Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 18:11:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Juzni Sudan - Nova nacija  (Pročitano 15944 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Citat
dve decenije dug građanski rat. U tom sukobu poginulo je više od dva miliona ljudi.

2 милиона људи за двадесет година ... 100 000 годишње ... око неких држава стварно треба подигнути зид и оставити их да се кољу.

Hebi ga, mogli bi tako da pricamo da je ostala bivsa drzava i da je nismo stumbali  Smile

ma,kad im dodju Ameri,ima da postanu raj na zemlji...  Smile

Mozda, ko zna, ali mirise na to da ce im biti ipak malo bolje bez dzafera sa severa

IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
jeli,@shkorpi,a od cega ti mislis da se Amerika obogatila i napravila od sebe ovo sto je danas? od mukotrpnog rada svojih ljudi?

kako da ne.

od ropstva i pljacke.eto od cega.

i tako ce isto da bude i sad u Sudanu kad im dodju.

bice-u sred savane najmodernija rafinerija i busotina,sa sve klimatizovanim kancelarijama i opremom,i Beavis i Butthead (marinci) koji lade jaja na ulazu,a pored njih se gega dete,mrtvo gladno i bolesno,pokusavajuci da dodje do nesto hrane.

ti stvarno mislis da ce obican tamosnji narod dobiti prosperitet kad im dodju Ameri?
dobra fora.

i,da,molim te,postedi me tih "Ujka sem i SFRJ" prica.ako nisi primetio,niko na ovom forumu nije zainteresovan za te bajke,i zato me molim te zaobidji sa tim svojim umotvorinama.  Smile
Mozda, ko zna, ali mirise na to da ce im biti ipak malo bolje bez dzafera sa severa
da,sad vise nece biti koseni macetama,sad ce imati priliku da dobiju neki otpadak od nekog Butthead-a. Smiley
« Poslednja izmena: 10. Jan 2011, 18:02:28 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 6230
jeli,@shkorpi,a od cega ti mislis da se Amerika obogatila i napravila od sebe ovo sto je danas? od mukotrpnog rada svojih ljudi?

kako da ne.

od ropstva i pljacke.eto od cega.

i tako ce isto da bude i sad u Sudanu kad im dodju.

bice-u sred savane najmodernija rafinerija i busotina,sa sve klimatizovanim kancelarijama i opremom,i Beavis i Butthead (marinci) koji lade jaja na ulazu,a pored njih se gega dete,mrtvo gladno i bolesno,pokusavajuci da dodje do nesto hrane.

ti stvarno mislis da ce obican tamosnji narod dobiti prosperitet kad im dodju Ameri?
dobra fora.

i,da,molim te,postedi me tih "Ujka sem i SFRJ" prica.ako nisi primetio,niko na ovom forumu nije zainteresovan za te bajke,i zato me molim te zaobidji sa tim svojim umotvorinama.  Smile
Mozda, ko zna, ali mirise na to da ce im biti ipak malo bolje bez dzafera sa severa
da,sad vise nece biti koseni macetama,sad ce imati priliku da dobiju neki otpadak od nekog Butthead-a. Smiley
Mnogo citas komunisticke knjige. Krali, eksploatisali i obogatili se.Sigurno nisi malo isao po Africi da vidis na sta ti divljaci lice od kada su se oslobodili. U mesto kolonijalista, sada imaju svoje sefove plemena, demokraciju i uzasavajucu korupciju. Oberi koji ne znaju da citaju imaju palate sa po 200 zena.Svoje licne vojske.
Ostali po dzunglama ili na periferijama gradova.
Pusti molim te tu pricu oko ugnjetavanja. Niko tebe ne tera da se druzis sa njima, trgujes, sklapas ugovore.
Zasto Rusiji sisaju krv do iznemoglosti? Zato sto lokalni banditi (citaj Putin) to hoce. Oni prodaju zemlju a ne Ameri.Zasto im sa Kinom ne ide? Zato sto su odgovorni ljudi, koji brinu o svojoj naciji i o njenom prosperitetu.
Oni sheici iz Omana, Katara, Saudijske bi si jebali majku rodjenu za snickers, za dijamante, za mirise.
Oni su ti koje boli dupe za soptveni narod. Ameri samo koriste sto su glupi.
Pusti ta g*nasta komunisticka s*nja.Sto puta sam ti napisao: meni kad ciganka u kafani trazi dinar za leba, ja joj dam sto, al da mi pokaze dal nosi gace i to pred svima.
Ovaj Juzni Sudan, ce biti razvijeno podrucje za 20-ak godina. kad nestane nafte, onda opet na kamile pa trguj kroz pustinju.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Mnogo citas komunisticke knjige.
ma,jasno,svi su pecinari,svi su komunisti,svi su parizanska djubrad...

