Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 09:48:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kabalah vera  (Pročitano 17111 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
interesantno je kako i ovo kabala mambo-dzambo trucanje pokazuje jednu odliku jevreja :oni svaku svoju trichariju zaogrcu nekim velom tajanstvenosti.  danas kad se pogledaju uchenja kabale vidi se da su to obichne gluposti koje ne vrede ni hartije na kojoj su napisana,ali nekad se ovo shto je nama danas lako dostupno smatralo vrhunskom tajnom koja je bila poznata samo upucenima Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1763
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa ja nisam bas siguran da su to obicne gluposti, znam neke ljude koji su se malo bavili kabalom i nisu uopste dobro prosli, nije ova nauka nimalo bezopasna.

Inace, kolko mi je poznato, i frojdova tehnika tumacenja snova vuce svoje korene iz neke jevrejske tehnike proucavanja sna, ali ne mogu da se setim da li je ona vezana za ucenje kabale ili talmuda.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
The passion of the Jew... ubedljivo najbolja epizoda South Parka... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Pa ja nisam bas siguran da su to obicne gluposti, znam neke ljude koji su se malo bavili kabalom i nisu uopste dobro prosli, nije ova nauka nimalo bezopasna.

Знам ја и неке који су радили у руднику па нису уопште добро прошли  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Ako te netko upita šta je Kabala, odgovori mu :“ Učenje o životu, fizika i metafizika. Mudrost duše kojom se priljubljuješ uz Onog koji je bio, koji jest i koji će biti.
Primljena predaja koju i sam moraš predati dalje.
ŽELJA Svakoga jutra i svake večeri razmišljaj o onome što želiš. Jer nema čoveka bez želja i htenja. Pitanje je samo šta je to što zaista želiš. I kuda ćete tvoje želje odvesti, punini ili praznini, blagoslovu i radosti ili ponoru i tuzi.
Dakle, dobro razmisli, šta zapravo želiš ? Taj odgovor nije između tebe i mene, nego između tebe i Onog koji je Tajna svih tajni. I koji zna svaki zapis tvojeg srca i uma. Njemu reci.
Ti ne bi postojao da On nije želeo da postojiš. I zato nema čoveka koji nije ljubljen. Stvoren si Božjim blagoslovom uz zakletvu da i sam u ovom svetu budeš blagoslov.
U protivnom, s kojim pravom možeš očekivati blagoslov od drugog ljudskog bića ako ga nisi sposoban sam udeliti. Ta moć i ta tajna nije izvan tvoje moći.
Kabala upravo u tom smislu jest moć. Čini li ti se to suviše jednostavnim kreni u svet i proveri sam sebe. Jer tvoj Stvoritelj želi da živiš u svetu, a ne izvan njega.

Očekuj više nego što ti se čini mogućim da ćeš ostvariti. Sanjaj i snovima se uspinji. Svojim razumom i inteligencijom unosi u svet i svoju okolinu pozitivne promene. Nauči da nema jače snage od snage duhovnosti. Snage misli.
Zavisno od onoga šta izabereš i kako živiš zavisi i tvoja zaštita. Ponekad ćeš biti zbunjen, ali vreme na Nebu nije jednako vremenu na Zemlji. Jer tamo nema prošlosti, sadašnjosti i budućnosti. Kod Jednog sve je jedno.
KONTROLA Pokušaj preuzeti kontrolu nad svojim životom. O tome ti govori mistično učenje iz knjige Zohar. Jer, kao što postoji zakon gravitacije ili akceleracije tako postoje i duhovni zakoni namenjeni celom ljudskom rodu bez obzira na veru i rasu.
Kako bi ih mogao praktikovati važno je naučiti ne stajati drugim ljudima na putu, učiniti kada je to potrebno korak natrag kako bi načinio mesto i prostor za drugog čoveka. Naučiti služiti jednako je važno kao i znati vladati.
Onda kada ustupiš prostor drugom čoveku taj čas i taj dan bit će na Nebu tvojim zagovornikom koji će ti pomoći onda kada za to bude čas i vreme.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
SonyEricsson K 810 i
Hvala Livingston na ovom tekstu...

IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Praotac Abraham napisao je prvu knjigu kabale Sefer jecira, Knjigu stvaranja. Neki je zato zovu i Abrahamovom knjigom.
U kabali je zapisano i to da je na brdu Sinaj Gospod Mojsija uputio u tajne mudrosti pre više od tri hiljade  godina. A zatim je Šimon bar Johaj napisao Zohar podarivši ti spoznaju da svatko može osetiti mir i sigurnost, steći zaštitu. U svetu prepunom haosa pomoću te knjige sagradi svoje mesto odmora.
Svetlost Kabalist će ti reći :“ Najmisterioznija stvar u svemiru je Svetlo. Sve što je materijalno ustvari i nije. Srž materije je u energiji svetlosti. Upravo zato možeš shvatiti značenje transformacije i transcendencije.
Materija i nije drugo nego svetlost koja je zgasnula. To je prva tajna povezana sa svetlosti i Postankom. Jer, postojanje nije drugo nego svjetlost. Ona je i mogućnost ljubavi i nalazimo je u temeljima nauke i religije. Šta je potraga za tvojom biti nego potraga za svetlošću. Za Beskonačnim Ein sofom koji je i sam svetlost.

Motivacija na tebi je da učiš, ali to ne znači da ćeš biti i izabran. Na tebi je da težiš znanju ne pitajući da li ćeš biti nagrađen, jer krajnji je ishod izvan tebe. Pa ipak, znaj, zraka svetlosti tražit će onu stazu koja će je najbrže dovesti do cilja.
Svetlost ima svoju svrhu skrivenu iza uzroka koji prethodi materijalnom svetu. Kabalisti su to znali pre savremenih fizičara.

Stvaralački je princip bivstvo, kosmička energija na vrlo visokom duhovnom nivou.
Kosmičko načelo u Postanku ogledanje je stvaralačkog principa u pojavnom, dakle materijalnom svetu kakvog poznaješ. Od iskre svetlosti razvio se svemir. Da bi to razumeo prouči hebrejska slova, njihove brojeve i mistično značenje, jer ona su kod za dešifraciju te spoznaje. Svako slovo alfbeta simbol je kosmičke sile.
Između tebe i svemira neprekidno je prožimanje energija i zato sve ono što činiš na Zemlji ima svoj odjek na Nebu.

Njegovo je stvaranje u vatri, vodi i zraku, a ovaj zrak koji upravo udišeš posrednik je između vatre i vode. I tako unutar kabale pronalaziš i tri majčinska slova : alef, mem i šin.
Mem i šin su suprotstavljene sile, a alef je uravnotežujuća sila. Možeš ih tražiti i u godišnjim dobima, jer toplim razdobljem vlada vatra, hladnim voda, a u ugodnim danima proleća i jeseni zrak povezuje vatru i vodu.
Sva tri majčinska slova su i u čoveku : vatra oblikuje glavu, voda želudac, a zrak grudi, povezujući te sa svemirom.
Briljantna misao kabalističke mudrosti duboko je utkana u istorija sveta i stvaranja. Ona sjaji iz dubina tajni i čeka da ih otkriješ.

IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
dajte jos Smile
radite li vezbe srednjeg stuba
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
neki ljudi potroshe ceo zhivot da shvate kabalu, i vecinom na kraju polude. ne zhelim da protracim zhivot tako.
Uf, jel to neki anticki "Matrix"  Smile
Ma...ja sam cula za jednu novu mnogo strasnu sektu... zove se homeopatija...  Smile
Uf, ti su najgori, gori od njih su samo radikalne anarho vegan lezbejke  Smile

Najpoznatija magija kabale je stvaranje golema, koji se stvara na nacin kao sto je Bog stvorio coveka, tj od blata. Sad postoji vise pricica vezanih za golema, koko se oni razvijaju, kako mogu da sluze kao sluge itd, ali najzanimljivija mi je ona kada je neki kabalista ubio svog golema i pojeo ga, i cak je i dao savet kojim danom je najbolje golema jesti.
Citat
Jel dao neki recept i kakav je golem sa lukom?   

interesantno je kako i ovo kabala mambo-dzambo trucanje pokazuje jednu odliku jevreja :oni svaku svoju trichariju zaogrcu nekim velom tajanstvenosti.  danas kad se pogledaju uchenja kabale vidi se da su to obichne gluposti koje ne vrede ni hartije na kojoj su napisana,ali nekad se ovo shto je nama danas lako dostupno smatralo vrhunskom tajnom koja je bila poznata samo upucenima Smile Smile
Uf, nemoj tako, moze maler da te bije, kako onaj Mile Tarot sve pogodi, nisu to cista posla
 
Pa ja nisam bas siguran da su to obicne gluposti, znam neke ljude koji su se malo bavili kabalom i nisu uopste dobro prosli, nije ova nauka nimalo bezopasna.

Знам ја и неке који су радили у руднику па нису уопште добро прошли  Smile
Citat
Ima i nekih u Iraku, rade ljudi al isto nisu dobro prosli 

« Poslednja izmena: 27. Jun 2007, 19:47:02 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Дог из д дог фор лајф

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1165
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
SonyEricsson K750i
sta je to? Smile
IP sačuvana
social share
lakse je sa cetiri u rukama , nego s jednom u krevetu..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 09:48:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.