delegaciju su činili predstavnici Studenskog kulturnog centra u Nišu, JKP "Mediana", Gradske opštine Medijana, pripadnici policije grada Niša, novinari radio - televizije Srbije RTS, udruženja Inicijativa za komunikaciju i saradnju IKS kao i poklonici - navedeno je na stranici.

Ipak, ostaje pitanje kako su niški službenici krenuli na putovanje o trošku grada?

A zašto i kako su se našli predstavnici niških preduzeća na pomenutom putovanju, saznali smo od direktora javnih preduzeća. Kako su nam objasnili u pitanju je bilo privredno putovanje, jer Niš i Belgorod sarađuju već 20 godina.

Čelnici niških preduzeća kažu da njihovi službenici nisu išli na putovanje kako bi našli sebi partnerke, već isključivo zbog privede, a da je pometnja, verovatno, nastala jer su svi krenuli istim prevozom.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
ма да,дајте ове американке са тројкама  Smile

Citat
A zašto i kako su se našli predstavnici niških preduzeća na pomenutom putovanju, saznali smo od direktora javnih preduzeća. Kako su nam objasnili u pitanju je bilo privredno putovanje, jer Niš i Belgorod sarađuju već 20 godina.

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
podrzavamo ovakve akcije...

treba siriti ljubav...

srbi u svojoj samospoznaji imaju apsolutni humanizam...

to transendira sve...



Tako je, ja to vec dosta dugo upraznjavam, Ruskinja je Ruskinja a i pristupacne su ekonomski  Smile Smile

Mlada saceka godinu dana da dovede svog decka, decu i porodicu ili da mladozenja pandrkne.


Dobro, sad gde da dovede decka, u Srbiju  Smile

Mlada saceka godinu dana da dovede svog decka, decu i porodicu ili da mladozenja pandrkne.


Iz Rusije ?!?!?!?!

Kako je to moguce ? Rusija je zemlja savrsenstva !

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/reportaze/aktuelno.293.html:755526-ZBOG-LjUBAVI-DOSLA-U-SRBIJU-Ovde-zivimo-slobodnije-nego-u-Americi

 Smile

Ovo negde iz mulja Misisipija  Smile Smile

Citat
Đuvegije koje su o trošku Nišlija putovale u ruski grad Belgorod da pronađu srodnu dušu, u Niš su se vratili puni utisaka, ali “praznih ruku”, jer kako kažu, nije im bio organizovan dovoljan broj Ruskinja za upoznavanje.

Sta tu cudno, pa ne vodim ih ja ni kuci posle  Smile Smile
Inace, sad, dosta njih je recimo negde na zapadu, to je izvozna roba pa valjda na domacem trzistu neka nestasica, ko zna  Smile

IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
Марадић им је могао бити водич на екскурзији... Smile
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
Nisu ni umocili
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
bolje bi prosli u ukrajini ili moldaviji Smile
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
lep grad...jedan od lepshih...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
al nema pichaka, samo babe izgleda
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
lep grad...jedan od lepshih...

Nemoj ti da skreces sa teme vec nam kao domacin lepo objasni ti ovu turu, mislim, ovi presli iljade kilometara a nisu ni primirisali. Mislim, znam, ti si nematerijalan ali ovo su konkretne stvari a ti si tu prva ruka  Smile

Марадић им је могао бити водич на екскурзији... Smile

Zasto ja, tamo je Inicio domacin  Smile

al nema pichaka, samo babe izgleda

Pa mladje ide za izvoz na zapad, nece babe da turaju  za to  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.