pobogu covece,daj sastavi jedan post bez neke odvale,aman bre vise...  Smile
Citat
Sigurno nisi malo isao po Africi da vidis na sta ti divljaci lice od kada su se oslobodili.
vidis,jesam. Smiley Tunis i Egipat. Smiley
Citat
Zasto Rusiji sisaju krv do iznemoglosti? Zato sto lokalni banditi (citaj Putin) to hoce. Oni prodaju zemlju a ne Ameri.Zasto im sa Kinom ne ide? Zato sto su odgovorni ljudi, koji brinu o svojoj naciji i o njenom prosperitetu.
Smile Smile Smile Smile
ko i uvek-Putin bandit,Srbi pecinari i komunjare(iako se svima ovde jebe za Tita,vec si ti jedini koji je opterecen njime),Ujka Sem darezljivi i posteni samaricanin,a KENJazi savrseni.  Smile Smile

klasika...  Smile
Ovaj Juzni Sudan, ce biti razvijeno podrucje za 20-ak godina.
oce,oce.ko sto su i Irak i Afganistan postali razvijeni u picku materinu,kad im je dosla "Iracka sloboda".
« Poslednja izmena: 10. Jan 2011, 22:09:56 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Podržavam otcepljenje od Sudana, od Nigerije i od svih drugih terorističkih država u kojima muslimani nameću svoju nazadnu vlast. Da nam živi Republika Srpska
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 6230
@hkj
Ne mogu drugacije, moram drzati vas nivo. Odnosno nivo takvih kao ti.
Tunis i Egipat su deo Mediteranske kulture, nemaju veze sa crnom Afrikom. Oi su i pre Rimljana imali kulturu i drzave, kao i uredjenje (Faraoni, Kartagina).
Zalosno je tamo sto sami sebi rade.Oni jadnici spredaju sada legende kako im je lepo bilo pod kolonijalistima.
Sudanci su poznati po Severnoj Africi kao kubikashi (labor staff).
Cuveni su po okrutnosti i veruj mi da su u stanju za 10 dolara da ubiju bez razmisljanja.
Opste je poznato sta su sve radili svojim sunarodnicima Hriscanske veroispovesti.Nema to veze ni sa Islamom ni sa Hriscanstvom.
@simion
Kakve to sad pa veze ima Sudan sa Nigerijom? Jel ti to karikiras?
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Samsung XYZ1004
Ma ovo je win win situacija
"Juznjaci" se odkace od dzafera, i imaju svoju drzavu bogatom naftom, preko koje ce se obogatiti 100-ak porodica, dobice medjunarodnu podrsku, USA srecna i zadovoljna...a narodu ce i dalje biti isto i ovo se nimalo nece promeniti

Profil nove države
* Glavni grad: Džuba
* Površina: 639.700 km2
* Stanovništvo: oko osam miliona
* Više od 98 odsto budžeta dobija od nafte
* Polovina stanovništva živi sa jednim dolarom dnevno
* Manje od polovine stanovnika ima pristup pitkoj vodi
* Manje od 10 odsto dece je vakcinisano
* Na manje od 10 odsto porođaja prisutan je lekar
* Čita i piše manje od 15 odsto stanovnika

