Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 202
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jesu li Srbi(Serbi), ipak najstariji narod na planeti?  (Pročitano 515712 puta)
Ucesnik diskusija


Srbija je vecna

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 145
Zastava NS
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Uh, hvala vam na ovome (samo se nadam da me ne zaj....ate, vec da stvarno to mislite; otkud znam ima svakakvih ljudi po forumima). A sto se tice dokumentarca, vrlo dobra ideja i vrlo rado bi se odazvao u slucaju da me pozovu da govorim, mada, kao sto sam rekao jos uvek ne znam do detalja sve o tome, a i, opet, takodje ima dosta nasih strucnijih ljudi na tom polju koji bi verovatno bili zanimljiviji, jer su i upuceniji u sve to vise od mene. Ja bi im se mozda mogao pridruziti kada sve to dobro izucim. Smile
U svakom slucaju hvala vam i veoma mi je drago sto sam uspeo da ubedim, makar za sad, dve osobe. Mozda je to malo, ali danas dve, sutra... i polako ce Srbija spoznati svoju pravu istoriju, stati na noge i, konacno, postati najjaca svetska sila, kao sto je to, uostalom, nekad i bila. :dance: :srbija:
Hvala na podrsci!
IP sačuvana
social share
Tetrakalcijumaluminoferit
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia N97
Prvo prijateljski savet; nemoj da upisujes arheologiju, ako hoces da imas makar zh od zhivota. Nikad ne bi dobio kintu za istrazivanja. Arheolosko potkrepljenje je upravo ono sto nedostaje kao potkrepljenje istorijskih pretpostavki koje iznosis. Istorija je vise izucavanje drustvenih odnosa kroz vekove, nego sto je nauka o realnim dogadjajima. Postoje li ikakavi fizicki dokazi koji idu u prilog tvojoj prici ? Prica je zanimljiva i ja bih licno voleo da je istinita, ali mi je i dalje prilicno neubedljiva. Na nekoliko mojih opservacija se nisi ni osvrnuo. Sam vidi na sta mislim. Imam jos dva pitanja. Zasto u Hilandaru ne pise nista o tom srpskom carstvu, kao ni u kineskim zapisima, gde pise samo o seobi Srba ? Ko su autori tekstova, koje si okacio ?
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Srbija je vecna

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 145
Zastava NS
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
E da, umalo da zaboravim.

Upuceno vlasniku foruma!

Hteo bih da navedem neke knjige i imena autora i gde ih mogu nabaviti, kao i gde se zainteresovani mogu informisati o ovoj temi, a nisam siguran da li se to smatra kao reklama, pa bih molio da mi se brzo odgovori (ako je moguce), da bih znao da li da napisem gore navedeno. Smile:
Molim vas odgovorite brzo. [-o< :[102]:
IP sačuvana
social share
Tetrakalcijumaluminoferit
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Srbija je vecna

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 145
Zastava NS
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
@Fahrenheit

