Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:28:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Joga  (Pročitano 8638 puta)
Pocetnik


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6
Vidim da je stara tema, ali ima li neka besplatna e-knjiga o tome na netu?
« Poslednja izmena: 31. Maj 2005, 20:26:38 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Evo sa ove adrese mozes skinuti program   http://www.self-realization.com/yoga_software.htm
« Poslednja izmena: 01. Jun 2005, 00:08:14 od montenegrina »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Ako ces se informisati samo napred, ako ces je praktikovati budi oprezan jer mozes snositi i posledice ako nepravilno radis asane!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Kakve posledice?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Zdravstvene!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Dobro, ne vici, pitam samo Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
kakve zdravstvene posledice?
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Ne vicem ja Smiley. Da sam hteo da vicem stavio bih 6 uzvicnika, samo sam naglasio! Smiley

Posledice su u zavisnosti sta se radi i kako se radi. Najveci problem se moze javiti kod bolesljivih osoba. Recimo srcane problemi, bronhijalna asma, a rade se asane (vezbe) koje se izvode u obrnutom polozaju tela i one asane koje zahtevaju veci napor da bi se savladale, muska spaga, dubljenje na glavi etc...Bolesne osobe svakako ne bi trebale ni da pocinju vezbe bez iskusnog ucitelja, prethodne medicinske provere. Isto tako preterano forsiranje moze izazvati kontrakciju, ili deformitet pojedinih misicnih delova tela. Postoji asana, tako zvana Nauli asana, gde se nepravilnom izvedbom moze negativno uticati na polne organe i njihovu reproduktivnu sposobnost. Isto tako kako se mogu javiti spoljni deformiteti tako mogu i unutrasnji, gubitak ravnoteze tela, poremecno disanje, glavobolje etc. Dakle nije to nista katastrofalno, ali moze biti osetno.

Joga nije gimnastika, niti sportska disciplina. Joga je deo indijske filozofije i religije, joga je put, nacin zivota. I nije samo jedna joga koju vecina poznaje ,a takozvana Hatha Joga. Postoji jos 109 sistema joga od kojih pored Hatha Joge ima i Karma joga, Bhakti joga, Raja joga, Djnjana joga i Kundalini joga kao najvaznije. Hatha joga je joga tela, koja se izvodi pomocu asana - telesnih vezbi i pranajama - vezbi disanja, u jednom reverzibilnom uskladjenom principu. Svaka anomalija prilikom izvodjenja dovodi do neuspeha, ali i do poremecaja duha i tela. Joga netrazi odricanje, ona samo trazi umerenost. Jogu ne treba poceti raditi bez gurua. Isto tako onaj ko radi jogu samo zbog joge, i zdravlja taj postaje fanatik joge. Joga je put ka samospoznaji, oslobadjanju i sjedinjenju sa bogom Brahmanom. I onaj ko neveruje u reinkarnaciju, nije umeren u zivotu u svemu, ako ne uci od gura za pocetak, niti sledi svete spise, ne bi trebalo ni da radi jogu. Na zalost joga je danas na zapadu mnogo komercijalizovana, i mnogo ce te naici na razne lazne gurue kojima je samo cilj da vam uzmu pare.
« Poslednja izmena: 01. Jun 2005, 15:10:59 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
Jogu ne treba poceti raditi bez gurua. Isto tako onaj ko radi jogu samo zbog joge, i zdravlja taj postaje fanatik joge. Joga je put ka samospoznaji, oslobadjanju i sjedinjenju sa bogom Brahmanom. I onaj ko neveruje u reinkarnaciju, nije umeren u zivotu u svemu, ako ne uci od gura za pocetak, niti sledi svete spise, ne bi trebalo ni da radi jogu. Na zalost joga je danas na zapadu mnogo komercijalizovana, i mnogo ce te naici na razne lazne gurue kojima je samo cilj da vam uzmu pare.


Sa ovim se ne slažem. Ne trebaš preterivati. =)

Kao prvo, ne moraš biti nikakav vernik da bi radio Hatha Yogu. Ja samo o njoj mogu da govorim jer je to zapravo yoga koju dobro(ali ne i odlično=) poznajem. Radim je već 5 god. bez ikakavog gurua. U našoj zemlji nećete naći nijednog pravog gurua niti bilo koga ko je vredan da od njega učite. Jednostavno, kao što su i ''gurui u SCG i ostali učitelji Yoge'' došli do nekog znanja iz hatha yoge,isto tako i vi nabavite literaturu o ovoj vrsti yoge. Ima je puno.Ja bih vam preporučila 2 knjižice koje su odlične, samo ako ih možete neći...''Joga i zdravlje'' i ''Joga i sport'' - Selvaradžan Jesudijan i Elizabet Hojč

Ako ne možete da dodjete do literature, a jako vas interesuje da saznate nešto više o Hataha Yogi, piskaraću ja o tome koristeći literaturu koju imam.

A Costa može ubaciti neki tekst o nekim dr. vrstama Yoge. I mene interesuje. Pozdrav!
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
@Makishon

a gde se "yogish" u nisu? Smiley
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:28:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.