"Severnjaci" dobijaju cisto muslimansku drzavu (koja je, uzgred budi receno, ogromna!), uvode serijat (po najavama i obecanjima njihovog predsednika) i mogu da divljaju i prave novi Avganistan u Africi, i naprave narkomansku drzavu....milina.
A narodu ce biti jos gore nego "juznjacima" kojima je, kao sto vidimo, lepota ziva  Smile

Jel se samo ovaj mali, svetloplavi-tirkizno-jebemligakojajeovoboja, region sa glavnim gradom Juba, odcepljuje?

« Poslednja izmena: 11. Jan 2011, 11:52:53 od I Posle Mene JAA »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 6230
@I Posle mene JAA
Nisi se jos razboleo od prejudiciranja?
Mozes i ti kao drzava da ides da busis tamo za naftu i uzimas koncesije.
Znas sta nasi rade(radili)? Buse skoro do nafte, pa naprave zapisnik da nema nafte, napuste, dodju Ameri probuse jos 2 metra i sikne nafta.Vila na Kosutnjaku, Sumicama itd. Ko je tu kriv? Sigurno Dzalalaladabrumulabula?
Majke mu ga katolicke.
« Poslednja izmena: 11. Jan 2011, 12:21:25 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Samsung XYZ1004
Pa pazi, nije njima nafta krenula da siklja juce, tako da ih niko i nista nije sprecavalo da im dodje to blagostanje, od silne nafte, pa ne vidim sta ce se tako znacajno dogoditi sada...osim sto ce americke kompanije da se malo vise obogate, a nekoliko porodica bliskih vlasti obogate, isto kao i u Nigeriji.

I to nije prejudiciranje...to je realnost  Smile

A to da su nasi korupmirani, nesposobni i za pare bi i rodjenu majku prodali, je nesto sto ne treba dokazivati - aksiom  Smile

I ajde sad ozbiljno...jel ti stvarno, onako iskreno, mislis da ce sad nesto jako znacajno da se promeni u zivotu tih ljudi? Da ce biti znacajno manje nepismenih, gladnih, zednih?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 6230
Pa pazi, nije njima nafta krenula da siklja juce, tako da ih niko i nista nije sprecavalo da im dodje to blagostanje, od silne nafte, pa ne vidim sta ce se tako znacajno dogoditi sada...osim sto ce americke kompanije da se malo vise obogate, a nekoliko porodica bliskih vlasti obogate, isto kao i u Nigeriji.

I to nije prejudiciranje...to je realnost  Smile

A to da su nasi korupmirani, nesposobni i za pare bi i rodjenu majku prodali, je nesto sto ne treba dokazivati - aksiom  Smile

I ajde sad ozbiljno...jel ti stvarno, onako iskreno, mislis da ce sad nesto jako znacajno da se promeni u zivotu tih ljudi? Da ce biti znacajno manje nepismenih, gladnih, zednih?
Kada se odvoje, i kada se multinacionalne kompanije sloze sa militaristima da investiraju hoce svakako.
Dok se formiraju lokalne siledzije, koje ce posle drati rulju ko Musa jarca.
Ja sam ti pomenuo nasu situaciju, jer nije dovoljno imati naftu. treba imati tehnologiju.
A Ameri su sampioni svemira i tome. Veruj mi, gde god sam isao na naftnim poljima, svuda vidis samo 'Iron Works Chikago' Nije to tek tako, stici do nafte.Takodje instaliranje onih Lufkin Pumpi, nije jednostavno, kada imas u vidu da je to pustinja bez logistike. Bilo da je Ruski Sibir ili Libijska Sahara ili zaledjena Aljaska.
Tu treba stotine milijardi dolara da se samo pokrene, a niko nece da pokrene na nestabilnom podrucju.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 18:11:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.