Uf brate, cek da vidim.
U vezi sa arheologijom. Nju cu upisati (ili cu to bar pokusati, nikad se ne zna, mozda i ne uspem) i to je zavrsena prica. Bilo bi malo paradoksalno da ovde srbujem i pricam o srpstvu i kako sam veliki Srbin, a da, kad vidim da cu, ukoliko budem pomagao Srbiji, lose ziveti, odustanem od svega. E pa sa mnom to tako ne ide. Meni stvarno nije problem da zrtvujem kvalitet svog zivota, pa i sam zivot da bi pomogao celoj Srbiji (nije preseravanje, stvarno tako mislim). Toliko o tome.
E sad, ti ne verujes u ovo jer nisam naveo arh. dokaze za sve to (sto ne znaci da ne postoje). Dobro. Samo mi nije jasno, zasto onda verujes ovoj drugoj teoriji kada ona ima jos manje prilozenih arh. dokaza, koje ako ih uopste ima, ti i vecina onih koji tu teoriju podrzavaju, verovatno, niti ste videli, niti ste culi nesto pouzdano o njima. Pazi, u svim onim tekstovima koje sam procitao (neke sam i prilozio), moguce je da je negde spomenut i neki arh. dokaz, sad stvarno ne mogu da se setim, a i rekoh ti i ranije da nisam mogao potpuno da se posvetim izucavanju i tekstova i ove teme. Na kraju krajeva, pa zbog svega toga i upisujem arheologiju, bas iz razloga da bih sve ovo potvrdio cvrstim i nepobitnim arheoloskim dokazom, za koji sam (ako uspem da postanem arheolog) siguran da cu ga pronaci, jer u meni nema sumnje u sustinu ove teme.
U vezi onog osvrtanja. Ne znam na sta tacno mislis. Znam da se namerno nisam osvrtao na 1. ono o Lusi, kao i na 2. ono o Bizmarku, a razlozi su sledeci:
1. na ovo nisam hteo da odgovorim jer sam i ranije rekao da je to malo skretanje sa teme, ali kad me vec teras, ajd. Lusi jeste najstarija u necemu, a to je - najstariji pronadjeni skelet do sad!!!
2. o Bizmarku nisam nista rekao jer je i u tekstu to navedeno kao primer, gde se cini mi se kaze da postoje price da se... A i ta jedna stvar i nije toliko bitna za sustinu cele price.
Ne znam da li sam jos nesto prevideo, ali sam s trudio da ti odgovorim na sve sto si pitao, a sto nije razjasnjeno u prethodnima tekstovima, sto se moze videti ako se samo malo pazljivije procita ovo malo teksta sto je ovde navedeno, ali nema veze, ljudi smo, pa ni ja ne citam sve ovo sa potpunim detajisanjem.
I jos da ti odgovorim na ona dva pitanja.
1. U vezi Kineza sam prilozio sta ima kod njih u zapisima, a ako mislis bas na ona tri carstva, pa evo, o Aleksandru su sigurno pisali, a o ostaloj dvojici, mislim da i to ima u nekom od tekstova koje sam procitao, samo sad nisam siguran da li sam iste i izneo. Sto se tice hilandara, ko kaze da nema nista, hilandarska riznica je bogata raznim spisima, za koja me ne bi cudilo da nisu u potpunosti razumena, ili se mozda crkva plasila da sve predoci srpskom narodu da ne bi dosla upravo u situaciju da naidje na, prvo nerazumevanje kod samih Srba kojima je komunizam ispro mozak, a kojih je, nazalost, i dalje vecina, a zatim na odbijanje od strane zapada koji bi to proglasio sirenjem mrznje (vrlo lako, zbog negodovanja i od samih Srba) i time bi ugled i cast Srba i pravoslavne crkve bio jos vise ukaljan u ocima svetske javnosti. Ne bi me ni cudilo da u tom slucaju nas jos i Vatikan proglasi jereticima i predlozi nekakvu modernu vrstu, kolektivnog spaljivanja na lomaci svih Srba. A i ako me pamcenje dobro sluzi, ne tako davno, je pod cudnim okolnostima, kao slucajno, izbio pozar bas u blizini riznice Hilandara.
2. Autor poslednjeg duzeg teksta sam ja ( to je cini mi se i ocigledno - shvati kako hoces), a onih, bas strucnih tekstova (i onih tekstova koje nisam prikazao) su: dr Simo Jelaca, dr Jovan I. Deretic, dr  Olga Lukovic-Pjanovic, Stanisa Atanasijevic, Relja Novakovic, Ranka Kuic, Milos Milojevic, Nestor Casni Kijevski (hronicar XII veka), Sima Lukin-Lazic, Laza Kostic, Pavel Safarik, Ilija Zivancevic, Svetislav Bilbija, Milan Budimir, Dragoslav Srejovic, Siprijan Rober, Emil Birnuf, Adolf Pikte, Ami Bue, Lorenc Surovjecki, Fransis-Maria Apendini i mnogi drugi. Srpskom istorijom su se i bavili jos i nemacki istoricar Leopold Ranke, Ceh Jiricek, madjarski grof Bendzamin Kalaj, slavista Jan Kolar (kao i Pavel Safarik kog sam vec gore naveo). Postoje i spisi grcko-rimskih pisaca Herodota i Plinija, pa cak i kineskih i turskih, kao i hrvata Franje Rackog i srpskih istoricara Jovana Rajica, Stojana Novakovica i vec pomenutog Sime Lukin-Lazica i mnogih drugih.
Uh, brate al se napisah, Smile nadam se da si zadovoljan. Smile
IP sačuvana
social share
Tetrakalcijumaluminoferit
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


OK...idemo dalje...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11512
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ako planiras da se bavis arheologijom bolje ubedi nekog bogatog sponzora da te pripomogne.Posto od drzave nema 'leba.
IP sačuvana
social share
Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


OK...idemo dalje...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11512
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
E da, umalo da zaboravim.

Upuceno vlasniku foruma!

Hteo bih da navedem neke knjige i imena autora i gde ih mogu nabaviti, kao i gde se zainteresovani mogu informisati o ovoj temi, a nisam siguran da li se to smatra kao reklama, pa bih molio da mi se brzo odgovori (ako je moguce), da bih znao da li da napisem gore navedeno. Smile:
Molim vas odgovorite brzo. [-o< :[102]:

Bolje posalji licnu poruku Serbian Fighter-u posto je prezauzet i ne verujem da ce naci vremena skoro da pogleda ovu temu.
IP sačuvana
social share
Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Srbija je vecna

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 145
Zastava NS
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Ma moze, samo, hm necu da se blamiram, ali ako mi mozes jos reci i kako, posto internet imam od skoro, a ovo mi je i jedini forum na kom sam, pa bas i nisam vican sa svime. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Tetrakalcijumaluminoferit
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Srbija je vecna

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 145
Zastava NS
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
E ajd vidimo se (ili mozda bolje citamo se Smile) sutra, ovi moji dosadise i Bogu i narodu. Smile Moram da silazim sa interneta. Pozdrav. Smile
IP sačuvana
social share
Tetrakalcijumaluminoferit
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


OK...idemo dalje...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11512
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nadjes negde na forumu(naci ces u veeelikom broju Serbian Fighter-a ovde na Istoriji sveta) kliknes na njegovo ime,kad ti se pojave informacije o njemu ides skroz dole i nadjes poslati licnu poruku ... kliknes tu,napises poruku koju hoces posaljes i cekas odgovor.
IP sačuvana
social share
Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 6s
Navedi knjige i gde se mogu nabaviti Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 202
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.126 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.